Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 10:35 RAP Re: LiborSprysl
Libore myslím, že jsou čisté. Pro jistotu jsem se díval na fotky od Šárky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 06:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Řekl bych tedy že spíše tedy C.spilurus, a připouštím, že možná s něčím stříknutý, protože čistých jich mezi lidmi u nás moc není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2013 06:15 radim Re: majosp
s velkou pravděpodobností Cryptoheros sajica nebo něco pokřížené s ním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 06:10 Muž majosp [0] – Aká je to ryba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím vas nevie niekto ake su to ryby? vopred dakujem dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   09.10.2013 04:23 Muž rudolf [4681] Re: finnnp
Na těch fotkách není z toho, co by bylo potřeba vidět k pokusu o určení, vidět skoro nic, ale něco málo přece. Ryby mají úplnou postranní čáru, čímž pádem to slunka rozhodně není.
Jinak ale myslím, že nemá cenu se tímto problémem dál zabývat, z publikovaných fotek a při absenci jakýchkoli dalších informací jsou ty ryby neurčitelné. Všichni tak nějak předpokládáme, že je to studenovodní druh - ale je opravdu? Je to ryba z naší přírody nebo ne? Kamarádce se "přemnožily" - co to je? (Nedávno jsme tu v jiném vlákně řešili, že se objevilo "obrovské množství šneků" - ukázalo se, že jich bylo asi osm...) Kamarádka je měla v akváriu? To taky nevíme. Problém mám i s údajem "zdecimovaly závojnatky, pancéřníky" - jak zdecimovaly? Sežraly? Uhonily? Donutily otravováním k vyskočení? Má se ta ryba určovat s vědomím, že žere jiné ryby, nebo ne? (Třeba ouklej ryby nežere.) Když se podívám do prezentace tazatele, o závojnatkách nevidím jedinou zmínku. Kromě toho to vypadá, že předmětné ryby jsou focené v nějakém jiném akváriu, než v tom, které má tazatel v prezentaci... Kdybych vyšel z jediného předpokladu, že jsou to ryby z našich vod, a nic jiného nevěděl, směřoval bych s jistou dávkou nejistoty k jelcům, nejspíš k tloušťovi. Ale takhle? Na některé dotazy je život příliš krátký ;-)
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 03:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
Ovšem při pohledu na tu fotku, osazení rostlin...to snad není třeba dál komentovat.
Edit: Nepřu se, může to být, ale bolen či jelec...no to byla střelba hodně vedle. Nejsem rybníkář jako vy, ale kdyby to měly být ty vámi navrhované ryby, to by ta voda v akváriu musela fičet jinak a kytky nestály jak svíčky na dortu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 02:58 finnnp Re: LiborSprysl
O tom množení v akváriu jsem se vyjádřil snad jasně.A nechápu proč by naše ryby nemohli žít v teplovodním akváriu.To bych potřeboval vysvětlit.Některé naše domácí ryby dokonce dlouhodobě snesou i teploty které nesnesou ani teplomilné ryby.
Střevlička východní to určitě není.Ty poznám na 100%.Nedávno jsem jich vyházel několik tisíc.Ta Slunka by to také mohla být.Možná je pravděpodobnější nažli můj odhad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 02:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
No jistě, ale alespoň se potomstvo od přikříženého jedince nesoucího si všechny druhové znaky dá "přehodit" nazpátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 02:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
Na té fotce je to více podobné Pseudorasbora parva...ale sám nevím... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 02:05 Muž dudak [1885] Re: DREDRA
i studenovodní rybky se dají rozmnožovat v akváriu, i když jelci a boleni by byli asi trochu problematičtí. Podle mě by to klidně mohla být slunka obecná, která se občas v akváriu chová
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 02:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
Ovšem kdyby tomu tak bylo skutečně, pak byste těžko mohl psát takové nesmysly. Pokud by to byly naše říční ryby, tak by těžko přežívaly v teplovodním akváriu a dokonce se dokázaly přemnožit...Inu jak psal pan doktor Hofmann..."nevím, ale píšu"... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 01:59 finnnp Re: RAP
Kouknu a vidim.Rybama se zaobírám 30 let a to i našema.Našema né v akváriu,ale v mých třech rybníčcích......Z té fotky přesně nejde určit.Co je to za rybu,protože jsou velmi mladé a zřejmě i zdeformované z Akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 00:47 RAP Re: finnnp
Určitě to jsou,ale naše ryby někde z řeky.
Proč jste si tím tak jistý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 23:39 finnnp Re: DREDRA
To máš sice pravdu,ale já hodnotím jen podle obrázku.Samozřejmě jsem v příspěvku četl o přemnožení v Akváriu.Je,ale otázkou kde doopravdy dotyčný k těm rybám přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.10.2013 23:29 DREDRA Re: finnnp
Myslím,že ani jedna uvedená ryba to není.Tazatel píše,že je má od známé,které se přemnožily. To by musela být známá velkej frajer aby se jí v akva množily jelci či dokonce boleni. To nemluvím o velikosti reprodukci schopných bolenů,teplotě atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 21:25 finnnp Re: sobieski
Ouklej to určitě není.Navíc ta fotka Oukleje na rybičkách.net je špatná.Ta ryba na té fotce je zřejmě Jelec.Může to být i malý Bolen.Oba dva baští vše co se hejbe.Určitě to jsou,ale naše ryby někde z řeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 21:09 sobieski Re: markiz
Člověče, víš, že možná jo? Vypadá to hodně podobně...Moc dík za tip. Někdo jiný zkusí? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 21:07 Žena markiz [33] Re: sobieski
nemohlo by to byt tohle? rybicky.net/atlasryb/ouklej_obecna i kdyz ty tve vypadaji lepe krmeny.. ale drava povaha odpovida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 20:48 sobieski – Nevíte někdo, co je to zač?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Před časem jsme coby akvaristé - amatéři dostali pár malých rybek s tím, že se kamarádce přemnožily. Vzali jsme si je a jak šly týdny, rybky rostly a rostly a rostly, až z nich jsou pomalu makrely na pánev a postupně nám zdecimovaly původní osazenstvo našeho akva (platy, neonky, závojnatky, pancéřníky). Zůstala jen tahle chamraď, Přísavka thajská a jedno extra otrlé Danio, které má asi pod ploutví pepřák a tak si na něj zatím netroufly. Utvořily komando sedmi kusů o délce 12 - 15 cm a vůbec nevíme, co s nimi a co je to vlastně zač. Pomůže někdo? Díky. Pavel PS: Omlouvám se za mizerné fotky, ale nějak mi nechtěly pózovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 00:05 Muž půlpy [2131] Re: Katka
koi kapr ?
nebo karas stříbrný?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 21:01 Katka – druh rybičky
pěkný večer, nevíte prosím jak se jmenuje rybička - velice podobná závojnatce, kaprovitá, bílá - viděla jsem je např. na Smíchově u občerstvení Panda...nevím, jak víc je popsat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 20:17 R Muž romant [27987] Re: Paul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 20:16 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Pomůžete mi prosím? Zapoměl jsem jak se tato rybička jmenuje :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 16:15 R Muž romant [27987] Re: michalcod
To by mohla být tato. rybicky.net/atlasryb/ballon_molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 16:10 Muž michalcod [13]
Viděl jste už někdo Plata baloon nebo jak se to teda píše???...
Mají jí mít v Pet centru jako novinku.
Nemohu jí najít..
Díky za odkaz a zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 12:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tacudek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 12:53 Muž Tacudek [16] - Rostliny
zdravím :) nevíte co to je ? rybicky.net/fotogalerie.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2013 13:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: EElischka
Není... ;-) nejvíc se "to" podobá X.variatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 13:25 EElischka – Je to samice pavího očka?
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,zda je na fotce samice pavího očka.Dostali jsme pár rybek po kamarádky mamině,která zemřela a mezi nimi je i tato.Ještě jsem neviděla takto zbarvenou samici,tak se ptám,zda to samice pavího očka je. Je jediná,které si samci pavích oček vůbec nevšímají,tak nevím,co je to vlastně zač.

Děkuji za případné odpovědi :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: ANDINO77
Pravda je bohužel tu...nějaký heros s jistotou a že gold či ALB, to je nezpochybnitelné, ale jaký to je, to je ve hvězdách...na severy těžko vzázet... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:13 ANDINO77 Re: Zoidik
skor je to Heros severus-gold
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: duko1995
zkus dát lepší foto, ale tipnul bych si z té fotky rybicky.net/atlasryb/cichavec_libajici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:33 Muž duko1995 [32] – Rybka
Fotka k příspěvku zdravím potreboval bych poradit co je to za rybku mám 2ks a sou ješťe malé pani v akvaristice mi ríkala že to naroste jak discus a mneli tam obyčejný a gold toto sou ty gold.Dekuju Moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 00:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Martina
Karas a závojnatka. Vrátil bych je. Do 60 litrů nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 22:01 Martina – co nám to plave v akváriu?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, neví někdo co je toto za rybku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2013 09:39 Žena lucie.aqua [511] Re: Deathbull
Pánové, velice si vážím vaší ochoty zabývat se mým problémem, děkuji! Tahle hádanka ale nakonec zůstane nevyřešena...Ta rybička je fakt úplné mimino, velká hlava, velké oči, naprosto bez jakéhokoliv zbarvení. A jestli i přesto má 2cm, tak to bude určitě nějaký větší druh. S velkým sebezapřením jsem ji přelovila do třístovky :-( Nemám pro ni zvláštní nádrž, nemám čas líhnout artémii apod., abych ji připravila slušné podmínky pro další růst. Připravuji se na atestaci, takže bojuji s časem. Je mi to líto, ale tohle bylo momentálně nejjednodušší řešení, snad se kvůli tomu nedostanu do pekla. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2013 09:15 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Mrakoplash
I já, tyhle medaky nejsou žádní obři a v této velikosti by to mrně mělo být velmi podobné dospělcům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2013 05:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: malyLibor
Já bych se přiklonil k tomu štikovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 22:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Mrakoplash
Nejsem vševěd a rybku jsem viděl jen na fotkách stejně jako vy všichni, ale protože už jsem viděl malé O.woworae v této velikosti, odhaduji, že je to ona. Usuzoval jsem podle tvaru těla a hlavně postavení a tvaru ploutví. Ale uvidíme během pár týdnů. Sám jsem zvědav, jestli jsem se trefil nebo to bylo vedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 20:44 R Muž Mrakoplash [1776] Re: malyLibor
neříkám, že eventuelně nemáš pravdu, ale téhle rybě se to fakt moc nepodobá

rybicky.net/k/forum/525606.jpg

a dokonce ani v tom tvém odkazu si to není podobné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 19:26 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: lucie.aqua
Ja si nemůžu pomoct me to připomíná štikovce stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 19:22 radim Re: malyLibor
když už má kolem 2 cm neměla by se podobat dospělci a ne takhle nevybarveně nijak? i ten tvar těla je jinší hmm
osobně tam vidím spíš nějakou Nomorhamphus a to potěr..., ale je to jen můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 19:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucie.aqua
Je to ona. A za chvilku to budeš vědět na 100%, hned, jak se jí vybarví oči do modra... ale je to ona. Já jak ji viděl v té tvé nádobce, tak jsem říkal, že to postavení ploutví odněkud znám, a napadla mne hned jako první tahle medaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 18:46 Žena lucie.aqua [511] Re: malyLibor
Libore, to by mohla být ona! Našla jsem video, ta stavba těla by mohla odpovídat. Opravdu má tu hřbetní ploutvičku úplně malinkou a skoro až u ocasní...Už se ani nedrží u dna a plave normálně ve sloupci vody. Tak to je jasné, půjde do stodvanáctky! To by byla škoda nechat ji sežrat skalárám! palec Díky moc! love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 18:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucie.aqua
Prosím prosím, já už vím, co to je :-D
www.seriouslyfish.com/…
Tak a teď abys k ní sehnala dalších 9, ať máš pěkné hejnko... není to predátor, krevetky ti lovit nebude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 18:33 Žena lucie.aqua [511] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 15:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: lucie.aqua
Ta fotka je věru zajímavá, leč shora se ryba blbě poznává..., natož mrně... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 15:16 Žena lucie.aqua [511] – Co to je?
Fotka k příspěvku Dobrý den, z burzy jsem si dnes přivezla rybky, razborky bornejské. Mezi žádanýma rybkama se objevila jedna, která určitě razborka není. Drží se u dna, tipovala bych to na nějakou přísavku, ale je to ještě prťavé, má tak 1,5 -2cm. Kromě toho, že nevím, co to je, nevím ani, co s tím...Nedělám si moc velké naděje, že by to někdo z fotky poznal, ale kdyby náhodou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 15:12 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: fastlink
Gavůnek ale jaky je nevím poradi někdo jiný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 15:05 fastlink
Fotka k příspěvku prosím Vás o pomoc co je to rybu moc Vám děkuji
 
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku?od=1551