Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 17:45 Muž Kapr [9] Re: HanysOV
Ahoj. Jako nebranim se tomu. Jen jsem chtel vedet presne o kterou jde a na tech fotografiich v atlase a me fotografii jsou jiste odlisnosti. Pokud je to ta drobna tak ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 17:28 Muž HanysOV [54] Re: Kapr
Že by? rybicky.net/atlasryb/sekernatka_drobna Na těch fotkách v atlase vypadá trochu jinak, ale našel jsem ji u nějakého prodejce, kde vypada totožně s tvou fotkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 17:15 Muž Kapr [9] – Sekernatka
Fotka k příspěvku Čauda přátele. Mohl by me tady z vas nekdo urcit presny druh tehlete sekernatky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2017 13:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LuVo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 13:50 LuVo – copak je to
Fotka k příspěvku Velikost 7cm. Dostal jsem je jako na záchranu, když prasklo akvárium, ale nevím copak je to za rybky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 07:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
Koi sanke... trikolor ... co obchodník, to jiný název... :) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2017 20:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vevod
Mečovka mexická, barevná varianta asi koi sanke. Ale tu barevnou variantu ti musí potvrdit někdo znalejší, barevné mutanty nemám rád.
EDIT: O chovu třeba zde: rybicky.net/atlasryb/mecovka_mexicka_koi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 20:21 Vevod – Co to je
Fotka k příspěvku Prosím můžete mi někdo poradit co je to za mečovku??? Údajně Usurijská, ale nikde jsme takovou mečovku nenašel....kdyby jste měli někdo odkaz, kde se o ní dozvím více budu vděčný...děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 11:14 Muž powery [250] Re: pedro144
Tady v atlasu na konci se píše:
Z původní formy bylo vyšlechtěno několik mutací­, které se rozší­řily po celém světě. Setkat se můžeme s mutací xantorickou (žlutavém zabarvení­ s černým okem), albinotickou (bílá s červeným okem, a z ní vyšlechtěnou formou "Hong-Kong", která má albinotické znaky, ale v břišní­ partii je zbarvena do červena či sytě růžova). Nejúspěšnější varietou je atraktivní­ forma tzv. mechová. Mechová forma parmičky čtyřpruhé je sametově zelená, odstíny však mohou být různé. U samců je u této variety krásný kontrast se sví­tivě červenými ploutvemi a tlamkou. Mechová forma má stejné nároky jako původní, jen teplota v akváriu by měla být kolem 26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 10:47 Muž pedro144 [40]
Dnes jsem navštívil akvaristiku a v jednom akva byly parmičky čtyřpruhé (světlé zbarvení s klasickými čtyřmi pruhy) a vedle parmičky mechové (šedomodré zbarvení bez pruhů). U obou byl latinský název Barbus tetrazona. Ve zdejším atlasu jsem fotky obou našel dohromady: rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha , takže je mezi nimi nějaký rozdíl nebo je to jen barevná varieta téhož druhu?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 12:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Aneta
Pro příště - čmelík a čmelák jsou dva rozdílné druhy a těm hlavačkám se někdy přezdívá čmelák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 11:54 Aneta Re: Pepan
Ano ,
takto to vypadalo ;-)
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 11:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Aneta
Nebylo to něco takového?
rybicky.net/atlasryb/hlavacka_sabanus
Pro příště - fotka vydá leckdy za víc než celostránkový popis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 11:44 Aneta – Klaun očkatý ale sladkovodní ? POMOC!
Dobrý den,
dnes jsem na burze rybi a rybičky v Praze zakoupila 5 rybek (podobají se klaunům očkatým a chovatel je měl pod názvem čmelík) jsou černo-žluté a trochu nafouklé
děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 18:46 Hopkirk Re: drvi
Sakra, a to mělo být těžké. tone Holt, odborník pozná i z kousku. potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.04.2017 18:43 Žena drvi [2894] Re: Hopkirk
Sevelie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 18:39 Hopkirk – velehádanka
Fotka k příspěvku Copak je to za rybičku ? Ano, je to pozměněno, ale určitý charakteristický znak je zachován. :-) Jinak by to bylo příliš lehké.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 22:25 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Ziki
Podle tvaru těla a ploutví by to mohl být rybicky.net/atlasryb/gavunek_werneruv Ale bez záruky, na té fotce toho není moc vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 22:15 Žena shaula [20] Re: larix
Díky, skoukla jsem obrázky a teoreticky by to mohlo být ono... V tom případě budou ale pro mou mini nádržku moc velcí a časem půjdou do světa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2017 21:57 Muž larix [1420] Re: shaula
Osobne by som tipol Pseudomugil furcatus
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 21:49 Žena shaula [20]
Fotka k příspěvku Zdravím všechny zkušené chovatele. Troufnul by si někdo tipnout, jaká rybička by mohla být na obrázku? (Více fotek je v mé prezentaci, nejsou dokonalé, ale to je to nejlepší, co jsem za měsíc dokázala vyfotit.) Rybičky se mi nečekaně "urodily" v akvárku, které v té době bylo nově založené a totálně bez ryb. Tudíž vajíčka jsem nejspíš musela donést na nějaké rostlině a doma se mi vylíhla. Rybky jsou staré asi měsíc, mají momentálně cca 10-12 mm, tělíčko průhledné, ale začíná se lehce zbarvovat do žluta nebo oranžova, je to zatím jen takový nádech než přímo barva. Hřbetní a břišní ploutvičky nízké a poměrně dlouhé, na fotce je to celkem ucházejícím způsobem vidět. Docela mě zajímá, co to vlastně chovám :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2017 12:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Mají teda výrazně mírnější povahu než modré akary... přesněji, jsou to neskutečná telata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 20:43 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: liveman11
přesně tak, jihoamerická cichlida v péči asijských mistrů. Chování a nároky jsou stejné jako u akary modré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 20:39 liveman11 Re: NHKG
děkuji za odpověď, takže jestli tomu dobře rozumím, tak se tento druh nevyskytuje ve volné přírodě. je tento druch šlechtěný pouze v akvaríích ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 20:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
S Akarou modrou se i kříží, takže k ní má rozhodně blíže. Akarka zelená jí není podobná skoro vůbec, nicméně zajímavostí je, že se prodává právě pod názve Nannacara anomala neon blue(tedy ve většině případů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 19:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: liveman11
Vypadá to na mladou a ne moc dobře zbarvenou: Akara Electric Blue neon
Jsou to vyšlechtěné ryby z Akarky zelené nebo akary modré: www.aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 19:51 liveman11 – Co je to za rybu ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravím, můžete mi někdo pomoci s identifikací této ryby ? Pravděpodobně je to Cichlida, ale nevím jaká.
Děkuji Jirka. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2017 08:28 R Muž Mrakoplash [1776] Re: NHKG
on je v těch parmičkách trochu hockey :-)
www.aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 20:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tasselhoff
Mi to přijde jako "Schubertka" - Barbus Schuberti (Parmička schubertova)
Ale ten druh se asi už jmenuje jinak, nejspíš: Barbodes semifasciolatus
www.seriouslyfish.com/…
EDIT: Link na SF, tady na rybičkách dříve tak běžná ryba nemá kartu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 20:29 R Muž romant [27987] Re: Tasselhoff
Hledej mezi parmičkama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 20:26 Muž Tasselhoff [0] – co je to za rybku
Fotka k příspěvku Poraďte prosim co je to za rybku. Myslel sem že čichavec zlatý, ale podle fotek co sem na netu našel teď nevim. Ma asi 6 cm. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2017 15:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kamcatka24
Podle všech indicií je to tetra královská černá.
www.google.cz/…:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 15:18 R Muž romant [27987] Re: kamcatka24
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 14:12 kamcatka24 – poradi nekdo co je to za rybku?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den poradíte mi co toje za rybku? foto kdyztak dodam lepsí,jedná se o tu fialovou,myslela sem ze je to tetra kraloivska ale nema ten pruh.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2017 12:27 R Muž afc1886 [14682] Re: Mimulka
V těch 12 litrech se ty rybky budou trápit a nejspíš se brzy bude opakovat situace s úhynem rybek.Viz rybicky.net/forum/12751…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 11:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mimulka
Danio rerio long... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 10:59 Mimulka – Aká je to rybka?
Fotka k příspěvku Dobrý den, syn dostal pár rybiek, niektoré poznáme, no túto nie, možete mi prosím poradit?dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2017 11:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ciri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 11:20 Ciri – Pomůže někdo identifikovat?
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc s identifikací této rybičky. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 12:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martinek1985
Když já ty mladé aulonocary moc neumím... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2017 17:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martinek1985
To vypadá na nějakou mladou cichlidu, nejspíš z jezera Malawi. To byl tak trochu danajský dar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 17:32 Muž Martinek1985 [68] – Prosím o určení druhu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Může mi prosím někdo poradit o jakou rybu se jedná? Dostal jsem jich cca 50 darem, jen nevím co to je. Chtěl bych jim vytvořit co nejlepší podmínky. Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.02.2017 00:27 Muž navik [908] - SumciRe: zlatarybka
Některý z lezců rodu Boleophthalmus, nejspíš pectinirostris www.mudskipper.it/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 20:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: afc1886
Přesně. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 19:53 R Muž afc1886 [14682] Re: zlatarybka
Myslím,že to je lezec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 19:47 zlatarybka – Jsou to bahníci?
Zdravím,
nevíte někdo co je to za rybičky v této reklamě (0:10) www.tvspoty.cz/…
Napadl mě bahník, dle popisu zvládne přežít zavrtaný v zemi, ale podle obrázků na google to nebude on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.02.2017 18:01 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Liborku, já si vážím toho, že si někde pečlivě schováváš, co jsem kdy napsal smich, ale tady jsi to teď tou citací trochu zbytečně zamotal, řekl bych... V dnešní diskusi nejde o nic jiného, než o to, zda je "správné" české jméno druhu Hyphessobrycon columbianus "tetra darienská" nebo "tetra kolumbijská". V tom mém citovaném rozkladu z dubna 2014 (je tady v tom vlákně) šlo o rozdíly mezi dvěma platnými druhy Hyphessobrycon columbianus a Hyphessobrycon ecuadoriensis. Navíc teprve teď koukám, že jsem to pro zájemce o aktuálně diskutovanou otázku v tom příspěvku zamotal, protože druh Hyphessobrycon columbianus při první zmínce nazývám správně "tetra darienská", ale v dalším textu o něm mluvím, sám nevím proč, jako o "kolumbijské" :-(
Takže jednoznačně a bez zavádějících přeřeknutí:
Druh Hyphessobrycon columbianus je česky podle 4. dílu českých názvů ryb a rybovitých obratlovců vydaného v roce 2004 "tetra darienská". Jméno "tetra kolumbijská" jest podle stejného pramene považováno za synonymum. Příslušný svazek názvosloví je na AQUATABu k dispozici volně ke stažení (www.aquatab.net/…). Rovněž v databázi AQUATABu jsou česká jména uvedena tímto způsobem.
V oblasti ryb je AQUATAB opravdu tím jediným správným zdrojem českého názvosloví. K BioLibu snad trochu vysvětlující komentář. Pokud vím, existovala kdysi dohoda mezi AQUATABem a BioLibem (AQUATAB opravdu není můj, u jednání jsem nebyl), že BioLib bude česká jména ryb přebírat podle AQUATABu, kde jsou uváděna v souladu s vydávaným Českým názvoslovím živočichů. Domnívám se, že pozůstatkem této domluvy je, že u každé ryby je na BioLibu uvedena citace AQUATABu a, pokud již daný druh v Českém názvosloví vyšel, také citace příslušného svazku názvosloví. Paradoxně ale jsou tyto citace uvedeny i u druhů, kde BioLib toto názvosloví nerespektuje a uvádí jiné české jméno než AQUATAB. Proč tomu tak je, zda je to záměrné, nebo jde jenom o chybu, o to, že se někdo někam nepodíval, to je otázka na někoho jiného. Vzhledem ke své práci redakční, publicistické i překladatelské pracuji s BioLibem dost často a mám k němu při vší úctě své výhrady. To, že u některých druhů ryb uvádějí jiné české jméno než to z oficiálního názvosloví, a přitom zároveň toto názvosloví citují, je jen "špička ledovce". BioLib pro mě má základní problém v tom, že je zcela anonymní, že nikdo netuší, kdo rozhodl, že něco bude na BioLibu tak a tak a ne jinak, a tím pádem ani, proč tak rozhodl, na základě jaké práce. A to se netýká jenom českých názvů ryb, ani českých názvů obecně, to se týká celé taxonomie. Opakovaně narážím na to, že taxonomie použitá na BioLibu je odlišná od té, kterou používají různé všeobecně a celosvětově respektované publikace jak knižní, tak internetové - na úrovni poddruhů, druhů, rodů, ba i čeledí. U ryb mi to nevadí, tam vím, jak to je. Ale vím já, proč je třeba nějaká žába na BioLibu v úplně jiném rodu než v jiných pramenech? Nebo brouk? Nevím. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.02.2017 16:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
Všechno už někdy jednou bylo... (i neustále se opakující besídky .... třeba na téma kolumbie -darien) smich : ... naštěstí máme Děda Vševěda doktora...
Začnu praktickou stránkou věci. Tetra ekvádorská (Hyphessobrycon ecuadoriensis) se nevozila, nevozí a v akváriích evropských ani severoamerických pravděpodobně vůbec není. V této souvislosti je třeba na rovinu přiznat, že stránka ve zdejším atlase nadepsaná „Tetra ekvádorská“, na kterou odkazuje MarekP, je nesmyslná. Autor (autoři) bezesporu tetru ekvádorskou nikdy neviděl(i), natož aby ji choval(i), na všech přiložených snímcích je tetra darienská (Hyphessobrycon columbianus) atd. O tom, že tetra ekvádorská, ač vědecky známá od roku 1914, se v akvaristice nevyskytuje, svědčí i to, že v akvaristické literatuře neexistuje její hodnověrné vyobrazení.
O problémech s pojmenováním ryb, které se začaly do Evropy dovážet v polovině 90. let a které dostaly mimo jiných označení také nálepku „Hyphessobrycon ecuadoriensis“, o které se později ukázalo, že je chybná, jsem psal pod titulkem „Ekvádorská tetra z Kolumbie“ v AT 5/2001, tj. v době, kdy tyto dovážené ryby ještě nebyly vědecky popsané. Po jejich popsání jako nového druhu „tetra darienská (Hyphessobrycon columbianus)“ v roce 2002 jsem pak názvoslovnou problematiku kolem těchto ryb shrnul v poznámce k článku Petra Rosmaníka o jejich chovu v AT 11-12/2008.
A teď teorie. Druh Hyphessobrycon columbianus popsali vědecky Zarske a Géry v roce 2002. Druh je popsán a vůči jiným druhům vymezen na základě anatomických a morfologických znaků. Nejpodrobnější srovnání provedli autoři popisu se dvěma druhy, které jsou s tetrou darienskou zřejmě nejblíže příbuzné, a to s tetrou Savageovou (Hyphessobrycon savagei) a tetrou středoamerickou (Hyphessobrycon panamensis), dále pak ale také s tetrou ekvádorskou (Hyphessobrycon ecuadoriensis) a tetrou condotonskou (Hyphessobrycon condotensis). K popisu připojili také klíč k určování středoamerických teter rodu Hyphessobrycon, což je skupina, kam kromě všech dosud jmenovaných druhů patří ještě tetra tortugerská (Hyphessobrycon tortuguerae). Z tohoto klíče vyplývá, že tetra ekvádorská se od tetry kolumbijské liší tím, že má redukovanou vnější řadu zubů na kosti předčelistní (praemaxillare), kde není buď žádný, nebo nejvýše jeden zub (u tetry kolumbijské standardně tři zuby), ve vnitřní řadě zubů na kosti předčelistní má ale zubů naopak víc (6–8, zatímco tetra kolumbijská 4–5, případně snad 6). Další rozdíl je ve vzhledu zubů na dolní čelisti – u tetry ekvádorské se velikost zubů od symfýzy (spojení levé a pravé části dolní čelisti) do stran postupně snižuje, zatímco tetra kolumbijská má na každé straně 4–5 zubů zhruba stejně velkých, za nimiž pak následuje řada zubů výrazně menších, velikost zubů se tedy nesnižuje směrem do stran plynule, ale skokově. Dále má tetra ekvádorská relativně nižší tělo – výška těla se vejde do jeho délky 2,6–3,0x, zatímco u tetry kolumbijské jen 2,25–2,65x. Mezi oběma druhy je zjevně také rozdíl v délce těla – u 129 exemplářů typové série tetry ekvádorské uložených ve sbírkách Kalifornské akademie věd v San Franciscu se standardní délka pohybuje v rozmezí 15,3–24,3 mm, u 3 exemplářů typové série, uložených v Přírodovědném muzeu v Ženevě, které k porovnání použili Zarske s Gérym, byla standardní délka 18,9–20,7 mm, zatímco standardní délka holotypu a paratypu nově popsaného druhu Hyphessobrycon columbianus (jedinci z přírody) činila 46,0, resp. 42,2 mm, u pěti dalších exemplářů z akvarijních chovů (F1 nebo F2 generace po importu), použitých pro srovnání, ale nezahrnutých do typové série, činila dokonce 57,9–62,9 mm, a u 8 exemplářů ze soukromé sbírky Géryho, rovněž nezahrnutých do typové série, to bylo 27,7–35,0 mm.
A na závěr odkaz na jedinou fotografii skutečné tetry ekvádorské, o které vím:
condor.depaul.edu/…
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 13:58 R Muž romant [27987] Re: Konny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 13:52 Konny – Co je to za rybu??
Fotka k příspěvku Zdravím. Koupil sem akvarium i s rybami. Nevim co je ryba viz foto. Děkuji za pomoc
 
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku?od=601