Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 71 Žádná další stránka   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 11:47 katkus – Rybo, kdo jsi?
Fotka k příspěvku Nevíte co je to za rybu???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 23:49 jardik.cardik Re: Anonym
2x plata světla 1x čichavec medovy ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 22:30 Dussy Re: Anonym
platy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 18:36 Muž [] – Jaké to jsou rybky?
Nevíte někdo co je to za rybičky? Prodali mi je jako Parmičku černopruhou, ale asi to nebude ona. No jo no byli to moje první rybičky, tak se mi nesmějte ;-)

img179.imageshack.us/…
img176.imageshack.us/…
img287.imageshack.us/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 10:41 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dussy
ne albin to neni je to Dianema longibardis maj ji napr. na www.vivarium.cz ... dej pancéřníky no a je tam nekde dole mam dojem ze ho maj za 30,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 09:07 Dussy Re: maliman
nebude to albín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 09:01 maliman – Co je to za rybu??
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte někdo co je to za rybu?? Měl jsem jí pod názvem pancěřníček kropenatý ,ale někomu se to nelíbí ,že vypadá jinak. Na foto je to ta ryba za pancíkem zeleným. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 23:04 smejd Re: Wampi
Tak už sem ho našel na petra-aqua.com/… a je to Peřovec Schoutedenův :-) Díky za odrazovej můstek, že je to peřovec potlesk
No a toho malýho černýho sem tam našel asi taky. Maslím si, že je to Panceřníček černý venezuelský (Corydoras sp. black Venezuela)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 22:09 Žena Wampi [54] Re: smejd
Pancéřníček??? Ale tento druh neznám.
To druhý peřovec. Ale přesný druh netuším..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 22:06 smejd – Kdo jsou s fotkami
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj akvíci, včera jsem se ptal, kdo jsou přesně dva obyvatelé mého akva a nedal jsem tam foto, tak tady jsou. Dííííííííík moooooooooc. ahoj
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 18:11 Muž [] Re: ancistrus
tetra kosočtverečná-Hemigrammus caudivittatus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 17:47 ancistrus – nevim jaká je to ryba
Fotka k příspěvku poradte :-( :-( :-( jaká je to ryba :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 21:55 blek Re: solem
Langoš má pravdu, zamrzlej karas je jedna věc a dekorační akvárium druhá. počty ryb v nádrži nelimituje jejich odolnost ale schopnost ekosystému vypořádat se z jejich metabolismem. metabolismus karase je pro akvárium poměrně záhul ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 21:08 solem Re: langosh
Karas snáší krátkodobé zamrznutí v ledu, téměř minimum kyslíku a ve velkém množství na malém prostoru zaksne ale dál se množí, to není ryba která se někde trápí, nikdo netvrdí že to množství petule nepřehnala, ale tvé požadavky na 50l na rybu se mi zdají poněkud přemrštěné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 10:28 langosh Re: solem
Co myslíte, že závojnatkám a karasům je jedno? Že jich někdo chová 5 v nádrži o 40 litrech? Nikdo nechce, aby byly chování v holandském AQ, ale je jim třeba poskytnout adekvátní podmínky - min 50 l na rybu a kvalitní filtraci. That´s all.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 10:12 solem Re: GAGAL
Závojnatkám je to jedno. Mám je taky v jedné nádrži a musím souhlasit s gagalem, jsou to zatvrzelí bojovníci proti přírodě, co má drobné listy sežerou a zbytek vytahají, ostatně vzhled našich venkovních vod mají nasvědomí jejich příbuzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 09:00 GAGAL Re: petka
Ano, jde opravdu o různé barevné formy závojnatek (zlatých rybek, zlatých karasů, goldfish ) to je jedno jak je nazveš. K těmto rybám bych opravdu rostliny nedával ( stejně je zničí). Hodně lidí ti řekne, že ti nenaběhne biol. rovnováha. A budou mít pravdu. Pokud dáváš umělé rostliny nic se neděje. Jen musíš pravidelně čistit a odkalovat. Tyto ryby byly vyšlechtěny Číňany do různých nádob,kašen, jezírek apod. snesou tedy i hrubší zacházení. Otázkou je čím je obarven písek a hrad, aby ti neuvolňoval nějaké nežádoucí jedy. Tak si myslím, že ryby ti mohou klidně žít i takovém akváriu, ale bude se ti pravděpodobně více kalit voda. Další ryby do akva. nedávej. Ryby vhodné pro začátečníka jsou asi paví oka (guppy), mečovky (swordtail), platy (platy), neonky (neon tetra) někteří čichavci (dwarf gourami) i halančíci (cape lopez lyretail) atd. určitě je najdeš i na těchto stránkách. Počet záleží na velikosti ryb cca 10-15ks. To akva .se mi zdá ale větší napiš prosím tě rozměry. Doporučil bych ti něco si přečíst, ale jak znám ty zahraniční literatury tak to bude jen krásná fotka a chov snadný a není vhodné pro začátečníka jinak nic. Net. máš tak to není problém něco si někde přečíst.V těchto rozhovorech se toho nedá moc zjistit lidé si i dost protiřečí a myslím si, že v tom máš asi chaos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2006 08:42 pytel Re: petka
jsou to karasi zlatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2006 01:54 petka
Fotka k příspěvku ahoj, posilam vam fotku mych ryb. Chci vas poprosit abyste mi rekli co to mam vlastne za ryby. Vim, ze mam jednu zavojnaktu a co ty ostatni, to jsou taky zavojnatky?? Myslite si ze stale maji malo mista??? dekuji za odpoved.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2006 13:57 Žena yama [25] Re: yama
tak to vypada na bichirka kalabarskeho...tak to radsi ne :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2006 13:25 Žena yama [25] – Copak je to za rybku...
muzete mi prosim poradit jak se jmenuje rybka, ktera vypada jako takovej vodni had, je asi 20cm dlouha, tak 4cm tlusta a ploutve ma jakoby za usima? Videla jsem ji tedka prodavat v obi a strasne se mi libila,...pripadne mate s ni nejaky zkusenost? jak vychazi s ostatnima rybama, jak moc vyroste, kolik potrebuje mista....dekuji!
Edit: Meli ho tam jen latinsky a v ty projdne jsem ani neuvazovala, ze bych si ho kdy koupila, ale tedka me to vrta hlavou..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 11:20 Muž Jenda [2] - AmerikaRe: Roman
romane dik moc za snahu a na tve otazky: mam je cca 1/2roku maji cca 8 cm jejich pruhy se nikdy nemeni (neblednou,netmavnou) obe dve rybky se vizuelne zdaji identicke.kdyz jsem na nekoukal pozorne tak na te vrchni ploutvi maji obe dve lehky zluty nadech a je pravda ze asi maji vetsi pysky nez klasicti tlamovci . a psal jsem ze mlade maji ale ty se lihli uz v odchovne takze nemeli sanci je shovat do tlamky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 23:49 Roman Re: Anonym
Tak pořád pátrám a zatím nejvíc je to podobný Placidochromis milomo.Jedná se o tlamovce z jezera Malawi a má dorůstat do 25cm.Ten snímek co Jsi sem dal se podobá na samici.Samec má mírně namodralou hlavu a ve hřbetní plutvi žlutooranžovej nádech.Pysky maj trochu ztloustlé-u ty fotky zrovna zívá tak je to rozmazaný.Nepíšeš jak jsou velký a jak je máš dlouho.Pokud potvrdíš že mladý opravdu odnosila v tlamce tak nejsme daleko od pravdy.Zatím to není 100% jistý.Proto se ještě někde mrknu a dám vědět. :-)

Mrkni na cichlidae.com nebo cichlid-forum.com Tam jsou galerie fotek.Je to tam abecedně seřazený v latinských názvech,tak si najdi ty placidochromis.Sic tam jsou snímky dospělých ryb s extrémě silným pyskem,ale u mladších jedinců to ještě nemusí být tak výrazný.Porovnej stavbu těla a plutví,kresbu a počet pruhu.Jak celých tak i naznačených.Většinou se u cichlid stává pokud se leknou nebo jsou jinak ve stresu tak jim vylezou pruhy,které nejsou jinak vidět.A až tam budeš koukni klidně na Anomalochromis thomasi a Neolamprologus tretocephalus.Třeba to sedne více k nim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 23:44 Muž [] Re: Roman
Vím, že ne, Romane. Jen to bylo první, co mě napadlo, pak mi to naštěstí seplo ;-) Dost dlouhou dobu jsem je choval a stejně je nepoznám, proto ten smile :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 23:27 Roman Re: Anonym
Kančík příčnopruhý to není.Ten má na sobě 8 celých pruhů a 1 naznačený na začátku hřbetní ploutve. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 23:20 Muž [] Re: Jenda
Když jsem se na to poprvé podíval, napadlo mě, že je to mladá samice Cichlasoma nigrofasciatum :-) Což k těm tlamovcům zrovna moc nesedí... Třeba příště :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 22:33 Muž Jenda [2] - AmerikaRe: Roman
jo udelam vice fotek ale samec i samice jsou identicke barvou a zda se mi i stavbou tela taky jsem je hledal vsude ale nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 18:12 Roman Re: Jenda
I když mám po ruce více jak 1000 popsaných fotek afrických cichlid tak si netroufnu něco tvrdit.Na snímku je nejspíš semice a ty jsou si u většiny rodů hodně podobné.Pokus se opravdu urobit více snímků.Samce i samici nejlépe z boku.Nebo mrkni na Malawi.cz či Tanganjika.cz.Pokud by to byla americká cichlida tak je určení jednodušší.Nebo se optej toho kdo Ti to prodal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 17:17 Muž Jenda [2] - AmerikaRe: Roman
jj je to tlamovec ten na fotce je dospeli jeden z rodicu poter je na foceni jeste maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 17:13 Roman Re: Jenda
Je to nějakej tlamovec,ale jestli to je jeden z mladých tak se to špatně určuje.Víc věděj lidi přes Afriku.Chce to spíš fotku rodičů,tam je to už jednoddušší.Alespoň by se dalo určit alespoň rodové jméno.Něco ve velkých atlasech mám,ale většinou jsou tam fotky dospělejch ryb.Takže vem foťák a nafoť taťku.U toho se to určuje nejlépe. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 17:03 Muž Jenda [2] - Amerika – prosim pomozte s identifikaci
Fotka k příspěvku mam mlade a ani nevim co je to za druh :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 16:23 vichr Re: Martas
Je to kančík příčnopruhý albín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 12:49 911 Re: Martas
Já bych si tak jistej nebyl. Je pravda, že Parrot to asi nebude, ale toho "Nigrofasciata" (albino, nebo podle oka spíš xantochrit. var.) bych nevylučoval. Když jsem začínal s cichlidama, tak jsem je choval...ta velikost by ze všech ostatních návrhů, které tu zazněly, odpovídala nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.05.2006 22:39 Martas – Jak se jmenuje tato rybka?
Fotka k příspěvku neví někdo jaký je její název? Zatím mi nikdo nebyl schopen poradit a ani v atlasech jsem ji nenašel. na fotce je sameček cca 10cm dlouhý. Jikry kladou na dno, které předem řadně upraví. o potomstvo se starají. dík
 
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [71]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku?od=3501