Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 14:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: predator3313
Ta fotka je hodně neostrá. Není to tohle?
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 14:17 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – :)
Fotka k příspěvku Věděl by někdo název teto minirybky?
lepší fotka bohužel není..nějak nechce postát na jednom místě mrška :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:42 JagerMaister Re: pincaci
pseudotropheus ndumbi red top
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:04 jamajcan Re: pincaci
Pseudotropheus zebra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 12:57 pincaci – Copak je to za rybičku??...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poznáváte ji prosím...:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 20:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: assasincz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 19:59 Muž assasincz [9] – Co je tohle za rybku?
Fotka k příspěvku Vypadá jako někáká tetra ale nejsem si jistý, koupil jsem akivárko pro tlamovce a rybka bylo k tomu, poraďte, ať ji mohu nabídnout darem. díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2013 11:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
Nevím jestli červený...já ty české názvy moc neumím P.pulcher s jistotou...O jikerných skvrnách u těchto ryb není řeči, ty mají jezerní tlamovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 11:19 Žena Verimmi [173] Re: LiborSprysl
že by to byl pestřenec červený? podobá se mu nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
Vskutku to pestřenec je, u nás se vyskytují populace jedno, dvou i tří "kolečkové"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:51 Žena Verimmi [173] – a toto?
Fotka k příspěvku Ještě jeden dotaz, dostala jsme od švagra 2 malé rybičky a chtěla bych jestli někdo taky pozná o co se jedná...
podle mně je to malý pestřenec, mám je tam dva a jednomu se nahoře na té ploutvičce objevilo černé kolečku, druhý ho zatím nemá.

díky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
Tak jestli honí samice...je to celkem jasné, bude to téměř s jistotou samec smich u těch živorodek je heterosexualita celkem normální smich

K tomu "balon" jsem se již vyjadřoval...teď ještě ta barva...Do trhu se dostávají ryby, které tomu vypodobení "korálek" také zcela neodpovídají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:46 Žena Verimmi [173] Re: LiborSprysl
nojo když ona ta ryba se nedá vyfotit ani když jim tam hodím žrádlo furt plave jak pominutá a honí právě samičky plat co jsme koupila na burze jako korálové, ale vypadají skoro jako balooon :) co mám v akvárku, ale samce co k nim mám jsou menší a štíhlejší,ale opravdu se mi zdá jak ji pozoruju jak plave že má mezi těmi ploutvičkami dole pinďoura, ale třeba se pletu
pokoušela jsem se ji vyfotit už několikrát, ale nějak se nedaří, když se přiblížím k akváriu s foťákem mám tam hned před objektivem tu bandu čumilů(skaláry) a nedá se jich zbavit :-|
ale fakt si nemyslím že je to samička mečovky...jak mi to prodali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 05:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Trochu se mi klepou prsty na klávesnici před mým častým dovzdělávatelem... smich
Jaroušku to není červená korálová...to je toliko červená, byť sytě zbarvená...Opravdová korálka je podle chovatelů i obchodníků, kteří toho více pamatují, (a teď nevím jak to mají biologové? :-),)v těle totiž jinak stavěná a ta barva je mnohem červenější. Je to ryba kompaktně červená (téměř možná spíž žilní než tepenné krvácení) bez světlých znaků, třeba v ploutvích. U některých jediců se ta červená může až jevit jako slévající do pigmentových skvrn, což už je také nežádoucí. Ona trochu připomíná ty "balon" ryby, bývá i tím pádem v těle drobnější. Ono jich na trhu mnoho nebývá, možná ti unikly, a možná teda přispěju k rozšíření i tvých vědomostí.... ;-)Mimochodem obdivuji ale v tomto případě i ostrozrak, protože já tomu samci ani s brejlema na pinďourka neviděl a podle figury bych si zrovna v případě mladé samice,(a v břišní partii je poměrně dost klenutá, narozdíl od samců, kteří jsou rovní,) jistý nebyl,tak se nepřu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 01:28 Muž rudolf [4681] Re: Verimmi
Je to samec červené (korálové) formy platy skvrnité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:50 Žena Verimmi [173] – co to je
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj za skalárem se schovává červená rybka, prodali mi ji jako samici mečovka, ale ta to podle mně není... podle mně má gonopodium, je červená a spodek ploutví má zbarvený tak do stříbrně leskla jako moje platy korálové, jen je šíleně mrštná a nedá se vyfotit...

díky za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.01.2013 14:18 Žena lucie.aqua [511] Re: paulo
Hrotočelec velký rybicky.net/atlasryb/hrotocelec_ozbrojeny
Je to mládě, všechny informace najdeš v odkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 14:04 paulo – co je to za rybku?
Fotka k příspěvku prosim co je to za rybku? co zere ako to chovat? vdaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 21:40 alda1 Re: rudolf
neuvěřitelné, už se zabarvuje, je to skutečně Sumíček indický...
prodělal chudák dlouhý převoz, snad bude v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.01.2013 21:24 Muž rudolf [4681] Re: alda1
Sumíček rodu Mystus je to prakticky stoprocentně a vzhledem k tomu, jaké ryby se u nás objevují, tak je velmi pravděpodobné, že je to notně vystresovaný sumíček indický (Mystus vittatus).
Jaroslav Hofmann
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 19:49 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: alda1
Necháme si to potvrdit, ale nejpravděpodobněji se jedná o rybicky.net/atlasryb/krizovec_seemanuv
Nesedí mě tam ta černá tečka za skřelema
Edit: rybicky.net/atlasryb/sumicek_indicky je pravděpodobnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 19:45 alda1 – sumčík?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahojte, dnes jsem dostal, od známého tuhle rybku, řekněte mi někdo prosím co je to přesně za sumečka, děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 21:27 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Jarda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 21:26 Jarda – nejspis trnovec
Fotka k příspěvku Prosim,jestli me nekdo pomuze identifikovat presny nazev teto rybky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2013 21:37 Muž vlacek [402] Re: rudolf
Pouze doplnim, az se nektery snad starim odporouci do vecnych lovist, zde jsou materialy ke zkoumani, ja jsem se k tomu jeste nedostal :-)

www.scielo.br/…
www.scielo.br/…

(thread)

www.planetcatfish.com/…

Edit:
Moje samice mela 40mm, samec 32mm celkovou delku, a slo "asi" o stejne ryby jako ma Katida. Mam jejich potomky, ale ti jeste nejsou plne vzrostli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 35   07.01.2013 19:15 Muž rudolf [4681] Re: Katida
Je to Otothyropsis piribebuy.
Kéž bych to mohl nechat jenom takhle ;-)
Ale nemůžu, musím dodat: snad, možná, pravděpodobně. Našla jste si to všechno správně, tedy hlavně ty první dva odkazy, na planetcatfish máte v tom citovaném odkazu jednu z variant, co by to mohlo být, kdyby to nebyl Otothyropsis piribebuy.
Tedy shrnuto: Žádná ryba Otocinclus negros neexistuje, to je špatně napsané obchodní označení Otocinclus sp. „Negros“, pod kterým se ty ryby dovážely. Další označení, pod kterým byly stejné ryby dost známé, bylo LG2. Němci je s oblibou označovali také jako KBO („Kleiner Brauner Oto“ – tedy „malý hnědý otík“). Tyhle rybičky se do Evropy dovážejí už více než 20 let a taky se tu občas množí a pak nastupuje lidová tvořivost při potřebě nějak pojmenovat přinejmenším ten odchov. (A do toho se pletou ještě záměny, záměrně jsem vynechal označení Otocinclus „paulinus“, pod kterým taky byly k vidění, protože dnes Hisonotus paulinus je jiný druh, a taky jsem nezmiňoval popis jejich odchovu už z roku 1992, kde ale byly pojmenovány Otocinclus notatus, což je dnes Hisonotus notatus, zase jiný druh…) Ryby označované jako LG2 byly konečně v roce 2011 vědecky popsány jako Otothyropsis piribebuy. A ty vaše rybičky vypadají dost podobně jako mnohé (ne všechny, ale to je ten problém se záměnami) publikované fotky LG2 i jako ryby vyfotografované přímo v popisu Otothyropsis piribebuy.
Jenže – jenom podle vzhledu na fotce jednoznačné určení těchto malých krunýřovců z podčeledi Hypoptopomatinae nejen do druhu, ale ani do rodu možné není, vždycky tam bude přinejmenším slůvko „pravděpodobně“. Otothyropsis piribebuy je zajímavý tím, že žije v Paraguayi (a možná i na severu Argentiny), zatímco dva druhy dost vzhledově podobné, které jsou asi nejpravděpodobnějšími kandidáty na určení, kdyby to tedy O. piribebuy nebyl, totiž Hisonotus notatus a Hisonotus leucofrenatus, žijí v Brazílii. Kdybychom tedy měli v ruce ryby importované z přírody a znali lokalitu odchytu, bylo by určení snazší. Pokud je původ ryb nevystopovatelný, nepomůže nám to. Rod Otothyropsis je vůči rodu Hisonotus vymezen kombinací několika kosterních znaků, které akvaristé nemají šanci zjistit. Velmi orientačně může pomoci vágní konstatování, že ryby rodu Hisonotus mají protáhlejší vzhled. A k tomu velikost – Otothyropsis piribebuy dorůstá kolem tří, maximálně čtyř centimetrů, oba zmiňované druhy rodu Hisonotus jsou minimálně o centimetr delší, plně vzrostlí jedinci (hlavně samice, samci bývají trochu menší) mají k 5 cm, u H. leucofrenatus i přes 5 cm.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 17:27 Žena Katida [33]
Koupila jsem je jako Otocinclus negros, co si myslite? (jedna samicka je trochu jina, nez druha)
rybicky.net/nadrze/16905…

Na netu jsem nasla hodne podobne fotky, nevim cemu verit
www.piranha-info.com/…
www.remowiechert.de/…
www.planetcatfish.com/…

Pisou: "Synonyms of this species are Otocinclus "negros", Otocinclus "nero"., Otocinclus "paulinus". All of them are incorrect, as this small Loricarid is not a member of the genus Otocinclus. It's most closely related to Hisonotus spp., but due to certain differences it does not fit that genus either. "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2013 14:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bob
Pestřenec červený (Pelvicachromis pulcher) řekl bych... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:48 bob – ?rybička?
Fotka k příspěvku Prosím vás, nevíte někdo co je toto za rybičku? Je sladkovodní a maličká. Více o ní nevím.. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 13:26 Muž Attta [208] Re: PR0V0CATEUR +Tomas
Podle stavby ploutví musím říct, že je to střevle. Ony dokážou vcelku dost měnit barvy, ale nikdy bych nevěřil že by v akvárku mohly být tak pěkné (jestli je to teda střevle). Slunka to není 100% ta má jinou řitní ploutev. Pro mě vcelku dost velká inspirace! :) Já mám jednu v jezírku. Tak přemýšlím až budu dělat nové akva že bych si nějaké pořídil i domů jak to tak sleduju:)
Edit: Jo tak to nebude střevle potoční, ale střevle východní pravděpodobně!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 13:16 PR0V0CATEUR Re: Tomas 4770
Není to střevle potoční? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 13:14 Tomas 4770 – Bestie z rybníka vytažená
Fotka k příspěvku Dokázal by někdo rozpoznat tuhle mršku? Omylem se dostala k nám do jezírka spolu se zlatými kapříky z výlovu rybníka. Aby neskončila jako krmivo, aklimatizoval jsem jí v akvárku, kde se připojila do hejna neonek X-)
Vzhledem k jejímu původu bych typoval Slunku obecnou jen mě tam mate ten tenký černý pruh, který ve vodě, která měla těsně nad nulou, nebyl skoro vidět, ale v akvariu kde je 27 stupňu se značně zvýraznil.
Děkuji za názory
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 16:45 R Muž romant [27987] Re: host
Taky jsem je viděl pod označením, chápu jako komerčním, Red Scarlet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2012 16:43 host Re: PR0V0CATEUR
Scarlet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 16:20 PR0V0CATEUR – Živorodka Endlerova
Fotka k příspěvku Zdravíčko, mám teď nově Endlerky a zajímá mě, jaká je tohle varianta?

(omlouvám se za kvalitu fotky, nějak to s focením přes sklo pořád neumím)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2012 15:15 Luky89 Re: Kryštof
asi lorikárie kopinatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 14:30 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Kryštof
nejaká lorikária, asi red alebo také niečo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 14:29 Muž Kryštof [314] - Amerika
Fotka k příspěvku Co to je za rybku (asi krunýřovec nevím poradte, dostal jsem ji a nevím co s ní)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 11:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: JagerMaister
Peřovec s jistotou, ale to ostatní už tak jisté není...hybridních je našich nádržích více než čistých druhů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 11:13 JagerMaister Re: toho
perovec škvrnitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 10:40 toho – Co je to za rybičku?
Fotka k příspěvku Nevíte někdo, jak se jmenuje tato rybička? Je dlouhá cca 12cm.

Díky T.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 23:05 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Deathbull
Elizabetka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 22:31 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tak co že to doma mám? V mládí jsem si byl jistý že jsou to elizabethae, teď mi to přijde spíš jako paucisquamis. Prosím jen pokud jste si naprosto jistí, protože to já už nejsem :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.12.2012 20:53 R Muž romant [27987] Re: fiona901
Č.1 je rybicky.net/atlasryb/kancik_pricnopruhy , ale řekl bych že lehce s něčím přimíchnutej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 20:46 fiona901 – tlamovci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj lidi,poradí někdo prosím co je to za druhy?
foto 1
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.12.2012 01:10 Muž rudolf [4681] Re: Martin
Ti pancéřníčci jsou pancéřníčci Axelrodovi (Corydoras axelrodi). Ryby pod č. 5 jsou tetry červené (Hyphessobrycon flammeus), barevná forma obchodně označovaná jako "orange".
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 21:04 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Martin
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_sikmopruhy
asi on

rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena
ale asi to môže byť aj albin. forma, inak sprav si prezentáciu a zaregistruj sa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 21:00 Martin Re: koikapor
Fotka k příspěvku Vzhlem k tomu, že nejsem registrovaný tak zde napíšu ty, které si myslím, že tam jsou.

1-pancéřníček "asi panda"
2-neonka obecná
3-neonka černá
4-danio pruhovaná
5-nevím viz foto níže

a ještě přidám foto toho pancéřníčka, otázkou je, jestli je to on.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 20:58 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Martin
tetra neónovám, danio pruhované, neónka čierna a tú ďalešiu tetru nepoznám, použi tunajší atlas a fotogalériu, máš to ale prerybnenéa zdá sa mi, alebo si nenechal akva bez rýb aspoń 2 týždne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 20:52 Martin – Jaké robky jsou v tomto akva??
 
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku?od=1851