Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:42 jamajcan Re: našud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:18 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: našud
To bude možná tím že tiger fish není z amazonky, ale z Afrických řek v Zambezi. Co se týče ameriky tak maximálně velké tetry.

en.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:01 našud – kujava nebo kuyava zlata
Zdravim vsechny,videl jsem na zoomu film o amazonce a zaujala mne tam ryba o ktere nemuzu na netu ani v literature nic najit,rikali ji kujava zlata,domorodci ji rikaji ricni tygr,je drava,podelna,zlutohneda,muze mi nekdo pomoct,kde bych se o ni dozvedel vice,popr.sehnal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 18:46 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 18:46 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Jiří Š.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 18:41 Jiří Š. – Pomoc
Fotka k příspěvku Dobrý den,
prosím o identifikaci ryby co je na mušli. Kdo poradí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 17:00 RAP Re: ČaJan
vždy měli snahu až když jsem volal.
Každý větší obchodník má více věcí na řešení, tak se mu holt musíš připomínat. Moc tomu nevěřím, že by se zodpovědnosti chtěl T.Kučera vyhýbat. Pravdou je, že jsem většinu věcí domlouval a řešil osobně, ale ani po telefonu nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 16:48 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: Ičin
Celkem je to ještě mladá ryba, zatím první znak je to modrání ploutví. Zatím přístup Vivária k celé mé objednávce ryb je poněkud rozpačitý. Pan Kučera sice nějaké řešení navrhl, já souhlasil a od té doby je ticho. vždy měli snahu až když jsem volal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 16:22 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: ČaJan
Tak ať dumám jak dumám, tak najisto to nevím. Podle stresových pruhů to nerozhodnu, ty mají stejné(minimálně přibližně). Barevně z té fotky taky nelze určit. Leucosticta by teoreticky měla mít spíš větší skvrny na skřelích, mapiritensis spíše tečky. Bohužel u jednoho kusu těžko soudit. Plus teda já mám skupinu ze dvou různých lokalit a každá vypadá trochu jinak
Jinak předpokládám, že pan Kučera se ozve s vyřeší to. V nabídce není ani jeden z druhů (vlastně žádná satanoperca)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 15:04 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
tohle mě uniklo. pokud se to už nevyřešilo,tak na to odpoledne mrknu(na mobilu to nepoznám) mapiritensis to být může,ale dostupnější bývá leucosticta. rozdíl je hlavně ve skvrnách na tvářích
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 14:00 RAP Re: ČaJan
Jestli modřejší, tak by to mohla být Satanoperca mapiritensis, má je v prezentaci Ičin.
Shodou okolností jsem mluvil s člověkem z Vivária a říkal, že asi 14dní byly s objednáváním a dovozem z Německa problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 12:23 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: RAP
No Jujuparky mám, tahle má ploutve od dost výrazněji perleťově modřejší... a reklamuji a Vivárium nereaguje. ona celá ta dodávka ryb byla problematická a nechci jim dělat nějak zle. dDosud jsem byl s touhle firmou nadmíru spokojen, jen tentokrát dost vázne komunikace, ryby co jsem chtěl měli, najednou neměli pak měli a poslali tohle a dokonce ryby co jsem měl objednané z Německa prodali nebo jinak zmizeli jinam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 11:06 RAP Re: ČaJan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 09:15 Muž ČaJan [44] - Amerika – Satanoperca
Fotka k příspěvku Objednal jsem si z Vivária Satanoperky Daemon a přišly mi tyto ryby. Ta vlevo je určitě tento druh ale ta vpravo nevím co je za druh. Máte někdo tip?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2013 23:47 Muž rudolf [4681] Re: orel
Kančík rudý (Cichlasoma festae) - samice
rybicky.net/atlasryb/kancik_rudy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:56 orel – Jak se prosím jmenuje tato rybka ?
Fotka k příspěvku Takto je krásně zbarvena v době tření.Je silně dominantní a vše v okolí zlikviduje , včetně ryb. Akvárko přehazuje každý den , ale přesto ji mám rád a chci ji chovat.Díky za ohlasy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 17:18 Muž RadekH1 [129] Re: Danila
jj, to bude ona, Má i ten černej flíček před ocasní ploutví. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   15.04.2013 23:56 Žena Danila [4489] - SumciRe: malyLibor
Parmička jednopruhá???Přísavka thajská?? Teoreticky? Co je to zase za teoretický bláboly?tone
Ani omylem.

Je to jednoznačně garra,ale rozhodně ne cambodgiensis, druh bych určila po lepší fotce, s největší pravděpodobností ruffa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   15.04.2013 23:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: RadekH1
Rybka je dost vybledlá, ale mohla by to být tato parmička jednopruhá: rybicky.net/atlasryb/parmicka_jednopruha I podle toho, že žere i řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 19:11 Muž Honzzin [0] Re: RadekH1
Já bych řekl, že vybledlé Labeo krásnoploutvé :-) Parmička indická to určitě není :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2013 17:55 radim Re: RadekH1
vypadá to na nějaké Labeo, nebo Garu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 17:36 Muž RadekH1 [129]
Fotka k příspěvku Prosím o radu, jaká je to parmička? Když jsem je kupoval, říkal mi že indická, ale podle fotek na netu to nevypadá. díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Mají je ve všech Hornbaších a mají je z nějakého kvalitního zdroje. Já je kupoval ještě před zdražením všeho živého za 5,-Kč. Byl to jeden ze dvou nákupů rybek v Hornbachu a dodnes nelituju - mám je už dva roky a daří se jim dobře... jen se nemnoží, protože v mém akvárku je příliš mnoho věčně hladových mikropredátorů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:10 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Kaplan007
Tak to jsem překvapená , protože v Praze je maj taky a stejně označené a taky za 7 kč. Blíže jsem je nezkoumala, ale půjdu je prozkoumat, protože do společenskýho by se mi i líbili :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 14:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kaplan007
Identifikoval jsi je správně. Jsou to opravdu B.uropthalmoides. Vypadají velmi podobně jako B.brigittae, ale jsou menší. Když je budeš mít v dobrém prostředí, budou taky hezky do červena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 13:24 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: karkra72
Gupka ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 13:23 Muž karkra72 [4] - Živorodky – Co je to za rybku?
Fotka k příspěvku Když jsme si kupovaly rybky Kardinálky vietnamské, tak se k nim v obchodě připletla nějaká jiná rybka a neumíme ji identifikovat. Pomůže nám někdo? Děkuji předem za info do profilu. ahoj
Foto přikládám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 16:28 Muž Kaplan007 [51]
Koupil jsem dnes v Hornbachu v Plzni ryby, které zde byly označeny jako Boraras briggitae. Ty to ale určitě nejsou. Nevíte někdo jaké zde opravdu prodávají? Dle mého názoru to jsou Boraras urophthalmoides. Bohužel nemám dost kvalitní foťák, proto bych poprosil o odpověď někoho, kdo plzeňský Hornbach zná a popřípadě tam tyto rybky viděl. Prodávají je za 7,- Kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   03.04.2013 18:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Signum
Ta krevetka bude asi Macrobrachium lanchesteri.
Rybka - parmička nádherná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:31 Signum – rybka a krevetka
vedeli by ste mi poradit o aky druh ide: img.egamer.cz/… , a aky druh krevetky : img.egamer.cz/…
Dakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2013 08:49 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Grizzly
I když se mi strašně líbí tygr, tak bych si ho od známých taky nevzal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   29.03.2013 08:18 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Grizzly
Ale i když se mě hrozně líbí, tak si přece nechám napsat aspoň její název. Pořád je to stejně blbě, ale aspoň si můžu zjistit nějaké info. Jestli člověk rybu koupil nebo dostal za darmo.. Mění to něco? Tý rybě to je úplně šumák. Na rozdíl od podmínek, které ji jedno rozhodně nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   29.03.2013 02:09 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: wladys
To může mít spoustu příčin - rybu mohl dostat (od známích), jsou i tací lidi, kteří koupí rybu z důvodu že se jim PROSTĚ líbí. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 23:33 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Kryštof
Tomu ani ty sám nevěříš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2013 17:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: wladys
Třeba nazev znal a pak zamopěl i to se staava :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 16:58 Muž wladys [291] - CichlidyRe: caroline74
Já nějak nechápu, jak si může někdo do akvária pořídit rybu u které nezná název, tudíž ani nemá páru co ta ryba vůbec potřebuje, jakých doroste rozměrů a jestli ti třeba nepožere zbylé ryby v akváriu.
Chytla si to za špatný konec. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2013 13:15 hr :-))) Re: caroline74
Tak víš co,?, abych tu nehádal podle nevybarveného mláděte, tak se vlož fotku těch odrostlých ryb nebo jeich rodičů a ulehčíme si práci navzájem a já tu nebudu muset hádat s mých třech adeptů.
A vůbec, můžeš rovnou vyfotit celé akvárium a napsat kolik tam těch ryb je a klolik jiných a jakých, čím filtruješ, čím krmíš, jak často a jakým způsobem akvárium a filtr udržuješ kolik stpňů je ve vodě v aqu tad... atd.
Napiš co tě dalšího napadne a já ti potom na oplátku napíšu co děláš dobře a co bych připadně dělal jinak a taky to tebopu tolik toužebné jméno druhu rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:04 caroline74 Re: hr :-)))
Tak asi potřebuji vědět, co je to za rybu, abych mohla vědět, něco o jejich chovu ne?? Mám jich samozřejmě více a tato fotka je stará, takže je tam určitá změna v akváriu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2013 08:52 hr :-))) Re: caroline74
To jaká je to rybka neřeš, ale spíš by si měla řešit to že Jestli chceš chovat ryby nebo jiná zvířata, tak by si měl napřed studovat jak se o ně starat a teprve potom si je pořizovat.
Z tvé fotky a toho co píšeš už teď usuzuju že rybu trápíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:04 caroline74 – Co je to za rybku? Poraďte :)
Fotka k příspěvku Nevíte někdo její název? Vím určitě, že je to tlamovec, je to mládě a pomalu se zbarvuje. A kdyby jste mi poradili něco o chovu :) děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.03.2013 21:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Většina druhů čichavců a bett, které staví pěnová hnízda, je staví na hladině. Vrčivky staví také pěnová hnízda, nejedná se tedy o tlamovcové labyrintky, ale staví je pod vodou. Některé druhy pod listy, jiné v dutinách. Myslím, že každému, kdo o těchto rybkách něco ví, byla moje odpověď zcela jasná. A toto bylo naposledy, co jsem jakkoliv reagoval na arogantní příspěvky nicku LiborSprysl. Od teď jej mám v ignoraci a již se mi jeho příspěvky nebudou zobrazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 12:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Zatímco ty ostatní labyrintky hnízda staví nad vodou... ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 11:20 RAP Re: Vrata1
Vrčivka to je určitě, zkus porovnat ty svoje v této prezentaci rybicky.net/nadrze/10141
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vrata1
Vrčivka, pravděpodobně pruhovaná. Je to labyrintka a není tlamovec - staví pěnové hnízdo, a to pod vodou, na rozdíl od většiny ostatních labyrintek, které staví hnízda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:05 Vrata1 – Copak je to za tlamovce?
Fotka k příspěvku Můžete mi poradit, co je to za rybku? Myslím si, že jde o nějaký druh tlamovce... Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 21:27 filo Re: tilecek
opravdu to není biotop rybníka v Táboře :)
koukám, že místní video je rozrastrované, zde tedy originální soubor (řešené rybky jsou až v druhé třetině videa) uloz.to/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 21:17 Muž tillecek [133] - SumciRe: filo
To vypadá jak nějaký hrouzek:) Rozhodně to není pancéřníček!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: filo
ta fotka je stejně supr jako ta předchozí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:39 filo Re: grunda
Fotka k příspěvku Na pancéřníčka zelenavého se mi to zdá málo vysoké a naopak moc dlouhé. Možná to ani pancéřníček být nemusí. Tahle fotka je možná ostřejší. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: filo
toho sumečka bych tipnul na Corydoras eques, ale ta fotka je opravdu nepovedená
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku?od=1701