Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 19:50 vanemi Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co tahle??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2016 19:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: afc1886
Já bych na cichlidky teda nekoukal... spíš bych hledal v Malawi... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 19:26 R Muž afc1886 [14655] Re: vanemi
rybicky.net/atlasryb/cesky/c podívej se tady na cichlidky,ale 100pro to nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 19:22 vanemi
Fotka k příspěvku Nevite prosim jak se jmenuje tahle rybka???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 11:42 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Plecos
Pseudohemiodon apithanos :-D i když mám sto chutí si počkat na lepší foto

A jestli jsem se trefil, tak ti gratuluju k chovatelskýmu uspěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 08:31 Muž Plecos [322] Re: Legioix
smich
Tak ten určitě nee. Večer, když mi bude fungovat doma internet (čekám na servis od O2), tak hodím lepší fotky.
Blegon: u pterosturisom mám jen samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 21:48 Muž Legioix [574] Re: Plecos
L191 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2016 21:24 Muž Plecos [322] – Hádanka
Fotka k příspěvku Tak schválně - copak je v pozadí za rybičku? Myslím toho rozostřeného otesánka v pozadí, malé sturisomy okolo snad pozná každý... Ještě dodám, že sturisomy už pár dní žerou, kdežto ten "prcek" sotva strávil žloutkový váček ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2016 14:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: tomasjirasek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 14:39 tomasjirasek – Prosim o radu co je to za rybu..
Fotka k příspěvku je stara cca 7 let a dlouha cca 30 cm... predem diky za odpovedi
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2016 11:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: nsapv
Peřovec sp. Přesný druh se neodvažuju ani tipovat, protože pěstírny chrlí spousty hybridů. Vyroste dost velký, podle fotky mu bude akvárium brzy malé. Poslední dotaz před tebou byl taky na Peřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 10:55 nsapv – Poradíte?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den , rád bych se zeptal zda někdo pozná co je to za rybu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.01.2016 18:56 Muž Shimamoto [492] Re: PaDa
Taky bych to tipoval na vořecha, nejspíš S. nigrita + neznámý vojín. Dobré počtení na toto téma zde:

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.01.2016 18:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: paf
Ta fotka nic moc, můj tip synodontis sp.
Podle toho mála, co je vidět z hřbetní a ocasní ploutve, to s. eupterus myslím nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 17:47 paf Re: Legioix
Bude to on,sumeček je starý asi 20let.Zatím jsem je neviděl nikde v akvaristice na prodej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2016 17:40 Muž Legioix [574] Re: NASREDDIN
Ten to velikostí nebude. Bude to tento: rybicky.net/atlasryb/perovec_skvrnity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 17:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: paf
Některý z peřovců.
edit:možná rybicky.net/atlasryb/perovec_cernobrichy ale radši koukni i na ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 17:30 paf – sumeček
Fotka k příspěvku Neví někdo co to je za sumečka?Velikost cca.20cm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.01.2016 11:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lukáš
Parmička čtyřpruhhá - mechová forma, akorát ta tvoje je hodně vybledlá. Asi ji nemáš v doobrých podmínkách.

rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 11:19 Lukáš
Fotka k příspěvku co je to za rybičku?:-D má 2cm a lepší foto nemám :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 15:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pavellaska1
Mohla by to být tato: rybicky.net/atlasryb/sekavka_pakistanska

Potvrď si to sám, ta fotka je hodně rozmazaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 15:36 pavellaska1 – Nevíte prosím co je to za rybku??
Fotka k příspěvku Bohužel se mi nepodařilo udělat lepší foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2015 04:17 - Re: rudolf
Tie moje som onoho času kúpil pod označením Loricaria filamentosa.
Takže tiež len predpokladám,čo to vlastne mám.
Vo vašom článku sa ani jedna nepodobá na tie moje.Najskôr prvé dve ale ani tie nie úplne.Vzhľadovo najviac pripomínajú R.sp.red
V mladosti mali oba lúče chvostovej plutvy,neskôr sa spodný stratil a majú už len vrchný.Tie moje sú momentálne 7-8cm veľké.Samec má odontody po stranách ale i dosť chlpatý vrch hlavy.Jeho škvrny sú tmavšie ako u samíc.Prsné plutvy (prvý lúč) sú u samca tiež ochlpené.
Ja to doma nie som schopný presne určiť-zatiaľ sa držia.
Ako píšete zrejme pôjde o zástupcu Rineloricaria.No i to nie na 100%.
Keď som tak prelistoval planetcatfish,tie moje sa mi najviac podobajú na
www.planetcatfish.com/…
alebo
www.planetcatfish.com/…
No račej ostanem asi pri bližšie neurčenej Rineloricaria sp.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   29.12.2015 21:59 Muž rudolf [4681] Re: blegon
Dasyloricaria filamentosa - věčný evergreen nejen českých akvaristů... ;-) Pod dojmem literatury minulého století se pořád znovu tohle jméno objevuje a pořád další akvaristé tvrdí, že chovají Dasyloricaria filamentosa. K šíření tohoto jména jsem samozřejmě kdysi dávno přispěl i já, a i když se už dlouho poctivě snažím o opravnou osvětu, je to jako s tím hrachem a stěnou. Takže zase jednou znovu: Dasyloricaria čítá pouhých pět druhů (jedním z nich je Dasyloricaria filamentosa), které dorůstají délky 20–35 cm a je docela pravděpodobné, že do akvárií nikdy nebyly dovezeny. To, co se v minulosti u nás i jinde v Evropě chovalo a množilo jako "Dasyloricaria filamentosa", byl nějaký zástupce rodu Rineloricaria. Totéž lze teoreticky předpokládat u takto označovaných ryb i dnes, i když s tím, jak stouplo množství dovážených ryb v posledních 20 letech a jak si obchodníci i chovatelé často velmi hujersky pojmenovávají neznámé ryby podle srovnání s jednou rozmazanou fotkou někde na inetrnetu, tak je klidně možné, že se pod tímto názvem objevují ryby různé. Povídání na toto a další témata související s Loricariinae je zde.
www.aquatab.net/…
Takže Dasyloricaria filamentosa nejsou vaše ryby, nemá je s prakticky 100% jistotou ani Milin, ani prasan.
Těmhle svým rybám rozhodně neříkejte Loricaria, to je rod, jehož příslušníci se vyznačují zřetelně zpeřenými vousky (viz třeba známá Loricaria similima), což bych řekl, že asi vaše ryby pod sebou neskrývají, byť jsou k dispozici jen obrázky shora. Můžete jim říkat obecně "lorikárie", coby výraz toho, že jsou to krunýřovci z podčeledi Loricariinae. Příslušnost do rodu Rineloricaria vypadá docela pravděpodobně, leč nikoli zcela jistě, v tom má prasan pravdu.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 20:09 - Re: blegon
Rineloricaria - jej názov je odvodený od ,,nosa,, - rhinos
Dasyloricaria - z gréckeho dasys = with hair - čiže chlpatá

Jednoducho ich volaj Loricarie,pretože bez bližšieho preskúmania odborníkom to presne neurčí nik.Odkiaľ ich vlastne máš.Predajca či pôvodný majiteľ ich mal pod akým označením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 18:29 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: radim
Podobné jim jsou,ale nejspíš to ten samí druh není.
Na planetcatfish se jim podobá snad každá druhá Rineloricaria :-D.
Ty moje jsou podle kartáčů po stranách hlavy samci.
Asi budou každý jiný druh protože jeden má hlavu do špičky a jeden zaoblenou.
Nejspíš zůstanu u označení "Rineloricaria sp." :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 17:52 radim Re: blegon
že by dotaz na stejnou rybu?
:-)
www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 17:37 - Re: blegon
Dasyloricaria filamentosa mám doma.Chcelo by to možno lepšiu foto a z boku.Mám ešte dosť mladé ryby,ale samce sú dosť chlpaté.Na chvosté mávajú hore i dole lúč,niekedy len hore.
Mrkni tu www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2015 16:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: blegon
Pochybuju, že by to byla Dasyloricaria filamentosa. Tu má možná Millin: rybicky.net/nadrze/19450… Něco takového jsem kdysi taky měl.
To tvoje vypadá spíš jako něco rodu Rineloricaria. Hodně štěstí s identifikací, podobných ryb je hodně a lidí co se v nich vyzná minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 16:20 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už delší dobu mám doma dvě tyto potvůrky.
Jsou z odchytu a momentálně 12-13cm velké.
Možná jsou i každá jiný druh.
Řekl bych že to jsou Dasyloricaria filamentosa,ale v těchto rybách se nevyznám.
Nějaké návrhy? X-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2015 01:36 Muž rudolf [4681] Re: dodohonza
Zůstaňme u toho, že je to gara, což je pravda. Určovat gary do druhu podle fotky, navíc bez jediné další informace o daných rybách, je nemožné, to je čiré fantazírování.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 21:47 Žena drvi [2894] Re: PaDa
Moje gotyly maj ale drzticku trochu jinou...ale uz taky blbe vidim, ze :) ? No v atlasu je jedna z nich ta moje, tam to je videt, tak nevim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 20:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: dodohonza
Podle tý "rozmlácený" držky je můj tip rybicky.net/atlasryb/garra_pakistanska ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 18:11 Muž snehulda007 [850] Re: dodohonza
Nějaká garra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 18:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dodohonza
rybicky.net/atlasryb/garra_rudohneda ?

Jinak Čichavec perleťový a ancitrus sp., ty asi znáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 18:06 dodohonza – jedinec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,neví někdo co je tohle? Edit-ta vlevo dole
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2015 03:00 radim Re: vera
V těch 50 litrech by neměla být z dlouhodobého hlediska žádná ryba z fotky, ani ty parmičky u kterých to chce tak 10ks a víc, ať se vůbec ukáže, jaké to jsou vlastně suprovní rybky :-)
druhou akarou na fotce je Cleithracara maronii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 22:16 Mejla82 Re: vera
Akara modra....Minimalni velikost 200l... tone
Já to nechápu, že se lidi napřed neinformují, jak rybka vyroste. V dobrých akvaristikách to mají napsané se základními údaji přímo u akvárka (Sklorex Brno například) rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 21:52 vera – Jaká Akara?
Fotka k příspěvku Známé prodali dva páry do cca 50L akva. coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 22:40 RAP Re: radim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 22:13 radim
rybicky.net/obr/ryby/max/4483.jpg
co je to za Akaru? Tady v atlasu je jako diadema, ale moc tak nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 20:38 Muž půlpy [2131] Re: Mrakoplash
není, ale je to Geophagus brasiliensis - Perleťovka brazilská, jak psal "blegon"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 12:10 R Muž Mrakoplash [1776] Re: půlpy
v katalogu taky není ? Zkusím se podívat, jestli najdu rozpisy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 17:15 Muž půlpy [2131] Re: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku v porovnání s vrubozubci vypadá větší než 11cm
díky
ale našel jsem tam ještě jednu rybku, že by samice?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 16:37 R Muž romant [27981] Re: jani2204
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 16:33 jani2204 – Co je to ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dostal som 5 tychto zltych rybiek a neviem co su zac. Pomozte mi ake by to mohli byt rybky ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 14:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: půlpy
Pokud má do 11 cm, mohl by to být ještě samec rybicky.net/atlasryb/perletovka_iporangensis

Ryby jsou celkem potvory, nechovají se jako běžné Perleťovky, takž časem budou oba druhy přejmenovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.11.2015 09:44 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: půlpy
Geophagus brasiliensis-samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 09:37 Muž půlpy [2131]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku taky bych potřeboval poradit, doma se mi válejí fotky této rybičky už rok a čtvrt a nedokážu ji pojmenovat, typnul bych si na perleťovku, fotka byla pořízena vloni (2014) na výstavě v RK, byla v nádrži s vrubozubci pavími a jmenovka tam byla pouze těch vrubozubců
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2015 09:35 Muž larix [1420] Re: Jirond
...a pozri si prosím v tom atlase minimálnu veľkosť nádrže :-) Teda ak ti nie je ľahostajné týranie zvierat a fakt, že ryby po čase uhynú na stres a otravu produktami vlastného metabolizmu.
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku?od=851