Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2020 14:21 Míša Re: Hopri
Děkuji, ale asi to není ona, vypadá trochu jinak, je trochu dokulata.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2020 14:15 Muž Hopri [475] Re: Míša
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_velkoploutva
Aši nějaká modifikace "meloun"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2020 14:09 Míša – Nevíte někdo co to je?
Fotka k příspěvku Tuhle rybičku jsem dostala od známých, nevíte někdo co to je za druh?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2020 18:04 Muž RAP [1553] Re: zelenakapusta
Neonka černá to určitě není.
Spíš mi to přijde jako rybicky.net/atlasryb/razbora_einthovenova . Ale ta rybka mi přijde deformovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 15:34 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Adajo
Ahoj, no, odhadla bych rybku na neonku černou rybicky.net/atlasryb/neonka_cerna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 13:27 Adajo – Neznámá
Fotka k příspěvku Zdravím. Fotka děs běs, ale nepoznal by prosím přesto někdo, co je zač? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.10.2020 19:47 Žena drvi [2894] Re: Gringo63
Garra gotyla, gara pákistanská ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2020 16:07 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . . – Gara
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koupil jsem dnes čtyři rybky jako Gara celeberská. Ten název jsem ale nenašel. Co vy na to? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2020 15:18 Muž Pavligin66 [11] Re: panikaaaaa
Myslím že ste správne určili druh. palec pozeral som fotky a podobajú sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 14:59 Žena panikaaaaa [730] – Prosím o potvrzení mé domněnky...
Fotka k příspěvku Jedná se prosím o Mřenku krátkou?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2020 13:55 R Muž Anthrax [4771] Re: Irena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 13:49 Irena
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.09.2020 21:30 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: tramtra
tramtra má pravdu. V dole v tom videu píšou, že to je Norman's lampeye killifish, což je Poropanchax normani. V atlase je patrně nějaké starší, dnes už asi neužívané latinské synonymum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   08.09.2020 21:28 Žena tramtra [3202] Re: vlka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 21:22 Muž vlka [3444] – ...dotázek...
Hezký večer, prosím jak se jmenuje rybička v čase 6:35min. Jak ji ,,svítí,, nad očkem ?...
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.08.2020 23:26 Muž rudolf [4681] Re: hrochy
Ano, je to střevlička východní (Pseudorasbora parva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.08.2020 19:05 Muž vlka [3444] Re: hrochy
Střevlička ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2020 18:57 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old school – Co mi to děti chytly?
Fotka k příspěvku Zdravím zdejší odborníky a zdvořile žádám o pomoc. Děti mi v potoce nachytaly nějaké rybky. Ač to tak možná z fotky nevypadá, většina přežila a byla vypuštěna zpět. Nepoznáte někdo, o jaké rybky se jedná?
Předem děkuji za reakce :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.08.2020 00:23 Muž rudolf [4681] Re: Anezka
Je to nějaká štíhlotělka, spíše rodu Copella než Pyrrhulina, nejspíš mladá nevybarvená samice štíhlotělky lalokoploutvé (Copella vilmae), možná by to mohla být i štíhlotělka Eigenmannova (Copella eigenmanni). Mimochodem, nevím, co je to za akvárium, ale ta tuberkulózně-rachitická samice pavího oka dole uprostřed je strašlivá, ta už měla být dávno utracená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2020 20:19 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Anezka
rybicky.net/atlasryb/razbora_okoskvrnna
jen takový tip, mi to z té fotky moc nejde porovnat. Ale odborník to určitě pozná i z takové fotky, to zase né že ne. Jak psal RAP, p.Hofmann koukne a bude jasno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2020 17:40 Žena Anezka [1] – vite nekdo?
Fotka k příspěvku Omylem odloveno v akvaristice s tetrama ohnivyma, nevite nekdo, co je to zac? Dekuji za radu.
Mohla by to byt tetra cervenooka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2020 20:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: fajfmen
A jéje... zase nějaký docent... Já slušně, páč ho neznám a tak vyknu a hned je oheň na střeše... smich
Tak hochu, za těch cca 40 let mášte dost času na to, abyste toho choval mnohem více a stačí jen 30 kubíků...
No a nakonec...když máte ryby u země v páru jako kafilérku a moc k nim nelezete, tak holt se občas stane.
Dobrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2020 23:48 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Anze
Odkážu Tě na RAPa, on je profík, zatímco já jen týpek, co se před léty ujal utrápené rybičky z které vyrostl macek... A tak jsem mu udělal krabici s vodou úměrně jeho potřebám... ;-)
Jmenuje se Potvůrka... Měří skoro 30 čísel, zplodil stovky potomků... A nikdy mě nekousl!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2020 23:17 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: LiborSprysl
Měl bych návrh: co takhle si na webu, kde si všichni tykají, nezavádět vykačku? (což je v daném kontextu ekvivalentem do tváře vmetené urážky)
Co takhle u dotazů začátečníků spolupracovat? Každý dodá své zkušenosti, poradí ;-)
Svým motagujcům se můžu vrtat mezi mladými, v životě mě žádný nekousl. Proč?
Na to ať si každý přijde sám ;-) X-)

Mmch teď budu Rejpal, ale - jak si může někdo NEVŠIMNOUT 2000 mladých?
A že všechny (!) druhy kančíků někdo choval? Na to by potřeboval letištní halu a min. 300 let života...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2020 06:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: fajfmen
To vyprávějte někomu, komu visel ten kousek na prstě, protože si nevšiml, že vozí s maminou asi 2000 čerstvých mladých... já kančíky docela znám... prošlo mi rukama bezmála všichni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2020 23:29 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: LiborSprysl
P. managuensis v přírodě do 60 cm u samců, u P. notaguensis tamtéž do 25 (v akváriích až 30 cm - celkem paradox). Dík podobnosti názvu se managujský s motagujským snadno zamění. Akorát je mezi nimi plus mínus čtvrt metru rozdíl délky, nemluvě o odlišné povaze - menší druh je neporovnatelně agresivnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2020 07:33 Muž RAP [1553] Re: LiborSprysl
Taky se běžně managujci s dovii zaměňovali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2020 06:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: fajfmen
V poměrně běžné nádrži 450 litrů, samec managujce 48 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2020 06:27 Muž RAP [1553] Re: Anze
Na druhé fotce je Heros sp. Rotkeil www.aquatab.net/…
Co se týče SAcichlid doporučuji: www.aquatab.net/…
www.aquatab.net/…
www.aquatab.net/…
Případně cichlidklub.sk/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2020 00:47 Anze Re: fajfmen
Moc děkuji! :-) Ještě jsem tak přemýšlela, vůbec nevím, jakou můžou mít hodnotu? Jelikož jsem od Vás teď zjistila identifikaci, a tedy jejich povahu, tak přemýšlím, že se jich vzdám. Přeci jen nejsem zvědavá, jak mi všechno postupně vyžerou. :-D 1. Paratheraps cca 25-30cm 2. Heros cca 12-15 cm 3. Parachromis 20-25cm. Předem mockrát děkuji za odhady. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 19:17 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: kdo?
Trefa, až na ty parachromisky - guapotes chovám, takže mě rozdíly "praští přes oči", asi jako kdybych měl srovnání mezi jaguárem a levhartem (lhostejno, zda skvrnitou nebo melanickou formou obou taxonů). I při stejném základním zbarvení mají moty vždy výrazné příčné pruhy, zatímco loisky jen ten podélný pruh. Plus hromada dalších detailů, to si ale musí člověk odkoukat osobní zkušeností, k záměně může dojít velice snadno X-)

PS.: Pro původní tazatelku - rodové zařazení Paratheraps vs. Vieja jsou dnes synonyma, jde o stále stejné rybičky. K severáčům - podle odborníků H. Severus v českých akváriích nikdy nikdo neviděl, všechno co se pod tím pojmem prodává jsou zástupci dvou (+?) nejbližších příbuzných a následně jejich mix ;-)

... jinak ta parachromiska, vzhledem ke značnému pohlavnímu dimorfismu, doroste tak 15 cm. Samec by byl dvojnásobný. Klika, že jde o nejmenší zástupce rodu - namátkou P. dovii je v průměru větší než Vánoční kapr (samci v přírodě až 80 cm) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 19:00 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Anze
První je středoamerický kančík z okruhu Vieja fenestrata a druhý je jihoamerický kančík z okruhu Heros severus. Přesnou definici nedám, u těchto taxonů se leckdy lokální variety téhož druhu liší výrazněji než typoví zástupci geneticky zřetelně odlišitelných příbuzných druhů. Třetí rybka odpovídá tvarem hlavy a zbarvením samičce Parachromis loiselei, dravého středoamerického kančíka, jen tvar těla je moc štíhlý. Což ale nemusí nic znamenat - populace z jezer jsou vysokotělé, zatímco říční/potoční mají proudnicovitý tvar.
Každopádně v akvárku nekombinovat! Všechno je to kolem 30 + cm, ve dvou případech i silně teritoriální. To je jako muflon, divočák a vlk ve stejném výběhu. Bojovník s predátorem se zákonitě pustí do sebe (osobní zkušenost - juvenilní fenestratus vs. Parachromis motaguensis) a ten mírný (severáček) umře stresem i kdyby si ho ti dva nevšimli (vyčtené)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 18:53 kdo? Re: Anze
1. Paratheraps fenestratus
2. Heros severus ( nebo nějaký kříženec Herose )
3. Parachromis motaguensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 17:58 Anze – Rada s určením druhu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevíte někdo celý název těchto rybiček? :-) Za každou radu bych byla velmi vděčná! :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2020 08:09 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: JayJay
Dejte si přes Google vyhledat obrázky Xiphophorus helleri Pineapple.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 19:57 JayJay – Mečovka, ale copak je to za potvůrky
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte nahodou někdo, co je tohle za formu mečovky? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2020 12:32 Muž RAP [1553] Re: KittyM
Čistokrevná pravděpodobně nebude, nejčastěji se vyskytují různí kříženci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2020 11:09 Žena KittyM [31] – co je to za molly?
Prosím o radu.. Zamýšlená koupě byla stříbrná black molly - živorodka ostrotlamá ve var. lyra, ale řekla bych i dle velikosti, že je to spíš živorodka širokoploutvá (méně pravděpodobně velkoploutvá?) Kříží se běžně s black molly? Mám k němu i samici- stříbrná s malými černými tečkami..
www.youtube.com/…

video jde i zpomalit..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.06.2020 20:27 R Muž Anthrax [4771] Re: Tealc.EU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2020 20:20 Tealc.EU – Prosím o určení druhu
Fotka k příspěvku Dobrý den,
moc prosím o pomoc z určením co je to za rybku :-)

Předem moc děkuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2020 14:17 Silviebaris Re: Danka2121
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2020 14:13 Danka2121
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Aká konkrétne je toto? :) ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   11.06.2020 15:58 R Muž afc1886 [14682] Re: Godamned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 12:45 Godamned – Co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj. Fakt si nemůžu vzpomenout jak se sakra jmenujou tyhle ryby.. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.05.2020 10:18 Muž rudolf [4681] Re: RAP
Těsně vedle ;-) Jsou to platy skvrnité (Xiphophorus maculatus), na první fotce Red Wagtail rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita_var_wagtail, na druhé Sunset rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita_var_sunset
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2020 08:04 Muž RAP [1553] Re: LenkaB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 07:57 LenkaB – Tetra ??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o pomoc s identifikací - do akvaristiky byl vyslán manžel se synem a u téhle rybky si nejsou jistí co vzali , myslím že by to mohla být tetra krvavá ? Máme asi pár - jedna rybka je temně červená ale druhá je ,,poloprůhledná,, Foto se mi lépe nedaří - rybky plavou moc rychle. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 06:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: lemura
Skoro se divím, že ten rozbor Jarda neopestřil citací ze starých čísel časopisu Akvárium a terárium, někdy ze sklonku sedmdesátých let minulého století, kde byl krásný text o transportu asi prvních H.severus do Čech z Polska. Tato populace ryb se držela poměrně dlouho, sám jsem z ní také měl ryby. Ale vzala za své s pozdějším přílivem herosů s otevřením hranic.
Několik let byly okrasou výstavních akvárií v prodejně na I.P.Pavlova. Teda ještě té staré na rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2020 20:00 Muž lemura [3] Re: rudolf
Fotka k příspěvku Opět děkuji za obsáhlé info. Jinak ten článek co jste mi poslal je super. Pokud jsem to tedy dobře pochopil, některé druhy jsou už dnes těžko rozeznatelné. Tady je ještě fotka samice, jen dnes neměla fotogenickou náladu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.05.2020 19:30 Muž rudolf [4681] Re: lemura
Problém je, že anglická jména nejsou nijak ustálená. "Spotted severum" se používá většinou pro Heros notatus, nazelenalé populace mezi nimi jsou. Pro Heros efasciatus se někdy používá jenom "Severum", ale někteří američtí obchodníci třeba nabízejí ryby "Green Spotted Severum (Heros efasciatus)". Je třeba si uvědomit, že to , že někdo vyfotí svou rybu, nějak ji pojmenuje a dá fotku na internet, ještě neznamená, že je ta ryba pojmenovaná správně. Podstatné je konkrétní rybu vidět, pak se dá teprve uvažovat, který by to mohl být druh. A u Herosů je ta potíž, že H. efasciatus (pokud to zrovna není některá z těch populací, které v dospělosti vůbec nemají příčné pruhy) a H. notatus se od sebe poznávají obtížně, resp. že se někdy od sebe podle vzhledu jednoznačne rozlišit nedají. (A to ještě vůbec neuvažuji možnost mezidruhového křížení...)
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku?od=201