Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 20:28 RAP Re: kxos
Sice ty obrázky nic moc, ale napadlo mě toto rybicky.net/atlasryb/tetra_fredcochuova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:28 kxos – copak to mám za rybičku?
Fotka k příspěvku copak to mám za rybičku? dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:10 JagerMaister Re: piskotiik
rybicky.net/atlasryb/tetra_fantomova… ja mslím že toto lebo sa tam píše že samičky sú načervenalé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:07 R Muž romant [27982] Re: piskotiik
Mrkni se na tuhle.
rybicky.net/atlasryb/fantom_cerveny…
Ale jistý si nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 16:48 piskotiik – copak to mám za rybičku?
Fotka k příspěvku Ahoj,cca před rokem jsem si koupil rybičku, ale bohužel jsem zapomněl její jméno.. Poradíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 16:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jamala
narazila jsem na jednu, která vypadá ještě podobněji - schistura beavani
Porovnej s obrázky na www.loaches.com/… , ta má trochu jinak ty proužky, alespoň podle té tvé fotky mi to úplně nesedí...
U ní by i lépe seděla velikost (max.7,5cm, ta s.corica jen max.5cm, což ta naše už skoro má, ač je čerstvě koupená, takže asi ještě nebude dospělá).
Myslím, že jsou to odchytové ryby, takže dospělá klidně být může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 15:21 jamala Re: PaDa
Děkuju palec , je jí to hodně podobné. Jak jsem tak pátrala po informacích o schisturách, narazila jsem na jednu, která vypadá ještě podobněji - schistura beavani (www.petresources.net/…). U ní by i lépe seděla velikost (max.7,5cm, ta s.corica jen max.5cm, což ta naše už skoro má, ač je čerstvě koupená, takže asi ještě nebude dospělá). Hlavně jsem ráda, že už vím, co potřebuje, a že není nemocná, když se pořád placatí po dně a zalézá (překonává se jen, když nasypu patentky:-), to nemá zábran). Akorát jí asi úplné pohodlí nezařídím, akvárko máme zatím zarostlé jen trochu, kořen mají zabraný krunýřovci, takže maximálně přidám nějaký kámen, a na teplotu si bude muset holka zvyknout (ideání by měla být 18-24, ale my máme bez topení 25 ...a to není léto...). Kdybyste někdo věděl o akváriu, ve kterém by jí bylo dobře, řekněte - můžu ji dovézt do Praze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.02.2011 12:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jamala
Upřesňuji svůj tip na schistura corica.
www.loaches.com/…
A něco o nich, pokud jsem se tedy trefil:
www.loaches.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 20:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Silent
Můj tip je nějaká schistura. Ale nejsem teď u literatury, tak se zkusím mrknout zítra.
Ty už zase až tak hejnové nejsou. Ale úkryt vyžaduje: zaleze tam a majitel už jí skoro neuvidí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:42 R Muž Silent [5949] Re: jamala
Tipuju na Nemacheilus fasciatus. Pokud je v nádrži jen jedna a nemá dostatek úkrytů tak je ve stresu. rybicky.net/atlasryb/mrenka_pruhovana
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 18:26 JagerMaister Re: jamala
je to nejaká mrenka ( teda keď je to akvarijné) alebo hrouzek obecny no nwm rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 15:28 jamala – co je to za rybičku a co jí asi chybí?
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím poradit, co je tohle za rybičku? Shodou okolností se před 3 dny ocitla v našem akváriu, ale skoro pořád jen leží. Nevím, co by tak mohla potřebovat... Je velká 4-5 cm, má šest fousků, dole troje ploutvičky. Děkuju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:07 jurek Re: Rona
Labidochromis Yellow.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 17:58 Rona Re: parisse
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jo jo to je určitě ona, nevíš ještě Český název, jak se jmenuje tahle nevíš?
Tahle to není, ty mám maj jasně černou hřbetní ploutev, tady je posílám spolu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 14:44 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Rona
Z té druhé fotky bych to tipla na tohoto rybicky.net/atlasryb/tlamovec_melanochromis_maingano
A to žluté samička od tohoto rybicky.net/atlasryb/tlamovec_labidochromis_caeruleus jela jsem podle atlasu,takže se možná pletu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 14:05 Rona – copak je to za rybyčku
Fotka k příspěvku Nevěděl by jste někdo co to je za tlamovce,díky rona.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:39 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: rudolf
Fotka k příspěvku Mne v PC už dlhšiu dobu leží tento obrázok. Od hora dolu by to mali byť:
kuhlii
myersi
semicincta
shelfordi
cuneovirgatus
robiginosus

hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.02.2011 23:11 Muž rudolf [4681] Re: Linduš
Na sekavce západojávského (Pangio robiginosa) zapomeňte, to je omyl zdejšího atlasu ;-) To je druh, který byl popsán v roce 1957 v německém akvaristickém časopise Aquarien und Terrarien-Zeitschrift a od té doby ho prakticky nikdo neviděl, přinejmenším v několika posledních desetiletích - taky když se pokusíte najít jeho fotku, zjistíte, že jediná fotka údajného Pangio robiginosa na světě je na rybicky.net (ve skutečnosti je to jeden z níže uvedené trojice druhů). Jak někdy někdo přišel na to, že vlastní Pangio robiginosa, a ještě o něm napsal, to ví jen on(a) sám (sama). Sekavci rodu Pangio, kteří mají příčně pruhovanou kresbu, se od sebe odlišují velmi obtížně, lépe řečeno - podle vzhledu je od sebe poznat nelze, druhy sekavců se rozlišují podle různých morfologických a anatomických znaků a navíc je důležitá lokalita odchytu. Takže máte buď sekavce příčnopásého (Pangio kuhlii) - ten se objevuje asi nejčastěji, nebo sekavce thajského (Pangio myersi), nebo sekavce sundského (Pangio semicincta). V současnosti jsou tyto tři druhy považovány všechny za platné, ale byly nepříliš vzdálené doby, kdy se jména P. myersi i P. semicincta považovala za synonyma k Pangio kuhlii (a někteří ichtyologové si to asi myslí i dnes) a měla byste determinaci jednodušší :-) Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 21:03 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Linduš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 21:00 Žena Linduš [166] – sekavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdárek stydim
koupila jsem sekavce, leč prodavačka se nějak zamotala v informacích, tak jsem na vážkách, zdali je příčnopruhý, či západojávský...
pozná se to?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 21:39 Muž Yirka [9118] Re: Jiřík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 21:24 jirka
Fotka k příspěvku Nevite nekdo co je tohle za cihlidu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2011 08:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Já myslím Vlastíku, že je tam ještě jeden podstatnější argument proč ne zelenooký :) I ve stresu takhle velkému samci C.sajica zůstává viditelný červený proužek na hřbetní ploutvi, což tato ryba nemá a nebývá takto pruhovaný. Ovšem je to ještě trochu složitější - protože mám z této skupiny kančíků dost...spilurus má skutečně oči více do modra, ale zase není samice tak žlutá...Takže tam může být někde cosi přikříženého:-)Teoreticky by samec mohl mít blíž ke spilurusům a samice blíže k sajkám...Možná by pomohlo, kdyby tázající uvedl zdroj ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 19:30 RAP Re: NHKG
Dnes jsem si ve zveráku prohlížel mladé saiky a už vím, proč mi neseděl ten zelenooký k tomu samci. Jde o poměr výška x délka těla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 14:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: parisse
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dalo by se říct, že je to BF HM ..... BF znamená, že tělo a zhruba polovina ploutví je jedný barvy a zbytek ploutví je barvy jiné.... ve většině případů bílá, nebo bezbarvá..... celofán je ryba které jakékoli zbarvení chybí, má jen ten lesk....

i když pozor, teď se dívám líp, ono z tý fotky to není moc vidět, ale je to možná CT pokud má ploutve jako ta na první fotce:

příklad BF HM červený ..... jde tu krásně vidět to rozdělení barev na ploutvích....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 13:43 Žena parisse [4] - CichlidyRe: katterinecka
Takže je to oranžový butterfly CT?A klidně by mohl mít jakoukoli jinou barvu,chápu to dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 13:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: parisse
to že má konce ploutví průhledné je butterfly, ne ta barva. Stačí se podívat na ten odkaz co tu je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 13:06 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: parisse
Nevidel som že pri tejto kombinácií by to malo neaký názov, ale keď sú plutvy celé priesvitné tak sa tomu hovorí cellophane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 11:23 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Designer
Tady jsem se pokusila nahrát motýlkovo fotky parisse.rajce.idnes.cz/… snad tam to CT bude vidět.A to že má do půlky ploutve průhledné se taky nějak jmenuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 00:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: parisse
Co se tyce tvaru ploutvi, tak nazorne je to tady: www.aquaticcommunity.com/… , a tady jsou i barvy: watershed3.tripod.com/…

Nedalo to moc prace vygooglit ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 23:28 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: parisse
Crowntail má rozstrapkané konce plutiev. A ano mal by to byť butterfly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 21:31 Žena parisse [4] - CichlidyRe: RadioactiWe
Měl by to být Crowntail,půlku ploutví má průsvitnou ale ta barva je tedy Buterfly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 20:21 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: parisse
Butterfly HM? hmm Niesom si istý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:49 Žena parisse [4] - Cichlidy – Beťak
Fotka k příspěvku Pomůžete mi určit variaci a barvu,prosím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 16:56 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Designer
Díky. Tak se mi jen potvrdilo, že první je samice k. hrbohlavého. S tím druhým ještě počkám co se z něj vyklube.
Fotí se to dost blbe, jsou hodně plaší. Navíc s tak mizerným foťákem co tu mám, to jde ještě hůř. Ale pokusím se udělat lepší fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 09:55 RAP Re: Designer
Nigrofasciáti jsou universální ke křížení s kde čím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 09:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Oskar.
Podle te cerne skvrny na hrbetni ploutvi ryby z prvni fotky, bych rybicky.net/atlasryb/kancik_hrbohlavy hadal. U druhe ryby bych hadal rybicky.net/atlasryb/kancik_zelenooky , ale jak se na ne divam, uplne vyloucit, ze jsou treba i stejneho druhu, si fakt netroufnu, rozhodne ne podle techto fotek.

Zminim se jeste o jedne veci. Prikladem rybicky.net/atlasryb/kancik_pricnopruhy se s rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly krizi, a pujde to i mezi jinymi druhy, tak proc mit par ausgerechnet ze dvou ryb stejneho druhu smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 08:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Oskar.
Je taky možné že to je samec a samice a proto se ti zdají trochu odlišné počkal bych až trochu povyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 22:17 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: NHKG
Já je kupoval jako mix, takže je klidně možný, že jsou to dva druhy.
Byli mezi nimi i červenohrdlí a pruhovaní kančíci.

Čím víc je pozoruji, tím víc bych řekl, že jsou to dva druhy.
Na první fotce, ten se skvrnou na hřbetní ploutvi, mi připadá jako samice k. hrbohlavého.
U druhého opravdu nevím. Ale přikláním se ke k. zelenookému.
Nerad bych měl doma oba druhy. Prosím poraďte, jestli vrátit, nebo se mi to jen zdá.

Jen doplním, že jsem je fotil asi hodinu po zakoupení. Jsou ještě mladí, mají cca 4cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 22:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RAP
Proč by to nemohl být K. zelenooký? Přesně jak na té druhé fotce vypadali moji K. zelenoocí při stresovém zbarvení. Ryby vypadají mladě a to zbarvení stresově. I když to podle první fotky vypadá spíše na hrbohlavého, tak pokud se tu neobjeví nějaký odborník na cichlidy, bude potřeba se stoprocentním určením ještě chvilku počkat až dorostou a zbarví se normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:52 RAP Re: Oskar.
Zelenooký to není, takže ten druhý. ;-) rybicky.net/atlasryb/kancik_hrbohlavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:53 Muž Oskar. [23] - Amerika – Kančíci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dneska jsem si koupil dva kančíky. Ve zverimexu je měli jako mix druhů a prodávali je jako "prostě kančíky". Nepoznáte někdo co jsou zač? Já bych řekl že možná zelenooký, nebo hrbohlavý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 12:16 Muž teebee [0] Re: RAP
no bude to tetra cisarska 'cierna' teda nematobrycon palmeri 'black'
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 12:00 RAP Re: Sid
Spíše královská, ono těch druhů je víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 10:50 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: teebee
Tetra císařská 'černá'?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 00:03 Muž teebee [0] – tetra cisarska?
Fotka k příspěvku poradte
co je to zac???
rybicky.net/nadrz/11636/r55002.jpg
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:59 JagerMaister Re: HanaZapletalová
tak to bude ono rybicky.net/fotogalerie.php… nech sa majitel nehnevá :) a nazýva sa aj pod obchodným menom : cichlida sp. nemo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:55 HanaZapletalova Re: JagerMaister
To právě nevím, v obchodě ji měli pod tímto názvem. Sameček je čistě bílý a samička má načervenalé až růžové bříško
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:50 JagerMaister Re: HanaZapletalová
nieje to kančík priečnopruhý - xantrochromická forma ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:48 HanaZapletalova – Cihlidka tofife
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koupila jsem si rybičku jmenuje se cihlidka tofife víte o ní něco? Nemůžu ji tady najít. Nebo ji hledám pod špatným názvem???? stydim
 
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku?od=2551