Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2024 17:18 Žena Nicky [193] - LabyrintkyRe: Papučka
Mizerná fotka, to je hned po přinesení?
Vypadá jako stresem pobledlá rybicky.net/atlasryb/tetra_medena za mě. Ty světlé lemy na ploutvích, velikost a černý flek před ocasem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2024 14:57 Žena Papučka [50] – Neonka nebo razborka?
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím,spolu s neonkami modrými jsem si domů přinesla i tuto rybičku. Nedokážu určit jestli se jedná o neonku (zelenou?),nebo nějakou mladou razborku. Poradí někdo, prosím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2024 16:32 Muž rhogog [1]
Děkuji všem za tipy, až to povyroste (a pokud přežije moji začátečnickou péči) tak sem dám lepší foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2024 17:22 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vlka
vlka napsal: Můj první dojem je Zářnoočko...Jj, to by mohlo být ono: rybicky.net/atlasryb/zarnoocko_normanovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.03.2024 14:29 R Muž ctibum [6838] Re: rhogog
Nelépe jít se podívat do obchodu, co jim tam plave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2024 13:08 Muž vlka [3426] Re: rhogog
Můj první dojem je Zářnoočko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2024 22:31 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: rhogog
Ahoj, podle mě se jedná o nějaký druh Gupky, jen je ještě ta samička mladá na určení. Každopádně je to živorodka, proto se lehce rozmnožila v akvaristice a teď ji máš omylem doma, zadarmo jako bonus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2024 22:21 Muž Freedlo [177] Re: rhogog
Zdravicko
Vypadá to jako potěr Razbory ranongske.. ale je to jen muj odhad

rybicky.net/atlasryb/razbora_ranongska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2024 21:46 Muž rhogog [1]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím všechny,
po letech jsem se odhodlal a zařídil si nano akvárko s krevetkama, nicméně paní v obchodě mi omylem nabrala navíc i tuto rybku (byla opravdu mrňavá, cca 5mm, všim sem si že je v sáčku až doma). Vypadá to že žere to samé co krevetky, a teď je mírně větší (asi 8mm). Prosím o identifikaci, děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2024 21:53 Muž RAP [1546] Re: stana85
Určitě to nebude červenohrdlý. Přesný druh bych podle fotky jen hádal. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2024 07:02 Muž stana85 [0] Re: RAP
Kančík Eliotův?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2024 09:40 Muž RAP [1546] Re: stana85
Thorichthys ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2024 06:41 Muž stana85 [0]
Fotka k příspěvku Poradí někdo jaký je to druh kančíka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2024 11:18 R Muž ctibum [6838] Re: Tojsouvěci
No já na to koukal jednoduše, bez znalosti problematiky. Přišlo mi na té fotce, co jsem dával odkaz, že to není souvislý pruh kolem celé ryby, tzn. co je na jedné straně pruh, končí na druhé straně jako skvrny... Tedy v podstatě to, co píšeš u tvých importů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.01.2024 00:01 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: ctibum
Podstata věci může být i odlišné rozložení pigmentace u jednotlivých ryb, z jedné generace od stejných rodičů, v detailech se mezi sebou liší rozdílnými markanty ve vzoru vybarvení. Měl jsem ryby z jednotlivých importů, kde některé měly nepřeručované pásy, a mezi nimi byly další, které měly skvrny v pruzích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.01.2024 15:11 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: vlka
V systematice Pangiů je chaos,půl století se nabízejí pod obchodním názvem kuhlli
hobbio.cz/… , proč k tomu dochází je uvedeno zde:
www.aquatab.net/…
Jen pro názornost,že bez dokumentace původu lokality odchytů se v tom těžko někdo vyzná:
www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.01.2024 14:33 R Muž ctibum [6838] Re: vlka
Třeba záleží na úhlu pohledu... rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2024 13:49 Muž vlka [3426] Re: Tojsouvěci
Žádný z Pangiů nemá mezi proužky ty flíčky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2024 13:19 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: PT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2024 10:07 Muž PT [89] Re: nekdo
Fotka k příspěvku Nahral jsem jednu fotku blbě, tady ten druhy nema jen prouzky, ale i fleky mezi nema
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2024 16:11 Muž nekdo [353] Re: PT
Dle mého je to pangio kuhli rybicky.net/atlasryb/sekavec_pricnopasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2024 13:55 Muž PT [89]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Sekavci...
zdravim, donesl jsem si domu tyto dva krasavce a musim rict, ze z atlasu zde nejsem o nic moudrejsi nez z toho, co mi rekli v obchode. Vylov probehl samozrejme dost nahodne, chytnout ty cipery je teda um :)

Moje otazka - jaci sekavci to sou? a je to vubec stejny druh? ta kresba se docela lisi. U toho svetlejsiho bohuzel nema, detail hlavy... a kolik vouska ma jsem nevidel
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2023 16:49 Muž Yirka [9117] Re: cz1khc
Porovnej, pancéřníček ani mřenka to není: rybicky.net/atlasryb/prisavka_thajska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2023 15:16 Muž cz1khc [207] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PC – Prosba o identifikaci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem
Poprosim zkušené rybičkáře o identifikaci rybky.Kamaradka jí dostala darem a neví,jestli jí nebude likvidovat kytičky ve 100 l akváriu (rybka má 15 cm ) kamarádka má tip na panceřníčka- já bych tipnul přisavka thajská nebo mřenka?.Vousky nemá...Díky předem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.09.2023 11:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tarski
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2023 10:36 Muž Freedlo [177] Re: Tarski
Ahoj,
připomíná mi to danio. Má hubičku náhoru, což je typické pro dánia. Asi to nebude dánio pruhovaný, ale možné leopardí.

Mám dánia a lítaj všude jak šílený..jsou to hodně aktivní rybky.

Nicméně fotka nic moc, tak nemohu říct na 100% rozzureny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2023 10:15 Muž Tarski [1] – co je to za rybu?
Fotka k příspěvku Ahojte,
chcem sa spytat, viete mi povedat co je to za rybu (na obrazku)? A moze byt s inymi rybami (Skalar, tetra cierna, danio pruhovane, mecun, sumec sklovity). Zle sa foti lebo je strasne rychla a plava jak pojasena :), vcera mi ju dal sused, len je dost velka...
dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 19:40 Muž RAP [1546] Re: Anthrax
Napadla mne štíhlotělka krátká, ale po bližším prozkoumání, máš nejspíš pravdu.
www.aquariumglaser.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2023 15:28 R Muž Anthrax [4730] Re: vlka
To spíš ne. Koukni na ploutve (ocasní - jsou vykrojeny hodně do véčka). Kvalitnější foto by pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2023 15:25 Muž vlka [3426] Re: Lenka
Tipnul bych nějaké Zářnoočko ?...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2023 15:07 R Muž Anthrax [4730] Re: Lenka
Ahoj. Fotky jsou rozmazané a neprůkazné, takže za nic neručím. Koukni se ale na razboru okoskvrnnou (Brevibora dorsiocellata) a porovnej. en.wikipedia.org/… www.seriouslyfish.com/… ;-) Její fotka by se nám tu do atlasu hodila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2023 15:00 Lenka – Prosím o určení rybičky
Fotka k příspěvku Dobrý den, našla jsem ve zverimexu tyto rybičky. Chtěla bych si je pořídit. Problém je, že ani oni neví co jsou za druh. Takže je nemohou prodat. Trvá to již cca měsíc. Nevíte, co jsou zač? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2023 19:21 Muž kocour [0] Re: lupara
JJ je to ten proteus. Prosel jsem i dalsi fotky na netu a rekl bych, ze to sedi. Diky za nasmerovani ;-) m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2023 17:44 Muž lupara [21] Re: kocour
Nejčastěji tady bývají k sehnání Crenicichla regani. U samic jde u těchto malých Creni o počet ok ve hřbetní ploutvi a skladbu barev v tom oku, jak jdou za sebou. Ale podle tvých dalších fotek a hlavně první fotky samce, bych si to osobně tipnul na Crenicichla proteus.

Zkus popátrat ;-)

Tady je pár slušných fotek, které můžeš porovnat...

www.multihobby.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2023 10:20 Muž kocour [0] Re: lupara
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Není úplně jednoduché je v tom zarostlém velkém akva nachytat u skla ;-) ale snad aspoň tyhle by mohly pomoct. ;-) Samička s červenou barvou na hřbetní ploutvi. Díky m.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2023 23:41 Muž lupara [21] Re: kocour
Chtělo by to víc fotek a hlavně fotky samice. Ty skvrny v hřbetní ploutvi jsou jako určující znak celkem důležité. "Trpasličích" Creni zase tolik není, ale je někdy těžké je rozlišit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2023 21:01 Žena Starka [204] Re: Felix
Jsem to ze srandy zkusila a našlo mi to hned 4 druhy, které se rybě na fotce podobají, nicméně tvar těla mají jiný.

Mimochodem otázka, zda by ta Tvoje metoda opravdu nefungovala ve chvíli, když by člověk neurčoval rybu jen podle jedné fotky (přeci jen fotky mohou zkreslovat). :-)

A mimochodem najde to jiné výsledky když to hledá celou fotku a nebo když ji ořízneš (což mimochodem Google sám nabízí, netřeba to řešit v mobilu). Každopádně oboje vyhledávání se zaměřilo v tomto případě na rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2023 19:24 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: kocour
Ahoj, zkus udělat fotku rybičky z boku v co možná nejlepší pozici, kdy vyniknou detaily kresby jejího těla s co možná nejmenším optickým skreslením a tu pak následně přetáhni myší do vyhledávače Google (dobré oříznout ji tak, aby mašina nevyhledávala např podobné okolí), jednoduše na úvodní stránku. Vyhodí Ti to hromadu "podobných" snímků, mezi kterými pak jistě dohledáš správné určení.
Asi to pravé nepřijde hned, při troše rolování a srovnávání by se ale měl úspěch dost brzo dostavit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2023 18:03 Muž kocour [0] – Crenicichla vodí mladé - jaký poddruh
Fotka k příspěvku Ahoj, ve společenském akva mi crenicichly vodi mladé. Kupoval jsem je před rokem v jednom malém zapomenutém zverimexu údajně jako import bez určení pohlaví. Měli jen dva kusy 1 menší a 1 větší. Samec narostl asi na 10 cm, samička je o něco málo menší. Na fotce je samec, samička má ještě dvě červená oka vzadu na hřbetní ploutvi. Nevím co je za poddruh, pomůžete mi prosím s určením? Děkuji, Michal
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2023 18:49 R Muž afc1886 [14631] Re: 4Sima
Taky bych to viděl na tu afrotetru konžskou, ale chtělo by to lepší fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2023 18:46 Muž 4Sima [1881] Re: Nord
Možná Tetra konžská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2023 18:37 R Muž afc1886 [14631] Re: Nord
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2023 18:20 Nord
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj nevíte někdo co by to mohlo být za ryby?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 17:57 Michallb
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevíte někdo prosím co to je za tlamovce? Přítelkyně ho koupila ve zverimexu jako mladého samce Labidochromis caeruleus ale to se mi moc nezdá(jsem začátečník).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2023 21:35 Kaja2 Re: Sha
Děkuji, to bude ono potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2023 20:14 Muž Sha [500] Re: Kaja2
Mohl by to být parmoun síťkovaný: rybicky.net/atlasryb/parmoun_sitkovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2023 19:26 Kaja2 – Poradí mi někdo, co je to za druh?
Fotka k příspěvku Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2022 19:16 Muž půlpy [2131] Re: Fajn discus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2022 17:04 Muž Fajn discus [1] Re: RAP
Fotka k příspěvku Tu je samček rovnakého druhu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2022 20:05 Muž vlka [3426] Re: Fajn discus
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku