Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2020 14:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Pokud se s tím nechceš moc trápit kup si něco hotového. Teď je na trhu AquaGrower a stačí jen mikro a makro ale je to pro silně osvětlená a zarostlá akvária tak začít s podstatně menšími dávkami než jsou ty doporučené. Pokud chceš něco lacinějšího tak PMDD a návodů jak na to je na netu spousta. :-)
surpanshop.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 14:35 Muž hadravam [11] Re: vaclav
OK mrknu na to ale co to hnojení připadá mi to strašně složity kolik toho potřebuješ vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 14:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 13:42 Muž hadravam [11] Re: vaclav
A co bys doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 13:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Měl by jsi mít spíš nějaký reaktor tohle je na 300 litrů malé a ještě ti většina uteče. Jestli ti to nasaje filtr tak to také není moc dobré. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 13:22 Muž hadravam [11] Re: vaclav
Používám vnitřní atomizér je vidět na obrázku v prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2020 14:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Jak to CO2 rozpouštíš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 14:16 Muž hadravam [11] Re: vaclav
Ano drop checker mám a má zelenou barvu spíš tmavší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2020 14:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Předpokládám že máš dropchecker protože 60 b/m je údaj o ničem. Aktivuj si prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 12:42 Muž hadravam [11] Re: vaclav
rostlinky mám jiné ale ještě jsem je neaktualizoval ale nejsou moc náročné CO2 ano asi 60b/m a ředit to chco asi 3:1
Edit: Osvětlení mám na 40% procentech výkonu a svítím 8hod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 10:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Já se sice jako redaktor se na tvojí prezentaci dostanu ale ostatní ne protože nemáš nahranou hlavní fotku. Pokud platí ty rostliny co máš v seznamu tak bych si pár měsíců počkal a pak koupil PMDD + fosfor a začal s tím velmi opatrně protože nic náročného tam nemáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 10:37 Muž hadravam [11] Re: vaclav
Ahoj.Mrkni na mou prezentaci.Ryby mám v plánu nějaké hejno teter asi 50ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 10:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Záleží jak silné bude osvětlení jestli bude CO2 a co budeš mít za rostliny. Některé firmy říkají všem svým hnojivům komplexní ale když si přečteš co obsahují tak tam většinou něco schází. Na rybí osádce a její početnosti také záleží a samozřejmě použitý substrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 07:22 Muž hadravam [11]
Ahoj.Mám velmi tvrdou vodu 20 dGH a začínám s reverzní osmozou.Ptám se čím hnojit? Stačí nějaké komplexní hnojivo.Budu míchat asi poměrem 2:1.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2020 13:55 Jarden Sk Re: Tomo
Sinkor sú velmi slušné svetlá s dobrou svietivosťou a biogénne odvápnenie je dôkaz toho čo som písal, prídávanie CO2 ti vyrieši všetky problémy, aj s dodaním uhlíku aj s vysokým Ph, rastlinám to prospeje/a môžeš rozbehnúť aj kobercovky/, filtráciu máš velmi dobrú iba nájsť vhodnú distribúciu CO2.Môžeš dať dotaz v novom vlákne, čo by bolo aj ekonomicky nenáročné a aj uspokojivé pre sýtenie CO2, ale ja si myslím, že ak kúpiš kvalitný CO2 set s príp. Ph kontrolerom máš po starosti a predať ho môžeš vždy za dobrú cenu, veď aj filter máš na oveľa väčšie akva, tak ak ťa akvaristika chytí za srdce alebo neskôr syna určite to využiješ, mám CO2 set vyše 10rokov a stále bez poruchy a dnes už to tak nestojí ako keď som kupoval ja.
S hnojením ti poradím neskôr, až vyriešiš tento problém. Zatial...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2020 09:38 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
Nad tým množstvom svetla tiež stále uvažujem-momentálne mám led kontrolér nastavený na 45%,čo je zrejme nejakých 9wat,kedže svetlo Sinkor má 20w výkon.Takže neviem na čom som-svetlo je výkonovo určené aj na náročné rastliny samozrejme sa zrejme počíta aj s CO2.Zatial je ešte stále na mnohých listoch vidieť biogénne odvápnovanie-žeby aj tých 9 watov bolo stále moc?-tú 3,5 hod pauzu v svietení som urobil tak pred 2-týždňami-žeby sa to ešte stále zatial nejako pozitívne neprejavilo?To svietenie 4,5/3,5pauza/4,5 je myslím v poriadku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2020 06:38 Jarden Sk Re: Tomo
Myslím si , že hnojenie bez poriadneho testu nenastavíš a tak isto ph. Problém vysokého Ph je v málo CO2, inak by už substrát dávno Ph stiahol dolu a stále ešte silnom svetle. Akva máš pekne zarastené, ale radšej by som investoval do CO2 systému /aj keď niečo jednoduchšie a lacnejšie/ ako tam lial regulátor, ktorý síce zníži Ph, ale viac potrebného uhlíku pre rastliny nedodá...To máš ako keby si tam pridával tú H2SO4, ph ti zníži tiež /dočasne/, ale CO2 nepridá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 21:15 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
dík za odpoved-práveže sa mi zdá že to PH je až do 8 aspoň podla papierového JBL testu.Uvažoval som napr. o Seachem Neutral Regulator-hovorí ti to niečo?
Momentálne laborujem ohladne no3 a po4-testujem a triafam dávky hnojiva od seachemu-zatial asi tak 1 ml z každého 2 krát do týždna do 50 litrového akva
flourish dávam 0,6ml tiež 2 krát v týždni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2020 19:45 Jarden Sk Re: Tomo
Ahoj, ja mám vo vodovodnej pomer vápnik horčík 70:20 a rastliny rastú a kh 10,5-12, pre niekoho je to vysoko, ale akva funguje, hnojím dusík KNO3 v kombinácii s dusičnan horečnatý-ten dávam viac.
Čo sa týka platina, tak určite ti stiahne Ph dolu ale až na 6,5 to asi nedá, takže ak budeš mať v akva ph okolo 6,8 tak pohoda pri pridávaní CO2. Pozrel som si tvoj profil akva, že CO2 nepridávaš, tak ak budeš prilievať čerstvú vodu do akva, mala by mať skoro rovnaké Ph ako v akva/môžu ti pokapať ryby,ak bude velký rozdiel- treba si na to dať pozor/.Ph vstupnej vody znížiš pár kvapkami kyseliny H2SO4 až potom vleješ do akva.
Pri Platinu by som sa zameral na dostatočne velký filter s médiami pre nitr.baktérie, akt.uhlie alebo Purigen a filtr.vatu.Hnojenie si upravíš podľa spotreby rastlín.
Životnosť Platina sa pri tvrdej vode ale údajne znižuje.To som ale zatial neoveroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 17:25 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
Spýtam sa -treba niečo riešiť kvôli rastlinám -čo sa týka týchto hodnôt,údaje mám z miestnej vodárne.Substrát platinum soil,vraj zmäkčuje-neviem- tieto hodnoty som v akva nemeral
Vápnik (Ca) mg/l 98.0
Horcík+Vápnik (Mg+Ca) m m o l/l 3.30
Horcík (Mg) mg/l 20.7
Ph nejakých 7,7
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.09.2020 21:48 Jarden Sk Re: teakmon55
Seachem Flourish nie je komplexné hnojivo aj keď to na obale píšu a aj niektorých podobných produktoch, chýbajú v ňom NO3 a PO4 a obsahuje len draslík a mikroprvky, takže pridávať trace nebude nutné ak chceš tak pridávanie Fe samostatne môžeš.
Ak chceš hnojiť presnejšie a nespoliehať sa na namiešané hnojivo, tak použi samostatne PMDD a namiešaš si jednotlivé zložky zvlášť tzn.KNO3,KH2PO4,mikroprvky so železom, K2SO4 nieje nutný, lebo zvyčajne stačí ten čo je obsiahnutý v prvých dvoch zložkách a pridáš podľa testov na zvolené hodnoty, ak máš makkú vodu tak aj MgSO4. Hlavnou výhodou PMDD je upravovanie dávkovania jednotlivých zložiek a je to lacnejšie hnojenie.
Hnojenie treba nastaviť podľa parametrov vstupnej vody, množstva rýb a rastlín pre každé akva zvlášť hlavne ak používaš CO2 a silnejšie svetlo
Pre bežné akvárium so stredne silným svetlom ale Flourish úplne stačí a doladíš si Nitrogen alebo Fosforus príp. Iron.Osobne železo zvlášť nepridávam a používam tensococtail, množstvo podĺa testu Fe na 0,1-0,2mg/l.
Hnojivo by som určite rozdelil na menšie dávky a častejšie.
Množstvá v trace sú iba stopové, tak len trošku vylepšíš mikroprvky vo Flourishi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2020 21:16 Muž teakmon55 [6]
Hnojím komplexním hnojivom Seachem Flourish.Je dobré pridat este Seachem Flourish Trace,vidiet nejaký účinok?Alebo radšej rozdelit komplexné hnojivo na viac častí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.08.2020 16:46 Jarden Sk Re: Dinecek
Je to o tom, kto je ochotný do testov investovať, ja síce mám Sera a Jbl testy ale na železo by som ti doporučil Seachem. NO3 A PO4 mám Sera a K JBL a fungujem na nich dlhodobo a keď si pozrieš moje akva tak je hnojené podĺa týchto testov. Urob si záver sama a zariaď sa ...Nemám nič proti, ak niekto má zaužívané a overené postupy, ale keď to nefunguje, tak je čas to zmeniť..Tie trubice vymeň, až keď stabilizuješ akva a pochopíš súvislosti, viac svetla /to bude po výmene trubíc/ je viac živín a CO2.Prečítaj si posledné Akvárium a článok na str. 50 Filtrace, dekompozice,nitrifikace. Tam je o tom amoniu , čo som spomínal.
Tvoj problém s nízkym Kh sa vyrieši pridaním tých kameňov a CO2 ako si mala pred tým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2020 15:46 Žena Dinecek [205] Re: Jarden Sk
Moc děkuji. Já si nemůžu dovolit právě kvůli nízkému KH měnit hodně vody z vodovodní sítě, protože, jak říkáš, pak chcípají ryby :-( . Těch 10 litrů za týden mám ale vyzkoušeno, že funguje a NO3 mám stále pod kontrolou, aby se něco nezvrtlo.

Tak myslíš, že 1 ml toho Tekutého železa denně by rybkám ublížit neměl? A mám si koupit testy na železo a fosfor? Poradíš které jsou nejlepší? Nemám problém je koupit, když budou fungovat. Sem tam tady čtu, že některé jsou velmi nespolehlivé, hlavně na to železo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2020 11:39 Jarden Sk Re: Motas
No čau, to vyššie Gh a Kh bude z toho ílu čo máš v dne-takže hodnoty tvrdosti máš ako ja a hodnoty na ktoré budeš hnojiť, môžeš pozrieť z môjho profilu.Je tam všetko NO3, PO4,K, Fe.Mikro podľa návodu od Growru. Flourish tam nelej v Growri je dosť všetkého.Po výmene 1/2vody dáš mikro podľa návodu a s makro pojdeš neskôr o jeden dva dni-podľa testu NO3. Časom by PO4 mohol byť nízko, ale to dorovnáš s KH2PO4, alebo už zamiešaným Fosfo alebo Fosforus-je toho na trhu dosť-podľa testu si to doladíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2020 11:05 Jarden Sk Re: Dinecek
Tak problém bude v tom nízkom Kh a keď si prestala dodávať CO2, tak to šlo rapídne dolu. Ja by som dal do akva pár vápencových kameňov alebo začal aj keď len trochu pridávať CO2 z burčáku. Pri tom PMDD môžeš ostať,je to v poriadku iba by som skontroloval či obsahuje aj horčík, toho bude vo vstupnej vode asi málo.Aby ti to PMDD nedvíhalo moc NO3,môžeš občas pridať trošičku z toho Seachem flourish tam je draslík a mikroprvky vrátane železa, takže za mňa asi tolko. So železom to nemusíš hnať vysoko okolo 0,1 ti stačí tie rastliny čo máš až tak nespotrebujú, ale vodu by som menil týždenne viac minim. 1/3.
Pri tom CO2 by som pár tých kameňov/vápenec alebo Seyriu stone/ dal, nezrazí ti to PH moc dolu a snažil by som sa to udržať okolo 6,8 aj keď to pri platinu nie je také jednoduché. ;-) A pozor na málo fosforu/ten máš len v PMDD a z kŕmenia/, ten meraj zo substrátu, najlepšie keby si namerala aspoň minimum vo vode.A ešte jednu velmi dôležitú vec, ak budeš prilievať čerstvú vodu do akva, tak musí byť kyslá tzn.menej ako 7, v opačnom prípade ti môžu chcípať ryby-akária pri platinu frčia hlavne na amóniu, pretože je tam slabšia nitrifikácia a prí zvýšení PH/dolievaní zás. vody/ sa amonium premení na amoniak.Znížiš Ph mínus,alebo trochu kys.H2SO4 vodu v bandaske a až potom prečerpáš do akva.Tento stav nemusí byť samozrejme v každom akva s platinom, ale ak ti chcípali ryby, nemuselo to byť nekvalitou vody, ale práve týmto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2020 08:36 Žena Dinecek [205] Re: Jarden Sk
Ahoj, všechno mám poctivě změřené a i rozbor vody mám. Mám to v deníčku - ten rozbor i měření. Dusičnany mi nikdy nepřesáhnou 10 mg/l. Celková tvrdost je 3 a uhličitanová je na 0.5. PH je okolo 6.6. Ve vstupní vodě je dusičnanů málo, 5.5 mg/l. A železa 0.054 mg/l. Každý týden měním 10 litrů vody. Je pravda, že zářivky mají teďka přesně rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2020 08:36 Muž Motas [38] – Rozdělení makro prvků
Tak jsem se konečně odhodlal pořádně se věnovat hnojení, mám v košíku testy na základní měření, ale podle doporučení, který jsem tady dostal, jsem úplně nejdřív začal zkoumat vstupní vodu.
Nechal jsem si poslat přesný rozbor z vodáren (viz prezentace)
Moje základní zjištění jsou:
-dusičnanů 16,37 mg/l
-vápník 24,5 mg/l
-hořčík 5,9 mg
A teď bych potřeboval poradit, asi musím přejít z komplexniho macro hnojení na přidávání jednotlivých složek? Pokud ano potřeboval bych nasměrovat co všechno budu potřebovat? Komplex micro snad budu moct používat dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2020 07:44 Jarden Sk Re: Dinecek
Ahoj, železo určite nebude problém v raste rastlín.Hnojenie PMDD komplexom chce testovanie vody a nastavenie hnojenia.Železo a hnojivo celkovo pridávaj podľa spotreby rastlín a nie podľa doporučených dávkovaní/ak meníš málo vody-hromadia sa niektoré živiny/.
V prvom rade zisti hodnoty vodovodnej vody na stránke Ostravských vodární podľa bydliska, myslím, že tam sa už vo vodovodnej nachádza aspoň 10-15mg/l NO3.Ak to bude ako píšem, tak pridávať komplex nie je dobré a hnojenie flourishom,častejšie meniť 1/3vody by malo stačiť +fosforus. Daj aktualnu foto nádrže, ako sú staré žiarivky čo máš vo svetle? Parametre vody zmeraj, napíš aspoň čo vieš a čím si merala?
Ak to chceš nastaviť čo najpresnejšie, tak bude treba zistiť hodnoty vody NO3,PO4,Ph, uhl.tvrdosť Kh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2020 22:06 Žena Dinecek [205] – Železo a živočichové
Ahoj, prosím o radu. Přečetla jsem tu kde co o železe ve vodě, ale raději se chci ujistit, že to chápu správně. V mém akváriu Trhlíkov se dlouhodobě nedaří Heteranthera zosterifolia a echinodorům. První z nich černá a jakoby uhnívá odspodu, i když svítím docela dost, řekla bych. Každý den přidávám 2 ml VitaPlant Komplex. Rostlinka se trochu spravila od začátku hnojení, ale stále je to hrozný chcípák vytáhlý. No a echináčkům žloutnou starší listy a celkově jsou zakrslé. Dneska jsem zkusila přidat 1 ml VitaPlant Železo, ale dočetla jsem se pak, že železo může být nebezpečné pro rybky. Vstupní voda má 0.025 mg/l. A 10 ml VitaPlant Železo na 100litrů přidá 0.25mg/l Fe. Je tedy dávkování 1 ml bezpečná dávka pro rybky? Na fóru jsem se dočetla o hranici 0.2 mg/l Fe.Moc děkuju.

EDIT - Ještě jsem zapomněla napsat, že kromě zmíněných dvou druhů mi dlouhodobě stagnuje i sagittaria subulata. Mám dvě rostlinky, které ani nevyhánějí nové výhony. Jen občas naroste lístek. Když jsem začala hnojit VitaPlant Komplex, vyhnala jednu malou rostlinku, ale ta skoro neroste, je zakrslá jen s pár lístky. I proto to VitaPlant železo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2020 10:18 Jarden Sk Re: Jarden Sk
Takže po týždni pri zhruba rovnakej teplote v akva a pri zachovaní hnojenia z minulého týždňa sa hodnota draslíku zvýšila na vyše 20mg/l, čo znamená, že teplota na spotrebu draslíku nemá významný vplyv a jeho spotreba stúpa úmerne aj s ostatnými živinami pri zvýšení teploty.
Zrejme to bol len prechodný stav a krátkodobý nedostatok draslíku. Tak skúmam ďalej, rozhodne toto obdobie s vysokými teplotami ponúka možnosti na aj iné akvaristické zamyslenia... :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2020 19:51 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Jarden Sk
Teplotu mám 25°C. Ten draslík by skutečně mohl být v P plus. Zrovna jsem zvedl dávku v době zvýšených teplot takže to nedokážu odhadnout.

Promyslím to. Zvýšením dávek P plus jsem zastavil vláknitou řasu a tak se mi s hnojením nechce moc hýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2020 16:19 Jarden Sk Re: jab63
Skus zmerať aj ten Grower či tam nie sú nejaké stopy draslíku, v P Plus bude trochu určite.Aby ti to za týždeň nespadlo ani o trochu sa mi nechce veriť.Akú máš teplotu v akva? Vodivosť ti padla dost dolu-to je zaujímavé.

Edit: Neskúsil by si na pár dní dvihnúť teplotu o 2-3 stupne, čo to urobí s draslíkom.Chcel by som to nejak overiť či má teplota vplyv na spotrebu draslíku. Je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2020 20:22 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Jarden Sk
Přidával jsem AquaGrower micro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2020 20:14 Jarden Sk Re: jab63
Ak pridávaš Mikromix ako zdroj mikro, tak aj tam je trochu K, tiež mi to nešlo dolu až kým som nezmeral mikroprvky, ale to je už dávno, teraz je to niečo iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2020 20:11 Jarden Sk Re: vlka
Mne tá teplota nevadí/všetko funguje normálne a mám aj ventilátory-nezapnuté/ a nie preto sa pýtam, ide mi o vyššiu spotrebu draslíka pri stúpnutí teploty.Či je to len náhoda, alebo sa to prejavuje aj v iných akváriách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2020 19:41 Muž vlka [3444] Re: Jarden Sk
Čauky, s hnojením to moc nesouvisí (relativně) ale není lepší pomocí ventilátorku z PC ochladit AQ na požadovanou teplotu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2020 19:00 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Jarden Sk
Dnes budu měřit po týdnu bez hnojení draslíkem. Při teplotách okolo 24°C jsem měl spotřebu 1 mg/l za den. Tak dnes uvidím jak se to změnilo. Jenom mám podezření, že mi to možná rozhodí zásobní substrát.
Edit: Tak moje měření je na nic. Před týdnem 15 mg/l. Celý týden bez draslíku a teď stále 15 mg/l. Měřeno JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2020 18:15 Jarden Sk – Vysoké teploty a draslík
Ahoj, prevádzkujem akva za norm. podmienok okolo 25,5-26,5 st. pri týchto letných horúčavách mám 29,5st. a zvýšila sa mi spotreba draslíku, ktorý je za norm. teplot. podmienok a hnojení skôr v nadbytku a teraz je na 15mg/l pred výmenou vody.
Chcem sa spýtať, či niekto podobne zaznamenal zvýšenú spotrebu tohoto prvku v akva so stúpajúcou teplotou? Viem že zvýšením teploty sa zvýši aj spotreba živín, ale ostatné sú zhruba ako zvyčajne a pridávanie draslíku som ešte paradoxne o niečo zvýšil. Akva funguje v pohode aj pri týchto extrémoch-max trochu viac prachovej riasy, ale nič extra, ryby a ani krevetky nemajú problém.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2020 21:10 Richard – Hnojivo
Fotka k příspěvku Ahoj má někdo zkušenost s tomto hnojivem díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2020 16:46 Muž Tommo [828] Re: vaclav
Ano s tím počítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2020 09:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Tak v tom ti neporadím ale držel bych se asi toho začít s menším množstvím než obráceně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2020 09:25 Muž Tommo [828] Re: vaclav
JJ ta tam je taky, ale já použil tu na výpočet vlastního hnojiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2020 09:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Tak je to kalkulátor Na EI hnojení jestli jsem to dobře pochopil. Tam se používají větší dávky hnojiva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2020 08:27 Muž Tommo [828] Re: vaclav
Děkuji. Když jsem si to počítal na několika kalkulátorech (4), tak tři to vypočítaly stejně, jen tenhle akvarijni-hnojivo.cz/… hází úplně jiná čísla (cca 4x vyšší dávka chemikálie, kterou mám rozpustit). Přitom zadávám stejné hodnoty. Jak je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2020 18:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Skutečný objem bez skla a substrátu. Když vkládáš nádrž tak ti to systém spočítá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2020 17:47 Muž Tommo [828]
Ahoj,

pří výpočtu vlastního hnojiva mám počítat s objemem akvária, skutečným objemem vody v akváriu nebo je to jedno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2020 06:50 11pirat11 Re: jab63
Urobil som test PO4 z vody v okoli platinum soil a naozaj - kym pri hladine test ukazal hodnotu 0.05 tak na dne bolo 0.2-0.4.

Pridal som vsak cca 5 dni dozadu cca 2x viac KH2PO4, kedze som nevedel PO4 namerat.

Opticky sa mi zda, ze GDA spomalila rast, uvidim, co to spravi za dlhsie obdobie.

Chystam sa na zmenu osvetlenia za silnejsie, to mi zase rozhadze hodnoty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 06:22 11pirat11 Re: jab63
Ďakujem za zaujímavý odkaz, ten článok som ešte nečítal a pritom presne dokumentuje moju situáciu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 22:19 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: 11pirat11
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Podle tohoto článku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843?od=451