Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 22:16 Muž Jarry [1433] Re: freem1
Je možné, že cena testů odpovídá kvalitě, resp. přesnosti měření. Některé hodnoty se měří snadno, některé hůře (NO3, PO4, K).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 21:55 Žena Irbis191 [13] – Hnojit?
Dobrý den, budu zakládat 54 litrové akvárium s krevetkami. Chci ji nechat hodně zarůst, použiju hlavně rostlinky z mého druhého akvária ale i koupené. Jako dno použiju nejspíš tmavě hnědý křemičitý jemnozrnný písek. Otázka je, mám li dát po zasazení rostlin ke kořenům jednu kuličku na hnojení? Rybky tam dávat nebudu, bude to krevetárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 21:18 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Tie testy od Rataja ma vysli okolo 15€ za 5 testov, takze pochybujem, ze v tejto cene by som dostal nejaky kufrik od JBL.
Co mate proti testom od Rataja? - na nieco predsa musia byt dobre alebo?

Taktiez mam na niektorych rastlinkach asi "Zelená fľakovitá riasa GSA" a asi "Čierna štětičková riasa BBA".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 20:27 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: freem1
Já jsem taky začátečník ale jako ty ryby... nebo to hnojení, ty testy všeho ještě k tomu od rataje, to by kufřík testů od jbl vyšel o dost líp...
Já se k hnojení neměl.. a teď časem zjišťuju, že se o to zacinam zajimat, pomalu.. ale jistě.. v akvaristice mi řekli, že většinou vodovodní vodě chybí trochu železa.. a já radši hnojim jen polovinu dávky.. preci jen ty rostliny to poznaj, jsou teď najednou krásně zelený... a taky ten poznatek ze včera, že nedostatek nějakýho prvku je spíš prebytek jinýho, jiných... prvků.
Já bych určitě zredukoval ryby a vymazal hnojení..
Celkem se divím, že ti to akvarium všechno zvládá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 18:43 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Maq
Slimakov sa budem postupne asi zbavovat, lebo sa mi moc namnozili, ale zatial v nich nevidim velky problem - aspon sa postaraju o zvysky nespotrebovanej potravy a o odumrete casti rastliniek.
To nie je vzduchovanie, ale to je vnutorny atomizer na CO2 - vpredu je preto, lebo rozstrekovaciu rampu mam po celej dlzke akvaria hore na zadnej stene a tym padom prudenie ide na predne sklo a dole, a tak sa mikrobublinky z atomizera udrzia vo vode co najdlhsie.
Tymto sposobom prudenia vody sa tvori cirkulacia v celom akvariu.
Doplnil som detailne fotky niektorych rastliniek do mojej prezentacie, lebo z tej fotky celeho akvaria nevidno detailne jednotlive rastlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 17:05 Maq Re: freem1
No, máš to pěkné. Opravdu. Zbytečně moc plžů, listy a vzduchování u čelního skla vypadají nezvykle, ale ničemu neškodí.
Prohlédl jsem si v plné velikosti Tvoje rostliny a neviděl jsem nic, co by ukazovalo na nedostatek nějaké živiny. Rovněž Tvoje zdrojová voda velmi pravděpodobně obsahuje všechno potřebné.
Pravděpodobně tedy doposud jen plýtváš penězi za hnojiva, a eventuální následky přehnojení a přerybnění se (zatím) neprojevují. Možná si z toho dovodíš, že všechno děláš oukej a nejlepší na tom nic neměnit. Já bych z obavy, že časem to přehnojování přecejen způsobí potíže, na zkoušku hnojení úplně vysadil. A pozoroval, až jestli se objeví nějaký problém. Ten by se pak dal identifikovat, a tím bychom znali limitní živinu.
No a těch ryb je moc druhů v nevhodných počtech... ale to už víš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 16:34 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Jarry
Seachem Flourish - v husto zarastených akváriách možno dávku zdvojnásobiť, cize davam +- 2 nasobok a to ako kedy, lebo vacsinou davam 1x za tyzden 5ml.
Koncentracie a ostatne veci mam napisane vo svojej prezentacii nadrze.
Mam testy od Rataja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 16:27 Muž Jarry [1433] Re: freem1
Asi by to chtělo vybrat jednu metodu hnojení a té se držet. U Seachem Flourish čtu dávkování 5ml týdně na 250l vody. Ty dáváš 10ml do 100l vody, takže pětinásobek doporučené dávky a k tomu tam přidáváš další železo z nějakého Fe mixu. Draslík, fosfor, hořčík musíš uvést, jaká koncentrace v tom roztoku je, takhle ti nikdo neporadí. Čím měříš ten fosfor a železo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 16:07 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Prosim Vas chcel by som uz konecne nejako doladit to moje davkovanie hnojiva.
Mam 100 litrove akvarium a momentalne davkujem takto:
Seachem Flourish 500ml - 2x za týždeň 5ml
Seachem Flourish Advance - 1x za týždeň 5ml
eSHa Pro-Phyll - 20 kvapiek 1x za týždeň
Draslík K2SO4 - 20 ml každý druhý deň
Fosfor KH2PO4 - 5 ml každý druhý deň
Horčík MgSO4 • 7H2O - 10 ml každý druhý deň
Železo Fe mix Ph Plus - 5 ml každý druhý deň

Zevraj to mam prehnojene.
Ale niektore rastlinky vyzeraju zvlastne, ako keby im nieco chybalo alebo ja neviem co im je.
Napr. na rastlinkach Hygrophila guyanensis, corymbosa, nervata sa mi tvoria take vacsie diery atd... Cim to moze byt?
PH a KH mam stabilne, PH okolo 6,6 a KH okolo 10°dKH, tekutina v dropcheckry je zelena az svetlozelena,
Testy vody - Fosfor aj Zelezo dlhodobo na 0, NO3 okolo 10-20mg.
Neviem si s tym dat uz fakt rady.
Co mam teda urobit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 16:13 jamajcan Re: Magic
Neonka červená není zdaleka taková primadona. Ale naopak, pro vyvolání tření se nechává hladina dusičnanů stoupnout a pak se výměnou vody nechá prudce klesnout. Tím se nepodobuje období dešťů ve volné přírodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 15:54 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Zahry
Ak tam máš červené neonky, je na mieste strážiť dusičnany. Osobne by som pri 25mg/l už prestal hnojiť dusíkom. Zas až klesne pod povedzme 10...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2018 15:42 jamajcan Re: Zahry
Zahry napsal: Mě nevadí samotná hodnota oněch 25mg/l. Nemyslel sem to tak, že by byla alarmující, ohrožovalo to ryby. Jde mi o to, abych při současném hnojení nezvyšoval hladinu NO3 někam do extrémů (abych pak za dva měsíce namátkově nenaměřil například 100 mg/l..).
I těch 100mg/l jsem měl a žádná tragédie se nekonala :-) Každopádně, pokud budeš hnojit jako do teď a dodržovat pravidelné výměny vody, tak Ti nic takového nehrozí. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 14:42 Muž Zahry [21] Re: jamajcan
Mě nevadí samotná hodnota oněch 25mg/l. Nemyslel sem to tak, že by byla alarmující, ohrožovalo to ryby. Jde mi o to, abych při současném hnojení nezvyšoval hladinu NO3 někam do extrémů (abych pak za dva měsíce namátkově nenaměřil například 100 mg/l..).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 13:59 jamajcan Re: Zahry
Můžu se jen zeptat, proč řešíš No3 25mg/l? Jsou to parametry pro pitnou vodu. 10mg/l No3 je limit pro kojeneckou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 13:34 Muž Zahry [21] Re: Jarry
Tak dva dny po výměně vody test ukazuje 10mg/l. Podotýkám ale, že tentokráte jsem nepřidával KNO3! Zkusím změřit v sobotu po výměně vody a uvidíme. Ten JBL test by možná nebyl špatnej, má o něco jemnější stupnici než Sera (ta má 0,10,25,50...). Tudíž na jemnější stupnici by se dalo líp vypozorovat snižování/zvyšování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2018 11:25 Muž Jarry [1433] Re: Zahry
Ok, ten výpočet by měl být v pořádku. Nejlepší je asi změřit NO3 po výměně vody, pokud ho bude málo, tak přidat, zapsat si hodnotu po přidání a pak ho změřit po týdnu - budeš vědět, o kolik se ti hodnota zvýší, nebo sníží a podle toho upravíš hnojení / výměny vody. S neonkami a množstvím rostlin, co tam máš, by mělo NO3 spíše ubývat. Možná by to chtělo lepší testy, JBL NO3 test je celkem jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 10:49 Muž Zahry [21] Re: Jarry
Před započetím hnojení jsem použil tento kalkulátor akvarijni-hnojivo.cz/… , info mám v i profilu. KNO3 bylo namícháno podle návodu na obalu, tj. 50g rozpustit v 600 ml vody. 10ml by podle kalkulátoru mělo přidat NO3 - 3,407 mg/l; K - 2,149 mg/l; N - 0,772 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 21:16 Muž Jarry [1433] Re: Zahry
No ona je otázka, co to je 10ml KNO3, jestli opravdu odměřený objem KNO3, nebo roztok - v jaké koncentraci? Použij jednu ze spousty hnojících kalkulaček ať víš, kolik toho nasypat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 20:43 Muž Zahry [21] Re: stanki
Krmení max 1x denně, a to jen trošku kterou rybky do půl minutky zbaští. 1-2 dny v týdnu nekrmím vůbec. Je pravda, že před zhruba týdnem jsem do akva přidal dalších 19 neonek, celkem by jich tam teď mělo být 37. Vzhledem k tomu, že neonka by měla bejt relativně čistotná ryba, tak si nemyslím, že by to bylo díky nim. Spíš mě právě napadlo, že dávka hnojiva může být moc velká, resp. stačilo by dávat třeba těch 10ml ale jen 1x za dva týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 20:20 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
A co krmenie? Neprekrmujes? Moze sa to brat aj inde, nielen z hnojiva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 12:01 Muž Zahry [21] – Možné hromadění NO3?
Ahoj, od 30.6. zlehka přihnojuji KNO3, 10ml 1x týdně. Včera před výměnou vody jsem zkusil namátkou Sera testem změřit hladinu NO3, abych zhruba věděl jak to vypadá. Test ukázal 25mg/l NO3, i proto jsem tedy včera po výměně vody už nepřihnojoval. Když sem začínal hnojit, tak testem se nenaměřilo nic, teď po třech přihnojeních je to těch 25 mg/l. Proto si tak nějak říkám, jestli mnou zvolená dávka NO3 není moc vysoká (NO3 se u mě začíná hromadit)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.06.2018 23:00 Maq Re: Strakááč
Myslím že u těchhle materiálů je potřeba rozlišovat, zda je chceme použít jako zdroj živin, anebo jako médium, které nějak upravuje vlastnosti půdy nebo dna.
Tak třeba rašelina se v zahradnické praxi používá proto, že ovlivňuje pH, a tím mění dostupnost prvků, které sama neobsahuje, a dále protože kypří půdu a zadržuje vodu. Jako zdroj živin je skoro bez významu.
Podobné je to s jíly. To jsou v podstatě oxidy křemíku a hliníku, velmi stabilní a jako zdroj živin nulové. Ovšem vážou kationty (Na, K, Mg, Ca, amonium) a podle okolností je mění za jiné. To je důležité v půdách, protože "zdrží" některé živiny, které by se jinak odplavily s prvním deštěm. Co přesně dělají jílové kuličky v akváriu je podle mě neprozkoumané, ale dost lidí je používá s úspěchem. Pravděpodobně ale ne jako zdroj živin, ale jejich vazač.
Podobně dřevěné nebo aktivní uhlí je jako zdroj živin o ničem, ale velký význam má jeho obrovská adsorpční schopnost, zejména k organickým látkám.
Pokud jde o popel, jsem skeptický. Je to nečitelná směs všech možných oxidů, které jistě mohou posloužit jako živiny. Ale já jsem raději když vím, kolik čeho do akvária dávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 19:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
tak pokud obsahuje hodně těhle živin, stačí ho tam dát opravdu maličko.. jen nevím, kolik je to maličko :-D stačil by třeba fakt maličkatej kousíček.. mám celkem velký akvárium a tam by třeba jeden gram popela, nebo dva gramy... mohli bejt v pohodě ne ? je hodně zásaditej (prý pH 12) ale rašelinou se to dá v pohodě namíchat :-D
mohl bych si vylouhovat hodně popelu, rozdrtit ho atd.. přefiltrovat a jen to pak nějak dávkovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2018 15:40 R Muž romant [27982] Re: Strakááč
Popel z dřevěnýho uhlí smíchaný s jílem, ne více jak 10% polela, ideálně za hodně tekutého stavu, nechat v nějakých mističkách, nádobkách, třeba po mraženým krmení uschnout na sluníčku a tyto kostičky posléze jako hnojení použít jako zásobní hnojivo aplikované pod kořeny rostlin, jinak jak se píše "ve stanici nelze". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2018 15:34 R Muž Anthrax [4739] Re: Strakááč
V tom popelu je spousta vápníku a podle mě i zbytečně moc fosforu. Pro akvaristiku teda dost nevyvážené hnojivo. Má zásaditou reakci, takže na nějakou stabilizaci pH to není. Já bych si to do akvária necpal. Na co si kompilovat život. To už si to radši zařídím tak abych hnojil jen výměnami vody a krmením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 14:54 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Zkoušel jste někdo hnojit popelem ze dřeva, ten podpořit rašelinou aby se vyrovnalo ph.. a třeba železo dodávat stylem "kus reznoucího železa zahrabany v písku" ?? Popel obsahuje draslik, vápník, hořčík i fosfor..
Nechce se mi kupovat nic, tak jestli to jde i takhle.. případně jednou za jak dlouho vyměnit ten popel s raselinou.. a tak dál, třeba jste to někdo zkoušel nebo děláte.. :)
Než to zkusím, radši chci přečíst nějaký názory :)
Vím, že se popelem hnoji v záhonu, i raselinou, podle toho jaká rostlina potřebuje ph...
Představa je mít bavlněnej pytlicek v něm ta raselina a popel a to hozeny u cerpadla ve filtru.. a to někdy za čas vyměnit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 13:41 Muž Zahry [21] Re: vaaclav
Dobrá, začnu zatím přihnojovat jak sem psal a budu pozorovat co se bude dít. Když by se objevil nějaký problém ozvu se. Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 13:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zahry
Musíš si to sám vyzkoušet jak se bude tvoje akvárium chovat. Já si to ředil do půllitrových dávkovačů asi je lépe seženeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 12:18 Muž Zahry [21] Re: vaaclav
Koukal jsem se po nějakém kalkulátoru hnojiva, a našel jsem třebas tohle akvarijni-hnojivo.cz/… . Takže ředění hnojiv; KNO3 50g v 600ml vody a TC 20g ve 250ml, počítáno na čístý objem 150l. Má se jednat o přihnojení, takže jsem chtěl prozatím začít takto:

1x týdně, po výměně 20% vody 15 ml KNO3 (NO3 - 5,11 mg/l; K - 3,223 mg/l; N - 1,158 mg/l)
1x měsíčně, po výměně 20% vody 5 ml TC (Fe - 0,102 mg/l; B - 0,014 mg/l; Mo - 0,003 mg/l; Mn - 0,069 mg/l; Zn - 0,014 mg/l; Cu - 0,014 mg/l; Ca - 0,137 mg/l)

Splňovalo by tohle parametry "jemného" hnojení, přihnojení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 17:43 Muž Zahry [21] Re: vaaclav
Dobrá, zkusím postupně zvýšit dobu svícení. AQ je umístěné v místnosti, kde přes den proniká hodně světla. Nicméně to jsem vyřešil montáží žaluzek na okno, takže už na AQ nesvítí zvenčí (bez žaluzií by do něj pralo světlo hodně, hlavně v létě...). Díky za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 15:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zahry
Pokud svítíš opravdu jen 8 hodin tak se mě to zdá málo, pomalu bych po týdnu po 1/2 hodině přidával. Takových 10-11 hodin by mohlo být pro rostliny ideální ale chce to kvůli tvé vodě trochu přihnojovat. Hodně také záleží kde máš akvárium umístěné a kolik světla se ti do něj zvenku dostane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 14:45 Muž Zahry [21] Re: vaaclav
Hořčík změřen testem - 7 mg/l, u vápníku žádné hodnoty nevím. Zmiňuješ ještě dobu osvětlení. Jestli to dobře chápu, tak v případě, že začnu přihnojovat bych měl dobu svícení zvýšit?

(160l máš pravdu. Už ve starý prezentaci byla chyba, sem byl asi duchem někde mimo, když sem zadával objem stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2018 21:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zahry
Konduktivita 25°C - 10,9 mS/m Tak taková voda je jak z osmózy takže chudá na všechno. Rozdělej si jednotlivé hnojiva každé zvlášť a použí nějaký kalkulátor hnojiva. Jinak máš špatně údaj o velikosti akvária 100x40x40 je 160 litrů a ne 150. Pokud ale svítíš jen 8 hodin a 40 w tak bych s tím hnojením byl hodně opatrný. Nevím jestli ti jen tohle hnojivo bude stačit a nebuš potřebovat i vápník s hořčíkem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2018 20:29 Muž Zahry [21]
Ahoj, mám takový menší problém. Maq mi poradil (viz prezentace, komentáře) abych zvážil přihnojení. Cituji "Stačí jemňounce, a mikroprvky jen o největších svátcích." Problém tkví v tom, že jsem nikdy nehnojil, takže si nejsem jistý jak postupovat. Vzhledem k neměřitelným hodnotám Fe, NO3 a PO4 v AQ jsem zatím pořídil tyto hnojiva Tenso Coctail, KNO3 a KH2PO4 (od každýho jeden sáček). Namícháno podle návodů a vše uloženo v lednici (ale zatím jsem nic z toho do AQ nepřidával). Nevím zda pořizovat ještě něco dalšího, a už vůbec nevím jak s dávkováním. Co bych si měl představit pod pojmem jemňoučce? Respektive dá se ono jemňoučce nějak vyjádřit čiselně? Např. zvednout NO3 na 10 mg/l, Fe na 0,1, PO4 na 0,2... Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 20:50 Muž 3CK [49] Re: NHKG
Ok, díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.05.2018 20:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: 3CK
Určitě obsahuje dusík a fosfor. Tyto prvky většinou do akvária nechceme přidávat a pokud ano, tak v kontrolovaném množství. Tím hnojivem můžeš zabít obyvatele akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 20:40 Muž 3CK [49] Re: slavko
Složení zmíněného hnojiva je dost podobné jako složení hnojiv do akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 20:14 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: 3CK
Pestujete v akváriu papriky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 19:31 Muž 3CK [49]
Ahojte, napadla mě taková věc... zbylo mi tady docela dost Hoštického hnojiva na papriky (vsenazahrady.cz/…). Co když to použiju jako hnojivo do akvárka? Pomůže to něčemu? Ublíží to něčemu? Je to blbost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2018 16:21 Bublina Re: bigbob
Už na fotce z 14/10 tam jsou tečky. 14/2 jasně patrný. Rostliny co Maj kořeny hluboko v substrátu jsou ok. 2X vyměnit maximum vody a vylepšit kompozici NPK. Pak teprv dávat mikroprvky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 15:41 Bublina Re: Magic
Zdravá rostlina vypadá úplně jinak. Takový rostlině nevadí přesun natož že by ji něco zcernalo. Hnedovka je nenáročná rostlina. Podívej se na ten profil a uvidíš že mu to rostlo pěkně. Tedka vidíš podobně problém i na bolbitisu. Stonkovky už pochcipaly. Tohle si samo od sebe sedne akorát do hrobu. Protože ty kytky akorát otravis mikroprvkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 11:00 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Bublina
Hnedovky sa z mojej skúsenosti na živiny zriedka sťažujú, ani na dusík, ani na draslík, ani na horčík; sťažoval sa kde-kto, ale hnedovka nie. Ani svetla moc nepotrebuje.

Ale rozhodne jej trvá, než si zvykne na novom stanovišti, spravidla to odnesie pár starších listov, čo sčernie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 10:28 Bublina Re: bigbob
Já tam hlavně vidím tečky na listech. Nedostatek nějaké makroziviny K nebo P. Chtělo by to vědět co ti teče z kohoutku a zoptimalizovat to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 21:30 R Muž romant [27982] Re: bigbob
Tak nějak bych to viděl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 21:27 Muž bigbob [0] Re: romant
Tak tomu asi necham cas a uvidim. Vysazovat to hnojivo asi nebudu. Diky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 21:25 R Muž romant [27982] Re: bigbob
Potom to bude nejspíše reakce na změnu podmínek v podobě toho hnojení, tedy má za to, že přišla do jinýho prostředí, na to jsou hnědovky opravdu specialisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 21:17 Muž bigbob [0] Re: Cyklohentán
Krome toho hnojiva zadne jine zmeny sem nedelal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 21:16 Muž bigbob [0] Re: romant
Cernaji listy u vetsich i malych rostlinek. Nove vyhonky normalne rostou.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:25 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: bigbob
Nezačali ste súčasne používať aj niečo iné (napr liečivá atď)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:25 R Muž romant [27982] Re: bigbob
A jenom zčernají a nebo i na nich pozoruješ ve spodních partiích malý rostlinky? Černají jenom starý listy? Rostou rostlině listy nový?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843?od=1101