Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 11:58 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Tref
ne to nebude (jen) draslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 11:56 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Jarry
no dnes testnu kohoutkovou, já hnojil jen 3x a to 0,4 g KNO3, teď mám 20 (byla nula) a přibyli živočichové ( krmení).
Draslík mám taky na dvaceti... kohoutková po republice obsahuje K různě ( od nic do 10 mg/l.
Ta výměna vody mě napadla ( jenže já měním vodu cca 2x týdně) takže je velký předpoklad , že je to s ní ( proto mi asi nikdy nepomohlo hnojit draslíkem)...
Nebo to naředit RO ? Pak zase budou chybět hořčík, vápník a dusík smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 11:24 Muž Jarry [1433] Re: zervajs
Větší výměnou vody, v kohoutkové skoro žádný nebývá. Když pak budeš dávat jenom KNO3, tak by to mělo být ok. Ty hnojící metody mi přijdou, že to s draslíkem přehánějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 10:00 Muž Tref [20] – draslík
Fotka k příspěvku Ahoj, myslím si prosím dobře, že tyto tmavě ohraničené tečky jsou z nedostatku draslíku? V rozboru z vodáren vstupní vody, draslík nikde nebyl(třeba se neměří). Poměr Ca:Mg cca 10:1, vápníku až až cca 120mg/ml. To jsou ovšem údaje z vodárny, ale do domu nainstalovali nějaký změkčovač pro celý dům a otázkou je, co vlastně s vodou dělá, co bere nebo naopak přidává. Díky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 00:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervajs
S močovinou ti neporadím, já teď používám dusičnan hořečnatý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 21:31 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: vaclav
ano máš pravdu, je to viník, co teď ? Počkat až se draslík "ztratí" a místo KNO3 použít ureu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 21:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervajs
Většinou to má na svědomí KNO3 pokud k tomu ještě nepřidáváš síran draselný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 20:44 Muž zervajs [334] - Rostliny – nadbytek draslíku
jak se řeší nadbytek draslíku který blokuje příjem vápníku a hořčíku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 19:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip91
Trochu častěji vyměň vodu to není nikdy na škodu. Na můj vkus jsou listy dost světlé ale špatně nevypadají a klidně to může být i světlem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 19:41 Muž DH [335] Re: Filip91
Podle fotky mi nepřijde, že by těm rostlinám něco chybělo. Světlé zelené listy s tmavou žilnatinou bývají známkou nedostatku Fe popř. Mg, ale na té fotce to vypadá jako normální mladé výhonky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 19:22 Muž Filip91 [18] Re: vaclav
Díky za radu, na vodárnách jsem nalezl hodnotu 8,29 mg/l. Je to dostatečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 19:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip91
Easy-Life ProFito je vysoce koncentrované hnojivo, které obsahuje železo, draslík, hořčík a mnoho dalších důležitých živin. Je to velmi ekonomická, kompletní výživa pro silný, zdravý a bujný růst rostlin ve sladkovodním akváriu. Neobsahuje dusičnany ani fosforečnany. Tak se zaměř na to co tvoje voda neobsahuje. Zjisti si na vodárnách kolik máš dusičnanů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 18:53 Muž Filip91 [18] – železo?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,
prosím o radu, co rostlinkám schází? Akvárium, viz má prezentace, CO2 je z kvasnic, jednou týdně přidávám 5ml Profito Easy-life.
Listy jsou takové světlé, viz fotografie, pomohlo by přidávat železo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 12:02 Plesky Re: Vever
Fotka k příspěvku Ahoj, myslím, že mám stejný problém a podle mě je to právě nedostatek fosforečnanu. Do akvária zatím žádné nedodávám, tak uvidíme jestli se něco změní až začnu, tobě se podařilo něco zjistit? Díky za informaci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2019 21:51 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Elissa
zkusil bych "zaštipnout" a zasadit, hnojit častějšími výměnami vody, a možná koupit ( je to bez dusíku)
www.zoo-hobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 21:32 Žena Elissa [88] Re: zervajs
Fotka k příspěvku Dole je vidět ještě střapatý list, pak ji tak pred půl rokem ožral šnek,dlouho vůbec nerostla a teď jí rostou tyhle listy. Šnek už je pryč. Přitom dřív rostla hrozně moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 21:20 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Elissa
můžeš kousek odfotit ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 21:13 Žena Elissa [88] Re: zervajs
Těžko říct, co jí chybí. Moc neroste a ty listy, které jí rostou, rostou v emerzní formě. A někde jsem se tu dočetla, že by to mělo být nedostatkem živin. Ostatní rostliny jedou pěkně. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 19:34 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Elissa
hnojiva na bázi NPK, budou vždy obsahovat dusík ;-)
co té mokřance chybí ?
edit: tablety se většinou dávají pod mohutně kořenící rostliny typu echináč,aponogeton...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 18:55 Žena Elissa [88]
Hezký večer, měla bych otázku. Existují tablety do dna, které by neobsahovaly dusík? Potřebovala bych šoupnout trochu pod diffornisku, ale moc se mi nechce dávat do akvária další dusík, protože dusičnanů je tam až až...Předem děkuji :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 22:09 Muž DH [335] Re: zervajs
Jo to jsem četl. Kvůli želvě mám jen rostliny, které jsou opravdu odolné a rostou téměř za každých podmínek. Anubisy, vallisnerie a echinodory. Valisnerie rostlou celkem pěkně, ale nemnoží se, anubisy sem tam vyhodí list, ale u nich je pomalý růst normální. Mám vápenatou vodu se špatným poměrem Ca/Mg. Na listech je vidět, že jim hořčík chybí, jsou hodně světlé. Ale malá velikost nových listů spíš odpovídá nedostaku NO3 nebo fosforu a to mi rozhodně nechybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 21:51 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: zervajs
doporučuji přečíst :
maniakva.sweb.cz/…
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 21:34 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: DH
věštit neumím :-D
já bych to Co2 nepodceňoval, limitní prvek může být ten co je v nadbytku a tak blokuje příjem jiných...Ty máš problém jen z jedním druhem rostliny, že? ostatní jede vesele dál ,né ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 21:14 Muž DH [335] Re: zervajs
No přinejhorším bych dělal větší výměny vody, abych popř. srazil NO3. Nevím, čím jiným by to mohlo být, ty listy jsou čím dál menší, jako by jim něco chybělo. Světla mám dost, CO2 nepřidávám, ale bleheráče by neměly být na co2 náročné. Navíc to by ty menší listy začaly hned po zasazení pokud by bylo CO2 nebo světlo limitní element. Ale mně ze začátku rostly krásný velký listy 50 cm dlouhý a teď už jsou nový listy poloviční a úzký. Jako by rostlině docházel nějaký prvek, který měla v zásobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:59 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: DH
uvidíš, máš dost "hrubý štěrk".
já ty tablety taky jednou použil, k echináči bleher, nebylo to ale výživou kořenů ( já tam od založení měl jílové kuličky) ale celkovým stavem akva.
ahoj
ps: psal jsem o vyplavování živin z tobolek, skrz to "hrubé dno" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:48 Muž DH [335] Re: zervajs
Hnojit do vody jsem přestal, čekám jestli tablety budou mít nějaký účinek. Tablety jsem zahrabal dost hluboko, tak 8-10 cm, takže vyplavovat by se neměly. Zkoušel jsem nejdřív jestli nebudou kuličky hnojiva plavat, až se gelová tableta rozpustí. Jsou těžké, jdou hned ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:00 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: DH
do toho "štěrku" bych je nedával, bude se vyplavovat hodně rychle ...krmíš masem, a to je hodně organického hnojiva, hnojíš k tomu ještě pmdd ( v osmocote máš dusík který nepotřebuješ (( alespoň ve tvé zdrojové vodě ho máš dost)), další draslík a fosfor)
rostliny z fotek máš pěkné, takže bych byl na pozoru, a možná chvíli nehnojil pmdd...
ps: tu změnu neočekávej za týden ale spíše za dva ,tři týdny ( změnu u echináčů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 19:03 Muž DH [335] – tablety do dna
Zdravím
Mám v akváriu 2 velké echinodory bleherae. Koupil jsem je jako submerz, hodně veliké, sotva se vlezli do akvária. Zhruba po měsíci jsem si všimnul, že nové listy jsou čím dál menší. Po třech měsících jsou nové listy už sotva poloviční oproti těm co vyrostly ze začátku. Hnojím do vodního sloupce PMDD+tenso. Hodně lidí doporučuje u echinodorů tablety ke kořenům, tak jsem před týdnem pořídil
www.rostlinna-akvaria.cz/…
a každému jsem ke kořenům zatlačil 3-4 tablety. Zatím nepozoruji žádnou změnu, má někdo zkušenosti, jak rychle se začnou živiny uvolňovat z tablet a budou vidět nějaké výsledky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 15:39 Žena Vever [5] Re: Anthrax
Mám to v plánu, vím že je to hodně, chtělo by to časovač.... díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 15:32 Žena Vever [5] Re: zervajs
Jasný, až když se něco začne dít rostlinám nebo obyvatelům akvárka, tak teprv začnu testovat.... ;-) , ale málokdy se doberu něčeho kloudného... právě kvůli těm různým poměrům prvků...
V začátcích jsem se to snažila nějak nastudovat a pochopit.. až jsem narazila na hnojícì program od Seachemu, přesně rozepsáno kolik čeho, den po dni, na celý týden. Perfektně to fungovalo, až do teď... řasa začíná zase vyhrávat.. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 14:24 R Muž Anthrax [4739] Re: Vever
Já bych to svícení trochu omezil. 12 hodin je celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2019 14:24 Muž Oldass [806] Re: Vever
Upřímně nevím. Ale na přemíru fosforu to nevypadá a nedostatek se projevuje jinak.
Hnojíš vším možným "PMDD jílové kuličky do dna, Seachem Flourish, Flourish Excel, Iron, Phosphorus, Trace, Advance, Potassium" k tomu "Seachem Prime, Seachem Equlilibrium" ... nejspíš si nedávala správné množství.
Je tu mnoho zkušených, já bych zatím měnil obden vodu (50%).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2019 14:22 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Vever
víc než testům se dá věřit "kondici rostlin" . To, že naměříme málo nemusí znamenat nedostatek.
Fosfor obsahuje suché krmivo,výkaly ryb.
Pokud je "špatný" poměr dusíku k fosforu nemusí další přidávání fosforu pomoci.
edit: dostačující pro Tvé akva musíš vyzkoušet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 13:47 Žena Vever [5] Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Slíbené foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 13:34 Žena Vever [5] Re: Oldass
Děkuji za reakci, než jsem četla tyto příspěvky, dala jsem podle návodu do akvária 5,5ml ,tj 1,1ml - zvýšení o 0,1mg/l. Po hodině jsem opakovala test s výsledkem 0,5mg/l... takže to funguje. Teď jde o to, zda je toto množství pro rostliny dostačující...a jak dlouho vydrží...
Vím že velké množství fosforu způsobuje řasu, ale nulové je údajně také špatně.
Rostliny jinak celkově stagnují, rychle opadávají listy od spodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 13:20 Žena Vever [5] Re: Anthrax
Zdravím, řasa je na skle- zelená prachová a na rostlinách také, prachová, čerstvě i vláknitá, snad i ruducha, fotky dodám...světlo mám LED osvětlení Glass Power 13W,50cm,6500K Aquastel, svítíme cca 12hodin denně. Vodu používám pouze z RO, mineralizuji s Equilibrium od Seachemu...a měním jednou týdně 1/3 vody odkalováním..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2019 12:39 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Oldass
ano věřím, pracujeme s jinými proměnnými.když jsem přidal "více" fosforu rostla řasa.tím nevyvracím Tvé závěry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 11:29 Muž Oldass [806] Re: zervajs
U mě přidávání bylo na měření znát velmi dobře. Fosfor mi postupem času padl na nulu a po přidávání jsem se dostal zpět na cca 1mg/l. Přidával jsem KH2PO4 od Rostlina-akvaria.

Verver: Na rostlinách si pozoroval nějaké potíže? Děravé listy apod.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 11:19 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Vever
po dávkování fosforu jsem nikdy nic nenaměřil, je to dáno tím , že fosfor( ečnany) se adsorbují na "částečkách" mrtvé organické hmoty .
ubral bych určitě fosforu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 10:51 R Muž Anthrax [4739] Re: Vever
Kde se ty řasy tvoří? Fotky by to chtělo. V prezentaci nejsi moc sdílná. Čím a jak svítíš? Kolik měníš vody a kolik z toho je z RO? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 10:12 Žena Vever [5]
Zdravím, v akváriu se mi najednou rozjely řasy, jde o to 40ti litrové, viz prezentace. Do teď rostliny krásně rostly, řasa minimálně, navíc mám spoustu krevet které je zvládaly likvidovat. Začlo to zelenou prachovou a teď jsou tam snad všechny druhy..
NO3 mám 10mg/l, NO2 0mg/l, čpavek taky žádný...
Napadl mě nedostatek fosforu, levný test od Rataje ukazoval nulu, dráhym od Sera taky nic nenaměřím...
Přidávám dvakrát týdně Phosphorus od Seachemu 2,5ml, takže mě to přijde docela podezřelé. Je možné, že by to rostliny všechno spotřebovali?!
Předem díky za jakýkoliv názor :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 18:25 R Muž romant [27982] Re: larix
A ty miniryby ti dávají vcelku velký prostor to "dohnat" cíleným hnojením do vodního sloupce. ;-) Jistě chápeš, proč to takto píšu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2019 17:40 Muž larix [1420] Re:
Celá táto zaujímavá debata sa točí okolo rastlín. No niektorí akvaristi majú v akváriách aj ryby (a iné živočíchy). Myslím si teda, že pokiaľ ich človek nevníma iba ako farebné pohyblivé predmety akcentujúce krásu rastlín ale aj ako živé bytosti, je vhodné pri plánovaní hnojenia (vrátane CO2) brať do úvahy aj ich potreby a nároky na prostredie. To je jeden z hlavných dôvodov prečo ja CO2 nepoužívam, prečo sa snažím hnojiť minimalisticky a prečo chovám hlavne miniryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 15:07 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: smik
To musím potvrdit, EI přestane člověka bavit. Funguje dobře, ale v posdtatě jde o to každý den hnojit, každý týden měnit dost vody a stříhat, co narostlo.
Je to jako, kdyby člověk chtěl mít doma kousek přírody, tak si přinesl kus pole s řepkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 11:29 Muž smik [70] Re: Smetany
No ano on je to totiž děsnej opruz. Já myslím, že to není o tom, že by se ten systém nějak zhroutil. Ono to na začátku vypadá jednoduše, ale to kvítí roste tak rychle, že aspoň mě a myslím, že nakonec i všechny ostatní přestane bavit každej týden stříhat akva a v podstatě ho vidět v kondici a nějakém layoutu pouze krátkou dobu.
Navíc ty rostliny vypěstované na EI (aspoň u mě) vypadaly jinak než bych chtěl. Jelikož jim nic nechybělo tak nebyly tak vybarvené jak bych chtěl a taky byly více řekněme robustni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 11:17 Muž Smetany [1226] Re: smik
O metodách Ada a dalších se nepřu dokonce znám člověka který provozuje akvárium striktně jen na přípravcích a postupech ADA už 5 let a nemá problém.(stojí ho to ročně víc než mě všech 12 akvárií) Ale nikdy jsem nepotkal (ani online) nikoho kdo by dlouhodobě s velkým úspěchem provozoval EI proto jsem se na to ptal. Všichni co to zkusili tak po čase buď založili znovu aa nebo přešli na jiný systém hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 11:08 Muž smik [70] Re: Smetany
To samozřejmě nemusíš věřit ničemu. Na tom foru měl poměrně dlouhej topic o tom akvárku, ale co jsem tam chodil tak je to tak 8let. Já už to moc nesleduju.
A pak asi nerozumím psanému textu.
Chtěl si po mě jestli můžu uvést takové akva. Já ho uvedl. Jestli čemukoli budeš nebo nebudeš věřit to už není moje věc.
Ryzí aquascaping asi moc udržitelný není. Ale třeby akva co jsou u ADY v Niigatě nebo jak je dělá GreenAqu tak ano, ale ty nejsou EI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 10:55 Muž Smetany [1226] Re: smik
To sis trošku popletl já neřekl že není třeba důkazů jen že mi fotografie nepřijde jako důkaz. A celé je to postavené na důvěře ať už s fotkami nebo bez. Kdyby si mi poslal fotku a řekl že tohle akvárium je provozované 10 let mělo by to pro mě naprosto stejnou důkazní hodnotu jako když napíšeš to samé bez fotky. Takže to beru tak že ti věřím ale nevím jestli věřím tomu dotyčnému o kterém si psal. Každopádně děkuji zkusím dohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 10:48 Muž smik [70] Re: Smetany
Smetany napsal:
A když jsme u těch důkazů můžeš uvést nějaké dlouhodobě prosperující akvárium provozované čistě na metodě EI?


Vyžaduješ důkazy? Zajímavé, že někteří nic dokazovat nemusí.
na UKAPsu je moderátor ceg4048 ten provozoval, nevím jestli ještě provozuje, akva na EI poměrně dlouho. Nasměroval jsem tě, tak si to hledej ;-)

c1.staticflickr.com/…


to Maq:
U Littorella uniflora Tropica píše že easy a nevyžaduje moc světla ani CO2
u Elatine hydropiper se většina shoduje, že je středně náročná a vyžaduje CO2 i světlo, ale někde se píše že je na pěstování snadnější než HC Cuba nebo klasická "Glosa"
Ani jednu sem nezkoušel tak nevím. S HC CUBA problém nemám, ale myslím, že bez CO2 půjde mizerně. Nebude se tolik plazit při dně a nebude mít tak nahusto internodia.

Ammania mi jde podivně. Jednu chvíli roste jakštakš, jednu chvíli má strašny deformace. Očividně chce trochu specifické podmínky, které taky neumím trefit.
Ta tvoje Ludwigia Super Red, podle mého nevypadá tak jak by mohla. Ten tvar listů je jinej a není tak hustá. Věřím, že roste, ale podle mě by mohla vypadat lépe.

Tak ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2019 07:39 jamajcan Re: Maq
Já Ti tu radost vůbec nechci brát. Naopak souhlasím s mnoha Tvými teoriemi. Naučil jsem se nejdříve dělat kytky bez Co2. Booster v podobě céóčka,beru jako přidanou hodnotu, která mi umožnila dostat z kytek max. potenciál, který v sobě mají. Jedu současně na kole i autem a oba způsoby mají své.
Jsem rád, že se tady dá z někým rozumně podiskutovat. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843?od=651