Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 21:05 Muž Tomiino [43]
Nebo se vyseru na ludwigii kvuli ktere to vsechno delam a necham si tam ostatni rostliny jako jsou anubiasy,valisnerky a kryptokoryny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 21:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vaaclav
Také si myslím že je zbytečné při takovém světle řešit hnojení jinak než pravidelnou výměnou vody. Úplně bych netvrdil že si tím akva zničíš, ale prostě je to zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 20:52 Muž Tomiino [43] Re: romant
ptam se z toho duvodu jestli mam mrknout na PMDD bez KNO3 nebo s KNO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 20:46 Muž Tomiino [43] Re: romant
Romane procitam si clanek a zajima me teda jestli mam hodne nebo nemam rybek a rostlin..mam dohromady 10 skalar,10 zlutych parmicek subrtek,asi 13 teter cervenohlavych,4 siamky,2 parmicky cervenoploutve a pancernicky...rostliny jak mam na profilu je to teda hodne nebo malo na me akva ?? co myslis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2013 20:37 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomiino
Pokud neuděláš něco ze světlem zapomeň na nějaké hnojení stačí výměna vody jednou týdně. Do takhle špatně osvětleného akvária lít hnojivo je nesmysl. Zničíš si ho tím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 20:05 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Zažer se do toho, čti, čti, čti, budeš z toho mít trošku hlavu, ale to nevadí, začneš vstřebávat informace a potom se budeš ptát cíleněji, nebudeme dělat ukvapený závěry. Světlo a živiny, to jsou spojitý nádoby, tak začni chápat souvislosti a bude to fajn. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 20:02 Muž Tomiino [43]
az to poridim mam do akva pridat oboji a v nejmensi davce podle navodu oki?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 19:58 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
KNO3 je dusičnan draselný a PMDD si nastuduj třeba tady, trošku se snaž. ;-) pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 19:53 Muž Tomiino [43] Re: romant
jasny takze odstatim vody se neztrati :-) jeste jednou pripadam si jako bych mel akva ode dnes ale nikdy jsem toto nemusel resit...co je KNO3 PMDD ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 19:49 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Doléváš tolik NO3, kolik ho v té vstupní vodě je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 19:48 Muž Tomiino [43] Re: Tomiino
kdyz menim vodu dolyvam odstatou..ma to s NO3 taky neco spolecneho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 19:33 Muž Tomiino [43] Re: Designer
Dobre.A trochu od zacatku PMDD je hnojeni a KNO3 je co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 19:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
EDIT: Dnes jsme tedy hodne mimo, prosim prosim, presunout do "Hnojeni" :) .

Nekde na burze a nebo na webu si kup PMDD. KNO3 se casto prodava zvlast, tak si ho vem taky. Existuji i levnejsi varianty jak KNO3 koupit, treba pod nazvem "sanytr" v nekterych drogeriich (ci potrebach pro rezniky atp.), ale ani kdyz ho koupis jako pytlik k PMDD, Te to nezrujnuje, jde o par desetikorun celkem. Kup si i sacek KH2PO4, fosfor treba nevyuzijes, ale za tech par kacek je lepsi ho mit ve skrini pro strycka prihodu (obecne kdyz je v akvariu malo ryb).

Na sacku najdes navod, v kolika vode to rozmichat a doporucenou denni davku. Takze zvolis neco v dolnim rozsahu toho co se doporucuje (mas malo svetla) a kazdy den rano to injekcni strikackou nadavkujes do akvaria.

Jestli pravidelne tydne menis vodu, i kdyby si z toho rostliny nevzaly buhvi co, nic se nestane, protoze se meni voda a to pridavane mnozstvi nicemu neublizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 19:13 Muž Tomiino [43] Re: Designer
Takze s mojim problemem jak na to?nejjednoduzzsi zp.jak pridat trochu NO3 je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 19:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Bud rad, za takovouhle vodu se mnoho akvaristu tak akorat muze modlit. Co chybi lehce pridas, odebira se hur a draz ;-) . A mysli na to, co se v tom da odchovavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Za mne PMDD s KNO3 ve spodnim doporucovanem rozsahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Jinak docela mekka voda, 1.38mmol/l (GH necelych 8), to taky nektere rostliny nerady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:55 Muž Tomiino [43]
tento problem jsem nikdy neresil a nevim si ani trochu rady...co mi teda radite panove???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
www.vodarna.cz/…

Mas dusicnany na vstupu 11.6 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:50 Muž Tomiino [43]
www.vodarna.cz/… uz jsem to nasel
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Muzes pridat tak, aby to nevadilo ani kdyby bylo dost. Kdyz pridas po poradne vymene vody KNO3 do 20mg/l, nebo lepe ve dvou dnech po polovine (celkove KNO3, tedy 1g na 50l), moc neriskujes. Ale lepe zmerit, to je jasne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:44 Muž Tomiino [43] Re: romant
zkusim tady zapatrat mam pocit ze tady nekdo poukazal na tabulku kolik NO3 ma Plzenska voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:42 Muž Tomiino [43] Re: Designer
presne tak pistie u me zkoncila.Takze vime ze mam NO3 malo...jak teda dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:41 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Hmm, na tom něco bude. ;-) Takže ten test použiješ a rámcově naměříš a zjistíš si u dodavatele vody, kolik on tam deklaruje dusičnanů aby se vědělo kolik toho tam leješ a bude se vidět.
Edit: Tady máš kalkulačku s níž se lze při přidávání hnojiv posléze rámcově řídit a to KNO3 se dá pořídit třeba jako sanytr v řeznickejch potřebách, či drogérii. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Priserne malo. Pistia je na hladine, je na svetle, takze ta muze rust i kdyz je pro cele akvarium svetla malo. Jak nema dusik, prestava se mnozit, listy od okraju ohnivaji, zloutnou a bori se do vody, potapeji se okraje listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:35 Muž Tomiino [43] Re: romant
tak na to mam odpoved jasnou.Plovouci rostliny mi nejdou...poridil jsem zacatkem roku nekolik pistii.Nejdriv zacali zloutnout listy,pak cele nejake male zbyly,uhnily ted na hladine plave tak 6 malych kolem 1 cm...takze to znamena ze dusicnanu je malo,je to tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 10:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
To je fakt, at si to ty rostliny delaji jak chteji, dulezite je, ze lze mit pekne rostouci rostliny bez ras ;-) .

EDIT: Pardon, jen s rasou, ktera neni videt :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 10:54 Muž Miso [470] Re: Johan
myslim ze nazvat to bojom o zivotny priestor bode zatial pre nas dostacujuce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 10:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Johan
Psal jsem ve smyslu, ze jsem k takovemu zaveru dosel, ze si myslim, spravny byt nemusi, proste ma domenka, teorie, navic jen selskym rozumem. Ono zjistit nejakou latku, ktera se dostatecne rychle rozpada neni vubec snadne, navic koncentrace muze byt miziva, a z toho jak to funguje si myslim, ze se asi rozpada velice rychle, protoze jinak by nevadilo, ze rostliny pri sviceni rostou treba jen polovinu te doby - ale ono to vadi.

Neumim si totiz logicky dost dobre predstavit, proc rasy nejsou videt (kdyz tedy jsou tam vzdy) kdyz rostliny rostou, a jakmile nerostou, treba i cast sviceni denne (jako ze posledni 3 hodiny uz treba nemaji z ceho, ale sviti se), zacne problem s rasami.

Shodil jsem sviceni 30W zarivek nad 54l akvareckem na 5h denne. Rasy sly do haje, hnojim kazdy den PMDD s fosforem, dusik trosku flakam, mam ve vodovodni vode 25mg/l, a rostliny rostou i kdyz svitim tak kratce, rasy uz temer zmizely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   19.08.2013 10:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Designer
Na rostliny produkující algicidy bych radši zapomněl. I přes veškerou snahu, není vědecky prokázáno, že by toho byly schopny. A pokud to u některých druhů prokázáno je, tak se to týká jejich výluhů. To samozřejmě může v menší míře pomáhat, ale pro nás to je bezpředmětné.

Ano, může se zdát, že když je v akváriu plno rostlin a tím pádem, řasa je nikde, že je to způrobeno algicidy. Nicméně řasy i v takovém akváriu jsou a je jich tam plno. Jen nedokáží dorůst do plné velikosti. (právě kvůli rychlejšímu růstu rostlin) Dejte si krásný zdravý list bez řasy pod mikroskop. Najdete tam prakticky vždy velké kolonie ruduchy, sinice, zelených řas a rozsivek.

Tím samozřejmě nechci tvrdit, že rostliny nejschou schopny produkovat algicidy. Takovéto přizpůsobení se mě zdá i pravděpdobné, ale tvrdit, že to takhle v akváriu funguje, je dost zavádějící.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2013 10:00 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Pozor aby si "lití hnojiv" do akva někdo špatně nevyložil. Je potřeba to brát s rozumem protože řada prvků vhodných pro rostliny může v nadměrné míře škodit živočichům. Konkrétně prostřednictvím KNO3 se doplňuje NO3, které ale třeba pro krevetky ve vyšších koncentracích vadí. Stejně tak může vadit potěru ryb a pod. Takže zase tak neomezení nejsme pokud chceme i nějaké živočichy v akva a ne jen masu rostlin ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 09:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ve 200l jsem nemel rasu vubec, trosku jsem ji pridal s rostlinami z druheho akvarka a i ta zmizela.

Situace v 54l byla hodne spatna, rostliny zacaly stagnovat, malem jsem prisel i o Echinodory. Sinice, Jeleni paroh, no proste na ranu. Ted je po vsem, zelene akvarko, uz blbych par dni po priliti toho fosforu. Rostliny zacaly zase hezky rust. Mimo jine jsem tam nahazel plevel, poradny chomac rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum a na hladinu dal jeden vetsi kousek rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides . Uz dost dlouho tam svitim jen 5h denne, ale slo to s tou rasou dost pomalu. Ted po dolevani toho fosforu Sinice zmizela a Jeleni paroh nejprve zbelel, a pak zmizel taky. Par bilych neduzivych kratouckych chloupku jeste vidim na jednom listu Hnedovky, ale den za dnem se ztraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2013 08:57 R Muž romant [27987] Re: Designer
Ani náznak řasy? takže ta sinice je už pryč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2013 08:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bankai
Kdyz tam nacpes mraky rostlin, klidne i plevele, tak hnojit budes muset velice brzy. Nemyslim, ze tam zapichnes 3 male Echinodory a budes to povazovat za dost, ale ze si doneses igelitku plnou plevele, klidne i nekoreniciho, a vylozene tim zasypes akvarium. V takovem pripade budes dokonce hnojit muset, ne moct, a ackoli to muze prijit podivne, o rasu v takovem akvariu nezavadis do okamziku, kdy nenastane pro rostliny jiny limitujici faktor, nez svetlo.

Ona totiz rasa zacina rust v okamziku, kdy z nejakeho duvodu prestavaji rust rostliny. Stejne jako vsechno, co prezilo na tehle planete, musi i rostliny mit nejakou zbran. Tou zbrani jsou v prirode zuby, drapy, rychlost, velka reprodukcni schopnost, u nas mozek, a jestli vsechno dobre chapu, u rostlin je to vyroba algicidu.

Akvarko totiz muze byt plne hnojiva, nadopovane CO2, plne svetla a rasa nikde, ale pritom ma vseho dost, aby rust mohla. Ted vyhodime CO2 a aby nebyla rasa, musime svitit mene nebo kratsi dobu, protoze jak dojde CO2 ve vode, rostliny nejspis ztrati zbrane v podobe tvorby tech algicidu. Takze pak nejjednodussim zpusobem je mene svitit a limitem pro rostliny se stane svetlo, ktere ale zaroven limituje i rasy. Metody hnojeni jako EI funguji, a funguji proto, ze nadbytek nejake latky vubec neni dulezity, dulezite je, aby rostliny stale rostly a produkovaly algicid, ktery podle meho mineni bude dost tezko zjistitelny, kdyz funguje tak kratkou dobu, aby se poznal rozdil toho, ze se svitilo o nejaky cas dele a pritom to znamenalo rozdil mezi rasami v akvariu a bez nich.

V posledni dobe jsem experimentoval a nakonec zvitezil, pro nekoho az nepochopitelnym zpusobem. Do akvaria jsem prilil KH2PO4, proste pridal fosfor (nad cimz jsem vahat nemel, mam malo ryb). Nejen ze je to na rostlinach znat, ale Sinice sla do haje, Jeleni paroh v ramci par dni definitivne ztratil vitalitu a jiz temer zmizel.

Rekl bych, ze se nemusime bat mit akvarium plne zivin, spis se mame bat, ze nektera chybi. A logicky dochazim k tomu, ze metoda EI je tou nejjednodussi, jak toho dosahnout, ne tak jak jsem to delal ja, abych nahodou neprehnojil. Predpokladem je, aby akvarium bylo plne rostlin, klidne i plevele a svitilo se tak, ze jakmile se objevi prvni rasy, doba sviceni se okamzite stahne, klidne i dost podstatne. Kdo nedodava CO2, proste musi svitit kratsi dobu, ale hnojiva muze mit klidne uplne stejne.

Nemusite se mnou sohlasit, ale ja si opravdu myslim, ze rozdil mezi rasou v akvariu a akvariem bez ras je v prosperujicich rostlinach, ktere produkuji algicid a rasy hubi. Muj nazor je, ze to neni o konkurenci kdo spotrebuje co, takova konkurence u akvarii plne zasobenych hnojivem ani neni, ale o tom, ze kdyz se rostlinam dari, rasu vybiji samy, stejne jako jsme to udelali my lide vsemu, co nam kde zavazelo, nebo dokonce i nechte. Principy v prirode jsou stale stejne, takze mozna nekdo napise, ze palim mimo, ale kdyz jsem si probral celou logiku veci, podival se co funguje a nefunguje, poexperimentoval, muj zaver je jednoznacny. Rostliny maji nejakou zbran proti rasam a proto kdo ma rostlin plne akvarium a doprava jim co potrebuji, rasu resit nemusi.

A proc ja nemam v novych 200l ani znamku rasy? Protoze jsem si ze setkani akvaristu donesl uz zminenou igelitku plnou krasnych kusu i plevele, zasypal tim akvarko, neco jeste poshanel a svete div se, tak jednoduse a rasa nikde, nema sanci. A hnojit, jiste ze musim, ted uz tam vlastne liju uplne vsechno a vubec nemam z rasy strach ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2013 20:40 Muž kortezhugo [983] Re: Bankai
Ako písal romant a lhajek.A ked už začať? - tak z CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 20:32 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Bankai
Když se takhle ptáš tak platí co napsal Romant :-) Když se ale ví co se dělá tak je to možné je ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2013 19:53 R Muž romant [27987] Re: Bankai
Častou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 19:49 Muž Bankai [22] – Zajizdeni
Chtel bych se zeptat, jestli mam hnojit akvarium, ktere se zajizdi? Pokud ano, tak cim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 10:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Jiste, je to jen spekulace, snazim se udelat si nazor a nemam dost vstupnich udaju. Ale z meho pohledu, duvera tady taky neni ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 10:33 Muž t1tomas [10] – Tablety
Děkuji za Vaše reakce, myslel jsem si celkem to samé. Ale jak se říká, líná huba.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 20:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Nevím jak je to těžké, na tom odkazu hmotnost nebyla, takže je to spekulace. A co když je v tom obsaženo něco jako v PMFE aspol. v suché podobě a to nahrazuje zdroj uhlíku místo klasického CO2? Ale zase je to pouhá spekulace bez bližších info, které ani nemíním hledat, protože tomu prostě nevěřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 14:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Kolik asi tak muze vyprodukovat CO2 tableta o hmotnosti dejme tomu 1g, kdyz je v ni jeste dalsi hnojivo? Nevim jak to funguje, ale kdyz pridam 1g cehokoli na 50l, je to 20mg/l vseho dohromady. Treba je ta tableta vetsi (tezsi), tohle k lepsi uvaze bohuzel nevim...

Rekl bych, ze to bude neco jako sumak, jedla soda s kyselinou citronovou, dokud je to suche, nic se nedeje, az se to namoci, vyprodukuje to CO2 (sumive tablety ruznych napoju, s vitaminy atp.) Akorat to nemuze jit tak rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 23:34 Muž Miso [470] Re: t1tomas
cisto moj nazor je ze su to vyhodene peniaze, to uz radsej burciak, este lepsie bez co2, podla mna ked CO2 tak set s tlakovou flasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 23:29 Muž Miso [470] Re: Kamilstrom
tak som to myslel ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 20:40 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: t1tomas
Abych na to mohl mít adekvátní názor, tak bych musel vědět co v těch tabletách je obsaženo. A to se jako bude rozpouštět naprosto rovnoměrně týden? Pokud ne a opravdu dodává CO2 (o čemž nějak pochybuji) tak ho bude dávkovat nerovnoměrně a to není dobré ....
Ale je to jen mé zamyšlení nad tím jaké info o tom je v tom obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 20:02 Muž t1tomas [10] – Tablety
Ahoj, rád by jsem znal Váš názor na tyto tablety. Díky.
www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 18:27 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Miso
Technicky vzato to jde,kdyz nasypes toho hnojiva(KNO3 a KH2PO4) obrovske mnozstvi,ale nejspise by si mel prvne problem z hodnotama NO3 a PO4! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2013 12:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ciffik
Nakonec jsem vcera vecer vymenil 4 kyble vody (40l), pac u 200l akvarka mi po vycucnuti druheho kybliku pripadalo, ze nic nedelam :) . A dnes rano jsem pridal 1g KNO3, coz jsou na tohle akvarko zhruba 4mg/l NO3 navic (pocitam okolo 150l vody), takze to bych jeste nepovazoval za neco drastickeho.

A ano, opatrny budu, nakonec proto jsem to resil i tady a ne jen sam se sebou. Obcas se poradit i o relativne samozrejmych vecech je urcite lepsi, nez neco "zcela samozrejme uplne sam a sebejiste" podelat :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 08:04 Muž Miso [470] Re: Ciffik
to sa mi nezda, ze by si to s KNO3 a KH2PO4 draslikom predavkoval, prave naopak, v rastlinnych akva sa hodne dohnojuje este s K2SO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 20:43 Muž Ciffik [761] - Rostliny – hnojení
všeho s mírou, já řešil dost obdobnej problém a nakonec jsem se do toho slušně zamotal...

u mě (jiné akva než mám v prezentaci) chyběl dusík a fosfor - nakonec jsem přidáváním KN03 a KH2PO4 předávkoval brutálně draslík - paradoxně má předávkování draslíkem v podstatě totožné příznaky jako nedostatek N a P...no než jsem na to přišel, tak jsem málem zešedivěl

není nad pravidelnou výměnu vody

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74970x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843?od=2501