Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reaktory CO2

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 10:01 Muž @ Jarry [298] Re: vaaclav
Já vím, to topení není nic moc, ale udávanou spotřebu to má mít 6W, což není tak hrozné. A já pro to možná časem najdu využítí i jinde:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 14:50 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: Jarry
To je bych řekl to horší řešení, já se vždycky snažím aby to bylo co nejednoduší. :-) www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 13:46 Muž @ Jarry [298] Re: GP
Ono se do kroužků těch bublin moc nedostane, místy nějaká zaseklá je, ale drtivá většina lítá nahoře. Nakonec je hlavní, že to funguje:-)

Jinak na řešení mého problému se zavzdušňováním jsem nakonec objednal elektromagnetický ventil, to by snad mělo být bezpečné řešení:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 12:20 Muž @ GP [193] Re: Jarry
Rek bych, ze myslenka je v rychlejsim rozpousteni v turbulentnim proudeni kolem prekazek. Jestli to skutecne pomaha....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 09:55 Muž @ Jarry [298] Re: fingerstyle
Válečky to nemelou, jak píše vaaclav, bubliny se rozpouštějí v horní části, válečky asi opravdu slouží jenom k tomu, že zachytávají bubliny, které strhne proud ještě předtím, než se rozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 20:31 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: fingerstyle
To rozpouštění se koná ve vrchní části ne na spodku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 20:11 fingerstyle - EchinodoryRe: vaaclav
No a bude do bez mlhy,když tam nedám žádnou keramiku?Já právě myslel že to ty válečky rozemelou na 100% rozpuštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 19:28 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: Jarry
Taky jsem si do prvního reaktoru strčil silonovou síťku držel se na ní jenom bordel tak do druhého jsem už nic nedal. Ty válečky ti sníží hrozně průtok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 19:05 Muž @ Jarry [298] Re: vaaclav
No bubliny se v tom zachytávají, já myslím že to trochu zamezí strhávání celých bublin do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 18:35 fingerstyle Re: Jarry
Já myslel že se ty válečky tam budou nějak mlet a ani se nehnou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 18:14 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: Jarry
Teď mě prozraď na co to tam je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 17:56 Muž @ Jarry [298] Re: fingerstyle
Tady mám video, je tam vidět, kam je to naplněné s náplní, co k tomu dodávají: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 17:51 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: fingerstyle
Já bych tam nedával nic zbytečně to bude brzdit vodu. Pokud jde o zpětný ventil tak pokud to je ten obyčejný tak tam nemá žádnou cenu. Já už je dávno vyhodil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 17:42 fingerstyle - Echinodory
Tak jsem si taky objednal CO2 Reaktor z Profiplans.Jen sem si nevšiml že to kupuji bez náplně.Tak teď nevím kolik těch válečku tam mám nasypat.Jestli do půlky nebo víc?A ještě jestli mám věřit tomu zpětnému ventilu,nebo to mám raději před jehlákem pojistit ještě jedním zpětným ventilem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 14:48 Muž @ GP [193] Re: Jarry
Slepou otevrenou odbocku vyrazenou nad hladinu? Neco jak vyvod k expanzce radiatoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 21:24 Muž @ jarda62 [113] Re: Jarry
No jasně, jednoduše... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 21:19 Muž @ Jarry [298] Re: vaaclav
No ono to tam už vlastně je, ta odvzdušňovací hadička na ventilu - asi by stačilo zredukovat to na menší, ale tam by asi byla velká ztráta tlaku, už takhle mi přijde, že to ten filtr jen tak tak utáhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 21:16 Muž @ Jarry [298] Re: jarda62
To právě nemůžu, reaktor je vysoký asi 60cm a výstup má dole. Ten elektromagnetický ventil asi nakonec bude nejlepší, ono se to může hodit mít možnost CO2 vypnout jen tak vytažením ze zásuvky, aniž bych rozladil dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 20:49 Muž @ jarda62 [113] Re: Jarry
A nemůžeš dát výstup reaktoru kousek nad hlavu filtru? Jestli ti to umožňuje prostor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 19:48 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: Jarry
To samé jako máš na reaktoru 2 x trn na hadice spojku a do ní vyvrtat díru a vlepit spojku na hadičku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 18:42 Muž @ Jarry [298] Re: vaaclav
To by myslím fungovalo - ale nevím, jestli si troufnu něco takového vyrábět, to leda by existovala nějaká hotová odbočka z hadice 16/22 na vzduchovací :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 18:08 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: Jarry
A co udělat odbočku třeba z akvarijní hadičky před reaktorem. tak velká ztráta tlaku by to nebyla a v případě výpadku by ti to bublalo do akvária a ne do filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 17:41 Muž @ Jarry [298] Re: vaaclav
No CO2 jde do reaktoru, který mám napojený na výstup z filtru a když filtr neběží (voda neproudí a nerozpouští / nestrhává plyn), tak postupně vytlačuje z reaktoru vodu, až se časem dostane do filtru (hadicí nahoře na vstupu do reaktoru, která jde z výstupu z filtru). Používám Profiplants reaktor. Ventily na filtru jsou asi obousměrné, minimálně u Sunsunu, na který je reaktor napojený. Mám tam ještě JBL, kdyby ten měl jednosměrné ventily, tak bych to mohl prohodit - predpokládám, že pak by šel plyn nahoru do akvária.
Každopádně přijde mi to divné, nezdá se mi, že bych měl po každém vypnutí reaktor odvzdušňovat (což teď musím) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 17:01 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: Jarry
Jak se ti zavzdušní filtr přes reaktor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 16:26 Muž @ Jarry [298] – Zavzdušnění filtru
Možná už se to někde řešilo, existuje nějaká jednoduchá finta, jak zabránit zavzdušnění filtru přes reaktor při delším vypnutí filtru (výměna vody, výpadek elektřiny)? U výměny vody mě to tolik netrápí, před spuštěním filtrů reaktor odvzdušním, ale např. dneska jsme měli asi hodinový výpadek elektřiny a to už je filtr zavzdušněný tak, že se nerozjede. Řešení v podobě elektromagnetického ventilu je mi jasné, ale popravdě se mi ho jenom kvůli tomu nechce moc kupovat:-) Když to nepůjde jinak, tak ho koupím, docela se divím, že už dávno nedošlo k nějaké havárii, zvlášť v létě, kdy jsou bouřky a docela časté výpadky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:49 Muž @ zira [2] Re: jarda62
Ne myslím že ne. Dávkuji 2 bubliny za vteřinu, takže bubliny ani nejsou vidět. Když přidám abych to ověřil, tak se melou" nahoře. Takže to funguje dobře řekl bych. Paráda a moc díky hoši. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 20:17 Muž @ jarda62 [113] Re: zira
A netahá ti bublinky spodem do akva? Jestli ne, tak ať pěkně slouží a šetří CO2 a hlavně bez mlhy v akva... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2017 19:47 Muž @ zira [2] Re: jarda62
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám to a funguje to. hop

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 16:21 Muž @ jarda62 [113] Re: zira
Jj těsně před reaktorem, pak zpěťák, jehlák, redučák a flaška, jedu nonstop, tak bez el.mag. ventilu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 14:45 Muž @ zira [2] Re: jarda62
Jak máš řešeno počítadlo bublin? Normálně na IN CO2 hadičce? Mám tady nějaké to rozebiratelné, skleněné bublinkovátko (CHINA) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 05:42 Muž @ RST [8] Re: zira
Místo odvzdušňovacího šroubu mám v reaktoru tuhle rychlospojku: www.svarecky-kompresory.cz/…
Je pro 6mm PU hadičku: www.svarecky-kompresory.cz/… , v té mám strčenou 4mm hadičku www.svarecky-kompresory.cz/… cca 5 cm. Reaktor odvzdušňuji tak, že mírně povytáhnu z rychlospojky tu 6mm hadičku tak aby v ní zůstala 4mm hadička. Můj reaktor má odvzdušňovací otvor na boku víka, takže vidím na výstup hadičky - zároveň slouží jako počítadlo bublin.
Jak to budeš skládat, pokus se na vstup vody zešikma vlepit kousek plastu tak, aby ti v reaktoru roztočil vodu. Líp se CO2 rozpouští.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 17:26 Muž @ zira [2] Re: jarda62
hmm. Možná je to závit M5. Pak by šlo tohle www.kompresory-vzduchotechnika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 17:13 Muž @ jarda62 [113] Re: zira
Můžeš taky přivádět CO2 do vstupní hadice, pomocí nějakého T kusů, nebo hledat redukce, na tom odvzdušňováku by měl být G trubkový závit v palcích, chtělo by to podle tabulky najít jaký to je přesně typ, pokud to není v popisu výrobku.

Edit, nebo el. průchodku na kabel, taky to tak někteří mají a ten nulový tlak bych věřil, že to neprotlačí..

Edit2, nejspíše tam bude metrický M5. G trubkové co jsem v tabulce našel začínají na 1/16". Možná se mýlím v trubkových závitech nemám přehled..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 16:59 Muž @ zira [2] Re: zira
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak to mám doma včetně mosazného šroubení :). Problém mám už jen s přívodem CO2. Velikost metrického šroubu v hlavě nádoby je 4.8 mm. Nevím kde najít dutou vsuvku a redkuci pro připojení na šroubení hadičky 3/8". :-/

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 13:36 Muž @ zira [2] Re: jarda62
Teď je mi to jasné. Díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2017 21:51 Muž @ jarda62 [113] Re: zira
Skrz reaktor ti teče voda a ta míchá CO2 s vodou, CO2 se dělí na bublinky a ty mají daleko větší povrch než pouhá hladina reaktoru, každý reaktor je omezen a dokáže rozpustit určité množství CO2 a proto je u tebe lepší, protože máš velký průtok, volit vysokou nádobu ať tam máš těch poletujících nebo jak to napsat bublinek co nejvíce a nejdou ti ke dnu, samozřejmě i na průměru reaktoru záleží. Abych rěkl pravdu na fx 6 bych nacpal co největší nádobu..do obalu jak píšeš trubku na výstup ať saje odspoda, bublinky CO2 se drží nahoře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 19:52 Muž @ zira [2] Re: jarda62
Zaplavená vodou je celá nádoba? Dále stačí do obalu vložit obyčejnou plnostěnnou trubku? Šlo mi o to, že proti tomu komerčnímu externímu atomizéru se mi tohle jeví jako méně efektivní, hnát CO2 jen do hladiny, ale asi když je to pod tlakem..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 17:56 Muž @ jarda62 [113] Re: zira
Jak píše Václav, ale tou nádobou si myslím, že myslel hadičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 17:01 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: zira
Co2 se velice snadno rozpouští ve vodě tak stačí jen styk z hladinou. Je lepší dát nádobu více pod hladinu lépe se to pak rozpouští. Omlouvám se to bylo o něčem jiném. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 16:33 Muž @ zira [2] Re: jarda62
Díky moc, super. Kouknu na to.
Jen poslední otázka..připadá mi zvláštní, že se to CO2 tlačí jen přes hladinu uvnitř nádoby, nebo tomu rozumím špatně?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2017 00:12 Muž @ jarda62 [113] Re: zira
Tady se dá koupit levně obal

www.mangala.cz/…

2x tohle na připojení hadic, jen si dej pozor na závit a průměr hadice, aby vše pasovalo, odkazy posílám jen abys věděl jak to vypadá, dopasovat si to musíš sám, pamatuj čím větší průměr tím lépe.

www.triton-drabek.cz/…

Pak něco čím připojíš spojky k nádobě..

www.cerpadla-zavlahy.sk/…

A tímto bych připojil co2, nejspíše přes vsuvku, protože ten odvzdušňovací šroub bude mít jiný závit..

www.rostlinna-akvaria.cz/…

A nakonec místo vložky, musíš dát trubku ať to z reaktoru saje od spoda. Jinak nahoře v liště máš pár nepřečtených vzkazů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 15:19 Muž @ zira [2] Re: jarda62
Myslíš že by jsi mi mohl zaslat linky na ty jednotlivé komponenty? Nerad bych na něco zapomněl a nevím jak se do té hlavy vede hadička s CO2 a co je k tomu potřeba.(návod pro lamy?) Díky moc
BTW: pěkný triangl shape máš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 15:11 Muž @ zira [2] Re: jarda62
Neplánuji,já ho už mám roky :) . Jenom došlo k výměně. Tady ho mám vidět:
www.akvarista.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 14:26 Muž @ jarda62 [113] Re: zira
Jestli ale budeš chtít zachovat průtok musíš mít tu nádobu co nejvyšší, aby ti proud vody nestrhával nerozpuštěné CO2 z reaktoru do akva. Proč tak velký a výkonný filtr, jak velké plánuješ akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 13:10 Muž @ zira [2] Re: jarda62
Díky moc. Mrknu. (Ta plastová nádoba mi připomíná filtr naší domovní vodárny :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2017 11:01 Muž @ jarda62 [113] Re: zira
Fotka k příspěvku Tady koupíš komponenty www.mangala.cz/…
Fotky reaktoru mám v prezentaci..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 10:35 Muž @ zira [2] Re: jarda62
OK. Pošli mi ještě prosím link na ten reaktoru ať to tu nemusím hledat. Moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 16:30 R Muž @ ctibum [1626] - Snažím se to nezahubit...Re: zira
Viz vaaclav a jarda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 16:08 Muž @ zira [2] Re: ctibum
ok
tak mi poraďte ještě nějakou redukci prosím a je to :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 15:48 R Muž @ ctibum [1626] - Snažím se to nezahubit...Re: zira
No ona sice teče do kopce, ale do filtru teče samospádem z kopce v rámci uzavřeného okruhu. Ten samospád by to sám vytlačil jen na úroveň hladiny v akva, jestli se nepletu, takže potřebuje trochu pomoc překonat hladinu a vrtulka to jen tak jako postrkuje ven. Takže žádná velká účinnost se od vrtulky nečeká a tím ani žádný velký tlak, si myslím.
Podle mě má ta vrtulka konstrukci jakou má právě proto, aby měla relativně nízkou účinnost a aby nedošlo v případě ucpání / zavření vývodu k přetlaku a průšvihu...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10

Zpět na obsah sekce CO2 Přidat příspěvek • Zobrazeno 14325x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12531-reaktory-co2