Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 23:22 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: kofejn
myslis ze by to mohol byt dvovod tej zelenej riasi?Snazim sa to davkovat podla navodu.Rastliny mi prosperuji len mi vadi ta zelena riasa.Kazdy tyzden menim cca 50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 22:54 Muž Mislow [304] – KNO3
Ahoj, rozhodl jsem se zacit pouzivat KNO3 v akvarku, abych zvysil hladinu dusiku, ktery je parakticky temer na nule a rozbujela se mi sinice. Jak dosahnout pozadovaneho pomeru vim, jen si nejsem jisty jak casto pridavat. Samozrejme si udelam kontrolni testy abych nepresahl urcitou hranici (kvuli otikum), ale jen tak priblizne? Jde o rostlinne akvarium, kde je spotreba N znacna, proto presny test take vykazal jen nepatrne mnozstvi, prakticky zustal temer bez zabarveni ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 22:51 Muž kofejn [963] Re: erik1982
Ferox jsem vysazoval kvůli ruduše, protože ruducha prosperuje s dostatkem železa. To pomohlo a zase ho začnu přidávat. Ale opatrně a draslík budu dodávat primárně K2SO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 22:47 Muž erik1982 [23] - rastlinne – ferox
Ahojte
Chcem sa opytat.ma niekto skusenosti s Feroxom?Ja osobne ho pouzivam som znim v celku spokojny.Akurad bojujem zo zelenov riasov.Niekde tu na fore som cital ze mal/a problemi s riasou kvoli tomu hnojivu.Myslite ze je to moze.
dik za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 14:11 Muž acik [416] Re: Aforte
zkus si pročíst nějaké články

tady jich je spousty www.rostlinna-akvaria.cz/…

já prohnojil kompletně dno,přidávám profito a draslík a zatím oka,sice bojuji s řasou,ale je to danné také,že jsem změnil jak hodnoty vody,přidal cirkulační čerpadlo a nové osvětlení. Rostliny nehniji,kryptošky se drží i když vyměním 80% vody,uvidíme jak se to bude vyvíjet,zatím vše oka :)

jestli chceš dostat radu, změř n/p látky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 13:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Aforte
Skoro nic neříkající data.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 11:37 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Sid
pH - 7,05
tvrdost - Ca+Mg - 1,6mmol/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 11:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Aforte
Neznám vaši vodu, proto vám nic doporučit nemohu.
Jinak, samozřejmě, používám komponenty známé z PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:59 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Sid
A co by jste mi doporučili? PMDD? Nebo něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Aforte
...Jaké hnojivo je dobré pro kobercovky...
Různé rostliny mohou mít různé nároky na skladbu živin. Obecně ale platí, že co je dobré pro "nekobercové" druhy, bude dobré i pro ty "kobercové". ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:33 Muž Aforte [533] - Rostliny
Externí filtr nechci kupovat. Je to drahý luxus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:07 Muž acik [416] Re: Aforte
kup externi filtr a nebude tam strašit skoro nic,tetra tec 700 jsem měl v 54l a byl to luxus ahoj ale to sem vlastně vůbec nepatří :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:04 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

už delší dobu plánuji úpravu mé 54 litrovky. Chtěl bych zkusit iwagumi nebo holanďana. nejvíce mě ale láká iwagumi. Jde udělat iwagumi s vnitřním filtrem Moc to nebude vídět, protože filtr je černý + dokoupím černý molitan. Pozadí mám černé. Chtěl bych staurogyne repens, glossostigma elatinoides, hemianthus cuba. Jaké hnojivo je dobré pro kobercovky. Je nějaké takové? Mám 2x15W - třípásmové zářivky narva LT a budu mít CO2 z kvasnic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: grunda
díky, mám ve všech stejně tvrdou vodu (vstupní), ale u těch z vyššími hodnotami přidávám co2 a více hnojím.
Tak to je dobře, tam, v kterých mám nejnižší vodivost, tak zrovna pěstuji tetry ohnivé resp. neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2013 19:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: KarlosS
čím víc živin (rozpuštěných solí), tím vyšší vodivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – EC metr
co mi vypoví měření EC metrem o přítomnosti živin ve vodě v akváriu?
Mám doma několik nádrží a rozdíl v měření byl docela velký. Nejmenší výsledek jsem měl 0,29 a největší byl 0,47 mS/cm a bylo to právě v účelové nádrži, kde mám jen rostliny a hnojím zde více než u ostatních.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 10:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kacercz
Az si zacnes sam pocitat kolik ceho, michat si koncentrace pro svou potrebu, davkovat z lahvi slozky zvlast a upravovat davky podle rostlin, rychle pochopis, ze jsem tady toho moc nenapsal. Ale samozrejme ze to jde i jednoduseji, nemusis kopirovat blazna, ktereho i tohle proste bavi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 10:01 Muž kacercz [36] Re: Designer
Dikes za vycerpavajici info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 15:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kacercz
No a ted je na Tobe, abys poznal zda potrebujes hnojit, a zjistil kolik, protoze si rikam, proc rybam lit do akvaria vic, nez rostliny spotrebuji.

Nejjednodussi je koupit balicek PMDD a hnojit podle navodu, jen si odsledovat kolik uz staci a nelit toho do akvaria zbytecne vic nez ma vyznam.

Druhou variantou je chemikalie koupit zvlast. Ja nedavno vyuzil sluzeb firmy www.fichema.cz , spokojenost. Jen jeste resime (nejen ja), kde vyhodne nakoupime mikroprvky. V tomhle pripade mas uplne volnou ruku, muzes experimentovat ceho kolik uz staci :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 15:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kacercz
Hnojit ma vyznam a podstatny, i bez CO2. Cim mene ryb v akavriu, a cim mene zivin primo ve vstupni vode, tim nutnejsi hnojeni je. Muzes se setkat s akvarii, kde to pekne roste a umele se nehnoji, ale tam hnoji ryby a vymeny vody, pripadne obsah dna. Samo od sebe to nejde, rostliny co potrebuji musi nekde brat a je jim celkem jedno, jestli jim to daji ryby, prilils to s vodou pri jeji vymene, nebo opet Ty jako hnojivo.

Mam na hladine dost plovoucich rostlin, ale zase je drzim tak, at nestini kde nechci. A ty mi rikaly, zloutnutim listu, ze jestli jim nedam dusik, ze pujdou do ... jinam nez chci :) . Kdybych to tak nechal, za chvili mi zacne od okraju ohnivat a zloutnot vsechno listi, rostliny prestanou rust. Pridavam KNO3 (volitelny doplnek PMDD), ted jsem koupil nejake rybicky, takze casem o neco na dodavani dusiku uberu, nebo mozna i pridavani zrusim, to uvidim casem.

Kdyz se na listech objevi zelene zilky a list zloutne, chybi zelezo. A to se spolu s dalsimi mikroprvky doda bud v Tenso cocktailu a nebo jako Plantex CSM+B (soucast PMDD).

Pri malo rybach Ti muze chybet fosfor, stare listy odpadavaji, roste to tak nejak neochotne, drobne, pridas KH2PO4. Ted nedavno jsem se docetl, ze je to mozna pricina rozrustani se zelenych prisedlych ras. At je to jak chce, rostliny fosfor potrebuji, takze kdyz neni dostatek z ryb (vlastne puvodne z krmeni), nejak se do akvaria dostat musi.

Muze Ti chybet draslik, listy Ti zacnou vyhnivat, ve vodovodni vode ho az tolik nebyva. Doplnis jej bud s dusikem jako KNO3, nebo bez dusiku K2SO4.

A muze Ti take chybet horcik, nebo dokonce i vapnik, kdyz mas hodne mekkou vodu. Horcik dodas jako MgSO4.7H2O, vapnik jsem dodavat nikdy nepotreboval.

Co delaji s rostlinami chybejici prvky si precti treba zde:
maniakva.sweb.cz/… ,
ale i na mnoha dalsich mistech.

Rostliny z neceho fungovat musi i kdyz nepridavas CO2, jen se to CO2 stane limitujicim faktorem. Jak rostliny cokoli z toho co potrebuji nemaji, nemohou rust a zacnou se projevovat dusledky nedostatku - ruzne, podle toho co chybi. Pridavanim CO2 zlepsis rust rostlin, prestane chybet, a muzes tak dele svitit a vice svitit bez neblahych nasledku, a samozrejme rostliny pak spotrebovavaji i vice ostatnich zivin. Pokud hnojis bez CO2, nemusis tolik. Vzdycky staci tolik, aby rostliny nikdy nespotrebovaly vsechno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 14:58 Muž Burik [727] - AquascapingRe: kacercz
učitě to má smysl,pokud máš vstupní vodu takovou,ve které ty látky nejsou obsaženy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 14:22 Muž kacercz [36]
BFU dotaz, vsude se tu pise o hnojeni a pmdd a co2 a vselijakych vecech. A pak se clovek dostane na rasy a tam je napsano, ze to je nerovnovahou mezi zivinami a svetlem, atd .... takze clovek se tomu hnojeni nevyhne. Ma cenu prihnojovat bez pridavani co2? Doma mam 70litrovou louzi a porizovat k tomu co2 se mi moc nechce, v kancelari mam 200ku, ale zase vysvetlete americkymu sefovi, ze ta bomba neni bomba a ze nejste terorista amater ..... takze ma smysl prihnojovat bez soubezneho pridavani co2? bude to mit nejaky ucinek, byt mensi, nebo vubec zadny?

Dikes.

Kacer

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.09.2013 00:33 Muž Miso [470] Re: LiborSprysl
to je kazdopadne zaujimavy experiment, ale simulovat prirodu (bez ohladu na to ako je mozne sa tomu priblizit) v par litroch vody v skle je podla mna odvazne. nie ze by som sa o to nesnazil ale treba tomu aj nejak pomoct, preto je tu napr. tato tema

... a tiez by si trochu mohol vazit slova ;)
LiborSprysl napsal:Vy tam na tom Slovensku občas hůř chápete...jsem na tom zvyklý, máte tu v Čechách dost krajanů smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 17:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Miso
Takto pojednáno určitě máte pravdu...Ale já jsem zastánce toho, aby to fungovalo pokud možno s tím, aby se nic přidávat nemuselo...Inu to my staromilci tak máme... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.09.2013 17:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
Zarucene odpusti i vic, spousta lidi je ma, pouzivaji vodovodni vodu a v te je klidne NO3 25mg/l... treba v Praze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 17:19 Muž Miso [470] Re: LiborSprysl
ale ja sa debatamy o chemii a skalaroch nezaoberam a ani koncentraciamu jednotlivych prvkov ale o nich samotnych

ale ked uz sme pritom, tak je rozdiel ak niekto chce chovat skalare alebo chce mat doma spolocenske akvarium, vecsine rastlin pH 6 nevadi (urcite lepsie ako 7 a viac) a NO3 im staci na urovni 5mg/l co si myslim ze ti tie skalare odpustia ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 05:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Miso
Miso napsal: no akvaristika o chemii je ci chces alebo nechces, tak som chcel vedet co tou chemiou myslis ty ;-) [/cite

Vy tam na tom Slovensku občas hůř chápete...jsem na tom zvyklý, máte tu v Čechách dost krajanů smich ...jinak byste se nemohl zabývat debatami o chemii a skalárech...Dusíci se v jakékoliv podobě v jihoamerických řekách nevyskytují, nebo jen v množství víc než malém. A to se jedná spíše o kontaminaci v okolí měst. Proto v těchto vodách mohou žít ryby, které nejsou zvědavé na propagační hesla typu "Akvaristika začíná u rostlin", kterými se rostlináři zaklínají. Symbioza ryb a rostlin v Jižní Americe je dokonce často natolik tak výjmečná, že použil-li jsem ...Asi byste si napřed měl ujasnit, zda chcete chovat ryby, anebo zahradničit. Skaláry vám budou bezpochyby vděčnější za to, když do vody žádnou chemii cpát nebudete...Pak znalý nebude polemizovat o tom, co je to chemie pro rostliny a akvaristika.
Uvážím-li, že jihoamerická voda je měkká, převážně na minerální látky chudá a kyselá,někdy až výrazně pod pH 6, pak nemohu čekat, že v ní budou rostliny bůhvíjak prosperovat. A rybám, zvláště pak skalárům vyhovuje...Pak je tedy třeba si ujasnit, zda chci chovat ryby, nebo pěstovat kytky... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 00:00 Muž Miso [470] Re: LiborSprysl
no akvaristika o chemii je ci chces alebo nechces, tak som chcel vedet co tou chemiou myslis ty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 17:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Miso
Miso napsal: tiez si treba ujasnit co vsetko chemia v takom pripade je, H2O, CO2 ... ??? NO3 , PO4, NH4 ???

Ale no tak...jsme v akvaristice, ne v předmětu chemie... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Souhlasil jsem (pokud tak chapeme palec nahoru), ono s Liborem nesouhlasit moc casto nejde ;-) .

Problem je v tom, ze nekteri z nas se snazi o oboji, nemame tolik prostoru, abychom mohli vsechno co chceme zvlast. A tak jak starnu, zacinam tihnout vic k rostlinam, ackoli driv jsem je bral vic jako zeli okolo, at jsou v tom ryby hezke - asi jako to zeli okolo k ruzi pro damu.

Takze v tom tak nejak klickuju (asi nejsem sam). Kdyz to porovnam s metodou hnojeni EI, tedy to kolik hnojim, jsem tak na ctvrtine, nepridavam CO2 a se svetlem ruzne klickuju a zkousim v ramci dvou akvarii - kazde jinak (vice a kratce, dele a mene). Snazim se o jakesi sve EI, doprat rostlinam co potrebuji, a protoze jsou limitovany svetlem (a jiste i CO2), nepotrebuji pridavat az tolik a tak by ty davky nemely byt nijak "omezujici" (nemohu ted najit vhodny vyraz) ani pro ryby, ackoli jsou v jednom akvariu stale jeste malicke Ramirezky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:32 Muž Miso [470] Re: lhajek
s tym sa samozrejme pocita X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.09.2013 12:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
To je naprostá pravda, ale Liborovu poznámku bych spíše chápal tak, že se rozhodnu o co mě v akva jde primárně a tomu se musí přizpůsobit ostatní. A pokud jde o ryby a třeba i jejich odchov tak se budu snažit do akva sypat co nejméně čehokoliv co nesouvisí přímo s daným cílem a jeho nejlepším naplněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.09.2013 11:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
Obecna predstava je, ze kdyz je neco v pixle/lahvi/sacku s chemickym vzorcem, je to chemikalie. Kdyz je to v hezke lahvicce s krasnym obrazkem a popisem ze jde o vyzivu rostlin prirodniho puvodu, nebo jde o ciste prirodni hovinko, o zadnou chemii nejde :) . Alespon tak to obecne my lide, kteri jsme sami sudem elektrolytu, bereme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 10:31 Muž Tomiino [43]
chtel bych se pozeptat na moji prezentaci.Mam cca 270 l cisty objem a kolik ryb tam dat,abych mel v akva dost rybiho hnojeni dost vykalu.Mam dohromady 10 skalar,parmicky,tetry podle poctu na prezentaci.Mam jeste neco pridat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2013 10:14 Muž Miso [470] Re: LiborSprysl
tiez si treba ujasnit co vsetko chemia v takom pripade je, H2O, CO2 ... ??? NO3 , PO4, NH4 ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 09:32 Muž Tomiino [43] Re: LiborSprysl
Tva veta je k zamysleni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 07:34 Muž kofejn [963] Re: Tomiino
Tady je kalkulačka: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.09.2013 07:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomiino
Asi byste si napřed měl ujasnit, zda chcete chovat ryby, anebo zahradničit. Skaláry vám budou bezpochyby vděčnější za to, když do vody žádnou chemii cpát nebudete. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 07:18 Muž Tomiino [43]
Dobre ranko vsem,trochu nize jsem resil problem s hnojenim,osvetlenim a ludwigii..o doplneni KNO3 jelikoz mam male vstupni dusicnany.Mam sanci sehnat Sanytr...chtel bych se zeptat jestli jeho doplnenim do akva nic nezvoram a jake davkovani....diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 00:40 Muž Miso [470]
ja by som to zhrnul asi takto..., bez ohladu na to o ake akva ide, vzdy!!! musi byt svetlo a CO2 (CO2 ci uz sa vytvori len v samotnom akva alebo je aj dodavane) na minimalnej pozadovanej urovni rastlin ktore tam su. S ostatnymi prvkami (hnojivom) sa da uz experimentovat, pri nenarocnych rastlinach (malo svetla a CO2) je mozne ze vsetko ostatne dodaju ryby, krmenie, vymeny vody atd...) kazdopadne ak je splnena podmienka so svetlom a CO2 tak ani prebytky ostatnych zivin neublizia (nevyvolaju riasu pretoze rastliny prosperuju)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 20:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: acik
Ne, aplikuje se na objem akva. viz. návod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 19:17 Muž acik [416]
přátelé, když budu aplikovat Easylife - profito a budu menit vodu 3x tydne,tak staci po vymene vody aplikovat Easylife - profito jen na množství vody, které jsem vymenil? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2013 18:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Funguje opravdu ledacos. V jednom akvariu mam svetla hodne, svitim 5h denne, ve druhem mene svetla a svitim 10h denne. Hnojim obe. Tech 5h je provizorium, s tim neco udelam, roky z toho nebudou, to bych ani nechtel, rad se do akvarka divam se svetlem :) .

A jak vidis, v nekterych pripadech si rostliny samy poradit nedokazi, cimz myslim ty zloutnouci a ohnivajici Pistie na hladine, svetlem to primo pod zarivkou nebude ;-) .

EDIT: Cimz myslim, ze Pistiu nepovazuji za buhvi jak narocnou rostlinu, jak ma dost dusiku, moc uz toho nepotrebuje, svetlo je na hladine skoro vzdycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 18:26 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Hnoj si svoje akvária jak chceš, sviť si jen 5 hodin a udrž to takhle pár let. To jsem na tě zvědavý. Představ si že existovala doba bez CO2 a bez jakéhokoliv hnojení a rostliny přesto rostly velice dobře. Ony si dokáží poradit, je to sice trochu omezenější sortiment ale jde to celkem bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2013 13:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Nejake ziviny potrebuji i rostliny, ktere maji mene svetla, aby se limitujicim faktorem stalo opravdu to svetlo. Pridanim zivin do akvaria, podotykam v rozumnem mnozstvi, se pokazit nic nemuze (specialne kdyz ma vodu jakou ma), a pokud neco chybi az tak, ze na hladine zloutnou i plovoucky primo pod zarivkami, nemuze rust vubec nic, pricemz si dovolim tvrdit, ze takto osvetlene akvarium by klidne mohlo byt plne rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea , coz ovsem se Tvym doporucenim nebude, leda ze by se ulital s vymenou vody 2x denne a tesil se, ze do kbeliku konecne nabral onu kyzenou molekulu z te vody kterou ma.

Je to porad dokola, sama obava, aby se neprehnojilo. Do urcite koncentrace to nevadi, tak si to proste rostliny nevezmou a rasa bez svetla taky ne, jednou za tyden se vyvetra (vymeni voda) a nic se nedeje. Kdyby mel vodu na vstupu s 30mg/l NO3, delo by se uplne stejne totez, jako kdyz na tech 30mg/l vodu doplni. A pridanim mikroprvku, no co tim muze pokazit? Vubec nic! Akvaria plne ras maji jine duvody, nez ze nekdo hnoji, taky hnojim ve 200l nadrzi vic nez je potreba, svitim mene nez bych mel, CO2 nedodavam, a rasu si klidne muzes prijit najit, stravis tim dost neplodny cas, proste neni (videt, nejaka je vzdycky) ;-) . A neroste mi to buhvi jak, svetla je malo, jen roste, pomalu, ale roste. Neni treba se bat hnojeni a resit kazdy ug/l, jesti to jeste rostliny vezmou nebo ne, vzdycky musi mit dostatek, jinak se jim muze darit tezko. Bez svetla to nepujde, jasne ze ne, ale kdyz tomu nedam vubec zadnou sanci a se svetlem nemohu nic rychle udelat, neporoste ani to, co by rostlo ohledne svetla aspon tak nejak "na hrane".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 21:26 Muž Tomiino [43] Re: romant
jasna vec...az se dostanu na dalsi zarivku navic budu pokracovat dal..hnojeni pmdd jsem si docela nastudoval tak pak se uvidi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 21:18 R Muž romant [27983] Re: Tomiino
Tak bychom se zase nedostali někam jinam. To přidání Ti již bylo doporučeno, nemýlím-li se a potom bude s největší pravděpodobností třeba to lehký přihnojení, jenž teď studuješ. Když to necháš tak, bude to akvo bez ludwigie, neb tam z důvodu nicotnýho světla moc nepůjde, ale ostatní kytky, který tam máš budou, při pravidelných výměnách vody v richtiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 21:14 Muž Tomiino [43] Re: lhajek
jasny...chtelo by to jeste jednu zarivku...chtel bych ji pridat nejak jednoduse,ale jak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 21:12 Muž Tomiino [43] Re: lhajek
ty rostliny co jsem psal mi rostou v klidku dokonce se dari i echaci indian red
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 21:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tomiino
Jakej druh? Obávám se že nejdřív i kvůli ní musíš vyřešit posílení osvětlení a s tím pak to hnojení ....

Edit: už jsem se podíval do prezentace že je to repens, ale stále platí výše napsané.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843?od=2451