Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 08:44 Muž tomaskriz [0] - MiniakváriaRe: Yirka
A kdo za tebe celý tyden i déle bude hnojit? Za mě každý den nikdo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 08:44 Muž tomaskriz [0] - MiniakváriaRe: Marcel G
Náhoda, nemám s ním nic společnýho. Z Brna nejsem, jsem z Kuřimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 08:00 Muž Yirka [9126] Re: tomaskriz
Myslet na hnojení akvária pro dobu strávenou na dovolené je hodně ujeté. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2014 07:33 Marcel G Re: tomaskriz
Je to jen náhoda, že máš stejné jméno jako inzerent tohoto produktu na Bazos.cz a bydlíš ve stejném městě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 00:48 Muž tomaskriz [0] - Miniakvária – Automatický dávkovač hnojiva
Ahoj,
chtěl bych se podělit o tuto skvělou věc. Pořídil jsem si skvělou hračku, která umí automatický dávkovat hnojivo. Dlouho jsem hledal něco podobného za slušný peníze a hlavně žádná Čína... palec
zvirata.bazos.cz/…

Konec zapomínání hnojení a taky super věc, když se jede na dovču. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 15:15 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Echinodory - cervenaji bez hnojeni?
Tak uz nejaky cas lecim ryby, caste vymeny vody, vypnuto pridavani CO2 a misto hnojeni EI ted nehnojim vubec. Co mi prijde zajimave, 40cm vysoky rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_indian_red pousti mnohem cervenejsi listy nez ty co ma. Jiste ze mne napadlo, ze tak reaguje na leciva, ale spis si myslim, ze k tomu cervenani prispiva ta absence drive pridavaneho hnojiva a velice caste vymeny vody (ktera pochopitelne take neco obsahuje, proste je to jine hnojeni). Prijde mi to jako docela zajimava zkusenost, ze takhle by mel vlastne dostavat mene toho co potrebuje, a reaguje cervenanim. A neni jediny, dalsi dva druhy take vypousteji nove listy cervene, rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_paul_klockner pak vylozene rude.

Takze mozna kdybych menil vodu co tri dny a prestal hnojit, dockal bych se nadhernych cervenych Echinodoru i tam, kde mam nadhernou (ovsem ne tak libivou) olivove zelenou :-) .

Jen si tak jeste kladu otazku, je olivove zeleny Echinodorus ve vetsi pohode, nez kdyz je cerveny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:55 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Fotka k příspěvku Nakonec jsem to udělal tak, jak jste mi radili na začátku. Na 4 papíry jsem vysypal ty 4 sáčky, z každého oddělil hrubým odhadem 1/10, sesypal jsem ty oddělené části dohromady, přidal k tomu 50 ml vody a rozmíchal - viz foto. To, co zbylo z těch sáčků, tak jsem vrátil zase zpátky, takže příští měsíc to udělám stejně, akorát oddělím 1/9, za další měsíc 1/8 atd. Kelímek se zbytkem hnojiva jsem dal do ledničky. Jo a stříkačka byla v balení, takže naměřit cca 0,25-0,3ml nebyl problém. ;-) Teď už jen budu doufat, že to rostlinám pomůže a že se neobjeví řasa. V návodu jsou dvě různé varianty jak hnojit - pro obyč. akvária a pro rostlinná akvária. Pro obyč. je uvedeno 0,5-2ml/100 litrů vody. Já mám 64 litrů, čistý objem cca 55-57 litrů odhaduju, takže jsem zvolil tu nejnižší možnou dávku dle návodu. Uvidíme, co to udělá. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
A ano, dela se z toho zbytecne veda. Ja micham vsechno v poradne koncentraci pro hnojeni EI (a to je v tom navic KNO3 a KH2PO4) a rostliny mi zadne nedostatky nevykazuji. Takze pokud se mi nici vazby zeleza jak je rostliny potrebuji, pak je to mym rostlinam nejspis uplne fuk :-D . Zkousel jsem i oddelene lahve, jak jsem to popsal, funguje mi to stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Jestli se bojis o mikroprvky ve smesi s tim zbytkem, tak kdyz si to namichas do ctyr lahvi po 125ml, staci Ti si to vzdycky slit ze vseho stejne treba na ten mesic (nebo tyden, nebo jak chces) a vydrzi to hooodne dlouho ;-) . No a kdyby se neco uz nechtelo dobre rozpustit ve 125ml, tak to proste namichas treba vsechno po pul litru a vysledne budes davkovat ctyrnasobne mnozstvi, nez kdyz je to slite vsechno dohromady v pul litru (protoze to mas celkove ve 2l).

A ma to jeste jednu kouzelnou vyhodu, muzes si takhle snadno zmenit recepturu, ze proste neco pridas a neco uberes, jako ze kdyz mas treba tvrdou vodu, ze MgSO4*7H2O ani nedas, nebo das mene atp. a staci Ti k tomu obycejna strikacka z lekarny za 2Kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:50 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Miso
Jj, díval jsem se teď do balení a v tomhle stavu to vydrží rok. Tak já bych to už uzavřel, rozdělím si to na části na papíře a smíchám jenom s těma 50 ml. Udělám to tak každej měsíc a mám to aspoň na dlouho. Asi z toho dělám zbytečnou vědu. Díky všem za rady. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:46 Muž Miso [470] Re: MarekP
ano, ciastocne to plati aj v sypkom stave, akorat tam sa pri tych prvych troch doba rata na desiatky tokov (ak je to dobre skladovane) a Plantex povedzme rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:40 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Miso
Bavíme se tu o stavu, kdy už je to smíchané s vodou, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:39 Muž Miso [470] Re: MarekP
musis to rozlisovat, 4 zlozka Plantex musis skladovat v chladnicke a vydrzi no max 2 mesiace. ostatne try zlozky mozez skladovat v izbovej teplote a vydrzia hodne dlhsie (ale v tme)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:34 Muž dudak [1885] Re: MarekP
Dost lidí to tak dělá, tak to zřejmě funguje, ale sám jsem to nevyzkoušel. Někdy před tejdnem se to tu probiralo na fóru, tak třeba se ozve někdo, kdo má přímou zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:16 Muž MarekP [812] - MalawiRe: dudak
To taky ničemu nevadí? To by bylo totiž nejjednodušší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:14 Muž dudak [1885] Re: MarekP
Smichej to vše i s vodou a pak si to zamraž, podle potřebných objemů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:13 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
V lednici ho nechat v plánu mám už od doby, co jsem si o tom začínal zjišťovat informace. Předpokládal jsem, že ten měsíc to vydrží v lednici a ty teď píšeš, že to vydrží 3 měsíce v pokojové teplotě. Pokud je to pravda, tak to můžu udělat rovnou větší dávku než z 50ml. Do lednice to dám tak i tak.

A co se týče toho navážení, tak to udělám tak, jak mi radíte. Oddělím to ručně, aspoň to budu mít zvlášť a příště třeba nebudu muset přidávat všechno, když budu vědět, že něčeho je třeba v akva moc atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MarekP
Zmiešavať tieto koncentrované látky dokopy neodporúčam. Majú inú hustotu a veľkosť zrna / kryštálu (takže by po zmiešaní nebola zmes ani zďaleka homogénna) a je aj riziko, že budú spolu reagovať. Prvé tri menované určite vydržia aj dlhšie ako mesiac, podstatné je, aby nebola spolu s nimi namiešaná aj 4. látka (mikroprvky). Tie je lepšie mať zvlášť pre dlhšiu životnosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 17:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Osobne si myslim, ze sesypanim se nic nestane, pokud to udrzis suche. Ale ruku do ohne za to nedam.

Normalne to vysyp na papir, rozdel hromadku treba na 4 casti nozem a nebo pravitkem a je to, kazdou slozku zvlast. Pri trose snahy budou ty 4 hromadky dostatecne stejne velke (az by ses divil, jak bez niceho tohle dokazes presne), tady totiz na nejakem detailu nezalezi, stejne nikdy do akvaria nedavas presne tolik, kolik rostliny ceho spotrebuji, to proste ani nejde.

A namichane PMDD v klidu vydrzi pri pokojove teplote i 3 mesice, kratsi dobou se jen vyrobce jisti, ale jestli chces snadno trvanlivost prodlouzit, nechavej si ho v lednici - myslim to PMDD... :)

EDIT: V kazdem pripade to namichane hnojivo skladuj ve tme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2014 17:07 Muž Miso [470] Re: MarekP
makro by si zmiesat mohol ale to nema zmysel lebo to ti vydrzi dlho, problem je akorat s Plantexom ten tak dlho nevydrzi. Dam ti radu, vysyp to na nejaku tacku, zober kreditku a rozdel napolovicu, tu zase napolovicu atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 16:58 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Marcel G
To by určitě bylo řešení, ale zajímá mě, jestli to můžu udělat tak, jak jsem napsal. Pokud ano, tak kupovat takovou váhu by bylo zbytečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 16:57 Marcel G Re: MarekP
Já osobně bych si na tvém místě koupil kapesní váhu (např. www.fichema.cz/… za 160,- Kč), a máš do budoucna s vážením vystaráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 16:48 Muž MarekP [812] - Malawi
Tak mám doma tohle hnojivo - www.levnaakvaristika.cz/…
Jsou v něm čtyři sáčky -
1) 6g KNO3 – dusičnan draselný
2) 33g MgSO4·7H2O – síran hořečnatý heptahydrát
3) 14g K2SO4 – síran draselný
4) 9,6g plantex CSM+B – směs mikroprvků (Fe, Mn, Zn, Cu, Ca, Mg) v chelátové vazbě (EDTA),Mo, B

V návodu je, že mám všechno smíchat s 0,5 litrem vody a že to vydrží měsíc při skladování v chladu. Ale pro mě a mnou zamýšleném dávkování 0,25 ml/den je to k ničemu, po měsíci bych drtivou většinu musel vylít. Takže jsem si spočítal, že mi bohatě bude stačit, když si na ten měsíc připravím 10x menší množství (stačilo by i míň, ale to už je jedno). Jenže naše kuchyňská váha jaksi není schopná navážit např. 0,6g KNO3 apod., i když váží na gramy. Chci se proto zeptat, jestli je v pořádku, když obsah všech sáčků smíchám dohromady a potom si akorát odvážím 1/10, to už váha zvládne, kterou pak smíchám s 50ml vody? Nebude vadit, když budu skladovat ty zbylý "prášky" v sáčku smíchaný pohromadě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 13:22 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Ok, tak jsem zase o něco moudřejší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2014 13:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Babelka (Pistia) je jednim z nejlepsich indikatoru NO3. Jak se ji zacnou potapet listy, zloutnout a ohnivat, nepribyva, nedostatek dusiku je temer jistota.

Ricciu v tomhle smyslu nebrat, dobry indikator je to, co ma listy na vzuchu, i obycejny Okrehek to umi hezky rict, ze nema dusik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:59 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Měním pravidelně 30-50% vody jednou za 7-10 dní. Měl jsem na hladině dvě plovoučky. Babelka mi zdechla velice brzo, asi po dvou týdnech, a to jsem ji kupoval krásně rostlou, zežloutla, upadly kořeny a zdechla. Druhou mám na hladině Ricciu fluitans a ta roste v pohodě, je krásně zelená. Tak já zkusím koupit tohle www.levnaakvaristika.cz/… a uvidím, jak to půjde. Určitě tam toho budu dávat zpočátku málo, pro jistotu. Díky všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:56 Muž MarekP [812] - MalawiRe: dimmur
Ok, tak já to objednám a uvidím. Díky za rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2014 12:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Kdyz menis pravidelne vodu (rekneme tretinu tydne), nemusis mic merit a spokojene hnojit PMDD. Na hladinu si dej nejake plovoucky, treba jen par kousku, a kdyz zacnou zloutnout a prestanou se mnozit, chce to s KNO3. Pokud rostou dobre, nezloutnou a pribyva jich, pak bez KNO3.

Davam davky hnojiva vyssi nez do akvaria dostanes beznym davkovanim PMDD, a jen jednou tydne vymenim polovinu vody. A merim neco? Jen obcas a spis vyjimecne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2014 12:52 Muž dimmur [283] Re: MarekP
urcite bude prilozen navod na smichani a zacal bych treba i s polovicni minimalni davkou a postupne dle pozorovani zvysoval.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:51 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MarekP
A je potřeba to míchat s destilovanou vodou? Tady o tom něco takovýho psali: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:50 Muž MarekP [812] - MalawiRe: dimmur
Ok, když to teda zkusím a koupím si toto: www.levnaakvaristika.cz/… , jak budu vědět čeho a kolik tam namíchat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:45 Muž Miso [470] Re: MarekP
ono to nieje tak zlozite ako to vyzera, ked budes postupovat podla navodu a menit vodu tak to neprehnojis (mozes pre klud duse dat len polovicnu davku).
z komernych by som ti doporucil:
akvaland.sk/…
+
akvaland.sk/…
alebo
akvaland.sk/…
neskor podla rastlin zistis ci treba pridat aj N a P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:44 Muž dimmur [283] Re: MarekP
v tom pripade bych zkusil do PMDD s KNO3 a zacal s nejnizsi doporucenou davkou a pozoroval a nasledne davky bud nechal minimalni nebo pridaval, ale byl bych opatrny a je treba si uvedomit vsechny souvislosti /ziviny, svetlo, CO2 atd/. Nikdo ti nerekne presne slozeni hnojiva pro tve akva, kazde je jine....je treba opatrne zkouset a "ladit"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:41 Muž MarekP [812] - Malawi
Pokud hnojivo, tak pro mě bude asi lepší koupit rovnou tekuté, když to namíchávání PMDD je taková věda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:30 Muž MarekP [812] - MalawiRe: dimmur
Takhle, mám rychle rostoucí rostliny, které nejsou zas tak náročné na kvalitu vody. Rostou, ale chtěl bych jejich růst trochu podpořit. Nedávno mi zdechla taková babelka ( rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes ), která je údajně taky nenáročná. Vallisnerie mi v současnosti v akváriu vůbec nerostou, jsou pořád stejný. Jediná kytka, která mi opravdu roste před očima, tak je Egeria densa. I Růžkatec ponořený roste podezřele pomalu. Nemám v akváriu žádnou kalamitu, ale chci rostliny trochu podpořit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:23 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Miso
Miso napsal: kedze vies mnozstvo jednotlivych prvkov
Jde o množství prvků v té krabičce ( www.levnaakvaristika.cz/… ) nebo o prvky, které jsou obsaženy ve vodě v akváriu? Pořád z toho nejsem moudrej a čím větší komplikace s tím jsou, tím víc mě odrazuje vůbec nějaké hnojivo používat, protože už se vidím, jak celý akvárium roze*eru a pak tady budu psát zas o rady, o které bych radši nežádal. A v tom druhým odkaze v tom článku píšou, že je potřeba měřit hodnoty prvků ve vodě, takže to bych musel dokupovat ty testy nějaký. A přesný testy jsou drahý. Ono taky jak jinak můžu vědět, čeho a kolik přidat, když nebudu znát parametry vody. Nevím no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:22 Muž dimmur [283] Re: MarekP
co te vede k tomu, ze chce hnojit, kdyz pises, ze s akvem nemas problemy? Ja bych na tvem miste nejprve dobu studoval a cetl a bych se eventulne rozhodl hnojit, akorat to ted povede k rasam.....A ver, ze vim o cem pisu ;-)
at to plave palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:12 Muž Miso [470] Re: MarekP
kedze vies mnozstvo jednotlivych prvkov mozes so pomocou kalkulacky akvarijni-hnojivo.cz/… lahko vyratat kolko coho pridas
pozri uste tu
www.rostlinna-akvaria.cz/…

mozes zacat s mensim mnoztvom a postupne to doladit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Miso
Tak já měním pravidelně, s akváriem žádný problémy nemám v současnosti. Proto se ptám co a jak, protože bych si to nerad rozházel a způsobil nějaký problémy tím, že nebudu vědět jak správně namíchat ty "ingredience", co tu jsou - www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:00 Muž Miso [470] Re: MarekP
MarekP napsal:takže v tomto případě bude asi potřeba koupit i nějaké testy vody a zjistit čeho a kolik tam potřebuju, že?
na to sluzia prave tie vymeny vody, a pri tom davkovani co je tam uveene ti to hrozit nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 11:45 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Chovám speciální druh suchozemských rybiček :-D Já vím, že existuje tohle a že se to jen smíchá s vodou a že ty "tekutý" jsou vlastně tady tohle, akorát jak jsem o pár příspěvků níž psal, vůbec hnojení nerozumím a nemám s tím zkušenosti. Takže nevím, který konkrétní hnojivo je fakt kvalitní atd., takže se musím spolehnout na rady ostatních. ;)

A z tady těch dvou předpokládám, že je lepší koupit to druhý, co? Je tam uvedeno, že "Jedno balení vystačí při maximální denní dávce na 3 měsíce denního hnojení 100 litrové nádrže,", takže to bych měl tak na půl roku nejmíň, to by bylo za tu cenu super.

"víte přesně co do akvária dáváte, můžete vynechat nebo ubrat toho, čeho máte dostatek a nezpůsobovat tak hromadění některých prvků, které může být ve větší míře toxické pro ryby i rostliny, velký nadbytek některých prvků může blokovat příjem jiných, a tím v důsledku zhoršit růst rostlin a podpořit řasy" - takže v tomto případě bude asi potřeba koupit i nějaké testy vody a zjistit čeho a kolik tam potřebuju, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2014 11:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Mas doma vodu? To je asi blbost se ptat akvaristy, vid? Tak do ni nasyp podle navodu tohle:
www.levnaakvaristika.cz/…
nebo tohle:
www.levnaakvaristika.cz/…
a mas to tekute :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 11:24 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Aforte
To jsem si všiml, že je tam napsaný něco o 5 ml na 20 litrů vody jednou za 4 týdny. Ale ve větě předtím je napsáno 5 ml na 10 litrů vody. A není tam popsáno, jestli první dávka je větší a pak se to "udržuje" nebo jak. A u té Sera floreny je napsáno "Dávkování 25 ml na 100 litrů vody v akváriu.", ale není tam napsáno jak často.

No a taky jak píše Designer. Vodu měním 3-4x za měsíc a dávat hnojivo jednou za měsíc nedává smysl. Bylo by dobrý vědět, co se píše v návodu na použití u toho výrobku, ale to tam právě není. Možná je tam napsáno, že při výměně vody je potřeba adekvátní množství nahradit, ale to nemůžu vědět. Nechci kupovat zajíce v pytli.

Posledně jsme se tu shodli, že nejideálnější je hnojivo PMDD Komplex plus ( www.vitaplant.cz/… ), akorát ho teda nemají tam, kde teď objednávám víc věcí, takže bych musel platit poštovný dvakrát, kdybych to objednával jinde. No uvidím, to hnojivo zase tak nespěchá, já chci vyzkoušet hnojit, ještě jsem vůbec nehnojil.

Můžete se, prosím, kdyžtak podívat někdo, kdo tomu rozumíte, jestli tady - www.levnaakvaristika.cz/…= - mají nějaké hnojivo, které je vhodné pro moje rostliny (viz prezentace) ? Nějaké z těch tekutých. Jílové kuličky, tablety apod. nejsou pro moje rostliny moc vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 10:05 Muž Miso [470] Re: Aforte
www.vitaplant.cz/… - klasicke zlozky PMDD namiesane v neznamej koncentracii
www.levnaakvaristika.cz/… - pisu ze obsahuje dusik a neobsahuje nitraty, by ma zaujimalo v akej forme ten dusik obsahuje ... a hnojit raz za mesiec je nezmysel
www.levnaakvaristika.cz/… - obsahuje len mikroprvky, takze minimalne draslik bude chybat.
Nechcem povedat ze tie hnojiva su nepouzitelne ale urcite su tu aj lepsie komercne moznosti. Napr. hnojiva od EasyLife alebo Tropica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2014 09:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Aforte napsal: Tetra plantamin je jasná volba. Mám ho i já a nemůžu si stěžovat. :)
To je přímo pod odkazem:
"Je doporučeno každé 4 týdny přidávat 5 ml na 20 l vody."


No pri mem stylu vymen vody by tam to hnojivo pri takovem pridavani spis nebylo nez bylo :-D . Jak muzu neco necim hnojit jednou za 4 tydny, kdyz kazdy tyden vymenim polovinu vody? Mne to tedy prijde pro akvaristu, ktery to s timhle hobby mysli vazne, celkem k nicemu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 06:41 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MarekP
Tetra plantamin je jasná volba. Mám ho i já a nemůžu si stěžovat. :)
To je přímo pod odkazem:
"Je doporučeno každé 4 týdny přidávat 5 ml na 20 l vody."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 02:23 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MarekP
Akorát nevíte, jak často se každé z těchto hnojiv do vody přidává? Píšou, kolik se ho tam přidává (u prvního 50 ml na 100 litrů, u druhýho 25 ml na 100 litrů), ale ne jak často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 00:32 Muž MarekP [812] - Malawi
Tak mám ještě jeden dotaz. Vzhledem k tomu, že si objednávám z jednoho obchodu víc věcí naráz, tak si chci i to hnojivo koupit tam. Bohužel tam nemají to, o kterým jsme se bavili ( www.vitaplant.cz/… ). Díval jsem se na ostatní a zajímá mě váš názor. Co říkate na tahle hnojiva?
www.levnaakvaristika.cz/… ( rybicky.net/vyrobky/330-tetra-planta-min )

www.levnaakvaristika.cz/… ( rybicky.net/vyrobky/46-florena )

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 17:58 amrtin Re: MarekP
Ještě bych zauvažoval nad co2,je to dobré kombinovat s hnojením(+ dostatek světla + dobré proudění vody = krásné rostlinky). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2014 17:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Srpenec
Ok, ještě jednou díky. Měním pravidělně každých 7-10 dní 30-50% vody. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74968x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843?od=2351