Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2020 15:45 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Tak skus sehnat měkčí vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 12:17 Žena Morticia [118] Re: vaclav
No, výměnu musím opět zpravidelnit, ale intenzivní světlo? Já už jsem přemýšlela o koupi nového, od založení nádrže tam mám to stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2020 09:40 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Na ruduchu platí intenzivnější výměny vody a odvápnění je o příliš silném osvětlení a tím pádem nedostatku CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 20:59 Žena Morticia [118] Re: afc1886
Jo, myslela jsem si to. Pročtu rady na ruduchu i odvápnění... a doplnila jsem info u nádrže (první akva), ruducha i povlaky už mám déle, ale už i na kamenech, není to hezké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2020 20:56 R Muž afc1886 [14695] Re: Morticia
Ano, to je ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 20:29 Žena Morticia [118] Re: afc1886
Fotka k příspěvku Povlaky tam mám taky, pravda. Tvrdá voda...ale myslela jsem toto, černé chlupy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2020 18:30 R Muž afc1886 [14695] Re: Morticia
Jsem na starém telefonu, ale podívej se na biogenní odvápnění.
Večer se podívám ještě na počítači. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 18:10 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku Je to ruducha, ne? Jak se jí zbavit, je na Anubisu (pomohla by třeba koupel v Savu) a na filtru - vyměnit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 04:46 Marč Re: drvi
Děkuji za radu. Dnes vyměním třetinu vody a budu tak pokračovat Teda týden. Krmim spíš mrazenymi artemiemi, ne moc vždy vše hned sežerou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2020 18:07 Žena drvi [2894] Re: Marč
Odkalovat každý týden, pritom měnit třetinu vody. Pokud je invaze ruduchy vetsi, doporučuju tyden menit tretinu vody ob den. Málo krmit. To suchý krmení není ideální. Tetry bych s živorodkama nemíchala, akvo je dost malý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 16:27 R Muž afc1886 [14695] Re: Marč
Proveď aktualizaci prezentace, to že tam budeš lít CO2 vital tě řasy nezbaví, chce to přidat na údržbě a ta osádka taky není nejvhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.04.2020 16:26 R Muž ctibum [6924] Re: Marč
Měnit či odkalovat CO2 Vital? Vodu tam nemáš? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 16:20 Marč
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím Prosím o radu ohledně co2 vítal od Rataje. Jak často měnit či odkalovat??? Udělala se mi Ruducha.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2020 20:23 Muž Roger [1873] Re: Antha
To znám :) mě pomohlo nepálit na ní žádným světlem, otrhat a vyčkávat, novou zase otrhat. Časem jí to přestalo bavit, hlavně ne světlo na filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2020 19:20 Muž Antha [39] – Řasa na biomolitanu
Fotka k příspěvku Řasa, která si to na fotce roste na filtru, bude ruducha. Řešili jste někdo, jak kostku ruduchy citlivě zbavit a jak něčemu takovému příště předejít?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2020 10:15 Jarden Sk Re: pecet001
Ako dlho je ten Siporax vo filtri?Ak je dlho, tak postupne ho vymeň. Čím hnojíš?- je tam zbytočne vysoko železo, 0,1mg/l ti stačí.Pri odkalovaní odsaj aj pod dekoráciou.Do filtra pridaj akt. uhlie.Výmena 1/2 vody za týždeň stačí, resp. vymieňaj ak ti stúpne NO3 nad 20mg/l a prihnoj ostatné.Skontroluj si aj vstupnú vodu či tam nie je moc živín/na stránke vodární/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2020 07:55 R Muž Anthrax [4786] Re: pecet001
CO2 na noc vypínáš? Vzhledem k tomu, že píšeš v prezentaci o vstupní vodě s pH 8,2, tak se ti tam to pH podle mě hodně houpe. To může být příčina.
Na ten objem bych dal max jednoho ancistruse.
Vyzkoušej měnit 2xnebo 3x týdně 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 17:55 pecet001
Taky bojuju s ruduchou jak s štětičkovou tak vousatou. Mám sice mírně přerybněno.ale měním vodu týdně až 80%, čistím filtry,doplňuju bakterie, hloubkově odkaluju. Zatím to ničím pomocí flourish excel, ale je to dvosečná zbraň. Dává to rostlinám zabrat. Akvárium mám 60L, světlo led 9.6w, filtr jbl greenline M 200L/H, co2 z láhve. Ryby 13 danio pruhované 2 čichavec perleťový 3 krunýřovec mnohoostný a 3 krunýřovec jednopruhý. Rostliny douška hustolistá, kryptokoryna nevilova, kryptokoryna wendetova, zákruticha šroubovitá, šípatka šídlatá, bahnatka beztopečná, hnědovka křídlatá, amubias baterův nana, kryptokoryna sumatránská,obšírák rohatý no prostě džungla. Se divím, že se tam černé řase daří. Voda má hodnoty NO2 0-0.25mg, NO3 18-25mg, PO4 0.6-0.8mg, PH 6.8, CO2 25mg, CT 7, KH 6 FE 0.5mg. Nevíte co bych měl ještě udělat, abych se jí zbavil. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2020 00:14 Muž daktari [147] Re: Jarda
Zdravím, ruducha jako taková rybkám neškodí. Bohužel ji ani moc druhů rybek nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 23:21 Jarda – Rudocha
Dobrý den, v akváriu se mi objevila ruducha, chci se zeptat jestly tato řasa nějak neškodí rybkám?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 20:28 Muž Roger [1873] Re: DanielCoufal
Možná se chápeme špatně, neříkám že je to špatné hnojivo, nýbrž každé hnojivo dokáže "uškodit" když není zapotřebí. Proto jsem se ptal co tě k tomu vedlo. Jestliže je voda hnojená dostatečně od krmení a ryb tak hnojit netřeba, pak to i sebelepší hnojivo napáchá škody ;-) . V první řadě si polož otázku zda hnojivo potřebuješ, a co kytkám asi chybí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 20:06 Muž DanielCoufal [1] Re: Roger
Dostupnost a dobrá recenze. Od teď půjdu už jen do toho nejlepšího. A světlo jsem právě při prvním problému okamžitě ubral o 2 hodiny. Hold začnu s ručním obíraním a budu sledovat změny :-D děkuji moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2019 13:21 Muž Roger [1873] Re: DanielCoufal
Během pár dní, když to vezmu doslovně je vlastně stav ze dne na den, osobně bych vynechal hnojivo! Vodu budeš mít hnojenou dost, posílil výměny vody a i bych zkusil trochu utlumit osvětlení (pokud jsi ho zvyšoval v poslední době tak určitě ubrat zpět na stav kdy bylo vše ok), přidat rostliny a posílit hygienu, odstraňovat řasu a čekat. Když bude na ústupu zešedne ;-) To už to bylo řečeno, dál bych to nerozebíral až po těchto krocích a několika týdnech uvidíš zda je to správný směr. Guppy to psal také dobře. Každé hnojivo dokáže uškodit jestliže je voda vydatně hnojená sama o sobě, co tě k hnojivu vedlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 11:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: DanielCoufal
Bombu teď neřeš. Vyhodit do vzduchu to můžeš i později.

Novým hnojivem to může být také, ale myslím si, že pokud by ti rostliny neubývaly, ale naopak bujely, toto by nenastalo. Přikup všechny rostliny, které prosperují. Řízkování evidentně nestačilo. Potřebuješ posilnit rostlinnou partu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 11:43 Muž DanielCoufal [1] Re: Guppy
Nebylo to samozřejmě přesně ze dne na den ale během pár dní takový stav. Jediné co jsem změnil je že dávám hnojivo od Rataje. Vím že od té značky není nic kvalita ale zrovna tohle si lidi docela chválili. Nic méně jak řikate nějaké rostliny mi postupem času odumiraly ale ty co prosperovali jsem rizkoval a teď mám v akváriu 5 druhů rostlin které celou dobu rostli a i rostou bez problémů. Akorat je tu ta ruducha.
Ale myslím si že tohle problém nebyl spíš se bojím že to hnojivo. A nebo mám koupit co bombu? Do teď jsem si říkal že pro ty méně náročné rostliny je to zbytečné ale nechci už tenhle problém řešit znova :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 10:52 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: JirkaŠčobák
Já zřejmě chápu, jak to myslíš, ale to slovní spojení “oběť představy“ mi nesedla. Na tom čísle se asi neshodneme, klidně bych řekl, že násobně víc. Bezesporu takové akvárium bude chtít vyšší úroveň péče a všechny druhy nebudou prosperovat stejně. To už je věcí každého, kolik tomu chce dát.
Daniel klidně může zkusit další druhy a věřím že najde x dalších, které půjdou dobře. Nemusí to nutně tlačit k nějaké monokultuře. To všechno už je mimo téma.
Určitě by to teď ale chtělo stabilizovat, takže, a to už tu padlo mnohokrát, posílit výměny vody, přehodnotit zarybnění, systém hnojení, osvětlení, doplnit co nejvíc rychlerostoucí zeleně, vč. plovouček, okružáky osobně doporučuju taky, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 10:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Guppy
Má jen pár fotek, ale dá se z nich vidět, jak začal s větším objemem vegetace a postupně mu některé druhy stagnovaly nebo ubývaly.
Obětí představ o x rostlinných druzích je proto, protože měl posilovat druhy, které prosperovaly a neudělal to. Takže se mu objem rostlinné hmoty zmenšoval, až to už rostliny vůči řasám neutáhly a nastoupil aktuální stav.
Realita je, že skoro v každém akváriu doopravdy dlouhodobě (mluvím o čase 1-2 roky, kdy během života nádrže už několikrát nastala situace, že člověk nestíhal) prosperuje jen 3-6 rostlinných druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.10.2019 09:12 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Daniel Coufal
A ty rostliny byly celý rok v pohodě a teď tohle? Ze dne na den??
Pokud to je pravda, muselo to akvárium dostat nějakou pořádnou ránu.
Sám zpytuj svědomí, co se v poslední době změnilo, deník v prezentaci není.


JirkaŠčobák napsal:
P.S. Jsi podle mě oběť představy, že x rostlinných druhů v jednom akváriu je dobrý nápad. Prostě ti to nefunguje. Nech dominovat hygrophyllu a na dno přidej ještě tři takové kryptokoryny, které už máš.

S tímto zásadně nesouhlasím. Snad je tady na rybičkách dostatek prezentací akvárií (provozovaných oběťmi výše zmíněné představy), které mi dávají za pravdu. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 08:04 Muž DanielCoufal [1] Re: Roger
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidávám foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 20:49 Muž Roger [1873] Re: DanielCoufal
No2 přidáváš, by mě zajímalo jak. Osobně bych podle mě vynechal hnojení, častější výměnu vody, a utlumil světlo, zaměřil bych se na čistotu. Ty 6mm kameny asi nebudou na údržbu úplně nejlepší. Nejsem zastáncem znovu zakládání, takže bych bojoval proti ní, nevidím seznam kytek, ale přitlačil bych na rychlerostoucích. Ale jen můj laický názor, mě se začala dělat štětka když bylo víc hnojiva a světla, při utlumení a vynechání hnojiva časem zmizela
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 18:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: DanielCoufal
Zakládat znova by byla blbost. Ale rostliny až na hygrophillu ti moc nejdou. Přidej té hygrophilly ještě 2x tolik.
Pokud nedokážeš dát dolů řasu mechanicky bez porušení listů, půjč si někde 200 okružáků a pak je zase vrať. Ti to vyčistí dobře.

P.S. Jsi podle mě oběť představy, že x rostlinných druhů v jednom akváriu je dobrý nápad. Prostě ti to nefunguje. Nech dominovat hygrophyllu a na dno přidej ještě tři takové kryptokoryny, které už máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 18:45 Muž vlka [3453] Re: DanielCoufal
Co je to za substrát těch 12 kilo? Denně dáváš NO2, vodu měníš 1x za 14 dní, zkusil bych pro začátek změnu. Častěji měnit vodu, omezit hnojení a zrušit noční svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 16:54 Silviebaris Re: DanielCoufal
mohl by jsi to vyfotit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 16:47 Muž DanielCoufal [1]
Rád bych se zeptal :) snad 80% rostlin v mém větším akva porostla ruducha. Po roce ze dne na den prakticky. Bojím se ptát :-D ale musím zase vše od začátku? Rostliny substrát a tak dále nebo se dá pomoci i už napadeným rostlinám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 14:04 Silviebaris Re: Planorbella
Nebylo,to bylo někdy z jara konec zimy,přesně to už nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 14:04 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Před půl roken jsi začala dávkovat KNO3? Nebylo to později?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 13:58 Silviebaris Re: Planorbella
Ano,půl roku,už jsem to psala,po špatném davkovaní sanytru...To dno s tím nemá nic společnyho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 13:58 Muž Roger [1873] Re: Planorbella
Do prezentace jsem nekoukal, předpokládám že když píše že je vše 2,5r v pohodě tak to tak je, budiž mi to poučením do příště. Omluva Shimi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 13:55 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Zcela souhlasím se Shimi. Navíc ta ruducha má ráda takové organické znečištění, tak se ani nedá opravdu divit.
Roger: Stačí se podívat na fotky v prezentaci a uvidíš, že se některým rostlinám nedaří hodně dlouho i přes půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 13:54 Muž Roger [1873] Re: Shimi
Tak pokud je to takto tak asi ano, čerpal jsem z toho že psala že celou dobu prosperují. Viděl jsem akvária s podobným dnem prosperovat tak proto to hned nezavrhuji. Pak je i otázka zda má u nich nějakou výživu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 13:54 Silviebaris Re: Shimi
Řešily,ale neplantej sem dno,to dno je tam od začatku,těm rostlinam se přestalo dařit nedavno,taky jsem tam valila sanytr na radu neboheho maga,tolik,že jsem většinu rostlin spalila,to jsem už taky nedávno řešila,tohle všechno budou asi ještě dozvuky špatneho davkování dusičnanu draselneho...kdyby ses podival do fotek do prezentace,tak jestě v dubnu byly v pořadku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2019 13:46 Muž Shimi [683] Re: Roger
To není odsouzení, ale konstatování faktu. My jsme to spolu řešili přes SZ a ukázalo se, že mám pravdu. Ten malý Echináč v popředí vytáhla a zjistila, že je kompletně kaput. A já se tomu ani nedivím, to dno je prostě špatenka. A těch uhnilých listů tam celkově bylo víc. Takže se to evidentně projevilo na kvalitě vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 13:30 Muž Roger [1873] Re: Shimi
Neodsuzoval bych to takto od pohledu kousku akvária, Silva už nějakou dobu akvária má, jestli to do teď prosperovalo a bylo ok, tak nejspíše nastala nějaká změna kterou si možná ani neuvědomuje, stačí nepatrná a vše je jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 13:28 Muž Roger [1873] Re: silviebaris
Jestli je jen v tom jednom místě tak musíš hledat chybu tam, co je tam kde jinde není, všude je proud a tam ne? Pak asi bude problém v tomto, prostě vylučovací metodou, ruducha se dělá jak ve větším proudu tak i ve stojaté vodě, když se jinde v jednom akváriu kytkám daří a na jednom místě ne, mě to tak funguje na různé řasy a u ruduchy zrovna tak, stačí do akva přidat kořen který vrhne stín a zbrzdí či zatarasí proud a je to. Své akvárium znáš velmi dobře, určitě přijdeš na to co je tam jinak než jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 12:30 Silviebaris
velice jednoduché...akvárium funguje už 2,5 roku,ty echináče jsou tam daný od lonskýho listopadu,takže žádnej emerz,dno je tam taky od začátku a je to klasickej akvarijní štěrk,něco se muselo podělat nedávno....s ruduchou jsem bojovala v loni,kde byla na anubiasu,ten jsem se přesadila a byl klid,ted je opět zpět...je to v rohu,kde není ani proud ale asi tam bude stín....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.09.2019 11:07 Muž Shimi [683] Re: silviebaris
Na první pohled je jasné, že se rostlinám moc nedaří. Některé listy jsou z poloviny uhnilé a některé komplet celé. Buď je to ještě v rámci přechodu emerz/submerz a nebo je někde chyba. A když tak koukám na frakci toho dna, tak v tom bych taky nechtěl růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 10:55 Muž Roger [1873] Re: silviebaris
Asi tě nepotěším, možná přijde někdo s něčím jiným, ale ty mrchy se vyskytují naprosto všude, ať už v čistém akváriu kde je o něj pečováno, tak ve špatně pečovaném, jak ve stojaté vodě tak v proudu, jak ve světle tak ve stínu, v přehnojené vodě ale i ve vodě bez umělého hnojiva, jakmile splníš podmínky objeví se. A na každé platí něco jiného, důležitý je se zamyslet proč se tam zrovna objevila, pokud je jen na jednom místě je to jednodušší přijít na příčinu a jde o "prkotinu", pokud se vyskytuje všude možně je to špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 10:43 Silviebaris
Fotka k příspěvku Jak se zbavit ruduchy...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 22:39 Muž Roger [1873] Re: Džouzif
Asi máš pravdu, myslíš že je tam hodně živin? Nebo moc pečlivě odkaluji a měl bych naopak měnit vodu každý týden ale odkalovat 1x za 14 dní? To by mělo asi opačný efekt že? Plovoučky mi nerostou, rozpadají se, kytky rostou řekl bych úměrně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 22:22 Muž Džouzif [25] Re: Roger
Já teda nevím, ale pořád se mi zdá problém v těch živinách. Akvárka o který pečuju způsobem, že o ně moc nepečuji, tak prosperují bez ruduchy, V jednom mám akorát zelenou na skle a ta mě zrovna moc netrápí. Čím víc jsem o to pečoval, měřil všechno, tak tím víc jsem s ruduchou měl problém.

Vím že nepřidáváš CO2 a právě proto je třeba o to víc dávat pozor na přehnojení. Kalamita nebude, když přijdeš na to co tomu chybí a nebo přebývá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=51