Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:51 Jirka88
takže koupit jinej odkalovač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:44 Žena Laduschka [120] – Re: Jirka88
tak přesně tenhle odkalovač jsem měla a doteď týdně vysávám haldy bordelu ze dna (novej jsem koupila tak před dvěma měsícema), nechci dělat reklamu, ale koupila jsem si aqua clear od hagenu a je to prostě bomba, šutříky to propere, ne jako tenhleten... já osobně jsem unistar zahrabala hluboko do skříně..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:27 Jirka88
mam takovej ten obyčejnej od unistaru asi za 80Kč....v tom bych problém neviděl páč když kouknu do kýble kam sem odsával tak je tam dost bordelu....ale můžu se mýlit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:22 Žena Laduschka [120] – Re: Jirka88
jedna věc, co mě taky napadá a co mi dělala velkej problém byl odkalovač... tím myslím kvalitní odkalovač.. můžu se zeptat, co máš za typ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:10 Jirka88
mam tam 4x vallisneria gigantea,1x liliovníček novozelandský, asi 3x Egeria densa a 1x echinodorus bleherae...rostliny rostou moc pěkně...hlavně se daří egerii a vallisnerii....každej týden je musim zkracovat páč mi zarostou skoro celé akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 17:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jirka88
...ať zkoušim co zkoušim tak na ruduchu nic neplatí ... má někdo nějaký nápad?...
A kolikpak máte v tom akvišku rostlin a jak se jim daří?
Nejlepším prostředkem proti řasám všeho druhu jsou zdravé rostlinky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 15:44 Muž MatesKGB [4] – .
No ruducha je težkej protivník, horší než tchýně tone Z mých zkušeností jsem došel k závěru, že ruducha roste převážně na místech kde proudí voda třeba z filtru a pod....kde je neustálí přísun nových živin. U mě třeba pomohlo , že jsem výpust filtru natočil více do akva a tak jsem se hned 70% ruduchy zbavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 15:18 Jirka88
ať zkoušim co zkoušim tak na ruduchu nic naplatí...měnim 1/3 vody každý týden, každý týden taky pořádně odkaluju dno...nádrž má obsah 35 litrů a je v ní 1x ancistrus, 2x drápatečka, 5x paví očko + 2x mladý od pavích oček....rozhodně nepřekrmuju...krmim 1-2x denně a to hodně střídmě a 1x týdně mají ryby hladovku...průtok filtru je malej a svítim 12hodin denně 15W takže vážně už nevim co s tim....má někdo nějaký nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 21:00 Muž PentueR [256] – Re: KEDAR
AquaClear od Fluvalu nebo Phosvec od Sery (doporučuju granulovaný). Problém je, že měřit fosforečnany jde dost blbě (a testy jsou drahé) a je tu poměrně úzká hranice v doporučené koncentraci - udržet to asi v podstatě nejde, takže hlavní je dobrá údržba akva a podpořit kytky spíš CO2 než hnojením - já se takto ruduchy skoro zbavil - teď se mi dělá jen zelená přisedlá a malinko zelená vláknitá řasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2008 20:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: KEDAR
Nejlepším způsobem, jak snížit obsah fosforečnanů, je nechat je spotřebovat rostlinami. :-)
To ale předpokládá, že jejich přísun čerstvou vodou nebo potravou ryb je nižší, než potřeba rostlin. Takže z toho lze odvodit staré známé doporučení, že je žádoucí mít hodně (fungujících) kytek a přiměřeně (málo) rybek a dalších živočichů. S rybí osádkou souvisí i množství potravy (střídmé krmení) a případně i výběr krmiva s ohledem na obsah fosforu. Koncentrace PO4 se dá výrazně regulovat používáním zdrojové vody s jejich nízkým nebo žádným obsahem.
Existují samozřejmě i komerční adsorbenty fosfátů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 20:41 Usine – Re: KEDAR
Nesmíš podlehnout tlaku na kupování a měření kde čeho. Třeba železo nebo fosfor bych vůbec neměřil. Pokud si někdo hraje z CO2 tak jediné testy které jsou potřeba je PH + UT Prevencí na další obsah neobsah všech možných látek je častá výměna části vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 20:28 Muž KEDAR [0] - Cichlidy
jak jde snížit případné fosforečnany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 16:31 Usine – Re: KEDAR
PMDD je pěknej prevít, musí se s ním hodně opatrně. Já dávám asi 1ml na 100 litrů, jak to přeženeš máš na pár měsíců o řasu postaráno. Jediné co na ně platí je mít dobré dno, (nebublá v octě)přiměřeně ryb, vyšší obsah CO2 a týdně měnit 1/3, 1/5 vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 14:11 R Muž Silent [5949] – Re: KEDAR
Než mi ta zatracená řasa zmizela tak to trvalo skoro měsíc. Tak holt se obrnit trpělivostí, měnit vodu a kontrolovat hladiny fosforu a dusíkatých látek. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 14:08 Muž KEDAR [0] - Cichlidy – Re: fantasta
už 14 dní nehnojím pouze co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 14:02 R Muž Silent [5949]
Příčinou může být prostě nadbytek živin kvůli hnojení PMDD. Těch rostlin tam zas tolik není aby stihly vše spotřebovat. Nevím jak dávkuješ, ale já bych pokusně PMDD vysadil, pravidelně měnil vodu a hlídal dusíkaté látky. Řešil jsem podobný problém a tenhle postup se mi osvědčil. Teď hnojím 5ml PMDD na 300l jednou za tři až čtyři dny. A to mám poměrně hustě zarostlou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 13:54 Muž KEDAR [0] - Cichlidy – prosím o rady
Fotka k příspěvku zjistil jsem zelenou štětičkovou řasu na rostlinách tak jsem snížil průtok filtru ,odstranil kořen a vysadil více rostoucích rostlin,měním vodu každý týden a odkaluji pořádně odkalovač tetra gc 50 ale řasa asi po týdnu se zvětšuje dále je to normální průběh nebo je stále něco špatně předem díky za rady foto akva s rostlinami.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 18:40 Muž kus [200] - Rostliny – Re: Laduschka
Už to tady jednou bylo.Budu jen citovat spookyho příspěvek,co napsal ve foru osmoza a kterou.
spooky napsal: Ja mám túto: www.akvashop.sk/…
Je super, 7-8 litrov permeátu za hodinu.
Životnosť osmotickej membrány sa udáva 3-8 rokov a ostatných filtrov(predfilter, filter s aktívnym uhlím) cca. 1-2 roky.
Vstupná voda: GH 22, kH 15, pH 8
Permeát: GH 2-3, kH 1, pH 6,6
Vrele doporučujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 16:39 Žena Laduschka [120] – Re: kus
tyjo,tak tak nějak koumám furt tu fajn osmozu od slováků a docela koukám, že tam nemá napsaný, kolik za jak dlouho toho vyprodukuje.. aby to nebyla nějaká bouda.. za ty prachy by to naštvalo...

namá tu s tou osmozou náhodou někdo ňáký zkušenosti..? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 17:19 Muž PentueR [256] – Re: Laduschka
Rašelina ne ;) Nepamatuju jméno - mrknu na krabici, je to granulát co má odebírat dusičnany a fosfáty a snad ještě něco. Rašlinu mám ve filtru taky, ale od Sery.

EDIT: jmenuje se to Fluval ClearMax - klasicky modrá krabice, v papírových pytlíčkách takový hnědý granulát .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 15:05 Žena Laduschka [120] – Re: PentueR
heh, co to sou "bobule od fluvalu"? :-D rašelina...? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 11:38 Muž PentueR [256]
Teď jsem boj s ruduchou vyhrál (nejspíš dočasně), hlavně asi díky zavedení burčáku. Kytky nastartovaly jak zběsilé a na sagitarii, která je v proudu od filtru a na které bylo nejlíp vidět na ruduší "fousy", není už skoro nic... Nejspíš se na tom podepsalo i několik dalších opatření - vodu teď měním namíchanou z destilky, do filtru jsem vrazil pytlík bobulí od Fluvalu (mají lapat fosforečnany a dusičnany), samozřejmě pravidelně odkaluju, momentálně hnojím jen hodně střídmě - zhruba jednou za týden 1-2ml PMDD jen kokteil a přiželezuju - Ferrogan 24 - 1kapka denně ...
Doufám, že to vydrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 11:27 Muž kalahare [11]
Já s ruduchou a ostatní protivnou řasou bojoval pořádným osvětlením, něpřekrmoval jsem. Vyhodil jsem odkalovací zvon co jsem měl, po domácku vyrobil placatou trubku a pořádně odkaluju. Pravidelně měním 20% vody (10l) 1xtýden, filtr čistím, jen když už je hodně zanesený (nejméně interval 2 měsíce). Ruducha mi zůstala jen na anubiasech, nejvíc napadené listy jsem odstranil, zbytek očistily možná krevetky, možná otíci, nevím. Hnojím opatrně PMDD a také využívám CO2. Kytky krásně bublají.

Jinak mě trápí zelená řasa, i ta vláknitá, jakýkoliv trávník se hned zaplevelí žabám vlasem. Řeším to špejlovou metodou, ale to neřeší příčinu. Na listech řasu průběžně kosí krevetky a otíci, ale spíš se jedná o udržení stavu. Ale vláknité bych se rád zbavil. Je mi jasné, že mám přerybníno, ale to budu mít do té doby, než najdu domov pro pár rybek, přeci jenom je nespláchnu kvůli tomu, že jsem byl blbej a řídil jsem se radou akvaprodejců a taky i manuálem k mému akvasetu (tam byl ideální počet ryb na 54l dokonce vyšší). tone

To Sid: určitě by mě zajímalo, jak jste řešili v tom malém akvat redukci zelených řas, rád bych se přiučil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 10:34 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Sid
Sid: "...Jen pro vás zkusím zdokumentovat "boj" s řasou. Za chvilku se jedu podívat na jedno miniakviško, které trápí řasy, tak vezmu foťák a zkusím tu řasu vyfotit. (Podle popisu by mělo jít o zelenou vláknitou. Není to sice ruducha, ale umí být taky nepříjemná. Otravuje kytky! )
Uvidíme, co se stane, řekněme za nějakých 14 dní.
(Docela riskuji, pokud se "akce" nepovede, ale nevadí. Aspoň bude prča!)

V prezentaci nádrže "Pro Laduschku" je možno vidět původní i aktuální stav. Kdo chce...
rybicky.net/nadrze/4351
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 17:32 Žena Laduschka [120] – Re: kus
ne, tak jasný, jako zvládnout to přimontovat, to by se snad dalo v pohodě (doma taky nějaký chlapi jsou, takže by to neměl bejt problém), ale přeci jen mi přijde jako lepší řešení ta RO s tim specialním dílem, na kterou jsem odkazovala. Ále tak detail, asi si to prostě koupím, cena je fajn, příslušenství hafo, tak to by bylo fakt divný, abych to neuvedla do provozu.. už je to fakt potřeba.. jinak dík za info, že se to dá kupovat i v českejch, to je super, to jsem na těch stránkách přehlídla tone ještě jednou dík, asi do ní půjdu.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 15:56 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Sykorka
V prezentaci na fotkách z dubna je vidět, že kytky byly řasami docela zaneřáděné. Mohl byste udělat nějakou aktuální fotku, ať si můžeme udělat představu, jak se neritiny snažily? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 15:11 Muž PentueR [256]
Neritina ruduchu nežere...mám dvě od založení akva a ruduchu někdy víc, někdy míň, ale pořád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 13:58 Muž Sykorka [0]
Zdravím, při boji s roduchou mi pomohli 2 věci.
1) 4ks Nerritiny, neznamená to,že hned druhý den máte po řase,ale fakt to funguje.
2) výměna vody, více jak polovinu 1x14 dní, ne však čištění filtru

Přeji hodně štěstí...chce to trpělivost

Vláďa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 09:44 Muž filipsi [1295] – Re: kus
U zen je pristup "jeziis, jak se to dela, to ja vubec neumim" roztomily jen do urcite miry. Po case zacne myslim zlobit kazdeho muze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2008 09:10 Muž kus [200] - Rostliny – Re: Laduschka
Teda Laduschko,Vy až se vdáte a ten chlap bude šikovnější víc,než kráječ na chleba držte se ho!!
Normálně si tu ro kupte a buďto máte dobrý sousedy anebo si sem dáte výzvu a určitě se najde někdo z vaší blízkosti,kdo Vám ji zapojí i zadarmo.(dejte fotku a akvaristi se jen pohrnou)Jen mi není jasný,jak ji chcete skladovat ve skříní a tak.To nemáte pod umyvadlem kousek místa na stěně,kde by mohla být nastálo a nacvaknout jenom přívodní hadici na kohoutek,když ji budete potřebovat?
Jinak v tom akva shope jsou vpravo dole dvě vlaječky,když kliknete na tu českou objeví se tam cena v korunách českých.Asi mají na Moravě pobočku,takže poštovný je podle plateb ČP.180 kč obchodní balík a 110 kč normální./stačí uskutečnit fiktivní obchod do košíka/ A ten obrázek,když se zvětší,tak ten díl na kterým je ta modrá páčka tak to vypadá přesně to,čím se to přišroubuje na ramínko kohoutku(pokud je ovšem stejný závit,záleží na typu,nanejvéjš si dojdete do inst.potřeb a koupíte si redukci za pár šestáků)Jéžiš,než jsem to napsal,už bych mohl být z Pardubic zpátky smich nicméně v žádným filmu ten instalatér neudělal to,proč tam původně přišel palec X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 22:20 Žena Laduschka [120] – Re: kus
no, i když koukám na to slovenský, tak tam píšou: "adaptér s uzavieracím kohútikom pre pripojenie priamo na domáci vodovod" což zní zajímavě,ale prd vim,jestli to je fakt wono.. jinak montovat se mi to nikam nechce,... :-O a docela by mě zajímalo, když objednávám ze Slovenska, jak probíhá platba a jakej je vůbec kurz...?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 21:40 Žena Laduschka [120] – Re: kus
sakra, musim si asi zavolat nějakýho urostlýho instalatéra :-D kdyby měl někdo tip, tak říkejte, dik :-D no,jinak ten Váš typ vypadá zajímavě, ale myslím, že tam není ten speciální díl, kterej se bez jakýhokoliv montování dá připojit na vodovodní kohoutek... Pro RO jsem totiž dostala podmínku, že se nikde nesmí nic namontovávat napevno, prostě se to tam každej tejden podle potřeby nějak "přicvakne" a je hotovo.. na to vypadala ta RO, jaxem tu házela jednou ten odkaz, ale typuju, že ten díl tam u toho není.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 12:52 Muž kus [200] - Rostliny – Re: Laduschka
Ale ke každé blondýně příjde urostlý instalatér(teda pokud nemáte bázén) :) tedy aspoň ve filmu.
Na pepinův útes je vltava2000.cz/…
a na akvashopu jsou dvě jedna obyčejná www.akvashop.sk/…
a druhá s kohoutkem na vodu a dražši o armaturůry což by pro Vás mohlo být zajimavější, do ní půjdu
taky,až vyřeším koupi nového výrobního prostředku.
www.akvashop.sk/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 11:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pakozdy
Řasy obecně - ano, a to i bez hladovky. Ovšem s výjimkou ruduch. Bohužel...
Jak jsem psal - nemám odzkoušeno, jak dlouhá by musela hladovka být, aby se SAE pustily do ruduchy. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 11:29 Žena Laduschka [120] – Re: kus
to vypadá dost zajímavě, popravdě bych si to radši koupila v Čechách, než cosi řešit přes účet, klidně bych za to i ty tři tísíce dala (hlavně, že bude pokoj od toho stupidního nakupování předražený destilky), jen mi prosímvás řekněte, jestli je to opravdu ta samá reverzní osmoza, jde mi hlavně o to bezproblémový připojení na vodovodní kohoutek, protože se mi nechce jinak nikam nic montovat, tohle by bylo prostě totálně ideální. A jestli nebudu moc otravovat (vím, jsem náročnej člověk :) ), tak bych poprosila o přímý odkazy, protože fakt prd poznám která RO to je... (holt skrytá blondýna,no...) :-D dik moc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 11:09 Muž pakozdy [17] – Re: Sid
daj im viacdnovu hladovku a uvidis tu cistiacu rotu. moja sae naucena zrat rybacie zradlo musela po 3 dnoch kapitulovat a zacala zrat aj riasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 11:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: xOB
V akvarku ... bylo chlupaty uz temer vse, tak jsem prikoupil 6 malych SAE a do tydne zbylo tak 10% ruduchy a ted uz tam neni nic. A to rybky i nadale krmim patentkama, hikari, SAK aj. ...
Jestli máte možnost - zkuste natočit video, jak SAE krmené patentkami, Hikari, SAKem aj. likvidují ruduchu tak, jak popisujete. Až to uvidím, pak tomu já zkusím uvěřit. :-)
Moje zkušenosti jsou jiné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 06:33 Muž Snofrev [54] – Re: PentueR
při nákupu přes 80EUR je cena do ČR jen 11,90 EUR přes 180 EUR jen 8,9 EUR a max 30kg ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 14:43 Muž kus [200] - Rostliny – Re: PentueR
No vida ještě na hodiny zbyde,sláva,sláva a ještě jednou sláva.To my blbci,kteří neumíme jazyky (i když ruštinu trochu zvládnu) a nemáme účet u žádný banky,jsme hold odkázaný na český obchody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 14:23 Muž PentueR [256]
www.aquadiskont.com/…

Osmóza za 79 EUR (+13,9 EUR dopravné do ČR), výborné je, že zde je možné platit přes PayPal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 14:11 Muž kus [200] - Rostliny – Re: Laduschka
Ta teď stojí 99 eur.Když ji koupíte na akvashopu .sk,tak stojí nějakých 2800,takže to je tak nastejno.(poštovný bude tady levnější,než-li z Německa).Pepinuv útes ji má za 2 990,ale má k nim náhradní díly.A můžete myslet třeba na zapínání a vypínání světel. ;-) ;-) ;-) Na kohoutek jde připojit každá,záleží jest-li máte stejný závit na ramínku.Nicméně by chtěla být zapojená pořád a jen před ní dát kohout na spuštění.A né ji hodit do skříně,jak jste někde napsala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 13:53 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Sid

Že si tyhle rybky přilepšují seškrabáváním přisedlých řas, to uznávám, ale že by se někdy pustili do ruduch, to jsem nikdy nepozoroval.
Možná proto, že se v dotčených akváriích nikdy nepodařilo nastolit a držet totální hladovku až do vítězného konce, t.j. do okamžiku, kdy SAE začnou žrát ruduchu...

Totalni hladovku rozhodne nemely. V akvarku s malejma akarama bylo chlupaty uz temer vse, tak jsem prikoupil 6 malych SAE a do tydne zbylo tak 10% ruduchy a ted uz tam neni nic. A to rybky i nadale krmim patentkama, hikari, SAK aj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 13:40 Žena Laduschka [120] – Re: smik
heh, to je jako nabídka,jo? no, já teďka hodně uvažuju o jedný určitý RO z Německa, o který se tu dost mluvilo na foru, která má fajn díl, kterým jde v pohodě připojit na vodovodní kohoutek ( rybicky.net/fotogalerie.php… ), což nemusim nikde nic montovat, ohlasy tam na ní byly dobrý, teď jen musim vymyslet, jak jí získat..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:44 smik – Re: Laduschka
No já fakt nevím kolik stojí nejlevnější RO tuším tak 2000,- co takle 2085,- a jsou k nim hodiny jak lusk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 11:07 Žena Eliška [38] – RE: Joecz
Ručně zapínat světla jde.když je člověk doma, nebo má rozumnou pracovní dobu. Já dělám 12 a tak se občas stane, že ráno jdu o půl 6 pryč a vrátim se třeba v 9 , a ve dnech kdy mám volno se chci vyspat, tak spim třeba do 10, do 11, to by ryby i kytky byli chudáci. Pro mě i pro rybky jsou spínací hodiny super věc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 10:05 Joecz – Re: vaclav
no já každý den zapínám a vypípínám 8 světel, protože, když to zapnu, tak zkontroluju hned ráno stav všech akvárek, kdyby to šlo automaticky, tak se možná ani nepodívám - to je můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 21:58 Žena Laduschka [120] – Re: vaclav
prohlásila jsem tu snad někdy, že si je nikdy nekoupím? myslím, že jsem tu fakt už hodněkrát napsala, že možná do budoucna. neříkám, že ste mi nenasadili brouka do hlavy. ale z dalších nákladů na akva zase nějak nejsem nadšená... :-D takže asi dík za radu a nechám si to projít hlavou.. X-) jinak dík za hodnocení akva, ale už vypadá total jinak... doufám, ze líp.. prostě se musím furt učit a nehodlám s tim přestat... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 21:40 Usine – Re: Laduschka
Docela pěkné akvárium z terčema a poměrně slušnou technikou i chemií. Tak mě ta zarputilost vůči takové prkotině jako jsou spínací hodiny dost překvapuje. Nikdo se tu neprohlašuje za odborníka a už vůbec nás nemusíš poslouchat. Jen se budu v duchu smát když uvidím tvoji přezdívku a představuji si jak každej den vypínáš a zapínáš ručně akvárium. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 21:23 Žena Laduschka [120] – Re: Joecz
tak nějak :-D postupná reakce,no.. :-D normal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 21:12 Žena Laduschka [120] – Re: Laduschka
zas tak důvěřivej člověk nejsem, že když se tu někdo prohlásí za odborníka, tak budu hltat každý jeho slovo..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=1801