Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.07.2012 11:02 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: abdul99
z vlastnej skúsenosti viem že razantné prestrihavanie v nestabilnej nádrži je sebevražda.po prestrihaní sa mi akvarko zmenilo na plávajúci lexikon rias a sinic.vykašli sa na neustále odstraňovanie napadnutých listov,nasaď rychlorostúce stonkovky a hlavne nechaj akva žiť svojím životom.ono si časom nájde svoju rovnováhu a až potom ho môžeš začať pomaly prestrihávať a tvarovať na svoj obraz.teraz ho nechaj zarást co to dá.uvidíš že riasy časom zmiznú samy.chce to svoj čas a buď trpezlivý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.07.2012 10:53 Muž Ad@m [1051] Re: abdul99
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 26   01.07.2012 01:17 Žena ustavprochore [567] Re: abdul99
Pak vám ale asi nezbyde nic jiného než začít studovat a změnit styl.
O rostliny se přece nepečuje tím způsobem, že je z akva vytrháte, odrbete z nich kde co a pak je tam nastrkáte zpět. ;-) Je vhodnější sázet do dna rozumné zrnitosti a ne do toho kamenolomu, co máte na fotkách. Z těch tablet pro ancíky asi zapadá dost právě do těch šutrů, ne? Taky pokud začínáte, je vhodnější vybírat kytky nenáročné a rychlerostoucí (viz "romant"), omrknout i inzeráty nebo zkusit napsat pár lidem z vašeho okolí, zda by nějaké přebytky nedarovali nebo levně neodprodali. A nacpat jich tam co nejvíc, i místo toho dřeva.
Určitě by se toho našlo víc, tak třeba jindy nebo mě někdo doplní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 15:05 Muž abdul99 [51]
Dnes jsem ostříhal skoro všechny listy z valisnerie, jelikož byly silně napadeny ruduchou. Také padlo pár lístků z kryptokoriny. Začíná se šířit i na okraje anubiasu a lehce na Cubu.. sad Pokud to dopadne jako před půl rokem, tak mi opět sejme všechny rostliny a to by byl asi konec akvaristiky, protože opět další peníze za rostliny se mi už dávat nechce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 10:36 Muž Bími [60] Re: exit
Díky. Budu muset nebýt nedočkavý :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 09:28 Muž exit [116] - RostlinyRe: Bími
nově založenému akvarku to může zhruba trvat měsíc,ale záleží na okolnostech(čištění,ryby,rostliny,voda,filtr.....) než se tak nějak ustálí.A co se týká řas tak cca 3 týdny při silnějším napadení než se jich zbavíš.Možná to někdo zvládá i za míň :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 15:36 Muž Bími [60] Re: exit
exit napsal: Nečetl jsem to celé,ale docela pomáhá proti řasám Easy Life Carbo aspoň do té doby než se akva ustáli a najdete optimální podmínky.Mluvím jen z vlastní zkušenosti.

Nasadil jsem Carbo v tomto týdnu. Máš zkušenost, jak asi dlouho trvá, než se akva ustálí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 20:26 Muž abdul99 [51] Re: romant
Moc díky za rady. Jak budou peníze tak to zkusím nějak pořešit a uvidíme jak to půjde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2012 16:51 Muž 1975 [9] - RostlinyRe: exit
Napŕostý souhlas.Používám EASY LIFE CARBO v kombinaci s EASY LIFE PROFITO v denních dávkách asi pul roku a opravdu paráda.Rostlinky rostou doslova jak z vody a ruducha nemá nárok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2012 19:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: georgeczk2
georgeczk2 napsal: Omlouvám se,že jsem chtěl někomu stručně a jednoduše poradit.romante a libore,co že z toho mojeho příspěvku k řasám že neni pravda?rád bych se poučil,od někoho kdo jen nerejpe,ale i něco ví.
Pozor...já jsem nevyjádřil nesouhlas s tvrzením, ale jak je mně často vyčítáno, s formou...V některých nádržích ta tvoje metodika funguje naprosto skvěle...Ovšem pravdu má i SID, avšak on je problém v tom, že žádnou z těch používaných metod nelze unifikovat, jako jedinečný postup...V tom je ten konflikt...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 18:44 R Muž romant [27987] Re: abdul99
Třeba tuto www.akva-exo.cz/… a k tomu www.akva-exo.cz/…
Z rostlin třeba něco z této nenáročnejší klasiky rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
Tu hlavu nech společně s tím bublifukem běhat cca měsíc a potom ten bublifuk můžeš odstranit a funkci filtrace Ti převezme již plně ta kostka. Můžeš to ze začátku přiškrtit a postupně jak se bude špinit, tak přidávat na výkonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 18:37 Muž abdul99 [51] Re: romant
Mel jsem strach abych si neotravil ryby, kdyz v noci rostliny CO2 nespotrebovavaji. Jakou hlavu by jsi doporucoval? Nebo je to jedno? Da se na ni dat ten molitan co mam na bublifuku abych nezajizdel novej filtr? Vyhodil jsem egerii, protoze mi neustale stinila celou hladinu a ostatni kytky stradaly. Taky se mi nechtela neustale kratit a opet sazet, neustale se rypat ve dne. Jakou kytku by jsi pridal? Dno je ricni sterk nabranej nedaleko v potoce pred par lety a zrnitost optimalni urcite neni, ale nechci menit dno, abych nerozjizdel cele akva nanovo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 15:35 R Muž romant [27987] Re: abdul99
Když experimentovat s CO2, tak nonstop, přidal bych kytky, tolik bych nevyhazoval a místo toho bublifuku(naprosto nic proti němu) bych pořídil čerpací hlavu s kostkou biomolitanu, aby se ty živiny který tam dodáváš lépe distribuovaly po akváriu tím silnějším pohybem vody který bude tou hlavou vytvořen, svícení bych stáhnul na 10 hodin. Je to o rovnováze(to je slovo, která některé zdejší účastníky irituje), kterou je třeba nastolit. Výměn vody se netřeba bát, klidně týdně polovinu akvária. Krmení střídmě(méně znamená více), odkalování dle potřeby, to dno se mě zdá trošku hrubozrnnější, ale to může klamat fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 15:23 Muž Ad@m [1051] Re: georgeczk2
Tak to nečítaj a maj zlú predstavu o tom, prečo vznikajú riasy aj naďalej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 15:15 Muž abdul99 [51] Re: romant
Ahoj. ahoj Ano PMDD hnojím, cca 1ml denně. S CO2 zkouším experimentovat a přidávám ho když svítím, což je 9 - 21 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 15:10 jamajcan Re: georgeczk2
Proč se oháníš Sidem?Vysvětli to klidně Ty.Rád si to přečtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 14:55 georgeczk2 Re: Žabka
Tak to víš blbě.řasy jsou když je přebytek některých živin a nedostatek jiných.Sid ti to vysvětlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 14:53 Muž Ad@m [1051] Re: georgeczk2
georgeczk2 napsal: řasy=moc živin.
www.horacovoakvarium.cz/…
Prečítaj si toto(najmä KVÍZ )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 14:44 R Muž romant [27987] Re: abdul99
V prezentaci uvádíš, že hnojíš PMDD, je to neustále pravda a pokud ano tak jaké množství? To CO2 je dodáváno kontinuálně bez prodlev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   27.06.2012 14:19 Žena Žabka [387] Re: georgeczk2
Napríklad, že riasy môžu byť aj keď je málo živín a príliž svetla, pokiaľ viem :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 14:13 georgeczk2
Omlouvám se,že jsem chtěl někomu stručně a jednoduše poradit.romante a libore,co že z toho mojeho příspěvku k řasám že neni pravda?rád bych se poučil,od někoho kdo jen nerejpe,ale i něco ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 13:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Taky mimo, ale jen poznámka...takovýhle jeden chytrý - CARTOUCHE - býval na akvaristovi...není ten samý nebo jeho brácha? smich coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   27.06.2012 13:16 georgeczk2 Re: Sid
Jsi spamer.řasy=moc živin.jedno jestli v akva nebo v louži.žádný testy ani zářivky proti nim nepomůžou.je třeba živiny odčerpat a znova jim je nedodat.když budeš mít doma cukr na zemi,budou tam i mravenci,a mravenečník ti nepomůže.A tímhle končím debatu s člověkem,kterej má vždycky pravdu a poslední slovo.kdo chce,ať utrácí za věci co nejsou k ničemu.Eshopy milujou lidi jako jsi ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 13:01 Muž exit [116] - Rostliny
Nečetl jsem to celé,ale docela pomáhá proti řasám Easy Life Carbo aspoň do té doby než se akva ustáli a najdete optimální podmínky.Mluvím jen z vlastní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2012 12:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: georgeczk2
Neonky mám - modré. Jedna z mých nejoblíbenějších rybek. :-)
Radit někomu, kdo má ve svém žebříčku akvahodnot kytky nikoli na posledním místě a mít přitom zkušenosti s nádržemi bez dna a rostlin, to chce žaludek. :-O Je to, jako bych vám já chtěl radit, jak nejlépe máte o ty vaše zebry pečovat.
Výroku "zarostlá žumpa" dost dobře nerozumím, pojmu "nejchytřejší člověk ve vesmíru" ano - právě s ním mám tu (pochybnou) čest diskutovat. :)
"Holými" nádržemi se skutečně nezabývám, ale pár jsem jich už v životě potkal. Protože tomu ale nerozumím, tak nechápu, proč takové nádrže používají třeba chovatelé ryb, které znám, když je tak složité udržet v nich tu vaši rovnováhu. Ale musím uznat, že se jim to jejich abnormální úsilí daří - nikdy jsem se u nich s něčím, co by mohlo být považováno za "žumpu", nepotkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 11:19 georgeczk2 Re: Sid
Každej normální,ne nejchytřejší člověk vesmíru jako ty side ví,že akva kde neni dno a kytky je z hlediska rovnováhy horší jak zarostlá žumpa.Side já mam 20ks hypancistrus zebra a co ty?Máš aspoň neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 10:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: georgeczk2
...To jsou zase kecy... A ten co kecá nejvíc hned napíše,abych sem dal fotku svýho akva...
Fotky netřeba, popis stačí. :-D
Moje akva maj jen trubky,vodu,čerpadlo s biomolitanem,topení a sumce.Těm se nesvítí,klidně je vyfotim,ale nic moc tam vidět nebude...Navíc je voda černá od humin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2012 23:40 georgeczk2
To jsou zase kecy smich Já když krmim ryby třeba mraženýma patentkama a přeženu to,doslova před očima vyrostou řasy na filtru.a to stačí překrmit jen jeden den!a řasy máte na měsíc.Tzn že je tam moc no3.Tak že zase miň krmim,a kvůli tomu,když se stane nehoda, mam okřehek,což je další ukazatel no3,protože mu rostou dlouhý kořeny.(ten mam zadara z rybníka)Tak že když se chci zbavit řasy,stačí počkat,až okřehek vyžere řasám "potravu" a ony zmizí,aniž bych se jich dotknul.A při tom neni ani dobrý měnit moc vodu.Každej místo aby koukal,co se v akva děje,sedí na forech a čte podobný hovadiny,jako že to je trubicema a výsledek nikde,akorát vás to přestane bavit.nechci se nikoho dotknout,ale plácáte tady bludy ;-) A ten co kecá nejvíc hned napíše,abych sem dal fotku svýho akva :)Moje rada je:vyčistit akva,hlavně dno,pořádnej zaběhlej filtr,rychle rostoucí kytky a hlavně! přiměřenej počet ryb,protože neonky neudělaj takovej bordel,jako třeba platy,nebo paví oči.a krmit míň,než málo.je to úplně easy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.06.2012 22:32 platta Re: abdul99
Taky jsem marně sváděl boj s touto řasou. Po ročním snažení, které spočívalo v pravidelné výměně vody, experimentování s osvětlením a dávkováním CO2 s PMDD, jsem na radu jednoho známého zakoupil 5 parmiček siamských. Mám 400l akvárko, které bylo kompletně porostlé ruduchou. Zhruba po 2 měsících řasa úplně zmizela. Teď musím parmy dokrmovat :-) Zkus si tuto "zázračnou" rybu taky opatřit a uvidíš, zda se to zlepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 22:05 Muž abdul99 [51] – Neustále dokola
Ahoj. Mám pocit že ruducha je nekončící story.. Sám jsem zkoušel už všemožné recepty i chemikálie. Spoustu zázračných vodiček, které "zaručeně" pomůžou. Výsledek ale byl pokaždé stejný. Nikdy mi nic nepomohlo. Zkoušel jsem vodu měnit 3x týdně, neustále odkalovat dno, vyměnil jsem filtr za jiný, který víc točil vodu, pak zase za bublifuk, aby se voda hýbala méně, vyměnil jsem zářivky, ale neustále prohrávám. Alespoň 3x jsem kompletně vyměnil rostliny, protože mi je ruducha zlikvidovala. A nyní ji mám stále. Listy Valisnerie jsou lemovány černými chlupy a některé listy kryptokoriny taktéž. Opravdu nevím co s tím. Třeba ale dělám stále nějakou jasnou chybu, ale nevím jakou. Snažím se toho přečíst co nejvíc, ale bez odezvy.. sad V podstatě už nedoplňuji rybí osádku, aby nebylo moc výkalů, ale to taky nepomáhá..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2012 17:11 R Muž romant [27987] Re: milusblahus
Jasně, takže bude platit co jsem napsal o tom světle a rostlinách. mrkni se na tenhle článek www.horacovoakvarium.cz/… Z těch rostlin se podívej na plovoucí rostliny, to jsou dobří pomocníci při těchto stavech(neříkám, že jsou všemocní). Snížil bych tu intenzitu a dobu osvětlení, několik dní vůbec nekrmil ani neměnil vodu, to pro případ té kombinace s nálevníkem. Filtraci nechat neustále zapnutou a nečistit jí. Určitě by bylo vhodný si založit prezentaci a uvést tam co nejvíce údajů o nádrži, tak aby ten kdo poradit chce a umí měl snadnější pozici.
Edit: rybicky.net/forum/3535
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 17:07 milusblahus
Fotka k příspěvku takhle to vypadá asi měsíc po založení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 17:00 milusblahus
při založeni to tam malinko bylo ,ale pak se to ztratilo a objevilo se to tak za měsíc ,ale v horšim stadiu.mam tam hodně zelené řasy a děla se mi tam i černa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 16:46 R Muž romant [27987] Re: milusblahus
No, tak to vypadá, že se nebude jednat jenom o toho nálevníka, ale že to akvárko je i přesvícený a je ten Tvůj problém kombinovanej ještě se zeleným zákalem, nebo je to jenom ten zelenej zákal. Podle té fotky bych si tipnul na oboje. Tu intenzitu osvětlení bych za současnýho stavu kdy tam není moc rostlin snížil na polovinu watů a dobu svícení měl ne více než 8 hodin. Do akvária by to chtělo přidat rostlin, co se tam vejde, aby bylo komu svítit. Edit: Po založení to bylo čistý, nebo je to takovýto od začátku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 16:37 milusblahus
rozměry 80x40x40,mam ta uděláno pozadí z polystyrénu a silikonu .osvětlení 4x18w.čerpadlo atman 202 z bio zelenou houbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:40 R Muž romant [27987] Re: milusblahus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:21 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: milusblahus
Jé, to je vzorová ukázka nálevníka. To chce klid a trochu študovat něco o zakládání akvárka.

www.akvarijni.cz/…

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 08:50 Muž Yirka [9126] Re: milusblahus
Je to typický obrázek nedávno založené nádrže s neustálenou rovnováhou, mírně překrmované, s málo rostlinami a možná přerybněné. Na konkrétní radu by to chtělo nádrž více připblížit (velikost, technika, ryby atd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 08:47 milusblahus – kal
Fotka k příspěvku poradi mi někdo prosim vas co je to za kal?vypadá to jak kdybych koukal přes plexi,rybam to nějak neškodi ,odkaluju,ale pořad se mi to tam děla.děkuju předem za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 17:53 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: cossie
Drzim,ale bude to na delsi drzeni palcu asi,tak abych nechytil krece!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:53 Muž cossie [10] – A do boje!
Tak, dočetl všechny zdejší rady za poslední dva roky, jak na boj proti Ruduše. Návody, názory a v neposlední řadě i výsledky. Dnes se na základě těchto rad pokusím zahájit její likvidaci. Uvidíme, jak dlouho mi to bude trva, jestli budu úspěšný. Doufám, že se mi jí podaří zlikvidovat hned na první pokus a co nejrychleji. Nerad bych dělal nějaké radikální změny v akváriu, které jinak bez problémů funguje. O průběhu budu informovat a případně diskutovat. Držte palce!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.01.2012 18:49 R Muž Silent [5949] Re: rudyfish
Doporučuji prostudovat rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu je tam popsaný i tvůj problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 18:46 R Muž romant [27987] Re: rudyfish
Hledej to pod pojmy Ruducha, černá štětičková řasa. je tady na fóru informací dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 18:40 rudyfish – hnedé chumáče
Fotka k příspěvku dobry den, prosim viete mi niekto povedat preco sa mi vytvorili na dekoraciach, dne a rastlinkach taketo hnede chumaciky? ako sa da zbavit ich??? som vdacny za kazdu radu. akvarium servisujem rovnako rok a este sa mi to nestalo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 17:01 Muž snehulda007 [850] Re: mirlun
Fotka k příspěvku současný stav
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 16:45 Muž souky [592] - Rostliny
kryptokoriny nech, oni se rozrostou(a navíc nemaj moc rády změny), spíš dej ty anubiasy k sobě, a dej pár stonků před filtr, třeba tu egerii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 16:27 Muž mirlun [48] - Rostliny – moje zkušenost
podle mě je bivoj přeceňován. také jsem kdysi založil s bivojem, ale nic moc. od té doby používám při zakládání staré dno, no prostě písek ze starého akva, popřípadě tablety.
hoďte sem fotku s aktuálním stavem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 16:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: snehulda007
to vypadá jako by ses těch rostlin bál, koukni kolik mám já kytek v akvárkách a to nehnojím delší dobu nikde, ani nepřidávám CO2 všechno roste a řas mám minimum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 16:18 Muž snehulda007 [850] Re: Sid
Já nečekam na zázrak,to bych tu neprosil o radu. Co se týče rostlin tak jsem v začátcích.Nevim kolik může takový aq "uživit" rostlin, aniž bych musel přihnojovat do vody a přidávat COčko atd. Proto tam mam taky nenáročný rostlinky a proto se mi 16 rostlin zdálo dost.. Jinak jak už jsem psal tak oproti prezentaci jsem zesílil světlo (24W je pořát málo?) a rostliny přidávám taky.Jinak samozřejmě konstruktivní kritiku beru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 16:06 Muž snehulda007 [850] Re: mirlun
Do nového dna jsem dal Bivoje od rataje.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=951