Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 12:50 Muž Džouzif [25]
Zdravím mám problém s ruduchou na filtračním molitanu. Nevíte prosím někdo jak se jí zbavit ale zachovat nitrifikacni baterie?

Začátkem července mám v plánu u jedné nádrže vyměnit dno a nerad bych si ji tam přetáhl. Respektive se ta mrcha drží na kořenech, kamenech a filtru. Rostliny už se jí zbavily.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 19:22 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Jeste se zeptám, je nutné pro účinný boj s ruduchou snižovat pH? Mám přes 8, spíš až 8,5. Když to prenesú na údržbu bazénu, zde se uvádí Pro boj proti rase obecně snížit pH na 7,2 až.7,6? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 19:22 R Muž romant [27987] Re: Gillette
To bude odvislé od osádky, tedy míře znečištění filtračního média. Když to hóóódně zjednoduším, tak nechat kostku řádně ostařit, řekněme po dobu půl roku a posléze promáchnout v akva vodě co měsíc, to mě příjde jako rozumné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 19:18 Gillette Re: romant
Zdravím, jak často by se měla kostka propírat? Momentalně ji propírám jednou měsíčně a právě že neustále bojuju s ruduchou,ktera mi dost likviduje rostliny :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 13:56 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: romant
OK, opět uctivě děkuji za nápovědu. Vyzkoušíme, uvidíme, pěkně pomalu jednu po druhém abych v tom pak měl jasno! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2016 13:11 R Muž romant [27987] Re: Petan26
Zanesená kostka, jak jsem ti psal, ruduchu podporuje, to je stará vesta, proto jsem o tom vypláchnutí kostky psal. Prostě omladíš kolonie nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 13:02 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: romant
S těma NO3 to tak skutečně je, minulý týden jsem naměřil (Sera kapkový test) 30mg/l ale tento týden už zase nic... je pravda, že se pěkně rozjely 3 ks Echinodory (některé listy mají i přes 30 cm), a Anubiasy vypouští taky neustále nové listy, Microsoriim odpadávají nové rostlinky ale že by měli kytky takovou spotřebu NO3?. A abych se přiznal nechápu proč prát kostku, když neměřím žádné škodliviny ve vodě, jinak řečeno filtrace (nitrifikace) funguje? Jako že zanešená kostka podporuje tu Ruduchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2016 11:59 R Muž romant [27987] Re: Petan26
Ta filtrace, tedy u těch závojnatek není předimenzovaná, odkal pořádně dno, tedy hloubkovou orbu. Moc nevěřím tomu, že tam nemáš žádný NO3, kam by se podělo, kdo by to spotřeboval. Externí bych nechal, ale tu kostku bych pořádně vypral a jakmile z toho vymlátíš černý kafe, je to už hrana, tedy spíš za hranou a už moc neplní svojí funkci, zanášející se póry nedovolují destávat se kyslíku do hlubší vrstvy a mitrifikace je tak oslabena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:39 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Ruducha
Fotka k příspěvku dobrý den, aktuálně řeším u svého 2 měs. akvária Ruduchu, která mi ničí rostliny, nemyslím si, že nějak moc překrmuju, nemyslím si, že je extra přerybněno, pravidelně odkaluju a měním vodu, hodnoty N látek na nule a to včetně NO3, svítím LED 3300 lm 10 hodin denně, po nastudování článků o Ruduše mám tip na její výskyt (shora největší podezření):

-přehnojování, s tabletami Crypto dále hnojím dle návodu Tetra Planta Min (nemám žádné rychle rostoucí ros., závojnatky je likvidují)
-předimenzovaná filtrace, mám Atman 201 s kostkou + ex JBL 701e ("zkušení" mi zde po dotazu radili, že čím více tím lépe, což není úplně pravda)
-moc světla
-velký proud vody (důsledek Atmana 201)

Mám nachystaný JBL 901e, který bych rád nakombinoval opět s Atmanem skrze vzduchování ale obávám se předimenzované filtrace.

Názory, děkuji?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2015 18:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: beermajkl
Glutaraldehyd (rybicky.net/forum/19442-pmfe-glutaraldehyd) oslabuje a ničí aj ruduchu, ale skôr pri silnej koncentrácii / lokálnej aplikácii. Hoci živočíchy ruduchu moc neobľubujú, po jej oslabení bledne (do sivej, niekedy začne dokonca ružovou farbou) a aj u mňa mizne, asi je potom stráviteľná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 18:47 Muž beermajkl [3]
Zdravím,tak pozoruji že po puživání přípravku Rataj co2 vital ruducha po čtrnácti dení aplikaci pomalu ustupuje a všiml jsem si že panceřníčci si sem tam taky uždibnou,žrát co mají :-) krmím Hikari tropical sinking wafers,jsem překvapen že i do ruduchy se pustí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 19:47 Muž larix [1420] Re: vaaclav
Potvrdzujem tvoje slová - keď fungujú baktérie a ostatné mikroorganizmy, dno má prakticky neobmedzenú "trvanlivosť". Fotka po 9 rokoch bez odkaľovania: rybicky.net/nadrz/13966/108.jpg Niečo z toho "bordýlku" tam určite je ale rozhodne nič tragické, k hromadeniu prakticky nedochádza...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2015 19:16 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Dno je o prosperujících rostlinách a nemusí to být jen Echinodory. Rostliny ti tlačí ke kořenům kyslík aby podporovaly bakterie. Když dobře rostou sežerou všechno co je ve dně takže tam nemá co smrdět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 18:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Tak já mám naprosto jinou zkušenost s pískem. Po několika letech provozu bylo dno naprosto čisté a to byla vrstva 15-17cm. Predpokladám, že tam boli Echinodory. Nechcem robiť unáhlené závery, ale v mojom akváriu je na niektorých miestach v hĺbke veľa kalu a zapácha (nie amoniak, ani sírovodík, ale taký kanalizačne-bakteriálny zápach, nemyslím tým žumpu), žijú tam červy a na iných miestach nie. Zdá sa mi, že problém nie je tam, kam siahajú korene Echinodorov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 17:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
On vypadal docela ciste, ale pri prani z nej slo fakt neuveritelne mnozstvi svinciku. Neco bych samozrejme cekal, ale tohle se mi zdalo moc. A mozna to byl muj problem (i kdyz co si muzu narikat, rostlin jsem z toho vytahal spousty peknych) a znovuzalozeni prinese lepsi zitrky :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 17:28 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak já mám naprosto jinou zkušenost s pískem. Po několika letech provozu bylo dno naprosto čisté a to byla vrstva 15-17cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 16:01 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Designer
Ze se k tomu jeste vracim :),nedavno jsem menil dno u 150L(40G) za jemnejsi(inertni),pri jednom jsem vymenil i nadrz(kvuli poskrabanemu sklu)nazpet slo 3/4 stare vody a filtr mesic po vycisteni,takze ve dne nebylo(krome osmocote+)nic a presto Ruducha po 10 dnech zacala rust na nove vysazenem koberecku z Eleocharis Belem(mini),vyreseno lokalne excelem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 15:43 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Horác
"What a nasty and gorgeous she's" :) jiste vzdycky to bude o originalite kazde nadrze a nalezeni te spravne rovnovahy v akva,co pomuze jednomu u druheho nemusi fungovat.Ja se techto debat normalne neucastnim,neb to opravadu nema smysl,zkratka "ona" umi vyuzit skoro vse! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 11:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: visek
Zakladem je, ze je v akvariu organicky odpad. Je to par dni, co jsem rozebral akvarium, mel jsem na dne ciste prany kremicity pisek, a udrzoval jsem ho na povrchu hezky cisty, treba ne dokonale, ale asi takhle: rybicky.net/fotogalerie.php… Nikdy jsem ho moc nepreryval, odkaloval jsem jen ne moc do hloubky.

Nechtel jsem ho vyhodit (nahradil jsem ho Terramolem), tak ze ho uskladnim, a pred tim properu. Kdo to nezna, by se asi divil, co z toho vyplavalo za svincik (ja se divil taky, tohle bylo nejak moc). Je az k nevire, co vsechno v takovem dne po dvou letech provozu zustane. Takze kde se ten organicky odpad bere, i kdyz neni videt, bych si rict troufnul. A presne tohle povazuji i za duvod, ze kdyz to bylo nove, rostlo mi par rostlin, ktere pozdeji ani nahodou, a proc pozdeji jine rostliny rostly dobre (treba Echinodory). Ruduchu jsem take nemel hned, ale az za nejaky delsi cas.

Takze mozna reknu neco kacirskeho. Ke zbaveni se ruduchy bych udelal hloubkovou orbu dna, radeji postupne cast po casti, ale tak, abych ho za nejaky cas cele preryl a odkalil (alespon co jde bez vetsich skod). Kdyz tak na to vzpominam, jak se podminky v akvariu menily, jednou za rok udelat "velky poradek", by asi nebylo od veci. I kdyz zase, zalezi jiste na tom, kdo co od toho chce, protoze ted jsem dal pod dno substrat pro vodni rostliny, coz bude nejspis znamenat, to tak za dva roky cele rozebrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 11:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: majklbeer
ještě bych doplnil Danilu o organické znečištění CHSK. Lze změřit testem od Rataje Antialgae.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 10:58 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: majklbeer
Pokud budeš mít vodu den odstátou ať minimalizuješ chlór,tak to nevadí.
Mě to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 10:29 Muž beermajkl [3] Re: Sputnik
Ahoj a není to zas moc často?Mám něco přes 35l,to by asi nebylo to pravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 10:12 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Kamilstrom
Mě pomohla častá výměna vody,dvakrát,třikrát do týdne třetinu. Po měsíci znatelný ústup.
V mém případě podle mne za masivní rozšíření mohla zanedbaná údržba. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 10:09 jamajcan Re: Horác
Horác napsal: No vidíš ... já jsem CO2 nikdy nepřidával, takže mi ani nekolísalo (když teda nepočítám přirozený rozdíl mezi dnem a nocí :o) ... a přesto se mi podařilo vypěstovat takovouhle krasavici :o) www.horacovoakvarium.cz/… ... A co se dřeva týče, do vyladěného akvária jsem úmyslně vrazil kořeny zamořené ruduchou ... a ta si ani neškrtla. Tím nechci v žádném případě říct, že to nejsou "rizikové" faktory .... jsou ... ale prostě je to složitější. Proto taky existují tyhle nikdy nekončící diskuse, kde se to hemží příspěvky typu "mně se ruducha dělala kvůli tomu a tomu" ... "a pomohlo mi to a to" ("a ne tamto" :o) ("a už vůbec ne todlecto" :o) ...
Přesně jak říkáš.Debaty o ruduše, jsou pořád dokola. Jako o červené punčoše :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.03.2015 10:02 Muž Horác [3942] Re: Kamilstrom
No vidíš ... já jsem CO2 nikdy nepřidával, takže mi ani nekolísalo (když teda nepočítám přirozený rozdíl mezi dnem a nocí) ... a přesto se mi podařilo vypěstovat takovouhle krasavici :o) www.horacovoakvarium.cz/… ... A co se dřeva týče, do vyladěného akvária jsem úmyslně vrazil kořeny zamořené ruduchou ... a ta si ani neškrtla. Tím nechci v žádném případě říct, že to nejsou "rizikové" faktory .... jsou ... ale prostě je to složitější. Proto taky existují tyhle nikdy nekončící diskuse, kde se to hemží příspěvky typu "mně se ruducha dělala kvůli tomu a tomu" ... "a pomohlo mi to a to" ("a ne tamto" :o) ("a už vůbec ne todlecto" :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2015 09:19 Žena Danila [4489] - Sumci
Univerzální návod neexistuje, ale můžu posloužit výčtem toho, co ruducha ráda :-)
Ruducha miluje proud, hrubé dno, ideálně s obsahem vápence a pokud možno špatně odkalované.

Co se týče ruduchožroutů, používáme velmi úspěšně Caridina japonica a Garra gotyla - jsou nepřekonatelní.
Z přípravků je to pak CO2 - ať už v plynné formě nebo CO2 Vital od Rataje - pravidelně dávkovaný každé ráno po delší dobu.

Brutálnější zásah je pak chemie - Algostop depot - tablety s postupným uvolňováním účinné látky.

Ať se daří. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 00:48 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Horác
Navod,jak na ni,asi existuje,pry T. Amano na tom delal 10 let,ale vysledky nechce nikomu rict!! :) Ja si myslim v posledni dobe,ze problem bude v proudeni vody,kdy by se mela voda pomalu michat v cele nadrzi,zadny velky proud,drevo v nadrzi,dale malo nebo naopak moc CO2 v akva a hlavne jeho fluktuace v nadrzi.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 00:01 Muž Horác [3942] Re: Kamilstrom
Kamilstrom napsal: ....ted jeste co a jak zmenit a bude to nadhera! :) (OT)
Ono těch souvisejících faktorů zase není tak mnoho ... a napsáno už o tom bylo taky dost a dost ... Universální, za všech možných výchozích podmínek platný návod na likvidaci ruduchy asi neexistuje (a nebo možná jo, ale zatím ho nikdo neobjevil :o), ... nicméně, troufám si tvrdit, že základem je výrazně zlepšit hygienu v nádrži a podpořit růst rostlin ... a pak případně poladit zbytek "podezřelých" faktorů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.03.2015 19:57 Muž Horác [3942] Re: visek
změna podmínek v akvárku? :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:14 Muž visek [75] - Tetry
ale co zlikviduje cernou?parmicky jenom kdyz maj poradnej hlad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Rika se, ze ruduchu zerou rybicky.net/atlasostatnich/plz_clithon_sp . Mam 3ks, a ze by ji nezrali rict nemuzu, jenze oni ji nesezerou, jen ji trosku poskodi, vypada jako po boji, ale je tam dal. Asi musi mit poradny hlad, aby si ji dali, a to je dost tezka vec, ona se zelena rasa vzdycky nejaka najde, a tu oni hodne radi. Na zelenou prisedlou jsou neprekonatelni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 17:23 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Pepator
Zaujímavé, no moje Neritiny kašľali aj na štetinkovú ruduchu, aj na jelení paroh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 16:19 Muž Pepator [9] Re: zervan
Není pravda že neritiny nežerou ruduchu. U mně viz. 2 fotky v presentaci rybicky.net/nadrze/21110 jsou vyfocené neritiny jak ruduchu baští a sežraly jí opravdu hodně hlavně na kamenech a na skle. Ale nejvíc jsem ruduchu potlačil, když sem začal od února aplikovat CO2 z burčáku přes difuzor. Rostliny konečně začaly růst jako by je člověk polil živou vodou a tím jak hodně zaroslo akvarium se ruducha hodně omezila, ne že by úplně zmizela, ale už mi tam víceméně nevadí tak jako dřív když v akváriu dominovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 16:05 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: visek
Neritina na ruduchu nepomôže, žiaľ. Spása len zelené riasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 15:38 Muž visek [75] - Tetry
ja nevim ale chemii ne.radeji sneky neritiny nebo parmicky cernoploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 14:11 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: majklbeer
Áno, skúsenosti sú bohato rozpísané v susednej diskusii: rybicky.net/forum/19442-pmfe-glutaraldehyd Ja glutaraldehyd používam, keď je už na rozstrekovacej trúbke veľa ruduchy (na spojoch, drážkach a v otvoroch). Pri údržbe, keď sa ocitne nad hladinou, nakvapkám na všetky postihnuté miesta a nechám tak - o pár dní niet po ruduche ani stopy. Ale globálne aplikovanie do vody nie je nič moc, viac v tej diskusii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 13:48 Muž beermajkl [3] – ruducha
tak jsem dnes koupil přípravek Rataj co2 vital,máte někdo praxi?Vystříhal jsem nejvíc poškozené listy a po odřasení skel a odkalení začnu aplikovat,doufám že to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2015 11:52 RBSC Re: majklbeer
majklbeer napsal: Takže méně svítit?
Některé ruduchy v přírodě jsou vyloženě rekordmani, co se týče nedostatku světla. Žádný jiný vyšší fotosyntetizující organismus není schopen přežít v takových hloubkách s takovým nedostatkem světla(jsou schopny efektivně přijímat modré vlvnové délky).
Ostatně, já mám podezření, že jsem si do jednoho akvárka dotáhl ruduchu z vodního rezervoáru, kam de facto skoro nesvítí světlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2015 09:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: majklbeer
Rybkám nie, ale ak rastliny veľmi zarastú riasou, uhynú. Tomu sa dá predísť dobrými podmienkami pre rastliny - budú rásť rýchlejšie ako ich stihne zarastať riasa, potom sa dajú napadnuté listy odstrihávať a problém sa zmenší. Pravda, tá potvora ruducha vie rásť i na skle (ak tam je iná riasa), na substráte, na filtri a podobne...

Inak nesledoval som túto diskusie a neviem, aké sú najnovšie poznatky, ale ja sa stále držím teórie, že za bežnú ruduchu môže predovšetkým organický odpad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 09:21 Muž beermajkl [3]
Díky pánové,budu muset být trpělivý ale jsem z toho celkem špatný,můžou tyto řasy nějak moc uškodit rybám nebo rostlinám?Mám v akváriu panceřníčky pandy a zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2015 09:15 Muž Miky1981 [57] Re: majklbeer
...je potřeba hledat...každý akva je jiný....co zabírá u mě, nemusí zabrat u tebe....já u sebe dospěl k závěru, že nemám tolik živin/na dobu svícení....ale jestli to tak zkutečně je, nebo je to klid před nějakou katastrofou????
....tak to nech běžet týden, nebo dva jak máš v plánu a uvidíš, jestli se to bude lepšit, nebo horšit...a podle toho se odrazíš jiným směrem, nebo u toho zůstaneš...

edit: jak mě poupravil zervan (tímto mu děkuji- zase si budu pamatovat něco nového), tak tě možná nasměroval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2015 09:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Miky1981
Miky1981 napsal: ...jak jsem na těchto stránkách četl....hodně světla/málo živin = řasa....málo světla/hodně živin = řasa....prostě toho musí být akorát... Lenže zrovna pri ruduche sa toto pravidlo moc uplatniť asi nedá, ona si rastie kedy chce. Akurát pri naozaj silnom svetle sa objaví jej ešte nepríjemnejší druh zvaný "jelení paroh".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 09:04 Muž beermajkl [3] Re: Miky1981
Takže méně svítit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2015 08:58 Muž Miky1981 [57] Re: majklbeer
Ahoj, nejsem odborník, spíš jak jsem psal níže, tak taky hledám rovnováhu v akva....otázka zní, když jsi přidal světlo, jestli i rostliny budou mít dostatek živin??...jak jsem na těchto stránkách četl....hodně světla/málo živin = řasa....málo světla/hodně živin = řasa....prostě toho musí být akorát...u svého akva jsem snížil dobu svícení a už je vidět, že řasa se přestává tvořit v takovém množství a anubias co stávkoval, má nové listy....častější výměnou vody asi nic nezkazíš (nevím), ale já jel stále 1/3 týden....třeba se vyjádří někdo zkušenější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 08:41 Muž beermajkl [3]
Miky-díky,no přidal jsem jěště jednu zářivku přímo na postižené misto,jen jěště,četl jsem tu že je dobrá i častá výměna vody,odkaluju a čisrím jednou za týden a přitom měním třetinu vody,mám k vůli řasám měnit vodu častěji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 07:31 Muž Miky1981 [57] Re: majklbeer
...nejspolehlivější bude najít rovnováhu v akva...aby vše rostlo a řasám se tolik nedařilo...spoléhat v tomto směru na rybky nebo plže nebude asi nejlepší....neříkám, že nepomůžou, ale pokud tam budou dobré podmínky pro řasu (jakoukoliv) tak to v akva stejně nezahráněj....vše do sebe zapadá, jen je potřeba to vychytat a na to je potřeba čas (v přírodě to taky nebylo hned)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 06:40 Muž beermajkl [3]
Díky za reakce,list odstranim tedy i se stonkem,pokud se mi nepodaří řasu očesat,jěště bych se zeptal na nějakou spolehlivou rybku nebo plže který se tím živí ale nerad bych kdyby mi začal pojídat i rostlinky,musí upřesnit že mám akvárko 30l čistě vodního prostoru.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 06:25 Muž koyack [87] Re: majklbeer
A ten stonek tam necháte proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 06:22 Muž Miky1981 [57] Re: majklbeer
..já osobně bych stříhal co nejníž bych se dostal...nechávat tam část stonku je asi zbytečný...ale pravda je, že jsem začátečník a nerad bych radil blbě...jen píšu jak bych to udělal já... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 06:09 Muž beermajkl [3] Re: Miky1981
Ahoj,asi jsem to špatně napsal,měl jsem na mysli ustřihnout list třeba v půlce stonku.Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=251