Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 21:45 Muž Roger [1873] Re: zervajs
Tak já ještě nedávno měl fosforu naopak málo :) kdo ví třeba taky překrmuji, kdo to má poznat, krmím suchým, ale i mraženým, koretry, cycklop atd.. 1x týdně hladovka živím nikoliv, údržbu neflakám jsem svědomitý, a když se jedná o zvířata tak jsem svědomitý dvojnásob. Jaká je tedy rada? Vše při starém a zkusit ubrat na krmení? Prý v 0atentkách je hodně fosforu, ten jsem před měsícem odboural, nicméně jsem s nimi krmil zřídka kdy. Mě ruducha ani tak nevadí, spíš mi jde o to aby z toho nebLa kalamita. Nevadí mi žádná řasa když mi nevybije akvárium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 21:39 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Roger
povšimni si /u sebe i jiných/: ruduchy v nových akváriích jako šafránu :)

já málo hnojil fosforem (P), jen taková malilinká epizodka...a to jen než jsem vpustil rybky,šnečky,a krevety...neb v jídle ho je dost ( a pak v "detritu")
Budu se opakovat, ruducha u mě měla ráda hodně starou a fosforem zaneřáděnou vodu (krmil jsem srdcem)
(v tomhle akva jsem však z ruduchou nezápasil, nevadila mi...byla jediná kterou ryby nechali na pokoji smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 21:34 Muž Roger [1873] Re: zervajs
Otíka tam mám, a asi mu to zrovna nejede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 21:27 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Angus68
jednou jsem tak zkusil otíky /než šli do hlavního akva/ v karanténní k nim dát hnědovku od akar zamořenou ruduchou /asi není jen jeden druh/ a opucovali to na výtečnou (nekrmil jsem) potlesk
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 21:27 Muž Roger [1873] Re: Džouzif
Něco na tom bude, těžko říct, jak jsem psal ve všech třech akváriích jsem měl slabé proudění, jen jemně čeřil hladinu jelikož jsem měl obavy abych ze silnějšího neměl řasu apod.. až kolega zde mě na to upozornil že je to možná příčina sinice která mě nedávno v menším měřítku postihla, navíc v tomto akva byla i slepá hladina. Tak jsem předevčírem nainstaloval rampy a zvýšil proudění, snad jsem to nepřehnal :) . CO2 nepoužívám takže vyváženost toho co tam je najít je asi problém. Představa že filtr do něčeho zavřu mi nepřijde moc dobrá, ruducha by tam byla asi stejně dál a navíc nevím už kam bych jakýsi kryt v tom prckovi dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 21:19 Muž Roger [1873] Re: zervajs
Mám tam npk tablety do dna, nic jiného nepoužívám, rostliny jsou vše nenáročné a vesměs rychlerostoucí. I to je možnost, každou chvíli nalézám kuličky z npk a snažím se je zastrčit zpět, nevím proč občas lezou ven, byť jsem tobolky zarazil až do dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2019 21:14 Muž Džouzif [25] Re: Roger
Možná moc nepomůžu, ale třeba bude k něčemu moje zkušenost. Měl jsem naprosto to samé v době co jsem používal vnitřní filtr. Nepomáhalo ho proprat, zasažené části ostříhat a ani v době už naprosté zoufalosti z ruduchy ho pokapat tekutým CO2. Prostě jakmile se jednou na filtru objevila, už jsem ji z něj nedostal.

Je jasné, že ruducha bují zejména ve stojatých vodách. Ačkoliv se všude píše, že je to špatnou údržbou, tak s tím asi nebudu úplně souhlasit. V té době jsem měnil 2x týdně 1/3 až polovinu vody (1x týdne odkalování povrchu - hloubkové mi akorát rozhodilo celou nádrž), plno rychle rostoucích rostlin, málo rybiček a stejně to nepomáhalo.

Ruducha se nebude šířit s dostatkem CO2 a úměrným poměrem k živinám. Největší problém bych v tomhle konkrétním případě viděl (jak už se tady psalo), že u molitanu je v místě kde začíná ruducha velmi malé proudění, což umožňuje příznivé podmínky pro její růst. Možná by i pomohlo jiné řešení filtrace, kdy nebude molitan volně odhalen, ale bude zavřený v nějakém boxu.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2019 20:56 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Roger
kdyby si "vyšší" rostliny mohli vybrat tak jak ta ruducha kde budou růst, tak ruducha nemá šanci smich

jde o živiny, světlo,makromikroprvky,kyslík, a taky proudění.
Na vylaďování je toho dost a recept takzv. instantní není /jen rady/ ;-)

Jedna z nich je podpořit rostlinstvo v růstu.
Máš ve dně hnojivo,možná jej tím lehkým odkalováním /nebo pískořky ?/ dostáváš do vodního sloupce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 20:27 Muž Roger [1873] Re: silviebaris
No moc jsem si je neprohlížel, jen fota zde v akváriích, myslel jsem si že jsou do větších akva, ale myslet znamená prd vědět :-) vyžadují něco speciálního, jsou nároční? Když tak mrknu kde by se dali sehnat a který sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 20:25 Muž Roger [1873] Re: zervajs
Horáce jsem četl už několikrát ale nijak jsem si tam odpovědi nenašel, proč zrovna na molitanu, jediné co mě napadá ho propláchnout v akvarijní vodě, párkrát ho zmáčknout, ale nepřijde mi špinavý, že by byl ucpaný
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2019 20:22 Silviebaris Re: Roger
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Proč mysliš,že nejsou vhodný do 38 l,ja je mam ve 13 litrech.. ;-) Zkus ten molitan dát do tašky a praštit s ním o vanu a uvidíš,co s něj vypadne... X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 20:18 Muž Roger [1873] Re: Angus68
Nevím jestli krevetky jsou zrovna vhodný do 38l, velký akva bude na podzim tam už nejspíš budou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 20:17 Muž Roger [1873] Re: zervajs
Hele i mě napadlo že jsem v odkalování až moc pečlivý. Nevrtám do dna, spíš jemně nadzvedávám písek, ale napadlo mě zda je zapotřebí odkalovat každý týden, zda není lepší odkalovat 1x za 14 dní a každý týden měnit vodu, když tam mám čistotný rasborky klínoskvrný, ten molitan je tam od srpna a ještě jsem ho nečistil, nevypadá špinavě a s průtokem skrz něj problém nemám. U mě je jí evidentně proud taky ukradený, s trubky ji sundám, to problém není, ale z toho molitanu se jí nechce, drží jak přibitá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 19:28 Angus68 Re: zervajs
Kdybych mohl mít krevetky ve velkým, bylo by všechno OK a čistý jak Lilie ;-)
Ale díky rybám to nejde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 19:22 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Angus68
je fakt,že nějaké miníčko s krevetami a tam dávat "pucovat" rostlinky je ideální (pokud je možnost je vytáhnout), v hlavním akva tam je více druhů řas a biofilmu a mohou si vybrat dle svého gusta :)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2019 19:15 Angus68 Re: Roger
Fotka k příspěvku Vyndal sem z velký louže totálně zaštětkovanej Křín a dal ho do 160tky. Za dva dny ho krevetky tak vyčistily, že na něm nic není ;-) Jsou to šikulky ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2019 19:07 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Roger
myslím, že "moc" odkaluješ ...tím víříš "bordel", který se usazuje na rostlinách a brání jím 'papat', mě rostla ruducha jen na rozstřikovací rampě, síla proudu ji byla 'putna', hlavně ,že má dost kyslíku pro sebe a svůj růst :-|
...je to boj na delší dobu /viz Horácovo akvárium/
(www.horacovoakvarium.cz/…)
tu trubku umyj v roztoku sava /tuholisté rostliny se dají taky/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 16:36 Muž Roger [1873] – Ruducha na molitanu
Ještě mě napadlo že to mohlo být tím že jsem měl nejspíše moc slabý proud, prý se tak nevyužije kostka celá ale jen nepatrná část, takže byla i slabá nitrifikace apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 15:15 Muž Roger [1873] – Ruducha na molitanu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, jedná se o Rasboraland I, už delší dobu (pár měsíců) se potýkám se štětičkovou řasou na kostce molitanu a na plastovém trubičce, hlavně na horní straně a i z boku (opět v horní části) při pokusech ji dostat pryč se moc nedaří, drží na tom jak přibitá, asi před měsícem se objevila i na echinodoru, na jednom listu (asi 2 štětičky), ten jsem dal pryč a teď je zase na jiném listu. Údržba je pravidelná každý týden 1/4 vody i více společně s odkalením, světlo 14:30-21:30. Nevím proč se tvoří zrovna na filtru a jen v horní části, potýkal jsem se zde i delší dobu se slepou hladinou kterou jsem trpělivě odebíral, zvýšil jsem i lehce proud a to moc nepomohlo, ale po asi 3 měsících (před třemi dny) jsem nainstaloval roztřikovací rampu takže té bych to za vinu nedával, podle všeho jsem měl celou dobu malý proud, ale když jsem ho zvedl víc abych slepou hladinu rozbil tak zase sessiliflora byla jak ve splavu :) měl by jste někdo radu jak na ní krom chemie? Jak jí dostat z molitanu kde drží jak židovská víra nebo jak ji znepříjemnit život? Zatím nejde nejspíš o invazi naštěstí
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 16:28 Maq Re: vaclav
Mám tu, které se myslím říká "štětičková".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 12:59 Muž vlka [3453] Re: Rennee
Fotka k příspěvku Psal jsem mejlika přímo na VAK Vyškov a tam mi sdělili, že máme v kohoutku vodu z prameniště Dědice. A tu jsem si našel v tabulce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 09:43 Žena Rennee [21] Re: vlka
já to taky hledala na netu, našla jsem nějaké údaje ale je to tam rozdělené na jednotlivé vodovody a vodovod pro naši oblast tam zrovna nebyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 19:52 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Rennee
planta.aquariana.cz/…

Jak píše Václav,nebo Maq, ruducha není jen jedna, a její přizpůsobivost podmínkám je ukázková.
Já ji neměl vlastně jen v akváriu kde stála voda, z hnědovkou v množství velikém. V jednom miníčku. Ale tak hustě zarostlém, že neměla kde. smich
Malé množství pak v akváriích s co2, kde jsem měnil vodu pravidelně. Ale bez proudu, jen mírné čeření hladiny (než zarostla „zeleninou“).
Nejvíc ruduchy bylo u akar krmených srdcem, kde jsem flákal údržbu a vodu měnil až když nastupovala sinice. :-(
Já se tedy ptám na symptomy, ne protože bych věděl jak na ní, ale abych nabyl schopnost vyloučit již známé od neznámých.
PS: V malém množství mi ani nevadila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 19:45 Muž vlka [3453] Re: Rennee
Bydlím ve Vyškově a na netu VAK Vyškov jsem nalezl kompletní složení vody co nám teče z kohoutku. www.vakvyskov.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 19:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tak ruducha je široký pojem. Podle mých zkušeností roste i v měkké a kyselé vodě a čím méně dusíku tím lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 19:18 Žena Rennee [21] Re: zervajs
Fotka k příspěvku Přikládám fotku listu. Jak jsem psala, roste jenom na rostlinách echinodorus a hygrophila a na flitru v místě kde se nasává voda. Voda má 24 stupňů. Snažila jsem se získat údaje z vodárny o vodě, ale řekli mi, že si musím nechat udělat placený rozbor :-O Filtr tak jednou za měsíc lehce propláchnu v vodě po odkalení.

Jak píše Maq, taky je to jediná řasa, kterou v akva mám. Měla jsem tam jakousi zelenou na topítku, ale ta po mechanickém odstanění se už znovu neudělala.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 17:07 Maq
Taky se připojím, spíš s údaji na dokreslení, v čem ruducha roste.
Mám ji taky, na oddencích bucephalander a pár listech marsilie. Vodu běžně měním 40-50% týdně, mám ji kyselou (pH okolo 6.1), velmi málo mineralizovanou (<50 µS/cm), s nízkým obsahem organických látek, průměrně proudící, používám vzduchování.
Je to jediná řasa, kterou v akvárku mám, dokonce už ani na předním skle nemám co oškrabovat. Ale jsem úplně v koncích, pokud bych měl říct, co tuhle řasu způsobuje. Vždycky jsem si myslel, že je to zásaditá, tvrdá, bordel-voda... čili přesný opak toho, co mám já. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 14:13 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Rennee
Mohla bys jí vyfotit i s postiženýma rostlinama? Roste i jinde než na „zelenině“? Kolik stupňů má voda? Děláš něco z filtrem při odkalování? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 12:27 Žena Rennee [21] Re: Anthrax
Krmím různě, převážně značkou hikari (tabletky, granulky), semtam vločkové a 1 týdně mražené. Odkaluji tak často protože ty parmičky jsou hrozně divoké a prohání se při dně celého akvária a hrozně to dno víří a pak je vodá celá zabordelená :) Tvoří se hlavně na echinodorech a hygrophila a taky na filtru. A parametry vody ty zjistím asi ve vodárně, že? Zeptám se na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2019 12:11 R Muž Anthrax [4786] Re: Rennee
Řekl bych, že výměna 1/6 je málo. Měnil bych 1/3 a klidně dvakrát týdně. Zato Odkalování dvakrát týdně mi přijde zbytečně často.
Kde se ta potvora tvoří? Čím krmíš? Jaké máš parametry vstupní vody?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 12:04 Žena Rennee [21] – proč zase ruducha
Zdravím. Můžete prosím kouknout na moji prezentaci (160L) a poradit, proč se mi znovu vrátila ruducha? Už jsem se jí jednou zbavila (tekuté co2 a výměna všech postižených rostlin za nové). Ale znovu se začala objevovat a né málo. 2x týdně odkaluji dno a 1x týdně měním cca jednu šestinu vody. Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 19:07 Žena kometka [2] Re: Anďaska
Molitan peru ve vodě z akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 19:06 Žena kometka [2] Re: Smetany
Jedeme teplou vodu přes bojler. Děkuji za info :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 19:04 Anďaska Re: kometka
Filtr se propírá v akvarijní vodě? Děláš to tak? V čisté ho nikdy nepropírej no Jinak, taky napouštím vodu do akvárií přímo z vodovodu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 19:04 Muž Smetany [1226] Re: kometka
Tím že necháš vodu odstát vyřešíš 2 věci chlór a teplotou nic jiného se nezmění chlór vyprchá rychle zvlášť pokud jak někdo radil použiješ srchovou hlavici. Teplota je horší ale pokud nemáte centrální rozvod teplé vody taky bych se toho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 18:58 Žena kometka [2] Re: Kata Eš
No jako dítě si pamatuju že jsme neodstátou vodou vybili akvárko. Proto se bojím ji nedat odstát. Poslední rok se nám pořád hrabají průběžně v řádu (mění potrubí, přidávají další...) tak jsem se bála že budou výkyvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 18:45 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: kometka
Není za co, men vodu opravdu pravidelně, čas nečas, akvaristika ten čas prostě vyžaduje, jinak akvarko neprosperuje, dokup kytky a hoooodne kytek, dodrzuj pravidla, která ses tu dozvěděla a ruducha se dá na ústup ;-)
Nevím jakou máte vodu, takže Ti nebudu říkat per to tam rovnou... Záleží na množství chloru ve vodě...
Ale jen jako poznatek, odstatou vodu dávno nepoužívám, to bych musela mit v obýváku vanu, vždy přidělam hadici na kohoutek a pouštím to tam rovnou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2019 18:26 R Muž Anthrax [4786] Re: kometka
Filtr by se neměl čistit zároveň s odkalováním. Při výměně vody to nevadí. Ale není moc dobré ho čistit častěji než je potřeba. Lepší nechat ho v klidu pracovat. Stačí ho čistit, až když citelně klesne průtok. A neni dobré ho čistit úplně do čista. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 18:24 R Muž afc1886 [14685] Re: kometka
kometka napsala:Četla jsem informace že se nemá filtr čistit nastejno s výměnou vody.
S výměnou vody můžeš, ale né s odkalováním dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 18:23 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: kometka
Spíše se to týká odkalovani, nikdy neodkalovat a čistit filtr zároveň, odeberes tím velké množství nitrifikacnich bakterií ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 18:19 Žena kometka [2] Re: Anďaska
Na trubici to nejde už přečíst ale myslím že má 15W.
Filtr čistím mezi výměnou vody tak že ho celý rozebírám a proplachuju. Četla jsem informace že se nemá filtr čistit nastejno s výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 17:46 Anďaska Re: kometka
Přesně jak píše afc1886 1x týdně měnit 1/3 vody. A jak často tedy čistíš filtr? Podle toho co máš v prezentaci tak taky 1x za 14 dní? Psala jsem ti komentář přímo k prezentaci. Kolik má to světlo wattů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2019 17:36 R Muž afc1886 [14685] Re: kometka
Z tvé prezentace- Údržba: 1x za 14 dní výměna 1/4 vody. Doplněno odstátou.

Já být na tvém místě, tak měním 1 třetinu týdně a rovnou z kohoutku přes sprchovou hlavici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 17:29 Žena kometka [2] Re: Anďaska
Problém je že to akvárko ze setu. Tam je možné dát asi jen trubku Narva. Nic jiného (kvůli nastavení elektriky) jsem nenašla. Světlo je coolwhite.
Vodu jsem teď měnila jednou za čtrnáct dní (hlavně kvůli nedostatku času, přiznávám). Začínám ale tápat v tom jak často se má vlastně voda měnit. Někde píší že když se mění často tak se nemá možnost voda ustálit. Když se mění málo tak je to taky špatně. :-( U tady těch je ale asi potřeba každý týden co.
Jinak svítila jsem 8,5 hod. To mi zase tolik nepřipadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 13:28 Anďaska Re: kometka
Jak máš silné osvětlení? Ruducha se dělá i když se moc svítí A při nevhodných podmínkách v akváriu. A je třeba taky pravidelně měnit vodu. Chtělo by to přidat na rostlinkach. Podle fotek jich tam máš dost málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 13:12 Žena kometka [2]
Jak na ruduchu? Prodloužit svícení a častěji měnit vodu a odkalovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 22:31 Muž MichalV [327] Re: Lukas
prečítaj si toto: golias.net/…
a potom mi povedz, či si zmenil názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 20:27 Lukas Re: Mist
Zajímavé,že ti rostla při silném světle.Dle moji zkušenosti má tahle mrcha ráda fosfor,špatné světlo a silně proudící vodu"čerpadla".V dobách kdy sem akva svítil žárovkama a bublil přez molitan se mi nikdy neudělala.Nicméně zjistil sem,že v momentě kdy jsem do filtrace přidal phorax začla skomírat a po výmněně zářivek v doporučeném rytmu co půl roku.Kytičky rostou a rducha není.Teda občas a tu sezobnou Siamky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 18:11 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: MichalV
Ono bude asi dôležité aj to, aký je pomer fosforu k ostatným zivinám alebo svetlu. Kamarát má problém s fosforom a má veľa ruduchy. Má akvárium s ancistrusmi a žrali mu rastliny čiže mal veľa fosforu. Už si ale doplnil egeriu. Ostatné hodnoty jeho vody ale nepoznám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 18:09 Muž Smetany [1226] Re: Cyklohentán
Já myslím že to nebude čistě o fosforu ale asi v tom bude hrát roli nepoměr fosforu a dusíku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=101