Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   23.02.2013 23:43 Muž syndromp [13] - Rostliny – SAE
Já mám parmičky 5 let. Tři kusy cca 8-10 cm a ruduchu si dávaj pořád.
Asi proto, že nečtou moc fora a tedy neví, že už by ji žrát neměly hop .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.02.2013 19:20 Muž Razor136 [9] - Rostliny – ?
U mna na ruduchu zabralo 40% výmena vody, dôkladné odkalenie, neprekrmovať, krmit 5x za týžden 1x za den, ked krmim tak aby nespadlo krmivo na dno, svietiť 9hodín, ostrihať napadnuté listy, teraz už mám ruduchu po 3 týždnoch len v minimálnom množstve ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 19:12 Muž Ad@m [1051] Re: Kač
Tak tu musím protirečiť, u mňa ju likvidovali veľmi spoľahlivo(jedince do 5 cm). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:05 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: PaDa
neříkám že je velký ale v úplné dospělosti může dorůstat:-)
uvidím dnes jsem donesl dvě nové rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2013 01:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jir007
to je trošku hloupé ne vždyť by mi bránila ve světle pro ostatní rostliny
Proč hloupé? Rostliny jsou stejně na vyhození, jak píšeš o kousek dál, tak si akvárko stabilizuj tím limnobiem, na něm jsem ruduchu ještě nezažil a navíc je to velmi nenáročná rostlinka. Za pár týdnů můžeš na hladině nechat 5 kousků a pustit světlo k nově zasázeným rostlinkám.
Ale nemusíš se bát ani té tmy, já mám často zarostlou třetinu hladiny a světla pro rostlinky je u dna je dost, když to člověk nepřežene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2013 01:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jir007
takový ot... to má můj ancistrus taky...a má i víc než 15cm...
U těch parmiček je to hlavně o té potřebě plavat a o rychlosti toho plavání, to přeci nemůžeš vůbec srovnávat s ancistrusem. :-O
takový ot... ten tvůj ancík nad 15 cm, jseš jsi jistý? Měříš očima nebo centimetrem? ;-) Neříkám, že to není možné, ale dnešní běžná velikost klasického ancistrus sp. je u samce kolem 12 cm. Patnáct centimetrů se moc často nevidí. A většího jsem za posledních deset let viděl asi 2x.
Ale třeba jseš klikař aspoň v tomhle, když už se ti nevede s tou ruduchou :-)
ale těch let než do toho doroste...
"Těch let" jsou u parmičky černopruhé asi tak sotva dva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 00:04 Muž jir007 [25] - Živorodky
to je trošku hloupé ne vždyť by mi bránila ve světle pro ostatní rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2013 23:59 Muž WARENKOREN [51] Re: jir007
koupě dalších ryb do tvého akva v domnění, že ti ruduchu odstraní je omyl no
doporučoval bych alespoň jednou týdně měnit 1/3 vody a osadit rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum a vydržet

přeji pevný nervy rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 22:37 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: riso
takový ot...
to má můj ancistrus taky...a má i víc než 15cm... ale těch let než do toho doroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2013 21:53 Muž riso [129] - CichlidyRe: jir007
protoze maji v dospelosti i 15 cm a jsou to plavci co potrebuji prostor
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 20:00 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: PaDa
proč?:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 19:52 Muž Spiike [63] Re: PaDa
Taková blbá otázka - a proč ne?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   04.02.2013 18:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jir007
Jestli tu parmičku plánuješ do své 112ky, tak tam se opravdu nehodí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 15:25 Muž Spiike [63] Re: Kač
jop s tim souhlasím, jsou to pěkně vybíravé mrchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 13:35 Žena Kač [131] Re: jir007
parmička černopruhá, ale musí mít fakt hlad smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 13:34 jamajcan Re: jir007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 13:30 Muž jir007 [25] - Živorodky
hoši jak se jmenuje ta rybka co tu ruduchu zobe?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 01:16 Muž jmalyska [167] Re: jir007
Já vyhodil z akvária všechny kořeny, dal dno bez vápence (Rataj AqauGround), světlo ubral na 15W zářivku na 63l set 60x30x30, chemii nedávám žádnou, svítím 10hod denně pravidelně (Narva),krmím 1x denně tak, že nic nespadne na dno (ancíky a pancíky krmím cíleně tablatami),filtr jede na plno, na vyústění mám molitan kostku aby nebyl vír a denně dávkuju CO2 FLUVAL, teplota vody 25°C, vodu mění každou neděli kýbl (cca 9litrů) a i když mám přerybněno, řasa nikde, ba naopak co bylo na listech z dob před rekonstrukcí akvária, začalo pomalu mizet. Tak v čem je ten fígl? Já to dodnes nevím a jak je psáno, každé akvárium je vyjímečné a nejde jednoznačně radit pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 23:51 Muž ViktorX [474] Re: romant
Asi jo, mně zatím pomáhá natočení filtru podél zadní stěny, aby se protáčela voda, Vallisnerii jsem ustříhnul několik konců a ruducha je jenom na několika poškozených rostlinách, a řekl bych, že i ubylo vláknité řasy. Taky jsem experimentálně jednu ze starých zářivek 865 vyměnil za novou 840, takže víc světla, byť trochu dožluta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:47 Muž Ad@m [1051] Re: jir007
Akva z okna, nevyhadzovať, ešte sa dostaneš do správ: "Akvárium zabilo chodca."

Pri výskyte ruduchy v 120 l som spravil nasledujúce opatrenia naraz:
1. 2 týždne výmena vody obdeň
2. COčkovanie z kvasníc
3. Zakúpenie 2x SAE
4. Skrátenie svietenia(zhruba na 6 - 7 hod)

Veľa zdaru a neboj, bude aj horšie ako ruducha.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.02.2013 16:43 R Muž romant [27983] Re: ViktorX
Na ruduchu s dekou nemá cenu chodit, to ještě tak na sinici, to bude chtít odladit podmínky a uvést akvo do oné zaklínané rovnováhy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:41 Muž ViktorX [474] Re: jir007
jir007 napsal: ..maximálně tak přez něj hodit deku ať to nikdo nevidí..
Jako laik bych to vyzkoušel, třeba týden bez světla, k tomu výměny vody kvůli tomu sajrajtu, horší by to být nemělo :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.02.2013 15:54 Muž Spiike [63] Re: jir007
Teď nevím na co si tu stěžujete.

Nechci aby to vyznělo nějak zle, ale ve výsledku si za to co se v AQ děje mužete sám. Prostě jste někde udělal chybu o které nevíte a takhle to přerostlo. Nemá smysl bezhlavě začít vše měnit či vyhazovat protože to onen problém nevyřeší. Bylo by lepší než řešit následky, se chvilku pozastavit a zkusit odhalit příčiny proč se to děje. Ano zabere to celkem dost času, ale věřím že na veškeré otázky ohledně těchto problémů jsou už odpovědi zde na příslušných fórech.

Pokud už nevíte co dělat dál je dobré získat trochu nadhledu a začít od začátku.

Takhle se motáte stále v jednom kruhu, a příčina může být uplně jinde.

A hlavně chce to ČAS změny se neprojeví vřádu dnů ale týdnů až měsíců. Nemá smysl dnes udělat něco a zítra zkonstatovat že to nefunguje a začít dělat něco jiného.

Boj s řasou je boj na dlouhou trať.

Good luck

S pozdravem

Spiike
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 14:58 Muž jir007 [25] - Živorodky
pro příště no :-(
ale jestli vůbec nějaký příště bude... protože celá ta plíseň nebo co to na tom bylo mi hezky víří v kava vesele...
akorát jsem na celý akvárko strašně naštvanej...
všechny kytky jsou v haj*lu
budu muset všechny vyměnit za nové...
akva na okrasu.. leda ho*no ..maximálně tak přez něj hodit deku ať to nikdo nevidí.. co sem komu udělal že zrovna mě to zamorduje ruducha:-((((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.02.2013 14:52 R Muž romant [27983] Re: jir007
Ten biomolitan je dobrý před vyndáním z akva dát do nějakýho sáčku(navlíknout na tu houbu) a i s tím vyndávat ven, čímž se to zvejří minimálně a ten bordel zůstává v tom sáčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 14:23 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: jir007
filtr je očištěný akva má vyměněnou vodu ale je v tom tolika hnusu z toho filtru že to asi nepřežije nic:-(
že já blb na to kdy sahal!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 13:04 Muž jir007 [25] - Živorodky
Fotka k příspěvku jinak koukal jsem a na filtru je zezádu kde jsem to nemohl vidět nějaká plíseň nebo co....
dnes ho vyčistím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   03.02.2013 01:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jir007
jir007 napsal: takže nikdo nic neradí... no tak šup s kytkama do koše
Jestli sis z těch několika příspěvků vzal jen tohle, tak ano, s kytkama šup do koše a akvárko vyhodit celý z okna ;-)
Jestli se ti do takového kroku přeci jen nechce, dělal bych to pár týdnů podle Romana a pak se uvidí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 00:55 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: jir007
mně se na štětičku osvědčilo PMFE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 23:57 Muž jir007 [25] - Živorodky
takže nikdo nic neradí... no tak šup s kytkama do koše
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 21:40 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: romant
to ale dělám:-(
a štetičky je víc a víc:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   02.02.2013 20:11 R Muž romant [27983] Re: jir007
Kacířská myšlenka. Co takhle nedělat nic jinýho než pravidelnou týdenní výměnu 1/3 vody, nepřekrmovat, svítit max. 8 hodin a nechat tomu volnější průběh? Ono totiž neustálý změny jenž jdou rychle po sobě, jsou dost často kontraproduktivní opatření a člověk se do toho jenom zamotává a potom nemá přehled jak se daná změna projevuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:08 Muž Spiike [63] Re: jir007
Zkus co2 z kvasnic. stjí to pár korun a na testování na měsíc či dva to je ideální. a teoreticky by to mohlo pomoct. Koukni ke mě do prezentace jak to vypadalo když sem dával co2 a jak to vypadá teď když mi odešel systém co sem stavěl a ještě sem neměl čas ho z provoznit takže zatím bez co2. Mimo jiné mi pochcípala většina flory a objevili se řasy jak sviňa.

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 20:04 vav Re: jir007
Jestli se bavíme, o klasické štětičce, tak dobrá kvalita vody podpořené nějakými řasožrouty ji omezí tak, že nevadí (tj. sem tam se nějaký kousíček najde). To, co vidím u sebe: hodně dobře rostoucích kytek, doplněné velmi rychle rostoucími plovoucími plevely, málo ryb/lt, nepřekrmovat, pomalé proudění, pravidelné částečné výměny vody. Ti, co to chtějí dotáhnout ještě dál, tak ještě více podporují dobré podmínky, tj. růst rostlin (světlo, hnojení, CO2), krmí kvalitními krmivy nejlépe přírodními, řeší filtraci (odstranění dusíku, fosforu tj. toho, co hnojí vodu), nasazují vyhlášené řasožrouty - SAE (Siamense algae eater - Parmička černopruhá - Crossocheilus siamensis). Bylo by škoda se kvůli nějaké poťouchlé řase vzdát akvaristiky :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 19:47 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: vav
všechno už jsem četl a mám z toho akorát hlavu jako pátrací balon...
pak ti někdo řekne dělej tohle a někdo zase úplnej opak..
pak dalšívěc přidávání co2 už do toho nehodlám zahučet za dalších x tisíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 19:39 vav Re: jir007
... chemie, proč? Co třeba zkusit počíst si na planta.aquariana.cz/…, nebo i jinde.
Hlavně klíííííd, ruducha není to nejhorší :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 19:29 Muž jir007 [25] - Živorodky
jinak něco vám povím...
celá akvaristika mi pěkně leze na mozek že jsem kdy začínal...
vše bylo v pořádku když jsem ještě po každé výměně vody akvárium krmil chemií..
rozuměno tím ph minus,biotopol,easy balance,crystal watter,esha optimal,algol,
pak jsem přestal lít úplně všechno aruducha mi likviduje komplet akvárium...
vallserky všechny jsou napadené až na kořeny,doušky jsou úplně na hadry napadené, a chytá se mi už i ta hnědatka nebo co to je... cabomba také přijde pryč..
tudíž mě čeká kompletní vyházení kytek a nakoupení nových...
absolutně toto nechápu známej má 4 akvária 150 L
nemá ani jednu živou rostlinu... má každé strašlivě přerybněné,neudržuje mění vodu jen občas v létě,krmí jako o život a filtrace mu dělá v akva vír jak to má okouřené vše mu funguje bez řas a všelijakých hnusů co mám já ve svém opečovávaném akva...
absolutně toto nechápu mám chuť to už vyhodit celý z okna!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:41 Vrtule Re: meleri
Konečně užitečná rada, děkuji Ti ;-). Dnes už jsem nakoupila nové rostlinky a budu pokračovat. Výměna štěrku mě bohužel nemine, jelkikož ten co mám nyní v akva, obsahuje vápenec.
Filtr mám Eheim Aquaball 60, ale zkusím dát trysku hlouběji, aby se tolik nečeřila voda (pokud to vůbec pomůže)? Ruduchu mám totiž hlavně na vzduchovacím kameni a u vyústění filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:41 Muž Ad@m [1051] – Re: Vrtule
Výmena vody obdeň, neskôr prechod na týždňové intervaly. Pridanie rýchlorastúcich rastlín + ako píše Johan, neodkalovať pri nich. Poprípade začať COčkovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:16 Muž jir007 [25] - Živorodky
to všechno dělám...:-(
nekrmím často.. jen tak 4x do týdne...
pravidelně odkaluji měním vodu,
:-(
i piskořky už mám nějaký ten pátek v akváriu.. ty požírají detrit a podobné humusy ve dně... a rucha je pořád horší a horší.... filtr mám zajetý cca 3 měsíce starý.. na výkonu neubírá tudíž nemám důvod ho čistit a přicházet tak o nitrifikační bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:49 Muž Miso [470] Re: Dwarfy
jj cistota pol zivota bez ruduchy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:34 Žena Dwarfy [156] Re: jir007
Ruducha je běh na dlouhou trať. Výsledky nejsou vidět ze dne na den. Já s ní bojovala cca před 3 roky. Stačilo přitlačit na údržbu akva - výměny vody, odkalování, nemít přerybněno, méně krmit, přidat hooodně moc rostlinek a čas... trvalo jí cca 3 měsíce, než zmizela úplně, ale postupně se přestala rozrůstat, a časem zmizela úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:07 Muž jir007 [25] - Živorodky
já užn jsem úplně zoufalej:-(
ruducha pořád napadá zdravé kytky...hledám všechny možné řešení a nic nepomáhá.. nakonec jsem se odhodlal k poslednímu nápadu dát na vyústění filtru na tu výpustní trysku kousek biomolitanu aby se tolika nevýřila voda myslíte že by to mohlo fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 22:04 meleri Re: Vrtule
ahoj, s touto rasou jsem mela problemy po zmene filtru. nevim, co mas za filtr, ale pokud je moc silny, tak to muze byt i tim....
dno podle me nemuze hrat tak moc roli.
svetlo by melo byt ok 24w neni zas takova hruza....
podle fotek tam mas moc malo rostlin, chtelo by to o hodne vic pridat, a ruznych druhu, at vidis, co se uchyti....

ja to tenkrat resila tak....dala jsem pryc filtrr a poridla bublak, cele akva jsem prekopala, nakoupila hafo rostlin a ruducha uz nikdy neprisla....casem mi bublak vadil, ze hucel, tak jsem si poridila zavesny filtr, ktery filtroval pomerne pomalu a byl klid....
taky nevim, jak casto odkalujes, a jak....
hodn e stesti!
jinak echinodorus je fajn, ale potrebuje to daleko vic rychlerostoucich kytek, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:48 Vrtule Re: Toník
Bohužel mám v okolí dosti svéraznějších akvaristů, kteří mi říkají, že to moc řeším a že jim se řasy v akva vlastně líbí. Tudíž bych měla častěji zavítat na toto forum k akvaristům zkušeným ;-).
Přesně tak, dostala jsem jako dárek polský set v těchto rozměrech, jehož příslušenství jsem nepoužila a dokoupila kvalitnější filtr atd.
Rovněž jsem pořídila předřadník se zářivkou Juwel HighLite Cool Day T5.
V současné době, kdy se připravuji na státnice to jistý problém je založit prezentaci, ale to mne samozřejmě neomlouvá, že jsem tak dosud neučinila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:25 Muž Toník [396] Re: Vrtule
Chtělo by to prezentaci. Už z těch dvou fotek v tomto vláknu je zřejmé, že i po roce, co se akvaristice věnujete, pojímáte tuto disciplínu dosti svérázně.
54 l - to je klasika 60x30x30? Nějaký set? Co je to zač ta 24W zářivka?
Je nějaký problém udělat si prezentaci s podrobnými údaji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:14 Vrtule Re: Ivoš
Krásně popsáno, moc děkuji za povzbuzení :-). Když jsem byla ještě malý prcek, i my jsme měli doma malé akva, kterému se zázračně dařilo i bez toho, že by se zjišťovaly nějaké podrobnější informace.
I přesto, že jsem akvaristou "již" rok, stále si nevím rady se spousty věcmi. Teď jsem si např. pročítala příspěvky ohledně volby štěrku a starého dna a jsem z toho spíše zmatená ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   30.01.2013 18:17 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Vrtule
Já bych to tak drasticky neviděl;-)
Malý příklad: když jsem si před cca 40-ti lety pořizoval svoje 1 akvárko, jako zdroj písku mi posloužilo pískoviště na sídlišti. Abych neměl písek až tak jemný, prosíval jsem ho přes síto na mouku. Písek jsem pak převařil v prádelním hrnci, propláchnul a rovnou cpal do akvária.
Měl jsem asi 60-70 l akvárium, svítil jsem tam 2-3 hodiny denně 25W miňonkou, kterou jsem si navíc vodovkama natřel na modro. Tehdy byly k dostání většinou jen klasické vallisnerie a kryptokoryny affinis. Nehnojil jsem, akvárium bylo přerybněné, vodu jsem neměnil, pouze doléval odpařenou. Kytek jsem měl tolik, že jsem je nestačil protrhávat, vallisnerky mi dokonce kvetly.
řasu jsem znal jedinou -zelenou rostoucí pouze na skle, tu jsem odstraňoval žiletkou, pod kterou už čekaly s otevřenýmí tlamkamy blackmolly.
Ruducha a sinice pro mě tehdy byly naprosto neznámý pojem.

Z dnešního pohledu to byl akvaristický středověk a všechno jsem dělal blbě jenže -kytky rostly jak o život a ryby se třely zrovna tak.

Co z toho plyne za ponaučení?

Není dobré dělat z akvaristiky kdovíjakou vědu, klidně používej metodu pokus -omyl ale hlavně při tom měj oči otevřené a pak zjistíš: hele, ono to funguje a dokonce tak nějak samo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:40 Vrtule Re: Ivoš
Zapomněla jsem to tu zmínit, ale vyzkoušela jsem již velké množství rostlin, včetně kryptokoryn a dalších rychle rostoucích a méně náročných, ale stále se nedaří, tudíž připisuji vinu štěrku bez rašeliny a především sobě :-). Nechci dále investovat do koupě mnoha rostlin, kterým se časem stejně nebude dařit, to už mám vyzkoušené :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:28 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Vrtule
Kdo ví, v čem je zakopaný pes. Ale jak jsem psal -nic nelámej přes koleno: nejdou ti echináče, zkus třeba kryptokoryny. Ono se vždycky něco chytne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47629x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=701