Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 08:53 Ajka – Re: katterinecka
dakujem za rady. nuz, prec tu tetru asi nemozem dat, nevim kam by som ju dala, tak vari to tam bude zvladat aj nadalej - a tych rastliniek si isto este dokupim. Xem aby rybkam bolo dobre.
a ak zistim,ze mam vela dusicnanov ci dusitanov - bude stacit, ked budem castejsie menit cast vody z akva? a naozaj velmi dakujem za odpovede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ajka
v takovým malým akvárku je to s rovnováhou složitý, ale opravdu si pořiď víc rostlin, akvárko nikdy nečisti celý, jen jednou týdně max půlku vody, v případě nutnosti častěji. Filtr nech jet pořád a občas ho vymáchej v odlité akvarijní vodě. S tou modří bych to moc nepřeháněla, pokud budou v nádrži vhodný podmínky tak nebude potřeba snad vůbec. A zamyslela bych se nad vhodnou osádkou, na tetry je to pravdu hodně malé, možná krevetky, minirazborky nebo jedna bojovnice. Starám se o jedno akvárko 20litrů s bojovnicí a příjde mi že ani odkalování jednou týdně nestačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:30 Ajka – Re: Haimdol a Yirka
dakujem. pojdem sa na to popytat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:29 Ajka – Re: katterinecka
mam 20L akva. kvoli riaseniu ho cistim raz za tri tyzdne - raz za mesiac uplne - ze vytiahnem setku vodu a napustim odstatu cistu (Stoji cca tyzden). mam filter - teraz je pena vyberata prec, kedze tam bola ta vodicka a uz su tam len tri rybky. Pustam im len kyslik. Mam tam tri rastlinky - anubias, taka trava a taku novu, co nevim, ako sa vola (ma take dlhe uzke listy). Mam aj ohrievac nastaveny na 25stupnov. krmim ich takymi farebnymi lupienkami. Akva mam necely rok... Doteraz sa rybkam celkom darilo. Az ked som dokupila tie dve, zacali mi umierat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2010 22:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
...Pol roku??? Vsak toho sa da zbavit do 2-3 tyzdnov, ak vies co robis...
Ano, téhle ruduchy se dá zbavit i dřív, než za půl roku. To ale nesmí akvarista, kterému chcete pomoci, vytrvale odmítat některá vaše doporučení. (O nichž víte, že bez nich bude likvidace této řasy hodně složitá...) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ajka
Nevím teda jakou máš nádrž, ale pokud to není nějaká nakažlivá choroba tak by určitě pomohlo měnit vodu teď aspoň dvakrát týdně část a po čase jednou týdně, Koupit hodně rostlin a zařídit aby se jim dařilo a pak teprv až bude akvárium v rovnováze, přemýšlet o nějakých nových rybkách. Takovýhle rady jako vyvařit všechen písek a umýt akvárium v savu mi nepříjde jako chytrý řešení, a pokud je to špatnou údržbou tak ani dlouhodobě úspěšný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:10 R Muž Silent [5949] – Re: Ajka
Hladinu dusitanů a dusičnanů je možné zjistit testy. Ty není problém koupit v akvaristice. Hladiny těchto látek by měli být ideálně NO2 (dusitany) neměřitelná a NO3 (dusičnany) do 20 mg/l. Ale snesitelné je do 50 mg/l .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:10 Muž Yirka [9126] – Re: Ajka
Nejlépe nějakými testy. Zvláště u nověji založených nádrží je dobré základní parametry vody pravidelně sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:07 Ajka – Re: katterinecka
a ako zistim, ci sa zvysila hladina dusitanov a dusicnanov? a kedy je to este v pohode a kedy uz moc? tetra a prisavniky su tam same cca uz dva tyzdne - vtedy mi posla posledna rybka... myslela som, ze za nou skoro pojde aj ta posledna tetra. no modra vodicka asi zabrala, bo ta jedna stale zije + prisavniky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ajka
pomohly by informace o akváriu, velikost, údržba a nejlíp i fotka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:03 Ajka – Re: Kent
umreli postupne do dvoch-troch tyzdnov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 21:43 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: petulevrtule
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 20:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: invalida
achjo, tak to je hrůza :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 20:32 S Muž invalida [3881]
30 let sem neměl řasu.....ale netuším proč :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 20:24 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
Kent napsal: tak tie umrtia tak to teraz neviem .. za kolko UMRELI po prenose do aqvaria? ak do 1 dna tak to bolo prenosom

To nemusí být vůbec pravda, mohla stoupnout hladina dusičnanů, nebo dusitanů, také záleží na celkových podmínkách v nádrži, pokud jsou hodnoty stále vysoké. Takže by to vyvařování a desinfekce mohly být úplně zbytečné. Navíc nemocným rybám to může trvat mnohem dýl než se nemoc projeví a než se nakazí ostatní ryby, nemusí umřít během jednoho dne. Ty jsi takový odborník že to poznáš podle jedné otázky, bez žádných popsaných příznaků a bez fotek nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 19:20 petulevrtule – Re: protein007
To ano, ale já to počítám i s tím, než zmizely veškéré kousíčky i ty miniaturní - zbytkové, na listech, kdy se přestala vytvářet řasa i na skle apod. ;-) a přesně to byly 4 měsíce ;-) a ještě tam byly nějaké další problémy ;-) nebudu to tu rozepisovat, bylo by to na celou A4, prostě to nebylo to jednoduché, když se to rozjede...A krom ruduchy se nám tam objevila i nějaká přisedlá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.05.2010 18:31 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
tak tie umrtia tak to teraz neviem .. za kolko UMRELI po prenose do aqvaria? ak do 1 dna tak to bolo prenosom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 17:38 Ajka – Re: ryby von
a ked to setko spravim, tak mozem rybky vratit? nemoze sa stat, ze nakazia nove? (lebo v druhom akva mam zatim mladatka gubiek - a tie by som tam potom dala... ze nemozu sa nakazit, ked bude vsetko ocistene a prevarene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 17:29 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
ryby von , voda do zachodu piesok vyvarit a preprat kamene predrhnut a preprat a rastlini nijako mechanicky vycistit .. prsote generalne prerobenie akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 17:21 Ajka – tiež prosim o radu
nedavno som si kupila 2 nove rybky do akva (predtym som tam uz 6 mala). A zacali mi postupne kapat - aj som ich liecila modrou vodou a nepomohlo :( Teraz mi zostali len dva prisavniky (tie tam boli povodne) a jedna tetra cisarska (to bola ta dokupena) - moze byt ona prenasacom choroby? bojim sa uz dokupovat nove rybky, no teraz je to akva take prazdne.. Co mam spravit? Vie mi niekto poradit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 17:14 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: petulevrtule
Pol roku??? coze Vsak toho sa da zbavit do 2-3 tyzdnov, ak vies co robis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 16:39 petulevrtule
Já bych využila ještě toto:
www.horacovoakvarium.cz/…

díky tomuto článku, díky radám ustavprochore a Sidovi, jsme se toho úspěšně zbavili...Ale trvalo to půl roku. Změnili jsme některé chody akvária a osvětlení. Osazenstvo nádrže a je klid...nachvilku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 16:24 Muž Sewer [99]
Tady - rybicky.net/forum/5522
Doporučuji přečíst celé, má to 13 stránek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 16:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Markus
Ruducha X-) Je toho tady na fóru o ní hodně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 16:19 Markus – Re: voko
při mechanickém odstranění se oběví jinde...roste to i na kamenech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 16:18 Markus – Re: Markus
Fotka k příspěvku co s tím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   18.05.2010 16:17 Muž voko [9] - Živorodky
Nejde to pořádně vytrhat?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 16:17 Markus – Re: Markus
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 16:16 Markus – Re: Markus
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 16:15 Markus – Prosím o pomoc vyřešení problému...
Fotka k příspěvku rozmnožila se mi v akvu jakási štětičková řasa...
bojuji s ní už půl roku tj.pravidelná výměna vody,odkalování...
přidávám foto
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 15:43 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: dominik
Hladaj v tomto vlakne pod nazvom "vousata ruducha", ako sa jej zbavit. Chemiu netreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 14:10 Muž voko [9] - Živorodky
No podobnou řasu řešil můj strýc a dalo se na to koupit nějaké léčivo - tablety. Pak řasa ustupovala. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 14:07 dominik – Černá řasa
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu o jakou řasu se jedná, případně jak se jí zbavit. Pokud se to tu už řešilo, tak se omlouvám - zřejmě jsem neměl štěstí při hledání.
Předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 16:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: flanker
Je vhodnější používat jednotlivé složky, (podle konkrétní potřeby), než směs, kterou do akva případně přidáváte živiny, kterých máte dostatek (nadbytek?)...
(PMDD není běžné komerční hnojivo s "minimálním" obsahem živin, se kterým jen tak nepředávkujete.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 15:45 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: flanker
Tak to velmi neporadim... dalo by sa s tym pohrat tak, ze by ste si to prepocitali, kolko toho davat vzhladom na tu koncentraciu. Ale pri cene okolo 2 eur za cele PMDD sa moc neoplati s tym tolko babrat, aspon ja to riesim v tomto pripade tak, ze to cele vyhodim a spravim znova. Mozno by sa to dalo zachranit tak, ze ked uz mate zarobene PMDD osobitne bez KNO3 a KH2PO4, tak donho dosypte tieto 2 zlozky, a ziskate tym to co potrebujete :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:20 flanker – Re:protein007
No este ze som sa spytal.Ked som to takto "zbabral" viete mi povedat kolko toho davat ked to mam namiesane kazde zvlast?Alebo objednam novu varku a namiesam to spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 12:21 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: flanker
Myslel som namiesat to komplet spolu so vsetkymi zlozkami, a davat tam 2-3ml toho mixu, tyzdenne. Cize v ramci tych 2-3ml je aj KH2PO4 v prislusnom pomere s ostatnymi zlozkami. Keby ste davali 2-3ml len KH2PO4, tak by to bol "mazec" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 10:17 flanker – Re:flanker
Prepacte mi ze som 4x pouzil slovo VAZNE.Ale uz som vazne :-D nevedel co robit.Este raz dakujem za ochotu pomôct vsetkym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 10:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: flanker
...Ja som nechcel spochybnit NIKA ze to tak robi...
Z toho vás vůbec nepodezírám! :-)
Jen jsem využil toho, že jste jej zmínil; není to dlouho, co jsme v jeho "240" řešili podobný problém a šlo to dost rychle... :)
Podobně, jako u Rudika, jehož "čerstvý přiběh" si můžete vyhledat na Akvarko.cz...
Moje nabídka platí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 09:59 flanker – Re:Sid
Dakujem za ochotu pomôct.Ak sa jej nezbavim urcite sa ozvem :-) .Ja by som tam nasadil vazne aj viac rastlin,ale mal som pocit ze uz nie je kam :-) .Ta egeria mi vazne nenarastla ani o 1cm.Poviem to inac- mne by stacilo ako tie rastliny rastu,keby tam nebola ta potvora.Chapem ze akva nemôze zarast za mesiac.Ale uz som z nej zufali sad .Ja som nechcel spochybnit NIKA ze to tak robi.Vazne nie.Len som si zacal mysliet ze ma vazne ine hodnoty vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 09:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: flanker
Nikova akvária znám hodně důvěrně. :)
Proti vašim je má výrazně zarostlejší rostlinami a mohu vás ujistit, že do žádného ze svých akva nepřidává ani kapku hnojiva; živiny dodává "přes rybky" a pravidelnou výměnou části vody. (Ta nemá parametry o nic "lepší", než ta vaše. :-))
Zkuste, co vám radí Protein 007, a kdybyste došel k závěru, že tudy cesta nevede, ozvěte se. Poradím vám to, co jsme s Nikem udělali, aby ruducha zmizela. (Trvalo to cca měsíc.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 09:47 flanker
Tak som vycistil akva.Odkalil a vymenil som polovicu vody.Namiesal som PMDD.KNO3 a KH2PO4 som namiesal kazde zvlast.Takze pridam 5 ml.Do konca tyzdna kazdy den 3 ml-aj KH2PO4 ?Prepac mozno blba otazka,ale nerad by som nieco pokaslal.Len sa uistujem,ze som to spravne pochopil :-) .Vazne ma to uz stve.Ja by som kludne vydrzal s tou dennou vymenou vody,ale aj ja som uz pochopil ,ze by musela mat ine hodnoty.Dufam,ze to bude fungavat.Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 22:12 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: flanker
Problem je v NO3 a PO4, su nulove, a tym padom rastliny nemaju z coho rast (a ruducha ma, lebo dokaze vyuzit aj tie zvysky, co tam dodas pri vymene vody). Keby si chcel hnojit len vymenou vody, tak pri tvojej vstupnej vode by si musel menit tak 100l denne :-) Namiesaj si teda kompletne PMDD (aj s NO3 a PO4), a skus dat prvu davku 5ml a tyzdenne potom 2-3ml. Hlavne je, aby ti nekleslo NO3 pod 10mg/l, podla toho zistis casom aj presnejsie davkovanie... Vodu men tak 30% raz za tyzden, a hnoj az potom, aby si zbytocne nevylieval hnojivo do odpadu. Ked ti zacnu rast rastliny, ruducha by mala odist do 2 tyzdnov. Potom staci prejst na rezim vymeny 30% vody raz za 2 tyzdne. A samozrejme hnojit dalej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 21:44 flanker – Ruducha na ustupe
Este som zabudol,aj test na P mi ukazal 0 ..? Tento test je od rataja,tie predosle boli Sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 21:38 flanker – Ruducha na ustupe
Ahoj.Prosim o radu.Ku koncu min roka sa mi v akva 200 l objavila ruducha.Zanedbana udržba.Pred 2,5 mesiacmi som akva trosku prerobil,nasadil nove rastliny ale ruducha stale tam.Dosadil som stonovky-hygrophila,heternathera,limnophila,ludvigia,cerathophlum,eustralis,nesaea.Lenze rastliny nerastu.Teda rastu ale pomaly-hyg.,lud.,egeria nerastie vôbec,cerathophylum sa mi rozpadlo uplne.Precital som toho dost,viem ze treba nastartovat rastliny.Dal som prec aj korene.Cital som tu na nete,ze NIKO hnoji pravidelnou vymenou vody.Mesiac som denne menil 10 litrov vody,a ta potvora rastie ako ...Viem ze nezmizne za mesiac,ale aby rastla este viac?Hodnoty vody v akva su NO2-0,NO3-0,Ph-okolo7,uhlic tvr.12,na Fe nemam test.CO2 pridavam z flase cez difuzor.Voda z vod ma hodnoty NO2-0,006mg/l,NO3-6mg/l,Ph-7,7,Fe-0,05mg/l,Ca-83,2mg/l,Mg-12,7mg/l,celk tvr 22,4N.Svietim 3x30w.Myslim,ze by mi mohlo pomôct PMDD.Chcem poprosit skusenejsich co a kolko davkovat.Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 22:36 Muž filipsi [1295] – Re: janmacu
U me v akva skoro ne. A pokud tve nejsou na okne ...
Kytky, co manzelka premistila do tmavych rohu (protoze se tam "prece hodi"). to uz take maji za sebou. Nektre za pul roku, odolne za rok. Take mi prvni mesice tvrdila, jak krasne rostou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 21:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: janmacu
Ale i tak. To, jestli něco zdárně roste říkejte tak po půl roce (lépe po roce). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 21:49 Muž janmacu [18] – Re: filipsi
roste mi to i bez přidaného světla,ale pomalejš,ve tmě nejsou,taky existuje dení světlo,u vás ne? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 21:19 Muž filipsi [1295] – Re: janmacu
Bohuzel kdyz pockas jeste nejakou tu chvili, bude akva i bez rostlin. To je zarucene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 20:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: janmacu
Toho samého docílíte s hromadou rostlin a silným světlem. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=1251