Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:32 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Mike
Uff máš jej dostatočne..takže veľa nervov pri boji s ruduchou tone ..neprajem nikomu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:26 Muž Horác [3942] – Re: Mike
Přesně tak. Není to klasická štětka, ale ruducha to je. Typuju rod Compsopogon. Jak už napsal Eff, je tady toho o ní napsáno ... hodně :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:21 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Mike
Hledej ve fóru slovo "Ruducha"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:19 Muž Mike [3] – Řasy moooc
Fotka k příspěvku Mam problem strašně rychle se mi začali rosšiřovat řasy po akvárku nevím co stím držijou tam jako *****.Potřebuji poradit ňáky přípravek který mne je zničí ale zaroveň neuškodí rybám ani krevetkam,nemám totiž karantenu.
děkuji a sem s pozdravem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:19 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lada2
Se srdcem zkušenost nemám - nikdo z těch, u nichž jsme se ruduchami "bavili", jím nekrmí. Ale domnívám se, že to bude tak, jak píšete. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:19 Žena darka [520] – Re: Sid
Tak už nám to tajemství prozraďte ano Já jimi nekrmím, mým rybkám nechutnají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: darka
Netvrdím, že kdo krmí patentkami, (občas je svým rybkám taky dopřeju, ale jen v živé formě :-)), musí mít akva zarostlé ruduchami. Jen opakovaně konstatuji, že tam, kde jsem šel řešit nechutně bující ruduchu, tam se obvykle "futrovalo" mraženými patentkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:01 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Lada2
Mne to mrenky vyzbieraju cele, do posledneho kusa, aj co zapadne medzi kamienky... Len by som bol zvedavy, co tvori zvysok tej mrazenej kocky, ked od nej odmyslim patentky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:54 Muž Lada2 [11] – Re: Sid
myslim ze to nebude jen patentka ale i mrazene srdce a cse dalsi.Ryby to rozcupujou vsude teda aspon yt moje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:53 Žena darka [520] – Re: Sid
Tento vztah přisuzujete pouze mraženým patentkám nebo i živým ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: protein007
Ne, ne! ne Odpad z kanalizace ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:42 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Sid napsal: ... Mám pro ten vztah i své vysvětlení. :-)

Ake? Primiesavaju tam aj odpad z kanalizacie? :-) Nieco take tam asi bude, lebo aj voda zacala smrdiet posledne dni ovela viac po rybacine...inokedy som aj 3 tyzdne necistil akvarko, a voda "vonala" stale rovnako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: protein007
...Compsopogon zacala rast asi 5x rychlejsie, a prvykrat sa mi objavila aj stetickova ruducha... Takze mrazene patentky maju na to jednoznacne silny vplyv, lebo predtym tam bola uz na ustupe...
;-) :-)
Jsem rád, že mé podezření potvrzujete. Já jsem v tomto směru žádné pokusy nedělal, ale jak jsem napsal - souvislost mezi "bujícími" ruduchami a mrazenými patentkami vnímám zřetelně. Mám pro ten vztah i své vysvětlení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:20 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: protein007
Tak z 24-48 hodin bolo nakoniec 72 :) Ale test ukazoval aj tak to iste, 0.1mg/l Fe. Dnes mi doniesli dalsiu rampu, T5 2x54W, ale nezmestila sa tam (vyrobili ju o 0.5cm dlhsiu). Kazdopadne ked som ju len tak polozil na otvoreny kryt a zapol, rastliny zacali bublat minimalne 2x viac :-) Ostanem teda zatial pri slabsom svetle a vymene 1/3 vody 2x tyzdenne, a buduci tyzden dam skratit tu rampu a asi zacnem aj bublat CO2... Jo a budem hnojit MgSO4, nech mi to zdvihne hodnotu Mg z nuly.

Inak v druhom (mensom) akva som posledny tyzden vydatne krmil patentkami (od polskej fy. Katrinex), pre pokus aky to bude mat ucinok na ruduchu - ked mal Sid na to podozrenie, nedalo mi to :) Compsopogon zacala rast asi 5x rychlejsie, a prvykrat sa mi objavila aj stetickova ruducha (asi 1/2cm na spicke jedneho anubiasu). Takze mrazene patentky maju na to jednoznacne silny vplyv, lebo predtym tam bola uz na ustupe. No jo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 19:59 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Eff
Jo, to by mohlo byt. Niekde som cital, ze testy Fe ukazu skutocny obsah Fe (vratane chelatovej formy) az po 24-48 hodinach. A mozno sa mi zvirilo nejake Fe zo dna (Florapol), ked mi napustali prvykrat akva... Spravil som ten test teda znova, a pockam na pozajtra cez den na vysledok, ze kolko tam toho je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:37 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: protein007
Né né, Fe né. Ruducha se často vyskytuje právě v nádržích s vyšší koncentrací Fe. A podle mých zkušeností pokud je Fe měřitelné, je ho tam až až. Navíc pokud chci zjistit jestli tam chyběl jeden prvek - Mg, nenaleju jich tam víc, neb pokud by to opravdu pomohlo, nedokázal by jsi určit, který opravdu zafungoval.
Samozřejmě souhlasím s názorem, že přidávat CO2, to by v tvém případě bylo ku prospěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:15 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Eff
Ten test Mg je na morsku vodu, a ja som ho pouzil na sladku - teoreticky aj to by mohlo skreslovat vysledok, ale netusim ako ten test funguje, tak neviem ako je presny... Test na Ca nemam, nikde ho nemali, tak snad buduci tyzden. Nemal by som okrem Mg hnojit aj Fe? V navode k Fe testu pisali, ze vraj optimalna koncentracia je okolo 0.5mg/l, aj ked zasa by mi to mohlo zablokovat prijem niecoho ineho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:58 smik – Re: protein007
Pokud pominu ostatní, tak z mého pohledu je tam CO2 málo a jeho měření diskutabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:46 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: protein007
GH=12 a Mg=0? Nemám důvod tomuto výsledku nevěřit, ale pro jistotu bych Mg změřil zdruhé stray - testem Ca. Pokud takový test nemáš, začal bych zkusmo hnojit pouze hořčíkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:41 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: ustavprochore
Tak dnes som sa konecne dostal ku testom. CO2 mi vyslo 13mg/l (Tetra test), takze toho by tam malo byt vraj dost. PO4 pod 0.1mg/l, Fe 0.1mg/l, Mg 0mg/l, NO3 15mg/l, NO2 0mg/l, GH 12, kH 3, pH 7.0. Toz vyzera to, ze to bude nedostatkom zivin :-O Mg=0 si viem vysvetlit tou ruduchou, vraj ho spotrebovava velmi vela. Ostatne asi vytiahli rastliny...no nic, idem hnojit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:08 smik
Sid napsal: Nejspíš myslíte toto? :-)
<a href="http://www.akvarijni.cz/texty/text04.htm" target="_blank" rel="nofollow">http://www.akvarijni.cz/texty/text04.htm</a>


Nevím co myslel filipsi, ale já osobně jsem českých článků (možná k mé smůle) četl jen málo. Tento ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 00:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Johan
...Je to spíš o preferencích...
Ale i o "nastavení" kompenzačního bodu CO2 u jednotlivých rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 00:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filipsi
Nejspíš myslíte toto? :-)
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 00:00 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: smik
...Předpokládám, že listy rostlin se musí připravit na to aby mohli přijímat uhlík z různých zdrojů. Pokud by přijímaly uhlík z hydrogenuhličitanů a výměnou vody bych dodal nějaké množství volného CO2, začnou dělat něco aby mohli přijímat uhlík z volného CO2, jenže ho za nějakou dobu sežerou a musí se přizpůsobit zpět a až to udělají tak jim dodám zase volný CO2 ve formě výměny vody...
Ony nemusí vlastně dělat "nic", protože CO2 přijímají prostou difuzí. Jakmile je v prostředí CO2 nedostatek, je to tak, jak jste napsal - rostliny musí "přepnout" na jeho asimilaci z hydrouhličitanů, (případně z uhličitanů). Ne všechny kytky to však umějí, (i když většina ano, jak poznamenal Johan), a co je důležité - i ty, které to dokážou, k tomu potřebují mnohem více času, než řasy. Řasám stačí k přizpůsobení řádově hodiny, vyšší rostliny se adaptují v řádu dní až týdnů.
Domnívám se, že denní kolísání obsahu CO2 vyvolané přirozenými procesy, (asimilace a dýchání rostlin, dýchání živočichů), není tím, co by vyšší rostliny "traumatizovalo". :) Stejně, jako třeba "jednorázové a krátké" zvýšení koncentrace CO2 způsobené např. výměnou části vody s vyšší koncentrací volného CO2 nebo vody s nižším pH, které posune uhličitanovou rovnováhu vody v akva "doleva".
Co jim však vadit bude, je střídání "dlouhodobějšího" období přesycení CO2 s obdobím bez umělého zvyšování jeho koncentrace, zejména bez adekvátní úpravy intenzity osvětlení rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 23:06 smik
filipsi napsal:
Jako Ty nesetris tvrzenimi nekde prectenymi, tak i ja nemusim setrit slovem neexistuje, pokud k jeho pouziti vidim duvod ;-) .

Něco jsem si sám vyzkoušel něco jsem přečetl. Snažím se používat informace, které jsou důvěryhodně vyzkoušené a doložené měřením případně studiemi. Sám jsem je nedělal. To co tady řešíme vyzkoušené nemám a dokážu si představit, že tak nemusí být, ale zatím úplně přesvědčen nejsem, chyba ovšem může být na mém přijímači.
Ale moc neberu ty všemožná tvrzení když někdo řekne NO3 způsobuje řasy, protože to Franta řikal. (je to příklad nebrat osobně ;-) )

Navic souhlasim s Lada2. Je to mimo. Takže končím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 22:52 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: smik
Z hydrogenuhličitanů jsou uhlík schopny přijímat téměř všechny. Spíš bych vyjmenoval které nejsou schopny. Je to většina mechů (mimo Fontinalis antypiretica a pár dalších). Je to spíš o preferencích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 22:41 Muž filipsi [1295] – Re: smik
Sid urcite bude mit po ruce vhodny odkaz, ja tak nejak kdyz neco prectu, vim, ze jsem cetl, ale nikdo ze me uz nedostane kde. Ale urcite nebude nad lidske sily to znovu najit.
Jako Ty nesetris tvrzenimi nekde prectenymi, tak i ja nemusim setrit slovem neexistuje, pokud k jeho pouziti vidim duvod ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 22:37 Muž Lada2 [11] – Re: smik
newjak se nam da diskuse o likvidaci ruduchy za pomoci Phosexu zvrtla:-))))
Dela se tu z toho vedeckej krouzek. palec
navic myslim ze 80procent lidi ani netusi o cem jednate no to uz by asi opravdu chtelo extra pripevek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 22:33 smik – Re: filipsi
Já bych nechtěl tvrdit ,že v nějaké nádrži není žádná koncentrace CO2. Otázkou je kolik se ho přes vodní hladinu dostane do vody. Dá se někde vyčíst které rostliny jsou a které nejsou schopné přijímat uhlík z hydrogenuhličitanů?
Slovem neexistuje bych se snažil šetřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 22:08 Muž filipsi [1295] – Re: smik
Ve sve uvaze zapominas na jednu (nebo mozna nekolik) veci.
co2 je neustale do akva doplnovan pohybem vody, difuzi z hladiny. Voda se opet snazi spolu s celym systemem zaujmout stav, pro nej prirozeny pro dany tlak a teplotu. Takze nikdy nenastane v akva to, ze co2 "dojde". Nastane to, ze jeho koncentrace je mala, pro dobry rust rostlin nedostatecna (a danou uroven ozareni). Co2 bude limitem rustu. Pres noc opet ale jeho koncentrace stoupne. V jake mire si to muzeme predstavit, ukazuji moje grafy (tady bych byl rad, kdyby se nekdo treba jeste odhodlal take o vikendu az bude treba nemocny, s Ph metrem nejake to akva zmerit, at je vzorku vic. A to jak akva bez syceni, tak sycena mirnym burcakovanim nebo z lahve bez controlleru).
Takze neexistuje nic takoveho jako akva bez co2, kteremu (rostlinam) pridanim vodovodni vody zpusobim nahly sok dostatkem co2.
Druha vec je, ze ne vsechny rostliny jsou schopne prijimat C z ruznych zdroju, a i ty schopne maji tuhle schopnost v ruzne mire.
Proste stale si myslim, ze puvodni tvrzeni pravda neni, i kdyz dokazu sledovat myslenkove pochody toho, co to vymyslel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 21:57 smik
Yirka napsal: O tvém to říci nemohu, neb prezentaci nemáš. ;-)

Čekal jsem kdy to přijde. Nikde jsem nečetl, že by to bylo povinné ;-)

Já jsem jednak špatně pochopil v tvém příspěvku "po 1W/L" asi mělo být pod.
Možná jsem se unáhlil já jsem na tohle členění zvyklý ze zahraničních fór tam se používá běžně.
Příště budu psát
rostlinné akvárium s vysokou intenzitou osvětlení a umělým sycením CO2.
Je to jednodušší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 21:48 smik – Re: filipsi
No vycházím z toho (zjednodušeně), že rostliny na 1. místě budou brát uhlík z kyseliny uhličité, která tuším vznikne z volného CO2, pokud ta chybí pak začnou brát z hydrogenuhličitanů (tím se zvedá pH a snižuje dKH), pak hydrolíza uhličitanu vápenatého (další zvedání pH).
Předpokládám, že listy rostlin se musí připravit na to aby mohli přijímat uhlík z různých zdrojů. Pokud by přijímaly uhlík z hydrogenuhličitanů a výměnou vody bych dodal nějaké množství volného CO2, začnou dělat něco aby mohli přijímat uhlík z volného CO2, jenže ho za nějakou dobu sežerou a musí se přizpůsobit zpět a až to udělají tak jim dodám zase volný CO2 ve formě výměny vody.
Snad bude k pochopení co tím myslím, vědecké statě se mi psát nechtějí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 21:28 Muž filipsi [1295] – Re: smik
Jak kdy, ale vzhledem k velice male alkalite moji vody hodne malo. v te dobe, pokud pamatuju, nejake to biogenni odvapneni nastavalo v malem akva (viz hodnoty). V techto hodnotach se to blbe doma meri. Troufnu si odhadnout, nejakeho pul stupne pohyb behem dne. Proc se ptas? Nejak mi unika souvislost s puvodnim tvrzenim, ze vysokym obsahem co2 ve vodovodni vode (nesycenemu) akva pri castejsich vymenach vody budeme skodit ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 20:27 smik – Re: filipsi
A mění se i dKH směrem dolů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 19:58 smik – Re: Yirka
Můžu na ně dostat odkaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 19:03 filipsi
smik napsal:...
O jakejch koncentracích se bavíme?...


Jeden priklad, dve akva nesycena co2 (jedno nikdy, druhe od te doby vetsinou jo, ale flakam to) :
rybicky.net/forum/6106…

Parametry kohoutkove vody k nalezeni na netu, pro ruzne lokality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:56 Muž Yirka [9123] – Re: smik
Podle mě je ta kategorizace postavená nepřesně a raději bych ji nezevšeobecňoval do podvědomí akvaristů.
Existují totiž i nádrže s osvětlením po 1W/l a bez sycení CO2, které jsou třeba technicky na výši po jiných stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:49 Muž Lada2 [11] – Re: smik
jenze to jsou vetsinou akvaria delana cilene a na kratkou dobu.Vyfoti a pak znova preskalada.Teda vyjimky se najdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:48 smik
Yirka napsal: Takže podle tebe jsou rostlinná akvária HI-tech a ta více zaměřená na rybky LOW-tech? Já bych je tak tedy rozhodně nedělil.
Ne podle mne jsou rostlinná akvária rostlinná akvária.
Hi-tech - vysoké osvětlení, sycené CO2
Low-tech- nižší osvětlení bez umělého dosycování CO2.

Moje chyba. Já mám v šedé kůře mozkové nějak zakódované, že se bavím o typu akvária ala Amano, Knott a podobné.



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:36 Muž Yirka [9123] – Re: smik
Takže podle tebe jsou rostlinná akvária HI-tech a ta více zaměřená na rybky LOW-tech? Já bych je tak tedy rozhodně nedělil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:22 smik
ustavprochore napsala: Hmmm, se stačí podívat, kolik ryb v akva tu má většina lidí (včetně mě). Aby si to někdo nevzal jako příklad. ;-)

Primárně se bavím o rostlinných akváriích s malým množstvím ryb. Tak doufám, že to někdo jako příklad nebude brát. :-)

johan napsal: Při přidání vody o vyšší koncentraci CO2 se rostliny nenamáhají, ba naopak. Pomyslná výhybka se u vyšších rostlin přepne až po pár dnech.

No mám pocit, že jsem snad na Tropice četl něco jiného. Musím to najít. Máš nějaké seriozní pojednání které bych si mohl přečíst, že je tomu tak jak říkáš?

filipsi napsal:Samozrejme, ze ve vodovodni vode co2 je. Stejne tak ale je v kazdem akva po ranu, pred zapnutim svetla. I kdyby tam pred vypnutim bylo jen v mizive koncentraci.

O jakejch koncentracích se bavíme?

Sid napsal: Protože jsem to "odmastil". :-)

Říkám díky, ale zas až tak mi na tom nezáleží. Pokud si někdo potřebuje honit ego má možnost.
Pokud napíšu blbost a někdo mi ji vyvrátí věcnou argumentací a důkazy. Rád si nasypu popel na hlavu. :-)


No možná by bylo vhodné nezasírat Lada2 jeho téma a otevřít si vlastní :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:55 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Lada2
Aha no pěkné odkazy, tak že strejda přidává Co2 kvůli posunu PH zřejmě.

EDIT: k čemu je to maštění a odmašťování dobré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:40 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DrBolíto
Protože jsem to "odmastil". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:37 Muž Lada2 [11]
www.medportal.cz/…

www.euroclean.cz/…
tolik k tomu kolik je CO2 ve vodovodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:35 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid
(OT) Jak omastil? nikde nic nevidím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: smik
...U akvárií postavených lako lowtech tzn. bez CO2 s nízkým osvětlením...
Nevím, proč vás za tento příspěvek někdo "omastil"?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:25 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Lada2
Tak bublinky si myslel, no to ale není barva to je odraz odlesk. Pokud jsou v sycené minerálce pak to jsou opravdu bublinky CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:23 Muž Lada2 [11]
At zije pan Google:-)))
Pitná voda má mít:
stabilní pH v rozmezí 6,5 až 9,5
obsah CO2 (celkový) ≤ 44 mg / l
nemá být jinak agresivní , má splňovat hodnotu kyselinové neutralizační kapacity KNK4,5 věčší něž 1,0 mmol / l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Lada2
No, to je to, čemu půlka lidí říká chlor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:19 Muž Lada2 [11] – Re: DrBolíto
a cepoval sis nekdy mineralku treba z tech vyrobniku co byli na komunistu ve fabrikach?? Ta voda take neni bila kdyz ji napustis do sklenicky tak zjistis ze jsou to drobounke bublinky at uz vzduchu nebo neceho jineho neni to barva vody.Take netvrdim ze obsah Co2 je kdovijaky jen jsem si vzpomel na jeho vyrok.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=1351