Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
vyndat dřevo, i když ty ho tam moc nemáš. Kde všude je ta ruducha? Je hodně na rostlinách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:01 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
Žádné rady?Prosím.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 23:14 Muž Sanka [10] – Re: katterinecka
Bohužel jen 15W,ale kryt mám celý vylepený alobalem,tak se to aspoň snažím podpořit a vodu se snažím měnit tak 1 týdně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 22:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
spíš bych ruduše zhoršila podmínky k růstu. Možná by pomohly ještě nenáročné stonkovky - limnophilla, heternanthera, ludwigia repens nebo podobné. Kolik tam más světla a jak často měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 22:07 Muž Sanka [10] – Ruducha konkrétně
Ahoj,chtěl by jsem poprosit o radu,šlo by do mé nádrže ještě přikoupit třeba 2 ks Parmičky siamské?Vím,že nádrž na to dost velkou nemám,ale kdyby jsem jí až povyroste někomu daroval,tak by to snad šlo,jen mám strach,aby nebylo potom přerybněno..VIZ. PREZENTACE..Četl jsem,že na ruduchu je výborná i Přísavka thajská,ale to je zase agresivní ryba a black molly,které taky někdo vychvaloval se mi opravdu vůbec nelíbí,ani živorodky..Děkuji za radu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 10:12 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: lucie
Tak to přesazuj postupně, před výměnou vody přesaď 1-3 rostliny, až budeš hotová, začni odčerpávat vodu z místa činu ať odsaješ kal. Další přesadbu za 14dní aby kytky již přesazené, měli čas začít opět růst. Pokud to uděláš najednou, všechny kytky přestanou růst a soustředí se na kořeny. A to je minimálně 14dní hromadících se živin a řasy toho využijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:21 R Muž Silent [5949] – Re: lucie
Počkal bych až se situace stabilizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:20 lucie – Re: Haimdol
ja už s tim bojuj půl roku,jěště se zeptam,chtěla jsem akva komplet přesázet,v teto fázi je to asi hloupost že?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:18 R Muž Silent [5949] – Re: lucie
Taky se mi v jedné nádrži rozbujela ruducha (díky zanedbané údržbě) a odstranění trvalo 3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:16 lucie – Re: Haimdol
aha tak to jsem opravdu netušila,ja se to snažim otrhávat a ruzně seškrabovat ale není nic moc,na některá mista stači zajet hadičkou a ruducha se nasaje....děkuji Vám moc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucie
opravdu do toho moc nehrabej. Mohla bys pořídit parmičky černopruhé, ale až vyrostou tak tim to bude docela malé. Nebo se snažit oddělávat rudochu mechanicky, vytrhávat nebo kartáčem, třeba při snížené hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 09:12 R Muž Silent [5949] – Re: lucie
Boj s ruduchou je vždy na dlouhé lokte. Tady jde mimo jiné o to, že rostlinky patrně začali dobře růst a začali odebírat z vody živiny čímž se snižuje jejich koncentrace a celkově se zlepší prostředí. Pokud narušíte růst vyšších rostlin vytrháním rozbují se řasy. Navíc dno funguje jako obrovský biofiltr a jeho přílišným vyčištěním přijdete o důležité bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:07 lucie – Re: Haimdol
děkuji za radu ale tahne se to nějak přiliš dlouho,dochází mi trpělivost,naruší se i v tom případě žě se vrátí původní voda????filtr čistit nebudu,popřípadě poradte nějaky urychlovač-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 09:03 R Muž Silent [5949] – Re: lucie
Pokud se povedlo, že je ruducha na ústupu tak buďte ráda a dejte tomu čas. Pokud uděláte to na co se chystáte dosáhnete maximálně toho, že se naruší pracně nastolená rovnováha v nádrži a ruducha se nejspíše vrátí v plné síle. Chce to trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:00 lucie – prosim prosim o radu
Hezký den,prosím o radu zkušenější akvaristy,mám problem s ruduchou,usadila se mi na pozadi a jelikoš je hodně členité je to problém,nasadila jsem plno rostlin a ruducha je na ustupu,minimalné se už netvoří nová,šedne a odpadáva ale tímto tempem je to na hodně dlouho,napadlo mě vypustit akva vyndat rostlinky,ryby,a celé to vydezinfukovat zředěným savem,pote vratit PUVODNÍ vodu,vznikne problem????jedná se o akva 80L,filtr JBL cristal 700 děkuji moc všem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 22:37 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
fakt este dodam...
chcel som vediet o kolko stupne obsah Fe po pridani...nech to nemusim merat...a dostal som toto...
"plná dávka Brutusu 100ml/200 l vody Vám na 1l vody pridá asi 0,3 - 0,35 mg
Fe."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 22:27 Muž kortezhugo [983] – Re: tatranec
...no trochu sa zastanem toho Biofloru...
...ako hnojivo je vyborne -ale nikdy som nepouzival "PRESNE doporučený postup"...-teda " 1 x týdně, později (asi po půl roce) 1 x za 14 dní."...

davkoval som cca ako PMDD...-teda denne "male davky"

podla mna je problem "inde" -v tom ze clovek do akva naleje nieco "naraz" -toto bude ten problem...

z Biofolru alebo Brutus-u na PMDD som presiel len koli cene...

taktiez je "zavadzjuce" ono drzanie obsahu Fe na 0.3...
preto ze Fe sa da dodat korenom bez toho ze sa vo vode nieco namera...a tiez merat obsah Fe vo vode je pekna "pakaren"...



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2010 20:56 Usine – Re: tatranec
Snahy o zvýšení obsahu železa na doporučenou mez, je nejlepší cesta jak se co nejrychleji dopracovat k ruduše. Z hnojivem to chce hlavně ze začátku velmi opatrně a dávkovat ho v podstatně menších dávkách než je doporučeno. Další výborný krok je zahodit test na Fe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 20:50 Muž tatranec [5] - Rostliny – Re: vaclav
...máš úplnú pravdu palec ...od istého času nehnojím vôbec...predtým som sa držal len faktu že som mal nulovú hodnotu železa v akva a chcel som to napraviť používaním Biofloru...dodržiaval som PRESNE doporučený postup...dokonca sa podarilo aj zvýšiť hodnotu železa na požadovanú úroveň...avšak zaplatil som za to ruduchou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2010 17:47 Usine – Re: tatranec
Pokud nevíš jak hnojivo používat a kdy a kolik, tak se nediv že ti roste ruducha. Než špatně hnojit to je lepší nehnojit vůbec. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 09:06 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: tatranec
Problem je obecne v hnojeni nezabehle nadrze. Takze ano, zrejme ruduchu zpusobilo zbytecne hnojeni bioflorem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 16:35 Muž tatranec [5] - Rostliny
ja si naopak myslím, že používanie Biofloru zásadne dopomohlo k vývoju Ruduchy v akvárku...mám s tým vlastné skúsenosti...keď som používal Bioflor tak sa mi objavila ruducha, ktorej sa nemôžem zbaviť doposiaľ...Bioflor som už dávnejšie odstavil a ruducha sa pomaly znormalizovala, aj keď úplne ešte neustúpila...aj tu na fóre som našiel viacero odkazov o tom, že používanie Biofloru od Rataja má podstatný podiel v podpore rastu Ruduchy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:01 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Lu.kO
U mě po aplikaci Biofloru naopak začala Ruducha ustupovat (+další zásahy, stačí si přečíst příspěvky na této stránce )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 10:50 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Lu.kO
Pokud jde o Tve akvarko z prezentace, jeste nema ani mesic od zalozeni, muzes se dockat ledasceho, zdanlive bez priciny, to musi jeste sednout, a pokud je to ojedinele, dej tu ruduchu pryc a pockej co bude. Chvili po zalozeni akvarka z me prezentace jsem ji nasel taky, ale po vyhozeni par ojedinelych steticek se uz neobjevila. Ze by to udelalo to hnojivo si myslim mnohem mene (navic jsou to podle popisu spis jen stopove prvky, ne komplet hnojivo), nez ze za to muze ten kus dreva, ktery mas v nadrzi. Sice je fakt, ze nemuzu rikat, ze kdyz sam mam 0 dreva a 0 ruduchy, ze 1 drevo = 1 ruducha, to je jiste nesmysl. Nicmene o souvislostech mezi drevem a ruduchou se pise pomerne casto a vetsinou se jinou spolecnou vec nalezt nedari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 23:25 Lu.kO – Ruducha
Ahoj, chtel bych se zeptat, mohlo ruduchu vyvolat např. hnojivo BIOFLOR od Rataje? Moc jsem ho tam nedal, o neco mene nez doporucenou davku (kvuli obsahu zeleza na 0,3 mg/l).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2010 12:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Tudy
...Možná by Ruducha zmizela i bez těchto zásahů...
Možná... Ale pravděpodobnost, že jí "pomohly" ony zásahy, je velká. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 08:21 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím,

Ruducha se mi v akva přestala šířit a začíná se rozpadávat. Dle zdejších rad jsem provedl následující:
koupě reflektorů a rychlerostoucích rostlin, omezení krmení, hnojení Bioflorem

Možná by Ruducha zmizela i bez těchto zásahů - prostým vývojem nově založené nádrže, v každém případě děkuji. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 09:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: teleport
Nezkousel jsem to, ale napisu jinou vec. Sel jsem si pro pH ACID, vodovodni voda je zasaditejsi nez se mi v akvarku libi... a chytil v rychlosti chuze kolem pultu do ruky lahvicku, stejnou, s napisem ALGICID. Kdyz jsem po dalsich dvou krocich zjistil svuj omyl, rychle jsem se vratil a soup to tam v nabozne hruze zpatky. Sam valcim s vlaknitou rasou, s jinou problemy nemam, ale jak kytky rostou a rostou, zkousim a delam ruzne zmeny, vlaknita rasa roste mene a mene, jeji vlakna se mi nezdaji tak tvrda, nejspis uz jen zivori, a ackoli jsem jeste nevyhral, je to uz velice dobre snesitelne, obcas neco mezi houstim v rostlinach najdu ;-) . Zrovna tak na velikem sutru jsem nechal porost zelene prisedle rasy a mesice sleduji, jak hezky ustupuje a sutr se sam cisti - ta rasa ustupuje z toho sutru do stale mensi skvrny uz par mesicu, zmensuje se ten porostly kus, tohle chce fakt cas. Kdyz jsem dal novy Echinodorus od kamarada do akvarka, byl porostly rasou. Zkousel jsem, co to udela. Vyrasily nove ciste listy, a jak se zda, stare pujdou pryc i s rasou, v tom akvarku si nepomohla. Chemie muze byt fajn, muze jiste ras zbavit nejrychlejsim moznym zpusobem, ale neni to trvale reseni, neresi to pricinu, ale nasledek. A at si rika kdo chce co chce, ja bych se jakehokoli pripravku proti rasam bal, protoze se tesim z kazdeho noveho listecku (no uz ne tak doslova, to bych nestihal :) ) a pak bych se mlatil do hlavy, kdybych tem piplanym kytkam neco provedl... Ja vim, je to vyrobek Tetra, te firme se mnoho akvaristu naucilo verit, jejich krmiva zna mnoho lidi cely zivot, ale i tak, nez neco takoveho udelate, dobre si to rozmyslete. Nektere chyby v akvaristice se napravuji velice dlouho, a jine mohou znamenat ztraty, ktere opravdu dusi akvaristy dlouho boli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 20:39 Muž teleport [3] – TETRA Algo Stop depot
skoušel někdo toto

TETRA Algo Stop depot

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 22:04 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Tudy
Vypadá to tak. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 18:58 Muž Tudy [330] - Krevetky
Fotka k příspěvku Přidávám aktuální foto. Je to ruducha zvaná "Jelení paroh" ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:26 Usine – Re: Tudy
Tak to ruducha určitě je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:23 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: vaclav
Fotka k příspěvku Přikládám aktuální foto, dle mého názoru je to určitě Ruducha, zítra měním vodu, tak to očistím, staré listy vyhážu (jsou tam ještě zbytky emerzních). Naštěstí tenhle typ Ruduchy jde dobře rukou sundat...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:21 Usine – Re: Tudy
Pokud se její výskyt zvětšuje, tak změna barvy nebude znamenat její ústup. Ruducha má spoustu barev a šedá do nich patří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 13:52 R Muž romant [27983] – Re: Tudy
Pokud je to skutečně ruducha a pokud skutečně mění barvu na šedou, tak je to obvykle první známka toho, že ustupuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 13:47 Muž Tudy [330] - Krevetky
Ruducha se mi začíná rozjíždět ve velkém, navíc mění barvu, původně byla tmavá, teď šedne, znamená to něco ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 18:14 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Tudy
Pokud se domníváte, že jsou to mikroprvky, co brání kytkám v růstu, a že hnojení přes rybky a výměnou části vody nestačí, pak je jejich přidání na místě.
Zkuste a uvidíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 17:37 Muž Tudy [330] - Krevetky
Compsopogon. Objevuje se mi sem tam na starších listech, vyroste tak cca 5 ks 2 cm dlouhých "keříčků" týdně, likviduji zatím mechanicky. Na kořeni, dekoracích ani dnu neroste. Dotáhl jsem si ji s koupenou rostlinou. Mám objednám roztok s mikroprvky, chtěl bych dávkovat polovičním množstvím, než je doporučeno. Je to krok správným směrem ?
Vodu měním 1x týdne 1/4 objemu+odkalení, akva 112 l, světlo 2x18 W+ reflektory (12 hod denně), akva založeno 8.9.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 22:23 Jana24 – Re: sand0kan
Moc děkuji za info, podívám se na to a o víkendu budu muset zakročit :-) Už se na to akva nemůžu dívat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:14 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Re: Jana24
Vyhodit z akvária veškeré dekorace, možná i včetně kořene (zbytečně zabírá místo). Dále to chce vyměnit dno, za jemnější. Filtr také není nic moc, nejlevnější a efektivnější je kombinace biokostky a čerpadla Atmana 200.
www.akva-tera.myeshop.cz/…
www.akva-tera.myeshop.cz/…

A hlavně bych se zbavil té závojnatky, třeba darovat. V žádném případě se nevracet k umělým rostlinám. Těch 15w také není žádná sláva, chce to alespoň reflektor.

Na těch Horácových stránkách je spousta rad pro začínající akvaristy, včetně rad týkajících se rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:08 Jana24 – Re: romant
Mrknu na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:04 R Muž romant [27983] – Re: Jana24
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
Mrkni na tyhle příspěvky k akvaristické osvětě a po nastudování se Ti jistě obzor akvaristiky začne více pootvírat. Proč dělat stále stejné chyby, když se jim dá v pohodě předcházet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jana24
Šneky? To bude nejlepší řešení - ti budou to akvárium provozovat za vás. :)
Končím - tady je každá rada drahá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:58 Jana24 – Re: Sid
hmm no to je dobrý.. tak já už nevím. Co byste tedy doporučil (3 Čichavci, 1 Závojnatka - špatné osázení, ale to teď neřešme). Jaké dno je pro ně vhodné a jaké rostiny a proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jana24
Něco jako je na obrázku by u vás taky nedopadlo dobře. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:57 Jana24 – Re: Sid
a nasadit šneky taky nepomůže? Pak je zase otázka jak se jich zbavit.. achjo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:54 Jana24 – Re: Sid
Fotka k příspěvku Uff.. no zkusit se to může. Co tam zkusit dát písčité dno a nějakou písčitou skalku a rostlinám se raději už vyhnout.. nebo jen minimálně. Je to rozumné? Teď mám kamenité dno.
Zkrátka něco jako je na obrázku:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:53 Usine – Re: Jana24
Budete muset vyhodit více věcí, třeba i černobílé dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jana24
Nevím, jestli se ptáte mne... :-O Asi ne. :)
Jinak byste si všimla, že jsem vám už poradil - celé zrušit, nastudovat, zkusit znovu - jinak, lépe... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:50 Jana24 – Re: Jana24
Ještě otázka: Nebude ty rostlinky lepší vyhodit, když jsou už takhle napadené?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47629x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=1151