Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 14:55 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
...tím se onen prvek stává limitním, když ho doplníš (hnojivem správného složení), kytky začnou růst a spotřebují prvky, ktery jsou limitní pro ruduchu... jak krásná teorie
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 12:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Aleš
nejni hnojeni jako hnojeni pokud kytkam chybi nejaky prvek ta nejsou schopny plne vyuzit dostupne ziviny a rostou pomaleji, tim se onen prvek stava limitnim, kdyz ho doplnish (hnojivem spravneho slozeni), kytky zacnou rust a spotrebuji prvky, ktery jsou limitni pro ruduchu..... jak krasna teorie.... praxe je horsi... protoze se docela spatne zjistuje co a kolik toho chybi.....bez vhodnych testu.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 16:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Rasto
Nemyslím. Znám nádrže se "dřevem", kde ruduchu nenajdete...
Ale jak jsem v podobných diskusích opakovaně uváděl - kořeny považuji za "magnet" na ruduchu. Jestliže se v akva se dřevem ruducha objeví, doporučuji dát kořeny ven a vrátit je (po ošetření) teprve tehdy, až není po ruduchách ani památky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:20 Rasto
akvarium.napady.net/… Pozrite toto. Myslite,ze pricinou ruduchy je drevo vo vode?? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 19:28 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
Fotka k příspěvku mě se dělá řasa v trsech,jak na ně a jak se jmenují?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:30 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Někde jsem četl, myslím na stránkách u Pelikána, že ruducha může mít spojitost se zvýšeným množstvím železa ve vodě? Už jsem vyzkoušel asi všecho. Pravidelné, časté výměny vody, minimální přikrmování, žádné vzduchování, slabé proudění, prorostlé akvarko rostlinami. A ruducha přesto neustupuje ani nestagnuje, ona ještě roste. Jediné čeho vím, že je ve vodě více, je železo. Má někdo podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:56 merida
nevím co tady píšete za bláboly že permička černopruhá nežere ruduchu !! já jsem měl ruduchu a od té doby co jsem si koupil ve sklorexu mimochodem dobrej obchod !! velkej výběr ryb ..., parmičky tak už problém nemám ! nevím jak je teda krmíte vi ale já když normálně nakrmím tak žerou i ruduchu smich smich Osobně bych doporučil všem co mají ruduchu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 15:35 Muž jajaapaja [174] – Re: Martin
Po mojich neritinách zůstávají zcela no vé kameny,pozadí na rostlinách jsem je ještě nenachytal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 15:28 Muž jajaapaja [174] – Re: honza
Já je sehnal ve sklorexu v Brně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 13:05 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Neustálý boj s řasami. Zelená řasa mi v aquarku nevadí, ruducha mne ale pěkně se.. :) Je to neustálý boj, tisíce rad, každému funguje něco jiného, protože příčina rozrůstání řas může být v jednotlivých akváriích jiná. Chce to prstě zkoušet jednotlivé rady aplikovat, ale hlavně nepočítat s okamžitým účinkem. Čím menší akvárium, tím těžší ho udržet bez řas. Jakákoliv chyba se projeví daleko rychleji a tvrději než ve velkém akváriu, ve kterém lze snadněji udržovat stabilní prostředí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Snofrev
:-) To jste nezabrousil do historie tohoto fóra! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 12:11 Muž Snofrev [54] – Re: mabuu
rad od Sida si važte, tolik jsem jich od něj pohromadě snad ještě neviděl :-D

prostě, to chce celé od začátku a raději si před tím něco přečíst, prozatím alespoň o rostlinkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 10:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Martin
Ee...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 10:42 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martin
Mě Neritiny drtí řasu velmi dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 10:13 Martin
Prosím, prosím všechny, má někdo zkušenosti s neritinou, zda požere řasu tzn. jelení paroh?
Díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 09:19 Muž mirlun [48] - Rostliny – jak říká Sid
přidám svou zkušenost s přerybněným nově založeným akva. Pořídil jsem si filtr s větším objemem filtrační hmoty a zasadil rychlerostoucí rostliny a černá i zelená řasa ustoupila. nastoupila sinice, tu ale pomalu odstraňuji, mám příliš malé proudění vody.
světlo taky upraveno do více světla a třípásmově...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 09:00 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: mabuu
...snažíme se bojovat s ruduchou vousatou... Je úplně všude...
Vy proti ruduše nebojujete, vy si ji pěstujete a pak ji zkoušíte zničit Savem... :-O
V akva máte drtivou převahu nevhodných rostlin a ještě se snažíte (marně) tyto hnojit...
Do akviška vůbec nepatří Acorus gramineus, Acorus gramineus cv. decoratus, Cyperus eragrostis, Hemigraphis repanda, Chlorophytum bichetii, Ophiopogon v. minima.
Do nově založeného akva a nezkušených rukou bych nedoporučoval Lilaeopsis novae-zelandiae a Rotala wallichii. Vzhledem k rozměrům bych viděl jako nevhodnou i Vallisneria gigantea...
Anubias gilletii je pomalu rostoucí kytka - v nově založených nádržích, které se musí popasovat s řadou problémů spojených s řasami všech možných druhů, pouze "zabírá místo"...
No a nakonec Hydrotriche hottoniiflora - tahle kytka vyžaduje přídavek CO2 a hlavně mnohem více světla, než máte nad akva vy... (Mimochodem - na fotkách tuhle kytku nevidím, ale co vidím, je nějaký růžkatec. Možná Ceratophyllum submersum?)
A taky máte v akva docela přerybněno.
To vše dohromady dává výsledek, který máte před sebou... :-O
Řešení bych viděl v totální změně koncepce akva.
Zkusit byste mohla např. tohle: všechny tyhle rostliny (a šutráky!) ven, na jejich místo Vallisneria americana do stran (cca 20 rostlin vlevo a 20 rostlin vpravo) a do středu nádrže Vallisneria tortifolia, zase nějakých 20 rostlin.
Zářivky vyměňte za třípásmové, (nejlépe 840 + 830), nehnojte a nevzduchujte.
Časem, až se akviško "rozjede", můžete k valisneriím doplnit jiné rostliny, (případně valisnerie probrat, pokud by jich bylo příliš mnoho). Výběr kytek k valisneriím bych doporučil předem konzultovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 01:27 mabuu – Re: Eff
je to v našem mixáriu, kde se i snažíme bojovat s ruduchou vousatou. Je úplně všude. Kytičky jsem o víkendu prohnala savem, ale jakmile jsme je dali z5 do akva, řasa na nich byla zas.Už se tím trápíme hodně dlouho a nic nepomáhá, řasa dorůstá sloních rozměrů. Už nás ta akvaristika víc trapká, než těší. Když vidím přítele, jak se na akva mračí, jsem z toho smutná, ale nevím, co s tím. Je to i množstvím květinek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 23:38 Muž Pete [10] – Re: mabuu
Koukám, že v mixáriu máš zelený kameny. Je to moc hezký, mě se to líbí, pač to vypadá přirozeně. Já si ji dokonce i sám pěstuji. Mám ji na samorostu a vypadá to hóódně dobře. SAE, ancící, oťas i ampule po tom šmejdí a nic. Jsem za to rád. Až se bojím vyměnit zářivky, aby to nezmizelo. Pravda, je to občas i na skle, ale pokud to nejde do rostlin, tak je to to nejmenší zlo. Tedy, alespoň podle mě. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2009 21:56 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: mabuu
Safira má pravdu. Ještě parmička černopruhá by s tím mohla pomoct. Ale je-li to v akváriu u živorodek, spíš bych se zaměřil na množství NO3 ve vodě. Pokud bude vyšší, pak na její pravidelnou výměnou a odstaněním mušlí bychom taky mohli trochu nakopnout rostliny k lepšímu růstu a spotřebě NO3. Každopádně to chce klid a žádné větší zásahy, množství řasy je zanedbatelné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2009 21:28 Žena safira [4] – Re: mabuu
Tipuji to na zelenou řasu přisedlou, ta drží opravdu fest ano . Dokáže ji odstranit Neritina, pokud je zrovna při chuti, jinak mechanicky ze skla škrabkou ale t rostlin to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 21:09 mabuu – prosím o radu...
Fotka k příspěvku Pomůže nám prosím někdo identifikovat a poradit s odstraněním řasy zachycené na těchto fotkách?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 23:17 Muž DavidDizzer [26] – Re: filipsi
hm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2009 22:39 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
No a to ma nastat podle Davidova deniku 5.6.09 :-) . Jestli se do tohoto data jeste na neco v teto souvislosti zepta, pak ho ani nizky vek neomlouva :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 22:39 Muž kristian [80] – Re: vaclav
Komu neni rady tomu neni pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2009 22:36 Usine – Re: DavidDizzer
Nezlob se na mě ale už jsem ti jednou napsal že až vyměníš dno tak se můžeš snažit z roduchou a špatným růstem rostlin něco udělat. Do té doby budou tvoje pokusy zbytečné.
Pokud mě nevěříš, tak otravuj dál, třeba tě někdo poradí nějakou zázračnou věc, která ti pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 22:33 Muž DavidDizzer [26] – Re: maxo
jo to jsem taky slyšel, ale četl jsem , že to nedělá dobře rostlinám, které se pak vůbec nemusí chytit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 22:15 Muž maxo [9] – Re: DavidDizzer
tak to vydrz cca 2 mesiace a skus obmedzit svetlo. ja som to zmenil od 6:45 do 8:00 a od 16:45 do 21:15. no a 1x za tyzden hladovka a krmenie striedam, kazdy den nieco ine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 22:15 Muž filipsi [1295] – Re: DavidDizzer
To datum je pro Tebe pomerne klicove (a nechapu, je to skoro za tri mesice, proc??).
Do te doby pro Tebe lepsi rady nemam (krom tech, co uz padly). CO2 zatim vynech uplne, nehnoj, a vymenuj alespon 20-30l vody tydne. A necekej, ze to zmizi behem par dni, tak rychle to nepujde ani po tom datu. Pak pomalu co2 opet muzes pridavat, a hnojeni az podle potreby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 22:10 Muž DavidDizzer [26] – Re: filipsi
a co když to nepomože!? já dělám tohle: jednou za týden - 14 dní vyměňuji 1/3-1/4 vody. Filtr mám trochu ztlumený aby nevýřil vodu. Nepřekrmuju, svítím +/- 11-12 hodin... osvětlená mám 0,5W/l... nechápu co dělám blbě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2009 21:52 Muž maxo [9] – Re: jajaapaja
suhlasim, aj zapasim s ruduchou a zda sa ze uspesne, este to nie je ok ale ustupuje. 1x za tyzden vymena 1/3 vody, rychlorastuce egeria a Hygrophila difformis, parmičky a krevetky.A riasa pomaly ustupuje.vyhrate nemam ale funguje to. skusal som aj chemiu, ale nezabrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:49 Muž filipsi [1295] – Re: DavidDizzer
Do 5.6.09, nebo nejak tak, nedelej nic, pokracuj v tom co delas doted, pouze prestan pouzivat jakakoli hnojiva. Po tomto datu by se to pomalu melo zacit lepsit samo, pak muzes tema obnovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:46 Muž DavidDizzer [26] – Re: Eff
ne! teď jsem to tady napsal... že tam to není vysvětleno...! asi si mě nepochopila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 21:42 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: DavidDizzer

EFF: Nevím jaké byly odpovědi na původní dotaz, ale co je u tebe špatně: Mramorová drť ve dně - vyměnit dno za křemičitý nebo říční písek frakce 1-3 mm. Vzduchování - přestat vzduchovat. Málo světla - pokud možno přidat na světle.
Potom vysadit další rychle rostoucí rostliny, pomůžou s řasami.
NO3 - zjistit hodnotu NO3 vstupní vody, je možné že výměnou vody se NO3 nezbavuješ. Ale i kdyby tomu tak bylo - pravidelně každý týden vyměnit 1/4 vody.

ustavprochore:
Jen doplním: nepřekrmovat (rybky, šneky) a nelikvidovat kytky přípravkem proti šnekům Jestli používáš i "(různé hnojiva)...i kapsle-Bioactiv(na vybarvení rostlin)" - tak nehnoj, alespoň zpočátku.


Tyhle odpověďi ti evidentně nestačily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:39 Muž mnammnam [23]
ja sem ji ze zacatku taky mnel a bola na kazdej kytke ale pak jak se mi zacali rozrustat rostlinky a menil sem vodu pravidelne stratila sa no nie uplne jeden chumac mam na skle vpredu ae len drobulinky ale nechavam ji prezivat z kazdeho troska neuskodi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:36 Muž DavidDizzer [26] – Re: jajaapaja
no podle mne neustoupí, právě že tady všichni píší že najdi si to tam a tam, ale je tam sice vysvětlenop jak se jí zbavit , ale není tam jak třeba snížit NO3 aby se zbavil řas... ATd... Ach jo :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 21:35 Ivulik1
Kdyz budes hledat, treba tady na foru, tak najdes spoustu uzitecnych rad.
Ja Uz mam taky s rasama svoje zkusenosti, tak ti zkusim poradit moji pomerne rychlou metodu, jak se ruduchy zbavit.

1. Poradne odkalit dno. Vymenis tim i cast vody, ale klidne to zopakuj 2x za tyden.
2. Odstran vsechny listy, na kterych je ruducha, pripadne vyhod celou kytku, kdyz uz je cela obrostla.
3. Nahrad rostliny novymi, nenapadenymi.
3. Zkus min krmit.
4. Popremejslej o filtraci. Me pomohlo pridani bublifuku. Taky pouzivam odstranovac dusikatych latek (dava se to do filtru, neco jako uhli).
5. Nenech akvarko zanedbat. Radsi vymenuj castejs mensi mnozstvi vody (1/3 - 1/4), nez najednou vetsi.

Drzim palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:33 Muž jajaapaja [174] – Re: DavidDizzer
kamaráde tak to je boj na dlouho.Já už sní zápasím skoro měsíc.někteří odborníci přes rostliny mě ujišťují že až se akvárko zaběhne(davají lhůtu až dva měsíce) Ruducha ustoupí sama.samozřejmě za předpokladu osázet nádrž co nejvíce rychle rostoucíma rostlinama.měněnít vodu každý týden.Já nasadil neritiny,parmičky jednopruhé a každou chvílku vystřihávám napadené rostlinky.něco požerou i živorodky.Někdo radil i tříprocentní roztok sava,ale na to nemám odvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 21:21 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Dizzerdo, odpověď najdeš zde: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 21:18 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: DavidDizzer
Prosím, hledej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:13 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
prosím raďte :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:13 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Prosím tě MOC: zadej si do vyhledávání na fóru heslo Ruducha. Je to téma, ke kterému se snad už nedá říct nic nového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:40 Muž DavidDizzer [26] – řasa už i na jávským mechu! :(
Dobrý den, promiňte za to , že možná budu opakovat téma.
Mám problém z černou řasou (ruduchou) a asi i ze zelenou řasou... jdou prostě obě špatně dolů.
černá řasa se mi udělala už i na jávským mechu a anubiasu... Prosím napište všechny zásady proti zeleným a černým řasám... prosím klidně mi klaďte otázky kolik čeho mám, jak filtruji, jak svítím a tak, ale prosím... chci se jí zbavit, Prosím vás MOC!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 11:35 Muž piano300d [0] – Re: DavidDizzer
Promin s tím ti já neporadím tomu rozumí zkušenější akvaristi,ale jak jsem ti psal kup tu parmičku a ta ti akva dá do pucu za pár dní.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:07 Muž Roman [100] - Cichlidy
Ahojte, tak jako vždy to nečtu tady celé,ale k těm ruduchám.Moje zkušenost je taková, že při optimálním obsazení nádrže živočichy a dostatkem prosperujících rostlin, časem ruducha zmizí.Nečekejte zázrak za 5dní,ale řádově od 2-12měsíců.Mé doporučení zní ryby nekrmit denně,ale jen 3x týdně a jen jednu dávku, nic jim to neudělá a nebudou se hromadit odpaní látky, které jsou dle mě hlavní výživou ruduch.To je mé doporučení k rostlinným nádržím.O tom jak docílit takových podmínek je třeba se optat např. Horáce, aby si taky popsal :-P
Jinak osobně mě se ruducha nacpala zcela všude a v takovém množství, že je to celkem krásné a k těm mojim obludkám to vcelku sedne.
Na doporučení kolegy akvaristy alias Zikyce, to celkem slušně likviduje Panaque a myslím Liposarcus (krunýřovci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:53 Kuba
Nedoporučuju žádný, když 3% kytku zlikvidoval a řasu ne, tak slabší, tak aby kytka přežila by už logicky s řasou neudělal nic ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:50 Muž DavidDizzer [26] – Re: Kuba
takže jaký doporučuješ/te?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:48 Kuba
Já sem zkoušel 3% peroxid na zelenou vláknitou řasu uchycenou na echinodoru. Echinodorus se rozpadl a řasa vesele rostla dál ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:09 Muž DavidDizzer [26] – Re: piano300d
a kdybych zkusil ten peroxid, kolika %. musí být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:04 Muž piano300d [0] – Re: DavidDizzer

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=1551