Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: charlie
Nejsložitější je provrtat víčko a vlepit tam hadičku aby to těsnilo, pak už je to hned. Taky bych přidala ještě nějaké rostliny, nějaké rychlerostoucí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:50 Muž charlie [-3] - Labyrintky
to uz jsem taky premyslel ze bych ho vyrobyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: charlie
zkus přidávat CO2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:48 Muž charlie [-3] - LabyrintkyRe: romant
vzduchovani už neni hnojení taky ne to uz jsem vzdal jen co se aqa rozjelo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:46 R Muž romant [27981] Re: charlie
Vypnul bych to vzduchování a vysadil úplně hnojení tím Brutusem a pokračoval v těch výměnách vody, klidně i vícekrát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:44 Muž charlie [-3] - LabyrintkyRe: Malapa
mrcha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:31 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: charlie
Je. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:25 Muž charlie [-3] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahojte nevim presne jeszli to je ruducha ale uz me se.. cerna potvora a nemuzu se ji zbavit ted menim tydne 40L snazim se vse ostrihat nebo vyhazet sice uz se asi nezvetsuje ale taky neubyvajen to co ostriham. Kdyby byla mrtva tak ji ryby sezerou. ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:25 R Muž romant [27981] Re: Malapa
O.K. každýho věc. Jenom k tomu filtru. Pokud je po několika dnech nefunkční, tím, že neprotéká voda, tak ho vyměň třeba za čerpací hlavu s kostkou biomolitanu a docílíš toho, že budeš mít vcelku kvalitní filtraci a nebudeš jí muset tak často čistit a ještě Ti to v boji s ruduchou pomůže. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 17:57 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: kortezhugo
A jak často by jsi ho chtěl prát? Když jím neprotéká voda, je nefunkční. Rududcha v nádrži byla v nepatrné míře i dív, bohužel po redukci rosttlin se rozjela. Jistě je to kombinace více odpadních látek, neb je méně rostlin, které trochu spotřebovaly a více světla dopadajícho do nádrže, když listy necloní na hladině.
romant – No tak abych deně sahal do akvária, tak na to se můžu... Nezbýv, než občas ruduchu oškrábat, hodně postižené rostliny pravidelně vyhazovat a počkat až se rostliny rozrostou a zacloní víc nádrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 00:14 Muž kortezhugo [983] Re: Malapa
...to ze je to bez dna? -nie je az taky problem
ja vidim ale problem v kombinacii...
Aquaclear 50? +220Litrov? +bez dna X-)
+este pozeram "Údržba: dvakrát týdně vyprat filtr"?...



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 23:13 R Muž romant [27981] Re: Malapa
Ano, ryby za Tebe hnojí a v tom bude ten problém, který se jmenuje nedostečná údržba akva. Přecijenom jsou to živorodky, vydatně vykrmovaný a tudíž mají vydatnou produkci odpadu a když se nemá kde rozkládat, když tam není dno, tak to bude chtít téměř denní péči a jistě se to zlepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 23:06 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: romant
Jedná se o nádrž z prezentace Akva a tam, vzhledm k rybí osádce, musím krmit víc než hodně. Rostliny jsou u mě druhořadé, ale je pravda, že to vypadá opravdu hnusně, jak porůstají ruduchou. :-( Jelikož ruducha roste nejvíc na osvětlených místech, tak než se rostliny rozrostou, skusím snížit množství světla. Ničím nehnojím, hnojí za mě ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 19:10 R Muž romant [27981] Re: Malapa
To bych neviděl jako dobrej krok, tím ji spíš podpoříš. Než osvětlení ubítak, tak bych přidal rostliny a to zvláště rychlejirosroucích stonovek a bojoval bych s ní tímto způsobem. Pravidelná výměna vody, klidně 2x týdně 30% objemu akva, krmit míň než málo, ničím nehnojit do vodního sloupce a pravidelný lehký odkalení dna způsobem polechtáním odkalovacím zvonem. Nevím o jaký akvárko se podle prezentace jedná, ale další kdyžtak do vzkazů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 18:59 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: romant
No já teda musel dnes ubrat na osvětlení, po redukci rostlin se ruducha rozrostla jak blázen a to hlavně na osvětlených místech. Uvidím zda slabší osvětlení pomůže.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 16:31 R Muž romant [27981] Re: simoo
Na toto téma je toho zde popsáno již velmi mnoho, tak jenom ve stučnosti. Pravidelná výměna vody a posílení osvětlení. Určitě pro další rady by byla vhodná prezentace předmětné nádrže s alespoň základníma údajema. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 16:22 simoo – ruducha alespon myslím
Dobrý den chci se zeptat. Mam ve svém akváriu též tuto hnusnou řasu. Čistím mechanickou cestou z kořenů,pozadí i z Anubiase,vpouštím do akva CO2 tak nevim jestli ji to nenapomaha. Jinak zasadne nepřekrmuji. Nemam zadneho cistice ale podle ostatnich komentařů jsem dospěl k závěru že si ho asi nepořídím. Jinal moje akva ma 125 litru a svitim dvema zarovkama o výkonu 18W. Tak nevim. předem dekuji za kazdou odpoved.
simoo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:37 R Muž romant [27981] Re: Sanka
Jak často a kolik vody měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:31 Muž Sanka [10] Re: romant
No,už mě trápila každá řasa,ale tohle je teda nejhorší ze všech.. :( Vždycky jí ostříhám,vyberu a stejně ta svině někde vyleze.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 06:53 Muž soubi [32] Re: Jurasek
....kytky jsou v pohodě... ale máš pravdu že šneci jsou v háji. Ostatně jako po všem co obsahuje měď. Jinak jsem polovinu ryb odtáhnul do práce tak se prostředí proti růst ruduchy taky zlepšilo. Jak píšu v deníku o Algizitu(taky funguje ale trvá to poměrně dlouho) tak tohle složení je podobné. Stejně do všeho proti řasám cpou měď. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 12:16 R Muž romant [27981] Re: Sanka
Tak klidně si ten filtr můžeš okrájet, ale pokud bude mít ruducha dobrý podmínky pro svůj růst, tak se tam určitě vrátí, to je zase moje zkušenost, taky už nějakej pátek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 12:09 Muž Sanka [10] Re: romant
No já ho čistím třeba po měsíci,vím že by se neměl měnit tak často,jen mě napadlo,jestli nemám "ukrojit" nožem tu vrchní vrstvu,jde to snadno,jen by jsem se zbavil té ruduchy.. :) Odkaluju snad správně,dělám to už taky nějaký ten pátek.. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 10:52 R Muž romant [27981] Re: Sanka
Pokud se Ti viditelně nesnižuje výkon filtru(poloviční výkon nepovažuji za snížený), tak nevidím důvod, proč by jsi ho měl neustále čistit. Nech ho v klidu dělat svoji práci lespoň 2-3 měsíce. Když ti ruducha roste převážně na filtru, tak bych jí tam nechal a pouze bych sledoval, jestli se nebude rozšiřovat. Měnit biomolitan po půl roce používání je špatný řešení, teď je teprve pěkně zaběhnutej, i když tím častým praním si zbytečně jeho funkčnost znehodnocuješ. Pravidelně jednou týdně měnit 30% objemu akvária a odkalovat velmi lehkým polechtáním dna a jak dno, tak filtr nechat dělat svoji práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 10:08 Muž Sanka [10] – Ruducha na filtru
Ahoj,nevěděl jsem pořádně kam to zařadit,tak se předem omlouvám..Ale všimnul jsem si,že se mi na filtru,přímo tedy biomolitanu dělá ruducha a je tedy jen na povrchu,filtr ale nemám dlouho,jestli to je půl roku..Poctivě ho propírám při údržbě v akvarijné vodě,ruduchu sice v akváriu někde mám,ale jen minimálně řekl by jsem..Mám nějaké krevetky a jednu Parmičku siamskou,tak jsem doufal,že to nějak ožerou,ale bohužel pozoruji,že se ruducha rozšiřuje..Tak se chci poradit,co mám dělat,jestli třeba nožem oříznout to od ruduchy,nebo už je čas na nový filtr?Celkově nemám v akváriu ani moc obyvatel a čistím pravidělně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 09:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Algizit...
Durazne varuji. Pokud mate nekdo v akvariu rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana_var_biwaensis , pak Algizit funguje na tuto rostlinu jako dokonaly defoliant. Rozpadne se mezi koreny a listim. Zdrave listy pak plavou na hladine a koreny delsi dobu drzi, vcetne stale zelenych odnozi. Bohuzel u mne uz pak z tech korenu nic nevyrostlo. Jinou chemii jsem v te dobe nepouzil, drive ta rostlina rostla a odnozovala, jina zmena se neudala, proto verim, ze slo s velice vysokou pravdepodobnosti o tento pripravek, ktery ji ublizil.

Co se tyce ucinnosti, proti zelene vlaknite rase nezabira, alespon proti prebujele to nepomohlo. Muj nazor je, ze pouziti konkretne tohoto vyrobku bez jinych zmen je k nicemu, muze asi jen pomoci, ne vsechno vyresit sam... jenze pak je zbytecnym.

Pokud mate v akvariu Ruduchu, nechte mi pomohl Tetra General Tonic, ktery je ale urcen pro neco jineho. Jeho pouziti tedy vidim v pripade, ze Vase ryby chytnou nejaky vymenou vody neresitelny bakterialni potah, timto je vylecite a zaroven se zbavite Ruduchy. Ryby totiz muzete obcas lecit vice ruznymi lecivy, tak proc si nevybrat takove, ktere resi vice veci zaroven. Samo Vam to pozabiji nitrifikacni bakterie, proto pouziti takoveho pripravku jen tak na par steticek doporucit nelze.

Jen par mych postrehu, ale treba nekomu pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 21:41 Muž Jurasek [137] Re: soubi
A co na to rostlinky a šneci? Nepodtrhlo jim to nějak zdraví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 21:15 R Muž romant [27981] Re: BikerJames
Ano, tento vzoreček mám přímo od autora oné metody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 21:14 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: romant
kyselinou citronovou a modrou skalicí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 09:58 R Muž romant [27981] Re: BikerJames
Pokud je toto složení algizitu, tak potom jo.
CuSO4+C3H4(OH).(COOH)3.H2O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 09:43 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: romant
V presentaci píše že ruduchu v uvozovkách vyhubil Algizitem. www.akva-exo.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 22:37 R Muž romant [27981] Re: sivon
Taktéž souhlas, ale bude dobrý když autor odtajní i onen recept s jehož pomocí se mu to, jak píše opakovaně podařilo. Naprosto nic proti Soubimu, ale je dobrý uvést všechny pro a proti této metody. Já svůj názor měnit nebudu, už jsem takovej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 22:23 Žena sivon [1694] - PlžiRe: romant
100 % souhlas.
Ale má otázka platí. Pokud je to po ošetření, má se autor čím chlubit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.05.2011 22:11 R Muž romant [27981] Re: sivon
Řekl bych, že je to jedno, protože takovéto metody v podobě chemických zkracovaček obvykle vedou k tomu, že se jenom řeší následky, ale příčiny vesele podřimují a posléze se objeví v plné a možná i větší síle. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 22:06 Žena sivon [1694] - PlžiRe: soubi
"zbude jen tohle"
- ta fotka je před nebo po ošetření? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 09:49 Muž soubi [32] Re: Opteron
Fotka k příspěvku tak tohle byla ruduch......už 2x jsem to umořil a zbude jen tohle. Vyšlo mě to na 5.Kč/80.litrů palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 21:43 Usine Re: Opteron
Zbytečně jsi založil nové téma.
rybicky.net/forum/s16
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 21:37 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Likvidace ruduchy
Zdravím, mám na vás prosbu, neví někdo o nějakém účinném způsobu v podobě ryby, jak zlikvidovat ruduchu v akváriu? Doma mi teče z kohoutku měkká voda a rostliny nemají dostatek živin aby byly schopné konkurovat řasám, už to řeším tři čtvrtě roku, co jsem akvárium založil, akvárko má 450l a u předchozích akváriií okolo 100l jsem se s tím nesetkal. Už si s tím nevím rady, konzultoval jsem to i s člověkem, který rostliny pěstuje a prodává krásné kusy, které jsem od něj koupil. Přesto tam nerostou ani valisnerie aniž by se na nich řasa neuchytila. Zkrátka by to chtělo nějakého řasožrouta, který by ty ruduchy zlikvidoval.
Dík za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2011 11:22 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Abychom na ruduchu jen nenadávali
Tak se mi v akvu taky objevila v omezeném množství ruducha (příčiny jsou jasné, už se pracuje na jejich eliminaci) a zatím tedy ruduchu odstraňuju z míst, kde nevypadá moc dobře (například na listech se moc nevyjímá) ručně. A to tak, že ji oždibávám prsty,nechám jí padat na dno a pak jí stáhnu hadičkou při denním odkalování. No a při této bohulibé činnosti jsem si všimnul, že štětičky ruduchy docela chutnají jak skalárám, tak i terčovcům, kteří je často zblajznou ještě dřív, než dopadnou na dno. (Opravdu je zhltnou, nevyplivnou a to nejen nalačno ale třeba i hodinku po krmení.)
Takže to jen na okraj že ruducha nepředstavuje výhradně ztělesněné akvaristické zlo ale také i doplněk rybí stravy ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:17 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: MartinLhota
Ruduchu jsem mel po zalozeni akvaria, par steticek a pak uplne zmizela. Nikde po ni ani pamatky. Nedavno jsem poridil koren a par steticek se nasledne objevilo. Ale zase zmizely, zadne drama. Ted jsem poridil dalsi korinek, jen maly, je 4x prevareny, a objevil jsem zase steticky Ruduchy.

Dle meho nazoru zavislost Ruducha-koren existuje.

EDIT: Zajimave je, ze se mi ta Ruducha neobjevila primo na koreni, alespon jsem na korenech zadnou nenasel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:14 Muž MartinLhota [0] – Ruducha na koreni
Dva roky jsem o ruduchu nezavadil. Az kdyz jsem vymenil zarivky puvodne Aqua-Glo a Power-Glo za Narva Oceanic Light a Oceanic Nature a dokoupil novy koren. Nevim tedy co je presne pricinou ale na novem koreni se ruduse vyborne dari. Pomuze vyvareni korene i do budoucna nebo to odstrani nynejsi rasu a v budoucnu se ji tam bude zase darit dobre? Nebo to muze byt i nevhodnou kombinaci zarivek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:08 Žena Kajka99 [229] – Re: MarekS
a od té doby co ryby ví co je půst, tak jsou takové aktivnější
jo, jestly ony nehledají co by ještě sežraly :-D

Jinak gratuluji k rychlému zbavení se, měsíc je krátká doba podle toho co čtu ..snad nebude mít důvod se vrátit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 10:14 MarekS – Ruducha
Ahoj, taky mne navštívila ta černá potvora, nalepila se na pozadí vzadu a držela se jak přibitá, spíš se rozrůstala, chytala se na rostliny a filtr. pak jsem dokoupil další rostliny stonovky, valisnerii a přestal krmit ryby víc než bylo nutné(3x týdně co sežerou hned, 1x týdně nitěnky) zbytek půst, řasa v tomto režimu utekla do měsíce. Škoda jen, že nemám fotky. jen poznámku, akva je mimo sluneční světlo, takže mne trápila jen ruducha. a od té doby co ryby ví co je půst, tak jsou takové aktivnější

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 19:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
kdybys přidal to světlo a hodně stonkovek, tak bych se možná i vsadila že se té ruduchy zbavíš ;-)
Ale musel bys nejspíš stále přidávat dostatek CO2 a podle potřeby správně přihnojit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 19:33 R Muž romant [27981] – Re: Sanka
Čím víc světla, tím větší hlad rostlin po živinách a tím více je přihnojování COčkem smysluplnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 19:24 Muž Sanka [10] – Re: romant
No,nějak nechápu jak a v jakém poměru.. :) Jestli mám málo nebo hodně světla s tím cočkem,tipuju že spíš málo,že?Nevím sice jestli to je nějaké vodítko,ale rostlinyk bublají,jako kdyby se voda vařila,tak snad to není tak slabé.. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 22:26 R Muž romant [27981] – Re: Sanka
Stejně bych ty větvičky dal, alespoň na nějaký čas pryč z akva. Velmi střídmě bych krmil a pokračoval v té pravidelné výměně vody. Klidně i častěji než jednou týdně 20-30% objemu akva. Ty rychlerostoucí kytky bych rozhodně pořídil v co největším množství, nikde není řečeno, že v tom akva musí do budoucnosti zůstat. O světle a COčka jsem psal již výše. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 22:09 Muž Sanka [10] – Re: romant
To jsou ale jen nalámané větvičky,není to kořen.. :) No a chtěl by jsem ještě něco dokoupit no,zatím mám jen ty valisnerky,které stagnují i když dřívě rostli jako z vody.. :) A tu hygrofylu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 20:36 R Muž romant [27981] – Re: Sanka
Jen klid já se nebojím. :) Ten kořen bych z akva přesto vyndal, i když není viditelně napaden tou vošklivkou. Při podrobném studiu těchto stránek s problematikou řas, je možné se o tom dočíst a je to zde doporučováno lidmi kteří o tom opravdu něco vědí. ;-) Asi bych se zamyslel nad intenzitou toho osvětlení, zvláště pak ve vztahu k sycení akva CO2. V souvislosti s tím COčkem bych se ještě snažil posílit rostlinstvo, zvláště o rychlerostoucí stonovky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 19:49 Muž Sanka [10] – Re: romant
Já už toho načetl hodně,nebojte se..Nejsem odborník,ale chvilku už se tomu věnuju.. :) A je spíš na listech,větve jsou čisté..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:25 R Muž romant [27981] – Re: Sanka
Informací není nikdy dost. Podívej se třeba na tenhle článek.
www.horacovoakvarium.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47629x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522?od=1101