Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 12:05 Ludva – Zakalena voda
Dobrỳ den,mam 60 litrové akvàrko.V něm 4 zavojnatky cinske.Stale mam kalnou vodu,jako bi byli rybky v mlze.Voda je stara mesic a pridan i pripravek protirasam.Teplotu nastavenou na 24 stupnu a filtr.Dostavaj krmeni dvakrat dene trosku.Posledni dobou nechtej zrat a plavou na povrch se nadechnout.Muzete poradit,jak vicistit vodu a co mam delat.Dekuji Ludva :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2016 01:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Okamžitě odkal uhnilé listy, detrit, který nejnověji vznikl, nesežrané krmivo a pavučiny!
Neměnil bych víc, než 50% vody, ale každý další den, možná celý týden, bych dělal výměnu cca 15%.
P.S. Priorita je zastavit rozpad listů kryptokoroyn. Mě se to v tomto akváriu definitivně povedlo až po měsíci: rybicky.net/nadrze/24494 a další měsíce trvalo, než se stav vrátil k stavu před rozpadem.
Radikální řez není nutný! Nemáš totální infekci ani nedošlo k totální otravě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 22:40 Muž TRULY [164]
Ahojte.
Pred aplikaciou No planaria sa mi vplyvom plostenek zhupol cely biosystem odchovneho akvaria. Nastadtie mam aj zalozne dalsie odchovne akva a prirastok som nevhal vykulit v nom. Zhnile rastliny v kombinavii s uhynutymi slimakmi zacali v akva vytvarat nanosy detritu a miestami dokonca jemnych pliesni ako keby pavucin. Po aplikavii no planaria sa to este zhorsilo. Vymenil som pred 3 dnami 70% vody dneska dalsich 90%.
Nasiel som aj mrtvolku ancistrusa 2cm.
Momentalne je tam este asi 4 kusy 3cm ancistrusov a 2 dospele 8cm samice.
Pocitam ze biosystem je na nule alebo v minuse...
Predtym detrit nevadil nakolko je akva zarastene a aj ked tam bolo 50ks 3cm ancistrusov tak pri pravidelne vymene neboli tak strasne podmienky ako teraz ked je tam 6 ryb.
Zacali mi aj odhnivat listy crypthocoryni a ludwiga na tom tiez nieje neviem ako.

Mam pokracovat v silnej vymene vody kazdy den 50% alebo viac alebo mam spravit radikalny rez a odlovit ryby a uplne lremyt dno akvaria?
Zabudol som dodat ze mam pocit ze ryby uz nezrali wells chipsy druhy den. Nachadzam ic rano rozmocene v akva bez dotknutia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 21:36 SatanekD Re: navik
Já to chápu, to je mi jasné. Jen mi šlo o to zjistit zda je zrovna toto něco nebezpečnýho... Tak jsem zjistil, že by to měli být vířníci nebo buchanky, ale nepodařilo se mi zjistit jestli je to v pohodě a neřešit nebo hrozí nějaký nebezpečí a řešit to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:51 Muž navik [908] - SumciRe: SatanekD
zkus si dát pod mikroskop kapku z filtru a zjistíš, že je tam z těch mikrooganismů celá zoo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:25 SatanekD – Pohyb ve vodě :-)
Tak jestě jedna věc. Mám toho vážně odsud načteno hodně, ležím tu v tom už po večerech velice dlouho, ale teorie neni praxe a proto bych potřeboval další radu :) . Co to je ve vodě za mikroorganismy ktery vypadají jako miniaturní bublinka kyslíku nebo CO2 a hýbe se to po akvárku všemi směry, nahodile, jak se tomu prostě zachce? Žádný problém u rybek ani kytiček nesleduji. Díky za radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 18:29 R Muž romant [27982] Re: SatanekD
No bóže, tak jsem tě trošku nadzvednul, alespoň si to budeš pro příště pamatovat a uděláš to už tak jak se to udělat má. A ano, samozřejmě, pro pobyt živočichů ve vodě s vyšším obsahem škodlivých dusitanů, se lze setkat i s příznaky jak popisuješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2016 18:28 Acinonyx Re: SatanekD
Ja by som bol tiez ustraseny, keby som bol na pokraji otravy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 18:26 SatanekD
Myslíte, že by bylo možný aby byly rybky kvuli tomu no2 i jakoby víc ustrašený a lekavý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 18:24 SatanekD Re: romant
Nenene, já se v žadným případě o dnu ani kořenu nebavil z důvodu výmluv, ale pouze jako odpověď Maqovi pokud ste si nevšiml. Vodu samozřejmě měním jak o život.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 18:42 R Muž romant [27982] Re: Maq
Není to hovadina, naopak. ;-) Jenom je ta tazatelova prvotní situace postavená na trošku jiným základě a je třeba zvolit odpovídající prostředky boje, tedy více přitlačit na tu kvalitu vody prostřednictvím těch výměn, tedy aby to bylo správně pochopeno a nedošlo k mylnému dojmu, že když vyndám kořen jsem tzv. z nejhoršího venku. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 18:35 Maq Re: romant
romant napsal: dělat si alibi s tím kořenem a dnem
Za to můžu já, já jsem to nabídl jako možný zdroj potíží o pár řádků výše... Je-li to hovadina, zaluhuji za uši já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2016 17:57 R Muž romant [27982] Re: SatanekD
Tak znovu, co jsi si nastudoval o nitrifikaci, o náběhu nitrifikační křivky o druzích N látek, který se v nově založený nádrži v prvních třech týdnech dají naměřit? Odpověz si sám. ;-) Tvoje akvo je týden "starý" a jsou tam producenti odpadních látek, tedy těch co jsou na začátku nitrifikačního procesu a postupně se začnou proměňovat, tak jak bude akvo stárnout a zabíhat se, na N látky akceptovatelné a rostlinama konzumovatelné, takže dělat si alibi s tím kořenem a dnem(samozřejmě že se na tom mohou spolupodílet) mě příjde jako silně nalomená berlička. X-) To, že jsem ti poradil měnit vodu jak vo život, tím jsem ti poradil ten nitrifikační náběh, který je momentálně pro živočichy životně ohrožující, zpomalit tzv. co to jen půjde, aby se docílilo toho, že v tom koktejlu, který momentálně v akváriu máš, dokázala ta rybí osádka alespoň přežít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2016 17:51 R Muž afc1886 [14655] Re: SatanekD
Kořen bude v pohodě,ty ryby tam neměly být tak brzo a ještě se do toho akva nehodí,je to pro ně malé.Tady máš oblíbený graf www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 17:45 SatanekD Re: Maq
Myslíte, že by to mohl dělat ten kořen? Měl by to být už ustálený kořen bez dalších vedlejších účinků kromě barvení vody do jantarova. Rybičky krmím obden nebo obdva dny. A jen lehce, minimum zbytku. Moc vás nechápu s tím starým dnem, mohlo by to dělat takový problémy i když by to vlastně mělo být pro tyto účely? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 13:07 Maq Re: SatanekD
Já bych nadhodil jako možnost to "staré dno od Rataje". Ten dusík se musel odněkud vzít, a předpokládám-li, že krmíte neonky správně - tj. střídmě - tak odkud? Dovedu si představit situaci, kdy mikroflora vyhynula a detrit zůstal...
Další možnost by mohl být ten dřevěný špalek. Kdoví jaký druh rozkladu v něm probíhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 11:35 SatanekD
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jo a tady je nějaké foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 11:34 SatanekD
Všem moc děkuji za rady. To s tou solí jsem neveděl. Co to vlastně způsobuje? Lepší prostředí pro bakterie nebo kvuli desinfekci? A že jsem dal rybičky moc brzo mi jasný je. Ale koukej měsíc na prázdný akvarko obzvlášť kdyz malá pořád do tebe duje :) . Ještě bych dodal, že do vody přidávám akva regulátor při výměně. Pokud nedávám odstátou. Pro jistotu, protože ta brněnska voda tu furt smrdí po tom čištění trubek. Smrdí to nějakou chemii, ale testy vstupní vody jsou ok, No2 na 0. A při zakládání jsem použil staré dno od rataje a nato barvený černý štěrk ze sklorexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 23:21 Muž Mislow [304] Re: Satanekd
Ahoj, ja ryby do akva davam az tak po mesici nejdriv, ale stejne me zarazi vysoka hladina NO2, je fakt, ze jsi to trosku uspechal, ale zkus si zmerit vstupni vodu, kdyz uz ten test mas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 23:02 Muž Puma [0] Re: Satanekd
Rybičky bych do akvárka dal nejdřív po dvou týdnech a ještě bych předtím ověřil NO2. Je potřeba nějakým způsobem nakopnout nitrifikační bakterie ve filtru. Nemáš nějakého známého akvaristu ve svém okolí se zaběhlým akvárkem? Mohl by trochu pročistit filtr s tím, že by ti tu vodu dal a ty bys v tom vykoupal svůj filtr. Rozhodně bych měnil vodu a testoval jak šílený. Test je prý nejlepší od Rataje. Jakákoli růžová barva je špatná a pro rybky jedovatá. Říkáš, že máš poměrně mnoho rostlin 80 % dna? Určitě bych zkusil i přípravky na úpravu vody. Možná to pomůže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 21:40 R Muž romant [27982] Re: Maq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 21:34 Maq Re: Satanekd
Při založení jste použil čistý písek/substrát, nebo jste něčím přihnojil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 16:20 R Muž romant [27982] Re: Satanekd
Teď to teprve začne pořádně stoupat, tedy to NO2, takže měnit, měnit, měnit, měnit, měnit a ještě jednou měnit a to klidně i 2x denně a to klidně i polovinu akva. Tu vodu bych nechával odstát, tedy v tomto případě, klidně bych použil i nějaký komerční přípravek k úpravě vody, jako třeba Aquasafe a měněnou vodu, řekněmě co 3 dny lehce zasolil(pol. lžícy na 50 litrů), solný roztok nalít společně s měněnou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 16:18 R Muž afc1886 [14655] Re: Satanekd
Rybičky jsou nasazené moc brzo,ale o jak velkém akváriu se vlastně bavíme.Fotka celého akva by taky mnohé napověděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 16:11 Satanekd – Stále to No2
Ahoj všichni. Potřeboval bych radu, možná spiš jen uklidnit zda dělam vše dobře nebo je někde chyba. Stručně k problemu. Čerstvě založené akva. Cca 2 tydny. Celkem hustě osázené rostlinama, po týdnu hozene rybky na urychlení záběhu. Neonky červené a 2 krunýřovci. Přihnojuji lehce Co2 v tekuté formě. Přidával jsem i rataje bactoesex. Kytkám se daří, pěkně rostou a už začínají rozlízat. Rybičkám se taky podle všeho daří, na první pohled žádnej problem. Ale stále a pořád mam vysoké No2. Vodu měním denně nebo obden 10litru. Dnes dokonce už dvakrát, protože včera jsem vynechal a dnes se po změření ráno zděsil kolik že tam toho najednou je. Po dnešní druhé výmeně vody hodnoty o něco klesly, ale rozhodně né tolik kolik bych čekal a drží se na 0,2mg/l. Přitom No3 od začátku začlo pěkně klesat, asi tím jak se rozjízdí květiny z 30-40mg/l při posledním měření na 20mg/l. Poradíte co s tím No2? Mám malou trpělivost? Doufal jsem, že už by to mohlo konečně začit klesat a ono si to teď vyskočilo ještě na víc než byl do teď průměr. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 00:49 Muž Slaviak [19] Re: ludvik
:-D dajme tomu no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 00:26 Muž ludvik [1082] Re: Slaviak
tam mají také nevysvětlitelné záhady ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 22:56 Muž Slaviak [19] Re: Mamloch
Dakujem. A preco zrovna bermudskeho ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 22:51 Mamloch Re: Slaviak
hezký biotop Bermudského trojúhelníku :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 22:40 Muž Slaviak [19] Re: NHKG
Fotka k příspěvku Prave to,ze aj ja som si myslel,ze to pochcipa ,ale praveze sa tam dari viac a viac. Cistia si same dno,rastliny to vsetko filtruju. Mam tam cca asi 35 ryb.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2016 22:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Slaviak
Že kdybych 3 měsíce neměnil vodu, tak nemám jedinou živou rybu...
Pro většinu akvárií je výměna vody nutností, ale samozřejmě některá akvária můžou s méně častou výměnou vody fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 22:34 Muž Slaviak [19] – Ahoj.
Kedysi som menil vodu kqzdy tyzden a spozoroval som ,ze rastliny pomenej rastli,rybky mi obcas skapali.. Kecal som so starymi akvaristami a ti mi povedali ze v mojom akva mi staci menit vodu kazdy stvrt rok popripade dolievat odparenu vodu. Najprv som sa zlakol,ze to je doat dlha doba takto nechat akva,ale skusil som to. A ludia poviem vam,rybky sa chovaju viac prirodzene,rastliny nadherne rastu a prosperuju. Co si o tom myslite vy ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 09:39 Jindras Re: romant
Jasný,měnil jsem pořád těch 60l. Týdně. Jen to zkouším,kvůli té hnědé. Psali tam,že je to velký přísun čerstvé vody,kyslíku,-proto že se objevila. Ale jak jsem říkal,asi je to blbost,spíše jsem měl problém v něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 09:32 R Muž romant [27982] Re: Jindras
Tak určitě napasovat, tedy i tu výměnu na konkrétní akvo, to je svým způsobem věda, ale zde se řešil dotaz člověka s klasickým obecným dotazem na obligátní prvidelnou výměnu, kde si myslím, že to jednotýdenní 1/3 vyměnění lze obecně aplikovat na všechny druhy nádrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 09:20 Jindras Re: Wendy2
Svatá pravda. Měnil jsem 2 roky každý týden,60l z RO. Před měsícem se mi -po dlouhé době- objevila hnědá řasa. Dočetl jsem se,že to může být častým přísunem čerstvé vody.Asi je to blbost,ale zkouším měnit 1x za 14 dní-a řasa mizí. Ale asi to nebude tou výměnou,nevím. Zkouším to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 13:15 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Denver
to záleží na více věcech - osádka, filtr, masa rostlin - když bude v hodně zarostlém akva 10 teter tak výměnu můžeš "šidit", když bude v kamenolomu 20 tlamovců, tak si to dovolit nemůžeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 13:11 R Muž romant [27982] Re: Denver
1/3 týdně, to je takovej rozumnej kompromis jak v termínu, tak v množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 12:08 Žena Denver [1] – jak často měnit vodu
Ahoj,
vím, že už to tu párkrát asi zaznělo, ale mám dotaz na frekvenci výměny vody.
Když mám 200 l akvárium a nechystám se hnojit. Momentálně na zajetí měním 1/3 vody týdně. Až přidám rybky, stačí, když budu měnit 1/3 vody co 14 dní? Jak poznám, že je to málo? Projeví se to rovnou problémy nebo je lepší častěji měřit? Nebo je vždy lepší měnit 1/3 vody 1x týdně? (což jsem doteď dělala i u ostatních akvárek, ale ty jsou mnohem menší)..
Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.05.2016 14:12 Muž Horác [3942] Re: pitriv
No ... ony například takové dusitany nijak nepáchnou :o) ... takže zápach není zrovna ideální ukazatel ...
Vodu bude třeba měnit možná i častěji - a to právě podle množství dusitanů ...
Nepíšeš nic o filtru ... je tam? A pokud ano, byl něčím "přikrmován"? Potože pokud ne, tak se tam zatím mnoho nitrifikačních bakterií nepomnožilo ... V tom případě je nutno považovat ty ryby za záběhové ... (což ovšem znamená /nechci se opakovat - ale musím :o)/ měřit a měnit, měřit a měnit - dokud /ty dusitany/ nespadnou na nulu) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 14:12 R Muž afc1886 [14655] Re: pitriv
Dobré by bylo založit prezentaci akvária,ale jinak se doporučuje měnit 1 třetinu vody týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 13:51 pitriv – Dotaz
Předně tady všechny zdravím,jsem zde prvně. Pořídil jsem své dcerce maličké
akvarko,vím že to není ideální počin ale nešlo to jinak.Před dvěma měsíci jsem jej osadil a napustil, před čtrnácti dny jsme tam ubytovali šest rybiček.A dotaz zní mám měnit část vody cca po deseti dnech i když nepáchne a vše mi i pohledově přijde dobré a rybky spokojené?
A děkují za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 21:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: paddy13
žádnou chemii tam nelej , to je tak jediné co ten potěr odrovná , pokud budeš měnit vodu denně , tak si myslím že odkalování nebude zas tak nutné , prostě nedělat nic hrr at se staří nestresujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 21:14 paddy13 Re: NHKG
Takže když budu opatrně odkalovat, tak rybám neublížím.. Jde mi o to, abych nenarušil jejich dokonalou rodinku a aby pak malý ryby nesežrali. :) Ještě by mě zajímalo, jestli mám po každém odebrání těch 30% tý vody tam dávat ten přípravek na to čištění konkrétně aquasafe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.05.2016 21:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: paddy13
Ryby se nikdy nevyndávají. Opatrně odkaluj vodu do kyblíku. Když náhodou nějakou rybku odsaješ, pak ji vrať hned zpět. Mění se maximálně 30% vody za den. A tu výměnu 30% vody by jsi měl provádět každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 20:58 paddy13 Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: Musíš , novou vodu pokud možno stejných parametrů a vytemperovat na teplotu jako je v akva A mám ryby vyndat do jiného akvária, nebo odkalit, když tam jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 20:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: paddy13
Musíš , novou vodu pokud možno stejných parametrů a vytemperovat na teplotu jako je v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 20:43 paddy13 – Čištění akvária při výtěru
Zdravím, začínám s akvaristikou a proto potrebuju radu, mám akvárium okolo 60 litrů.. A vytřeli se mi kančíci a uz
Jsou vylíhlí tak 2 týdny a akvárium není zrovna čisté, smím akvárium vyčistit? Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 09:46 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já měním vodu přes filtr - nacvaknu rychlospojku a hotovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 06:32 Muž ludvik [1082] Re: MonterMonty
Jo, čerpadlo je řešení.

Prostě jsem to nedokázal z té X metrové hadice dostatečně nasát, ani plícemi. A když už se mi to povedlo, tak to nestačilo.

Kýblem to bylo rychlejší :-) A kolem a kolem ... pro očistu akvária je ten kýbl přeci jenom lepší. Sice nebezpečnější (lze zakopnout, nebo se netrefit do záchodu) a pracnější, ale co už. Měním 7 kýblů a minimálně při pěti tam trubkou nad dnem šmátrám. S dlouhou hadicí by to nebylo moc použitelné.
Každý koníček holt musí mít i nějaké mínusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 01:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ludvik
To mi vůbec nejde do hlavy co to může být za problém , mám jednu vytíračku 9,5 cm nad podlahou(a budou další dvě) - rybicky.net/fotogalerie.php…
problém s vypouštěním rozhodně nemám díky blbině za 70kaček - aukro.cz/… ano odsávám vodu do kýble a trvá to dýl než z toho akva co je na stojanu - když už bych byl opravdu moc línej nosit kýblíky ,pořídil bych malé jezírkové čerpadlo( www.happyzoo.cz/… ) na které napojím hadici na výstup , na sifon pod vanou nainstaloval odbočku na pračku - instalacni-material.hledejceny.cz/… , stačí pak čerpadlo "přilípnout" na stěnu akva do výšky vypouštění vody a zapnout do sítě
není důvod proč by to nemělo fungovat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274?od=401