Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2010 09:55 Muž Yirka [9126] – Re: Lea
Pár doporučení.
- ty rostliny tam už měly být, není důvod s nimi čekat, mohou se sázet hned po napuštění vody
- plán na přidávání chemie bych zrušil
- pár rybiček je možno po týdnu přidat ( do toho objemu 3-4)
- zakup nějaký test na NO2 a měř, až budou neměřitelné (cca 3-4 týdny) můžeš začít s další etapou přidávání, mezitím vyměňuj vodu dle potřeby aby NO2 bylo co nejnižšší
- každopádně přidávat postupně ne najednou, podle druhů tak po týdnu.

Přečti si:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 09:47 Lea
Prosím o radu. Mám v záběhu akvo 126l. Pro začátek jen štěrk, kořen, teplota dle místnosti 24 stupňů, nepřetržitá filtrace. Každým dnem mám v plánu přidat přípravek Dajana Biofiltr. Po týdnu bych ráda pořídila rostliny (před sázením v plánu očista v hypermanganu). Po dalším týdnu rybičky. Potřebovala bych vědět, kdy je nejvhodnější první výměna vody (např. v prvním týdnu bez všeho, po zasazení rostlin, před nasazením rybek, po nasazení rybek atd.). Vcelku mám jako osazenstvo vybráno: 10 neonek červených, 4-5 pancéřníčků pandích, 8-10 dánií pruhovaných a jeden pár ramirézek. Myslíte, že by bylo od věci je raději přidávat postupně? S jakou prodlevou? Stejně tak nějak tuším, že v době nákupu nebude můj výběr stejně vcelku k sehnání.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 11:39 Muž filipsi [1295] – Re: metal
Ano, protoze prave v tom pisku a filtru bakterie "bydli". A cast stare vody nechat, aby mely co "zrat", tak jak jsou zvykle (obsahuje prave ten amoniak a dusitany). To neni priklad, ktery by popiral mozne a vhodne vymeny vody na zacatku zivota akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 11:34 Muž metal [96] - Cichlidy
este jeden priklad.mam 200l akvarko zabehnute 3 roky.chcem ho vymenit za 400.l.vsetko z 200.l dam aj z vodou do 400.l komplet s rastlinami a pieskom a dolejem vodou z vodovodu.odporuca sa takto zalozit akva kvoli us zabehnutym bakteriam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.12.2009 11:33 Muž filipsi [1295] – Re: metal
To uz bylo nekolikrat diskutovane, je to jakysi pozustatek z dob minulych, kdy chlorovani bylo leckde brutalni a nepravidelne. Ja peru bez problemu ve vodovodni cerstve vode, a stejne tak to muze delat dnes skoro kazdy.
Casta vymena vody pusobi kladne jak na rostliny, tak hlavne na ryby. "Hodne" bakterie volne neplavou, ale ziji prisedle, ve dnu akva a ve filtru, vsude kde mohou.
Caste ymeny vody na zacatku muzou mit opravdu jen jediny efekt, ze kolonie bakterii budou rust pomaleji, protoze jim budeme "krast" amoniak a dusitany. Nicmene hlavne pokud tam jsou ryby, je to jen dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 11:31 smik – Re: JuraS
Já říkám no a. Nevidím v tom problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 11:23 Muž metal [96] - Cichlidy – re.sid
preco sa potom odporuca cistit filter vo vode z akva.v cistej vode z vodovodu ,sa neodporuca filter cistit k voli bakteriam-prej sa tym znicia,alebo sa mylim.v novom akvariu trva skoro rok kym sa vytvori to spravne prostredie na podporu bakterii aby to spravne slapalo.preto sa domnievam ze velmi casta vymena vody nebude kladne posobyt na rast rastlin v novo zabehnutom akva.ja nie som botanyk a mozem sa samozrejme mylit,je to iba moj nazor na zaklade mojich skusenosti s akvaristikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2009 10:25 JuraS – Re: Bodlak
atman at200 v 54 litrech ? a jéje...akvárko ti přesaje 4 x za hodinu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 09:46 Muž Bodlak [21] – Re: Haimdol
no ja si to myslel:-) ale chtel jsem se radeji ujistit :-) dik,tak ja jdu na to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 09:42 R Muž Silent [5949] – Re: Bodlak
Při výměně vody vnitřní filtr vypnout dokonce musíš, protože chod na sucho mu tutově nebude dělat dobře. Jakmile totiž hladina klesne pod úroveň rotoru přestane nasávat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 09:40 Muž Bodlak [21]
jo jeste mam otazku...asi je hloupa,ale pri vymene vody mohu normalne vypnout filtr???mam atman-at200 tesne pod hladinou...tak asi vypnout ne? nebo staci ze bude sat vodu pres molitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 00:54 marsz
Nějaké rybky je dobré tam hodit hned po založení. Nemusí to být nutně ty chuděry gupky. Taky bych moc nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 22:33 smik – Re: snickers
Naprostý souhlas se Sidem. K těm výměnám vody. Já ve své 5stovce měním 50% vody každý týden (někdy i trochu víc) a nechápu co je na tom divného. Jestli vyměním 25% nebo 50% tak časový rozdíl bude dejme tomu 20minut o které musím mít v akvárku hadici dýl a pracnost nulová.
Tak jako Sid se ani já nesnažím nijak vrtat do dna a hloubkové odkalování v rostlinných (i jiných) nádržích považuji za jeden z možných spouštěčů bujení řas.

To Bodlak: Co se týče nasazování ryb tak já jsem nikdy neměl problém s vpuštěnými rybkami třeba 2. den po napuštění nádrže, chce to ale nějakou zkušenost a umět si pohlídat NO2. Nevím jak máš velké akvárko, ale přiměřený počet rybek bych tam klidně po týdnu nasadil. Pokud dodržíš režim výměny vody doporučený Sidem tak si troufám tvrdit, že se nic nestane (aspoň vinou NO2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 18:34 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: metal
Máte nějaké racionální vysvětlení, proč by se nemohly namnožit bakterie, když budu pravidelně měnit část vody tak, jak jsem popsal? :-)
(Vynechme, prosím, argumenty typu "chlor" ve vstupní vodě. Pokud by voda objektivně obsahovala volný chlor, jsou prostředky, jak ji této látky zbavit.)
Jsem ochoten připustit, že "zabíhání" akva může probíhat "poněkud pomaleji" s ohledem na nižší dostupnost amoniaku díky těmto výměnám vody, ale na druhou stranu - jako prevence proti řasám se delší "záběh" (podle mého skromného názoru) vyplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 18:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: snickers
Napsal jsem, že u větších nádrží není "striktně nutné" měnit celých 50% vody, ale "přiměřeně"! :-) (Což na druhou stranu nikomu nebrání měnit týdně 50% vody třeba u 400 lt nádrže, pokud se tak rozhodne. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:55 Muž metal [96] - Cichlidy
mne sa to zda prehnane menit na zaciatku tolko vody.jak sa potom mozu vytvorit bakterie ked sa stale meni voda v nezabehnutom akva.nestretol som sa este stakymto nazorom ale mozem sa mylit,mozno som malo studoval priruciek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:39 Muž snickers [0] - Tetry – Re: Sid
Ja reagoval jenom kvuli těm 50%, poněvadž si neumim představit např.: jak někdo s akva bez ryb mění 150l ve sve 300-litrovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:36 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Nemohu nic jiného než jen souhlasit s tím co napsal na začátku Sid :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:36 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: snickers
Nemáte důvod omlouvat se - já se necítím dotčený. :-)
Jen mám jiný názor a snažím se ho vyjadřovat jinými, pokud možno ne pejorativními slovy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bodlak
Musím odejít, tak jen stručně.
S rybkami vám určitě poradí jiní.
Co se týče odkalování, já postupuji tak, že do dna nevrtám. (Třeba i několik let.) Jenže to je "o způsobu akvarističení a souvislostech".
U nově založeného akva jen odstraňuji odumřelé části rostlin a odsávám případné nečistoty s povrchu dna. :-)
NO2 by měl být k sehnání v akvaristikách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:32 R Muž Silent [5949] – Re: Bodlak
Testy na NO2 by měli být v běžném sortimentu akvaristik. E-shopy je nabízí všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:31 Muž snickers [0] - Tetry – Re: Sid
Omlovam se za to "slovo" jen sem chtel říct názor spojenej s tím, že neni akva jako akva, nic proti tobě/vám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:30 Muž Bodlak [21] – Re: Sid
tak jo diky za radu :-) zitra vymenim a pak pojedu co 3 ci 4 dny...podle vasich rad:-)odkalovat aso jeste nemam co? mam strach aby to nevytahovalo kyticky... mohl by jste jeste poradit jake rybky bych tam mohl po 3 tydnech soupnout? jinak uvazuji do akva o malych rybkach zatim to vypada na neonky nejake tetry,a chtel bych ancika a pandy ale to vse jeste uvidim musim nejak rozvhnout at nemam prerybneno...mozna i zivorodky ale zas mam strach ze pry jsou cunata tak aby nebyl problem,mozna zbytacna obava :-) a jeste jeden dotaz test na NO2 sezenu normalka v obchode? snad nejsem moc otravny:-) jeste jednou dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: snickers
Co považujete vy za blbost, je vaše věc. Totéž mohu prohlásit já o vašich výrocích a sledujte - neudělám to. Je to prostě věc názoru. :-) Každý ať se řídí svým rozumem. ;-)
Kdo si na to netroufá, (neboť nemá dostatek zkušeností), ať se radí třeba v akvaristice. (To je myšleno obecně - nic proti Viváriu! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2009 17:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bodlak
Díky za důvěru! :-)
Nevadí, že jste pozadu a nevadí, že to bude "jen" 2x týdně. Předpokládám, že většina akvaristů by vám poradila, ať neměníte vodu vůbec... :)
Já jsem vám jen chtěl sdělit svou zkušenost, jak postupovat v prevenci proti zákalům a řasám, zhusta provázejícím zakládání akva. :-)
(Tím samozřejmě netvrdím, že se nemůže něco "zvrtnout"!)
Co se týče nasazování rybek, doporučil bych vám začít od 3. týdne (měřit koncentraci NO2 a rybky nasazovat "pomaloučku" v okamžiku, až žádné NO2 nenaměříte.
(Ale je to zase jen můj názor; někteří se s tím zase tak "nemažou"... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:13 Muž snickers [0] - Tetry – Re: Sid
50% je myslim blbost, je dobré pravidelně měnit 25% vody/týden + 1/měsíc čistit filtr( nebo až když nefiltruje). Záleží hodně na osazení nádrže, já mám 160 a v ní jen malé tetry (neonky atd.), žádné živorodky. Ve vivariu my bylo řečeno že vodu měnit skoro nemusim,bordel nasaje filtr, že stačí 1/3měsíce vyčistit vstupní molitany u filtru(JBL CF e700). Je to různé a je lepší se poradit v akvaristice, uvést počet a druh ryb, objem a druh filtru). Co se tyče startu akvaria tak je lepší dodat bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:12 R Muž Silent [5949] – Re: Bodlak
2x týdně 50% bude ze začátku stačit. Nevím jaké ryby tam v budoucnu budou, ale jako záběhové se dávají paví očka (1 samec+ 2 samice). A velmi střídmě krmit, ideálně měřit hodnoty NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:08 Muž Bodlak [21] – Re: Sid
diky moc za info...to aby jsem zitra zacal uz jsem pozadu :-) snad nebude vadit ze to bude jen 2x tydne ne? a rybicky opravdu az po 4 tydnech? četl jsem ze neni zle nasadit 2-3 na zabehnuti...to mohu i drive? kdyz tak muzete poradit i jake jsou na toto vhodne? dik snad moc neobtezuji,ale od vas jsem jiz cetl mnoho nazoru na foru takze jsem optravdu rad ze poradite i mně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bodlak
1. týden - 3x až 50% vody.
2. a 3. týden - 2x týdně totéž.
Od 4. týdne - 1x týdně. :-)
(U menších nádrží - cca 50% objemu, u větších přiměřeně méně.)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 16:34 Muž Bodlak [21] – První výměna vody..Kdy?
dory den, opravdu se omlouvam za nove tema ale jak hledam neumim najit..ano vimodkalovat 1/3 az 1/4 akva jednou za tyden ci dva...ale zalozil jsem akvarium 5 dni zpatky,rybicky samozdrejme jeste nemam,akvarium mam osazene rostlinami nektere rostou jako z vody nektre zatim nic...potrebuji vedet kdy poprve menit vodu? taky po tydnu? nebo az bude zabehnute? nebo kdy? dik
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 15:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ČUPR
Ano,většinou míchám,ale při výměně 20%,25% vody a doplnění pouze studenou,to terči bez problému přežijí,mám vyzkoušeno,že při takovéto výměně vody klesne teplota zhruba o 2-3°C.V období dešťů se jim voda také ochladí.Po takové výměně se dávají hned do námluv,je to běžná praxe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 00:39 Muž ČUPR [204] - Tetry – RE: Romy
Romy napsal: ...čistou vodu svým terčům peru rovnou hadicí,a bez nejmenšího problému.
Když to tam "pereš" rovnou hadicí, tak tedy (předpokládam) přímo z vodovodní baterie. Takže mícháš teplou a studenou na baterii? Těžko by terčovci přežili tak studenou vodu z vodovodního řadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2009 19:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Kacoo
Přerybněno máš slušně, to co tam máš je na hodně krátkou dobu, chce to větší akva a to co nejdřív X-) Vodu bych v tvém případě měnil minimálně obden cca 30% klidně i víc, pokud teda chceš aby ti z terčovců něco vyrostlo a přežilo bez problémů ;-)Terčovci v téhle velikosti se krmí alespoň 4-5krát denně a produkují velké množství odpadních látek a k tomu 10 krunýřovců, to je skoro sebevražda hmm Do toho akva bych dal maximálně 6 terčovců a stejně postupem času jak by rostli (a že rostou dost rychle) zredukoval na 4ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 17:00 Muž Horác [3942] – Re: smik
Naprostý souhlas. Dávám palec hore. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2009 16:41 smik – Re: Kacoo
No zarybnění máš opravdu "slušné". pokud budeš chtít aby ti terčovci vyrostli v pořádné macky tak je musíš hodně krmit tzn. že bude i hodně odpadních látek. Ancák je taky pěknej bordelář a žrout. Takže měň vodu min. 50% obsahu min. 1x týdně (já bych řekl 2x týdně) a přemýšlej co s těma rybama budeš dělat až povyrostou. Jestli se toho teda dožijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 16:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kacoo
Jsem také z Prahy a zvýšení obsahu chlóru ve vodovodním řadu jsem si nevšiml.Odkaluji zhruba 20% jednou za 14 dní a čistou vodu svým terčům peru rovnou hadicí,a bez nejmenšího problému.PH se tolik nezvedne,v řadu je asi 7,5.Na 240 l máš dost ancistrusů,u terčů předpokládám,že dojde k selekci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 16:18 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: gaume
Tak zarybneni mam zatim celkem male 12 tercovcu cca 6cm v tele a 10x pancernicek panda a 10x ancitrus sp. a mam 240l akva a rikal sem si kdyz vymenim 60l z 240l tak to udela pekny poprask :( tak zkusime 2x tydne 10l treba a to by nemelo snad moc nenit PH teda doufam :/ a moc diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2009 15:29 Žena gaume [26] - Živorodky – vymena
Mam velke akvarium a kdybych mela tydne menit 25% vody, tak se zblaznim :-) Menim tydne maximalne padesat litru, s tim, ze odkaluji a vycistim filtry. nekdy se k tomu dostanu jednou za dva tydny. a akvarko prospiva skvele.
rekla bych, ze je to individualni, pokud ma nekdo ve sto litrech deset malych rybek, tak muze odkalovat jednou za dva mesice a nic se nedeje, ale kdyz jich tam ma ctyricet velkych nebo zivorodek, tak to chce casto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 15:06 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
Mel bych taky dotazek ohledne vymeny vody vim ze se ma menit cca 25% vody tydne,ale mam tercovce a ted tam mam kvuli nim PH 6,7 a kdyz tam prdnu novou vodu tak se zvedne :/ neporadite nekdo co a jak ??

PS: neublizi jim ten podelanej chlor co v praze mame ve vodovodu kdyz to tam poslu hadici rovnou ???

sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 15:06 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
Mel bych taky dotazek ohledne vymeny vody vim ze se ma menit cca 25% vody tydne,ale mam tercovce a ted tam mam kvuli nim PH 6,7 a kdyz tam prdnu novou vodu tak se zvedne :/ neporadite nekdo co a jak ??

PS: neublizi jim ten podelanej chlor co v praze mame ve vodovodu kdyz to tam poslu hadici rovnou ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:09 Muž ampik [2] - Rostliny
poteru mam plnou 30ku. ted sem se dival, a mam tam kousky max.2cm jinak 1cm min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:07 Muž ampik [2] - Rostliny
takze budu stejne cekat ty dva-3tejdny...
na etu psali... holt si pockam...
jak pravi prislovi: kdo si pocka, ten se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 18:50 Žena ustavprochore [567] – Re: ampik
Pokud bylo akvárium delší dobu bez vody a bez kyslíku, stejně v něm žádné "původní" nitrifikační bakterie nepřežily. Já bych k němu přistupovala jako k nově založenému. :-)
Přidat pár rybek po založení je fajn, ale že by to musel být zrovna potěr? :-O A nechápejte to lehké zarybnění hned od začátku jako "urychlovač zaběhnutí", ale spíš jako "pomocníka" k namnožení těch správných bakterií v dostatečném množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 18:37 Muž ampik [2] - Rostliny
ja zakladal akva uz tri a ted ctvrte. ty malinke ryby max. 1cm jsou na doporuceni na netu. prej se to rychleji zabehne. ryby, mecovky pestuji ve 112ce a v jedne 5l nadobe. potrebuji vedet, jestli mam ty ryby nechat v 112ce a v nadobe nebo je tym muzu a za jak dlouho dat. v podstate mam akvarium vypustene, prevezene a znovu napustene. akorad mam novy filtr. proto sem do noveho vyzdimal starej filtr. ptam se, ze by akva se mohlo zabehnout driv nez za ty tri tejdny jako u uplne noveho...
zarybneni ma bejt: kolem 5-9mecovek (samce necham nejspis ve velkem akva) stredni velikosti.
jeden az dva ancistrusy nebo pancernicky
a to by melo byt vse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 18:19 Žena ustavprochore [567] – Re: ampik
Hlavně se nesnažte nic uspěchat, máte akva založený 4 dny a už byste tam rval kvantum ryb. hmm Na můj vkus tam ty paví oka měly přijít tak 2 a ne rovnou 7.
Aspoň na 2 (lépe 3) týdny zapomeňte, že to akva existuje, jen si hlídejte dusitany. Krmte malinko. Pokud bude vše OK, pak po těch 2 - 3 týdnech můžete začít vždy po pár kusech každý týden přidávat rybky až do plánovaného (a doufám i rozumného) zarybnění. :-)
PS: Ryby "neprat"! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 16:57 Muž ampik [2] - Rostliny
kdyz se to tu nakouslo, tak se optam.
v me 37ce viz prezentace jsem pouzil 10l vody z 112ky a vymackal do ni filtr. akva bylo dost zakalene... mam tak asi 7pavich ok ruzne velikosti na zkousku. bublam co2 a kytkam se dari (bublaj). test 3v1 od benu (takove papirky na pladtovem prouzku) jse barevne schoduji se 112kou. mza jak dlouho do sve 37ky mohu dat vyprane ryby? mecovky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 18:16 Nikola – Re: vaclav
Ne - žlutá byla už v původním akvárku. Jenom jsem si toho nevšimnul protože jsem neměl pozadí a mám žlutou stěnu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 17:36 Usine – Re: Nikola
Nažloutlou vodu máš od kořene. Pokud nebarví tak z ostatními názory nesouhlasím. Stará voda není nic dobrého právě naopak. Může se jednat i o zákal způsobený přestavbou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 16:14 Nikola
Tak to jsem rád :) už jsem se lekl že je problém. No - každopádně doufám že mi 3D pozadí zaroste nejakou řasou - ve světle je vidět nedokonalé nabarvení :-D (prosvítá polystyren :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 15:58 Muž Yirka [9126] – Re: Nikola
Mírně nažloutlá (nazlátlá) voda je klasicky zbarvená starší akvarijní voda. Tak to zkrátka má být.
Edit: pozdě, ale máš to alepoň dublovaně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274?od=1701