Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2015 14:25 Beda81 Re: odikcz
Zkusil bych tuto konverzaci malinko nasmerovat.
Pises, ze 1000 litru je tvuj sen.

Chces 1000 litru zarostlich rostlinama, protoze se ti libi mit velkou zarostlou nadrz?
Nebo nejaky vetsi druh ryb cihlidy apd.?
Nebo jen proste chces mit takovou kubaturu + ekonomicky a ekologicky zalozenou, a potom polozis dotaz, jakou osadku doporcujete do XYZ l nadrze. protoze nemas predstavu ?

Je jasne, ze kazda nadrz bude jinak zatezovana a mit jine potreby na filtr, svetlo, udrzbu atd.

Myslim, ze tady ti exaktne(vzoreckove) nikdo neodpovi. Podle mne to ani nelze.

Mozna, kdyz zkusis napsat nejakou predstavu o osadce do 1000l.
Potom by tady mohli zacit padat rady na udrzbu s konkretnima zkusenostma + potrebama ryb atd.

A co se tyce kolobehu vody, to je tusim ucivo zakladnich skol.

eidt:
jakej mas dnes nazor na tento clanek ?
www.odik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 14:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: odikcz
odikcz napsal: Nebo je to tím poměrem, a pak by mě zajímalo jaký je limit ... 10, 100, 500 modrých neonek v 1000 litrovém akváriu? Vím že lidi bez zkušeností ten poměr nedokážou říct a proto tady hledám někoho, kdo to zkoušel ... a určitě takoví lidé existují Nie som rybár, no z toho mála, čo viem, by som to zdôvodnil práve tým iným pomerom rýb na objem. Rýb býva oveľa menej, okrem nich tam žijú aj rôzne malé organizmy, ako napr. dafnie a tie s filtrovaním pomáhajú tiež. Ak by sa ryby premnožili, bol by iste problém. Tiež ma celkom zaujíma, koľko rybiek by mohlo byť vo veľkom akváriu pri minimálne výmene vody a čo vlastne hrozí. Osobne si myslím, že rybky trpieť nebudú (práve kvôli tomu, čo som už písal, že dusičnany nie sú problém, lebo ich je možné ľahko eliminovať), skôr asi hrozí riasová pohroma, napr. ruducha organické znečistenie obľubuje. V prírode sú riasy možno bežné (ba i v tých obrovských nádržiach v ZOO a podobne), ale my ich v akváriu moc neobľubujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 13:36 Muž odikcz [114] Re: ludvik
A v akváriu se snad ta tvoje "špinavost" neusazuje?

"Ani ty rybníky nejsou bez přívodu čerstvé" Tak to mi povězde, kde se ta čerstvá voda bere? Nějaký kouzelník ji tam vyčaruje? Někdo ji tam nosí z čističky v kyblíkách? Ne, jediný přívod vody je déšť nebo tající ledovce jak jsem psal už v prvním příspěvku a nevěřím, že takové vody je týdně 1/3 ... a že do rybníka přitéká voda potůčkem? Ale odkud ta voda je? Z jiného rybníku apod. ... Tam všude jsou ryby, rostliny apod. Tak jako v akváriu ... Přesto když vezmete vodu z jednoho akvária a dáte ji do jiného, tak se to jako výměna vody nepovažuje ... A nikdo nevezme 1/3 vody týdně z rybníka a nehodí tam místo toho nachytanou dešťovou vodu nebo vodu z ledovce ... Takže buď dokáže příroda vodu filtrovat líp než nejlepší filtry, že není zapotřebí ji měnit ... Nebo je to tím poměrem, a pak by mě zajímalo jaký je limit ... 10, 100, 500 modrých neonek v 1000 litrovém akváriu? Vím že lidi bez zkušeností ten poměr nedokážou říct a proto tady hledám někoho, kdo to zkoušel ... a určitě takoví lidé existují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2015 13:07 Muž ludvik [1082] Re: odikcz
Nevím jak zahradní jezírka, ale obecně v přírodě si představ koloběh vody. Pořád se destiluje :-) Špinavost se buď usazuje, nebo je odplavena. Ani ty rybníky nejsou bez přívodu čerstvé. Jak to dopadá bez přívodů je vidět na Mrtvém moři. Nebo třeba už asi i na Aralském jezeře. A také to jsou "sakra" jiné objemy vody. Takový potopený ropný tanker udělá opravdu hodně škody - ale vadí to moři? Ne. Jen lokálně (i když tento pojem může znamenat plochu celého státu).
odikcz napsal: ... do zahradního jezírka, rybníku nebo moře taky nikdo nechodí měnit 1/3 vody týdně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2015 12:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal:Ryb bylo tak kolem 20 ve 100l, takže docela přerybněno i kdyby se voda měnila. Rostla mi tam hodně Engerie, ale takovou osádku nemohla zvládnout. Jsou náplně co umí odbourávat no3 a tudíž omezit nutnost výměny vody. Tak to je celkom zvláštne - moje "hlavné akvárium" je podstatne viac prerybnené a keby bola nutnosť meniť vodu daná len obsahom dusičnanov, tak nemusím meniť nikdy, pretože dusičnany tam musím pridávať, aby neboli nulové. Ak je silné svetlo, dostatok CO2 a samozrejme rastlín, tak dusičnanov sa minie viac ako vznikne, to nie je problém. Lenže to má dva háčiky: 1. dusičnany nie sú všetko, napr. organické látky sa mi v akváriu hojne hromadia; 2. takéto akvárium nie je bezúdržbové - treba intenzívne redukovať (zastrihávať / odrezávať) rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 12:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: odikcz
Ono to moc nefungovalo. Bylo takové běžné začátečnícké akvárium. Prostě odolné druhy ryb přežily, ty méně odolné ne. Ryb bylo tak kolem 20 ve 100l, takže docela přerybněno i kdyby se voda měnila. Rostla mi tam hodně Engerie, ale takovou osádku nemohla zvládnout.
Jsou náplně co umí odbourávat no3 a tudíž omezit nutnost výměny vody. Zkoušel jsem jednu na bázi síry, ale nefungovala.
Počítej tak s pětinovou osádkou proti běžnému akvalriu a množstvím plovoucích rostlin, pak by to mohlo fungovat. Testy nesou zas tak drahé, takže než se to zaběhne a ustálí, můžeš měřit Nlátky a podle toho ladit údržbu a osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 12:13 Muž odikcz [114] Re: dudak
Na nic takového jsem se neptal, takže když nemáte nic k tématu, tak nepřispívejte, děkuji. To že to děláte nějak (já v malých akváriích také měním vodu), vůbec neznamená, že to nejde dělat i jinak ... do zahradního jezírka, rybníku nebo moře taky nikdo nechodí měnit 1/3 vody týdně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 12:08 Muž odikcz [114] Re: NHKG
Jak jsem psal, ani by mi nevadila možnost, pokud by odčerpaná voda šla nějak upravit na "dobrou" a příště ji znovu použít do akvária ... a takhle to točit dokola ... jen si neumím představit, jak by toho šlo dosáhnout ...

Tak samozřejmě bych tam nedávál nějaké extrémně citlivé či přešlechtěné ryby ... Můžete dát příklad velikosti akvária a +- počtu kterých ryb, kdy to ještě fungovalo? Jen abych si udělal přehled o poměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   12.06.2015 12:05 Muž dudak [1885] Re: odikcz
Jestli chcete šetřit na vodě, ať už kvůli penězům nebo práci, tak si radši akvárko nepořizujte. Výměny se samozřejmě omezit dají, cca 1x za měsíc je to docela dobře udržitelné, samozřejmě v závislosti na osádce, ale proč to dělat, když výměny akvárku prospívají. V určitých situacích se mění voda i mnohem častěji. Provozní náklady akvárka nejsou zanedbatelné a proto by s nimi měl každý počítat, pořizivací cena samotného akvária je proti tomu zanedbatelná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 11:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: odikcz
Vodu z akvária co přebude ze zalívání liju na trávník, takže se čistí leda v půdě a stejně do řeky určitě doteče.
Já kdysi s otcem takové akvárium provozoval a byl docela problém s tím, že sme ryb měli moc a co chvíli přišla nějaká katastrofa a i bez ní přežily jen nejodolnější druhy - živorodky, pakeříčkovci, thorakáti a šedí čichavci. Rostlin bylo spousta, ale no3 muselo jít přes 100mg/l. Bezúdržbové akvárium mi přijde moc křehké na udržení stability a prázdné (málo ryb, moc rostlin).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 11:38 Muž odikcz [114] Re: NHKG
Zapomínáš na fakt, že veškerá odpadní voda se musí čistit ... takže to není tak, že vezmu vodu z přehrady a vrátím jí do řeky

Jestli je to jen o poměru (hnojit nějak ve velkém neplánuji, v přírodě taky nikdo nehnojí, takže jen to co vyprodukují rybky, šneci, ...), tak by to mělo jít ozkoušet i v menším akváriu ... teď už jen jak najít ten správný poměr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 11:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: odikcz
Je to jenom o množství ryb a hnojení rostlin. Když ryb bude málo a nebudeš hnojit, nebude problém bez výměny vody. Řešit vodu mi ale přijde směšné. A tak velké akvárium bych určitě dělal s automatickou výměnou vody, takže to ani není pracné.
Náklady jsou oproti elektrice mnohem menší a většinou to ani není neekologické. Vodu odebírají většinou z přehrad a po vypuštění z akvária přejde zpátky do řeky, kterou by stejně tekla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 11:19 Muž odikcz [114]
Re: RBeil
A přesně proto píšu sem, zda už někdo z místních neexperiemntoval a nemá nějaké poznatky ... pro radu "hledej" jsem sem opravdu nešel ... samozřejmě vím, že člověk si toho musí spoustu dohledat, ale sem jsem šel za reálnou radou, jestli má někdo reálnou zkušenost

RE: tojehnus
Aktuálně vodou z akvária kytky zalévám, ale představa 300 litrů vody týdně ... tolik těch kytek opravdu nemám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 10:38 Muž RBeil [174] Re: odikcz
Chce to studovat a hledat. Někdo s tím i experimentuje a info píše na svůj web. Ovšem pokud bude akva vedene jako Low-tech tak by neměl být problém s méně častým a méně objemnou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 10:38 Muž tojehnus [1] Re: odikcz
Vodu z akvárka můžeš využít na zalívání :) nebo na spláchnutí záchodu. Jen bych ji asi nepil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 10:24 Muž odikcz [114]
Zatím nemám prostory ani finance na něco tak velkého, ale je to můj sen ... a právě jsem si říkal, jestli je ta výměna vody nutná ... v přírodě ji taky nikdo nemění - jenom co naprší nebo se někde roztaje z ledovců ... a ryby i rostliny v tom žijí v pohodě

Tak mě zajímá jestli je to velikostí nebo poměrem ryb na vodu ... samozřejmě pokud (aby stačilo jen doplňovat odpařenou vodu) by znamenalo, že v 1000 litrech můžu mít jen 10 neonek modrých, tak je to naprd ... ale určitě to jde líp

Nebo jestli se ta voda dá nějak přírodní cestou (bez chemie) recyklovat a při příští výměně ji znovu použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 09:08 Muž RBeil [174] Re: odikcz
Zaleži jak máš v akva dobrou rovnováhu a kvalitni filtr. Samozřejmě se najde někdo kdo řekne že to je nutné, ale když jsi počteš něco o Low-tech akvarii tak je běžná výměna vody jednou za měsic či méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 09:07 Muž Priest [325] - CichlidyRe: odikcz
Vše záleží na tom jaké tam budeš mít osazenstvo.Pokud tam budou třeba terčovci tak i těch 300litrů bude málo.To jsou aspekty které musíš před založením zvážit a dopředu s nimi počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 08:55 Muž odikcz [114]
Je nutnost výměny vody dána velikostí akvária nebo počtem ryb/rostlin? Měnit třeba u 1000 litrového akvária každý týden 300 litrů vody mi přijde neokonomické i neekologické ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.04.2015 18:16 R Muž romant [27987] Re: beermajkl
Ano, drž se té třetiny. Udělal bych to tak, že bych měnil 2x týdně, filtr nečistil měsíc(pokud bude funkční), po měsíci lehký promáhnutí v akva vodě a odkaloval bych za ten měsíc tak 1-2x. Jinak to, že nemáš akvo podle tvých představ vymazlený, neznamená, že si tu prezenatci neuděláš, ono se mlžeš ledacos zajímavýho a hlavně přínosnýho z toho, jako to akvo bude vypadat od návštěvníků dozvědět. No a názory typu "máš to hrozný", ty budou vždycky a pomyslíš si o tom svoje, kdo chce napsat rozumnou radu, udělá to, bez ohledu na to komu to píše. Uvidíš, že s tou prezentací s co nejvíce údajema to bude daleko snažší, to tvoje akvaristický snažení. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 18:10 Muž beermajkl [3]
Díky za rady,u té výměny můžu třetinu?Tuším mi někdo říkal že u tak malého akvária je to moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2015 16:42 R Muž romant [27987] Re: beermajkl
Pokud odkaluješ a pereš filtr zároveň, je to u akvária tvojí velikosti hodně velkej zásah do rovnováhy. Nedělej to společně, ale třeba týden po sobě, vodu můžeš měnit klidně i vícekrát týdně, o bakterie strach neměj, tedy při výměně vody, ty nejsou ve vodě přítomny(když tak v min. množství), žijí tzv. přisedle na předmětech v akváriu, ve dně, ve filtru. Prostě tak jak jsi to popsal, podmínky v akváriu se neustále houpou a to je špatně. Chce to zvolnit a nechat tomu více možnost se stabilizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 15:40 Muž beermajkl [3] Re: NHKG
Filtr jen vymáčknu a dno projedu odkalovačem,snad to dělám dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 15:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: beermajkl
Vodovodní voda ti bakterie ve filtru a ve dně nezabije. Jenom upustíš trochu vody a pak doliješ novou. Samozřejmě do dna a filtru nesmíš zasahovat při každé výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 15:23 Muž beermajkl [3] Re: NHKG
A nestane se tak častou výměnou že budu více méně znemožňovat tvorbu bakterií akváriu přínosných?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2015 09:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: beermajkl
Ano, začal jsi špatně. Pořídil jsi si moc malé akvárium. V takhle malém se těžko nastavuje rovnovaha, ty malé jsou vhodné jen pro zkušené akvaristy. Navic máš dost početnou osádku. Můžeš měnit vodu 2x týdně, pokud máš dobrou vstupní vodu, pomůže to. A pokud nemáš, tak si pořiďt nějaké nenáročné extrémně rychle rostoucí rostliny, například růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 08:54 Muž beermajkl [3]
Jak jsem psal,začal jsem blbě,mám tam 6 neonek a 4 pancéřničky pandy a 4 pancéřníčky zlatopruhé,piskořky a kružníky.Měním týdně třetinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 08:49 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: beermajkl
Musíš se víc rozepsat. Kolik vody týdně měníš? Jak je akva velké? Co v něm plave? Jak často a čím krmíš? Jak je akva osvětlené? Pomohla by spíše prezentace, jinak je to hádání nežli rada?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 08:46 Muž beermajkl [3] Re: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám 30l a chlubit se s tím zatím nechci,asi jsem překrmoval a začalo se mi hodně akvárium špinit,tím i přičítám vinu za řasy,měl jsem slabé osvětlení a trochu se obávám i toho kde je umístěné,není přímo u okna ale můj pokoj je hodně prosvětlený oknem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 08:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: beermajkl
Kolik vody měníš? Běžně se mění 30% 1x týdně. Pokud to nestačí, chyba bude jinde. Ale bez znalosti akvária nejde radit. Založ si presentaci akvária a vše vyplň pokud potřebuješ více poradit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 08:09 Muž beermajkl [3]
Zdravím,měním vodu jednou týdně při odkalování,měl a stále jěště mám problém s řasou,myslím že ruduchou vousatou na kořeni a trochu na některých listech rostlin,tvoří se mi i vlasovitá řasa na průduchu filtru,měl bych častěji měnit část vody?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:55 Muž Legioix [574] Re: romant
Tak jasně. Sám mám vodu jen ze studny (bez RO si ani neškrtnu) ne kvůli NO3/NO2, ale kvůli krasové tvrdosti. Široko daleko není žádné pole, jen lesy a podle toho co měřím, tak stabilní je. NO3 +- 6 NO2 0. Hloubka studny 32m. Potvrdili mi to i laboratorní testy.
To ale neznamená, že jinde to bude stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2015 17:50 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Jenom tě doplním, že dusitany nejsou ve studničních vodách třeba na vesnicích žádnou vyjímkou a to ani nemusí přijít žádnej šplách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2015 17:09 Muž Yirka [9123] Re: Legioix
Je třeba si uvědomit, že voda ze studny může být daleko nestabilnější a rizikovější než voda z řádu. Důvody jsou logické, daleko větší možnost kontaminace jak vodou spodní, tak povrchovou. Když přijde průtrž může to být katastrofa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:50 Muž Legioix [574] Re: Hansel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:41 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Legioix
Já třeba tabulky a hodnoty neznám :) Ale od spolužáků na VŠ co přicestovali za studiem vím, že naší hradeckou i po roce plivou a radši chodí na pití kupovat balenou smich Mě to nepřijde, ale chlorem se u nás nešetří.
Představa že bych nechával každý pátek odstávat 400l vody. No to potěš :)
Naopak, to netočim ani přes sprchu, ale hadicí ze sprcháče rovnou do akva ( s adekvátně namíchanou teplotou), vývod z hadice pod vodu, takže se ta voda ani tolik nezamíchá. Nikdy problém nebyl a to měním u citlivějších ryb jako je L200 klidně přes 80% objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:33 Muž Legioix [574] Re: Designer
Jen tak pro představu jaký může být rozdíl v obsahu chloru z několika zdrojů: www.smv.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:33 R Muž romant [27987] Re: zdenekps
Natoč přes sprchu a když to bude teplotně srovnaný, klidně můžeš dávat hned do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Legioix
V tom pripade upresnim, v nekolika lokalitach v Praze jsem zadny problem nezaznamenal a vodu jsem vzdycky lil rovnou, a to jeste mix studene a teple z rozvodu teple vody.

EDIT: Kdyz to ted Roman pise, dodam, taky vodu liju pres sprchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:28 Muž Legioix [574] Re: Designer
Toto bych praktikoval u vody ze studny, ale chlorovanou z řádu asi ne. Všude je ten obsah chloru jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:28 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: zdenekps
Přípravek na úpravu vody zahodit a vodu jen nechat odstát, jestli to dodá na klidu. Já myslím že to není potřeba, naopak někde to není ani reálně proveditelné. Ale pokud to u tebe není problém, proč jí nenehat odstát pro klid v duši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:27 Muž Legioix [574] Re: zdenekps
Vodu z kohoutku nechat odstát v kybli a nelít do toho žádnou "chemii" na úpravu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zdenekps
Nalit vodu rovnou do akvaria a na prostredek se vykaslat. Menim tak klidne i pulku vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.01.2015 14:26 Žena Turbínka [2558] Re: zdenekps
Co takhle vynechat ten přípravek na úpravu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:24 Muž zdenekps [0] – Přípravky do vody
Potřeboval bych poradit. Jaký je správný postup? 1) Natočenou vodu z kohoutku nechat odstát a poté nalít do akvárka a až do toho akvárka nalit v poměru prostředek na úpravu vody z vodovodní na akvarijní. Nebo 2) Vodu z kohoutku nechat v kybli odstát a do něj nalit připravek na úpravu vody a až poté nalít do akvárka. To vše při částečné vyměně vody. Jak je to správně? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 13:15 jamesbond Re: gringo
Je to cajk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 13:15 gringo
Díky, myslel jsem si to. Jistota je jistota palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 13:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gringo
Mám ji také už mnoho let a dobrý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 11:27 gringo
Možná hloupý dotaz. Vadilo by, když na napouštěcí hadici dám mosaznou koncovku na připojení k baterii? Bude se něco škodlivého uvolňovat do protékající vody? Děkuji hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 18:29 Muž Honza123 [3] Re: garggi
Já myslím, že myslel tu výměnu vody, pak mi i říkal, že jak má ta akvaria v regálech v prodejně,kde má rybičky normálně k prodeji tak tam mění vodu po více než měsíci, což mě docela zarazilo, protože v těch akvraích nemá žádné kvetiny, jen maličký filtr a brutálně přerybníno (což je ale pochopitelné, když to jsou rybky na prodej). Sice teda nevím jak to v těhle akvárích chodí ale celkem mě to taky zarazilo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274?od=601