Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Žádná další stránka   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2006 16:51 don – migule
to ale musíš mít kýbl výš než akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2006 13:59 nigule – vymena
ja to delam odkalovacem...stejne tak, jako vypoustim z akva, tak ji pak napoustim hadickou zpet....ani u toho nemusim bejt a kdyz hadicku namirim na skalku, tak se nic nerozvyri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2006 21:12 shedlo – jak nalít vodu
Já položím na hladinu čtvrtku, většinou mi jedna vydrží na vícero použití a leju vodu po částech na ní. Voda se pěkně rovnoměrně rozteče a akvárium není zakalené a rozházené:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2006 21:08 don – výměna vody
Lidičky při výměně vody ji do akvárka lijete ručně nebo ji nějak čerpáte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2006 22:45 vena – voda
Ja mam 54l akva momentálně dost zarybněné paví očka se množí strasne rychle.Vodu měním zhruba 10l za 10-14 dní.Natočím do kýble nechám tak 4 hodiny stát a pak normálka vypustm a napustím nádrž.Ryby jsou shopné si přivyknout samozřejmě to závysí na druhu u takovejch terčovců bych asi postupoval jinak :) Jinak potřeba výměny vody je taky dost závyslá na krmení.Důležité je nepřekrmovat.Krmím tak 4x do týdne a vím,že ryby vše důkladně sežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2006 20:31 beeda – vymena vody
:-O bohate staci vymena jednou za tri tydny tak 15 procent.biologicky proces tak bude idealni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2006 18:48 B.L. – Jak dlouho?
Akvaristi doporučujou 2 dny-chlór za tu dobu vyprchá.Já rybí osádku dávám až za 1 měsíc.Nitrifikační bakterie se za tu dobu rozmnožej a je alespoň rovnováha v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2006 14:44 Verlibka – voda
A mám tu vodu nechat odstát??? Stačí jeden den? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   18.03.2006 14:27 Pavel :-) – voda
Bakterie bohužel nedokáží zpracovat veškerý odpad v akváriu tak, aby mohl být využit a neutralizován vodními rostlinami. Výsledkem je hromadění škodlivých látek v akváriu. Tyto se při vyšších koncentracích mohou stát pro ryby jedovaté. Vyvětráte-li zakouřenou, vydýchanou místnost, čerstvý vzduch všem přítomným pomůže. Rybkám v akváriu poskytne podobnou pomoc částečná výměna staré vody za čerstvou.


Jak často a kolik vody v akváriu vyměňovat?

Časové intervaly mezi výměnami a množství vyměňované vody jsou ovlivňovány:
• velikostí akvária
• počtem a velikostí obyvatel nádrže
(Jak správně založit akvárium se dovíte v sera rádci "Jak si zařídím své akvárium".)

obsah v l - množství výměny - frekvence
50-60l 10-20l 7 dní
80-100l 20l 7
110-120l 20-30l 7
160-200l 30-40l 8
nad 250l 20 procent 14



Nejčastější chyby


a) Výměna vody je prováděna příliš často a nešetrně. Kupříkladu každý třetí den.
V takovém případě jsou ryby i rostliny neustále vyrušovány, užitečné denitrifikační bakterie se nemají možnost vyvíjet a množit, rovnováha v akváriu je porušena.



b) Částečná výměna vody je prováděna nepravidelně.
V malém akváriu se rychle hromadí velké množství toxických látek, které rybkám ničí životní prostředí. Řasy vzkvétají, ale ryby chřadnou. Pokud tři měsíce nevyměňujete v akváriu vodu, nemůžete generálním úklidem mnoho zachránit. Chov akvarijních rybek je koníček, vyžadující pravidelně jednou týdně trochu času na údržbu.
Jestliže tento čas nemáte, nepořizujte si prosím, žádná živá zvířata a najděte si koníčka, který nevyžaduje pravidelnou péči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2006 12:29 Verlibka – Výměna vody nutná?
Už týden chovám v 70l akva paví očka. Chtěla bych se zeptat,zda se musí opravdu po týdnu (či vůbec) vyměňovat voda. Před pěti lety jsem je chovala-bez topítka, filtrace a ani vzduchování a o výměně vody jsem ani netušila. Bylo vše OK. Ale teď prostě nevím... Nechci jim něco udělat! Voda je nádherně průzračná-nevidím moc důvod proč to dělat,ALE....... Co myslíte??? Děkuji za odpovědi :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2006 15:30 Kamčatka – Voda
Uplně souhlasím s Killerem já akvárko neboli vodu měním tak rok a půl a občas něco odpumpuju mě se voda moc nekazí takže,,,,,,,,, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.03.2006 21:56 Killer – čištění
uplně stačí když budeš odkalovat dno a částečně měnit vodu a čistit filtr...filtr čisti ve vodě upuštěné z akva,abysis nezahubil bakerie ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2006 20:44 Tonda – čištění
Bychtě chtěl vidět jak by ses stím sr** každých půl roku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2006 17:31 Jana – voda
Souhlasím, néééé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2006 17:18 xkymi
Vubec ne!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2006 15:55 MaM – kompletní výměna vody
Ahoj lidi,mám takovej dotaz. Je dobré jednou za půl roku nebo za rok vyměnit vodu v celém akva,proprat kamínky,dekoraci a tak? Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 40 ...... [41]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274?od=2001