Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 00:43 Muž ludvik [1082] Re: MonterMonty
Zrovna to problém je. Mě ten výškový rozdíl rozhodně nestačil. O složitosti nasátí ani nemluvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 21:01 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
Tak když to vemu čistě teoreticky ( můžu to i zítra vyzkoušet - jinak vodu z výměn přez balkón lejeme do sudu na zahrádku) -akvo je v naprosté většině vždy výš než dno vany - to je fakt takový problém přísavkou v akvu připevnit hadici do výšky vypouštění a druhý konec další přísavkou "lípnout" k výpusti vany - stačí jen nacucnout ,nebo použít balónek z odkalovače a bez lítání s kýblem se odpustí vody kolik potřebuji smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 15:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Petr76
Ano je to vyborna vec,pouzivam to uz pres 6 let a uz si bez toho vymenu vody nedovedu predstavit,zvlaste kdyz ma nekdo vice akvarii a ekomickou stranku neresim,neb platim za vodu porad stejny poplatek a je jedno kolik ji spotrebuji,bohuzel k plytvani vodou dochazi,neco za neco. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 13:50 Muž Petr76 [6] Re: vaaclav
:-) studnu nemám, bydlím v paneláku. Pravda je, že u toho trochu vody vyteče, je to daň za pohodlí. Jinak vodou u nás doma neplýtváme i při čistění zubů ji zastavujeme čestné pionýrské :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2016 13:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petr76
Asi máš vlastní studnu a nemusíš platit za vodné a stočné. Já (a asi i ostatní) co za vodu platím stále více to považuji za plýtvání a hroznou blbost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2016 13:42 Muž ercan [38] Re: Petr76
Je to sice hezká věc........ale té vody co se vpodstatě vyhodí do.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2016 13:40 Muž Horác [3942] Re: Petr76
Není to škoda vody (a peněz)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 13:18 Muž Petr76 [6] – Výměna vody
Fotka k příspěvku Ještě k té výměně vody, já používám takový nádstavec, jak na odkalování tak na výměnu vody a nemůžu si ho vynachválit, ilustrační video zde www.youtube.com/… na videu je nádstavec JBL je to stejný princip jako u Aqua vac.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2016 20:47 R Muž romant [27987] Re: lhajek
Vztaženo k současnému tazatelově dotazu, po 4 hodinách bych nečistil, po tvých 12 už ano. Jestli jsem ti v tom uddělal bordel, potom se omlouvám, ale třeba jsem to měl v úmyslu, jsem dneska lehce zákeřnej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 20:43 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
No a teď jsem na rozpacích. Četl jsem (a možná přímo tady na fóru) že ty procesy jsou daleko rychlejší a už po první hodině začínají bakterie pomalu odumírat. Bohužel to nemohu znovu najít.

U nás když loni vypínali elektriku na 12h a to několikrát, tak filtry jsem dal na záložní zdroj. Bohužel poprvé jsem si půjčil s téměř mrtvou baterií a tak to vydrželo jen asi 2 hodiny, takže jsem před opětovným zapnutím filtr standardně vyčistil s propráním náplní. Pak už to záložní zdroj vydržel ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.05.2016 19:44 R Muž romant [27987] Re: ercan
Tak ono jsem to nepsal jenom pro tebe, ale to je vedeljší. :-) Takhle nějak se na to lze dívat, po vypnutí filtru u běžně zarostlé a zarybněné nádrže dochází po jedné hodině k ustávání množení nitrifikačních bakterií, po třech hodinách ustává proces nitrifikace, po 12ti hodinách začínají vlivem nedostatku kyslíku hynout nitrifikační bakterie a začíná proces hniloby vlivem vznikajících patogenů a nakonec po 24 hodinách je prostor filtru přesycen produkty rozkladu, obsažená voda je toxická a obsahuje velké množství sirovodíku a podobných "sajrajtů". Časové údaje se samozřejmě budou nádrž od nádrže lišit, ale rozdíly nebudou velké. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 19:37 Muž ercan [38] Re: romant
Tak hrabat do toho nemám vůbec v úmyslu. To mě ani nenapadlo ( myšleno to odkalování).
Spíš sem myslel ty bakterky ve filtru. Jestli to pak po zapnutí trochu neproprat? Ale jak již psal MonterMonty by to neměl byt problém. Nebude to tak dlouho mimo provoz. Vím že bakterky mají vydržet víc hodin. Ale člověk nikdy neví co se zvrtne.
Jinak moc díky za info!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.05.2016 18:25 R Muž romant [27987] Re: ercan
Já bych jenom lehounce doplnil kolegu v tom, aby se před tou ohlášenou odstávkou rozhodně, ve snaze mít to čistý, neodkalovalo dno. Pokud toto činit, tak týden před, nikoliv den před, či v den odstávky a to samý platí pro filtr, když čistit(ne společně se dnem), tak týden před a to lehce, žádný brutál nájezdy na bakterie. Píši to proto, že se v tom docela často chybuje a ve snaze se připravit, dojde k ještě většímu problému, než kdyby se nedělalo nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.05.2016 11:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ercan
když už bych něco měnil , tak raději před , 4 hodiny jsou naprosto vklidu , filtr to zmákne , ryby taky , max bych vynechal krmení večer před výlukou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 11:25 Muž ercan [38]
Zdravím!
Nevím jestli to sem bude patřit.
Zítra mají u Nás vypnout cca na 4 hodiny elektřinu. Mám se obávat něčeho a pro jistotu po zapnutí vyměnit část vody? Nebo to bude v pohodě?
Předem díky za info!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 20:15 Hajle Re: Hajle
Díky všem za tipy. Už se začínám chytat. Je to dřezová baterie. Ta gardena mi přišla zbytečně drahá, tak zkusím ty redukce. Ještě jednou díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 20:00 Muž patamatix [408] Re: afc1886
Výborná volba,také používám s rychlospojkou napojenou na hadici. Naprostá spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.03.2016 19:44 R Muž afc1886 [14682] Re: Hajle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 18:46 Muž Kublik [8]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nazdarek, ja jsem ji koupil v hornbachu. Stalo to kolem 100-200kc. Kdys menim vodu tak to nasrobuji v kuchyni na hadici misto sprchy. Sedi to i v koupelne na sprchu, pokud nemas v drezu jako ja. Nastesti aspon neco delaj stejny... To co by si chtel ty misto perlatoru tam prodavaj taky, ale nechtelo by se vysroubovavat to sitko, tohle je snadnejsi ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 15:21 Muž NASREDDIN [1383] Re: Hajle
www.sagittarius.cz/…
Potřebuješ něco takového?
edit: možná tady www.sagittarius.cz/…
www.kerka.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 15:20 Muž NASREDDIN [1383] Re: BuldozerGT86
BuldozerGT86 napsal: Vnitřní se používá jen u umyvadlových baterii.
Tím bych si nebyl tak jist ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 15:02 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Hajle
Zkoč si někam do instalaterství. Divné že by si to nesehnal v Bauhasu, Hornbachu a nebo OBI. U té dřezovky máš vnější závit ne? Vnitřní se používá jen u umyvadlových baterii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 14:54 Hajle – adaptér na kohoutek
Zdravím, potřeboval bych sehnat adaptér na hadici z vodovodní baterie. Hledám něco co se dá naroubovat dovnitř místo perlátoru který má průměr kolem 1,8 cm ... Jsou to ventily s označením M. Nemůžu to v krámech nikde sehnat a ani z internetu nejsem moc moudrý. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2015 09:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lhajek
Ono záleží na osádce. Není třeba mít přerybněno, stačí mít citlivější ryby (Skaláry vysoké, různé ryby z odchytů, ...) a pak je potřeba měnit co nejvíce. Já měním 1x týdně 50% vody. Jediný rozdíl proti výměně 30% vody pro mě je, že vypouštění a napoštění trvá trochu déle, ale mojeho času údržba zabere stejně jak u výměny 30% vody, protože měním pomocí hadice. Samozřejmě je potřeba mít dostatek vhodné vody na výměnu, což ne každý má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2015 09:20 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: bar
Ano AŽ polovinu, ale důležitý je to slůvko "až". Takže lze měnit i méně. Myslím že běžná týdenní výměna na úrovni čtvrtiny až třetiny objemu je standardem. Když řeším nějaký problém nebo je akvárium zatíženo více rybami produkujícími větší množství odpadu (Živorodky, Ancistrusy apod.) nebo trvale přerybněné vzhledem k filtraci tak přistoupím k těm 50%. A pak se může stát že je nutné i zvýšit frekvenci výměn ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2015 20:48 R Muž romant [27987] Re: bar
Na mou duši na psí uši, na kočičí svědomí. ano palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2015 20:47 bar – g
Opravdu až polovinu?
Akva je 65l
Filtr aqael 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2015 11:20 R Muž romant [27987] Re: parma
Musíš. ;-) Tedy ideál je ta jednotýdenní pravidelná výměna(vyvětrání) a to klidně polovinu vody v akváriu. :-) Určitě bych doporučil se zde zaregistrovat, zřídit prezentaci, uvést co nejvíce údajů, aby se dalo daleko více cílěněji poradit, co event. pozměnit, vylepšit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 11:06 parma – výměna
muzu menit vodu 8 razborkam 2 krunirovcum a trem pancernickum 1 tydne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2015 07:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: radim
Ale stále nám Mahony69 neřekl v čem považuje nebo co naměřil v té jejich vodě za špatnosti, že nejde zrovna nalít do akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2015 20:49 radim Re: Jifi
vždyť ti napsal, že tak činil kdysi z nedostatku informací a ví, že to není v pořádku...a ty mu zas napíšeš proč to tak dělat? smich

ten odkaz na článek od lhajek z 20.08.2015 07:17 vlastně celou tuto debatu o výměnách vody vysvětluje i s příklady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.08.2015 20:31 Muž Jifi [675] Re: pancéřníček
Asi to na tebe bylo moc složité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 19:36 Muž pancéřníček [168] Re: Jifi
Ty o koze a NHKG o voze. Koukám, že máš někdy problém porozumět psanému textu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 11:18 Muž Jifi [675] Re: NHKG
Ale jo, jsou ryby, které to skousnou a žijou si vesele dál. Ale proč jim na druhou stranu dělat takové šoky, když se dá voda měnit po menších dávkách častěji? Přece jen máme ryby/krevty/atd. pro potěšení a aby se jim dařilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.08.2015 10:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jifi
OT: Však jsem psal kdysi. V té době nebyl intetnet a takže jsem údržbu dělal podle otce tak, jak ji dříve dělal on. Taky bych to tak už nedělal. Byl to jen příklad, že některé ryby se můžou množit i v nevhodných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 09:29 Muž Jifi [675] Re: NHKG
To už mně připadá jako dost brutální zásah do biochemie akvárka. Raději bych měnil menší objem, ale častěji, než měnit 90 % objemu ... to máš ty ryby najednou v úplně jiné vodě. To je trochu podobné, jako kdybys je co 2 měsíce přelovil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 09:27 Muž Jifi [675] Re: lhajek
Dávám za pravdu. Před 25-30 roky jsem nechával vodu odstát a dělal jsem to tak i teď, po návratu k akvaristice. Měl jsem strach z chlóru, protože v práci nám cca 1x ročně teče voda tak smrdutá, že se nedá ani vypít. Ale zkusil jsem měnit vodu, která byla napuštěná v kanystru cca 1/2 hodiny (cca 1/6 objemu akvárka) a krevetám to vůbec nevadí. Ale je fakt, že kdyby voda smrděla, tak bych ji do akvárka nelil. Nevím, jakou máte vodu v Holandsku, tady v ČR se to zlepšilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.08.2015 09:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mahony69
Mám více jak dvacet let nádrž 500 l. Po pár letech jsem zjistil že týdenní výměna vody přímo z kohoutku je to nejlepší co pro něj můžu udělat. Ryby i rostliny evidentně pookřejí a i řasy tolik nerostou. Jen za komunistů bylo doporučeno měnit vodu o víkendu kdy byl odběr nejmenší a voda měla nejlepší kvalitu. Klidně to s tou vodou z bazénu v jednom akváriu zkus a přidej jen menší množství a uvidíš co se bude dít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.08.2015 09:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dlw
Záleží jaké máš ryby. Taky jsem kdysi takové akvárium provozoval. Přerybněno, spousta Engerie na hladině, výměna vody co 2 měsíce a rovnou 90%. Ancitrusi a živorodky se taky množili. Ale tetry ani parmičky nikdy dlouho nežily. Dělat to tak dneska, tak mi kromě krunýřovců vše vychcípe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2015 08:38 dlw
Neviem ,kazdy robi z vymeny vody vedu . Pamatam si ked som bol maly a oco mal akvarium . Vymenil v nom vodu raz za 2-3 mesiace , nedal do nej ziadnu chemiu , dal ju priamo z kohutika a vsetko bolo v poriadku.
To iste teraz robim ja . Vcera som menil vodu po 3mesiacoch 1/3 a okrem akvatanu som nedal nic a ani nedam . Hadicu som potiahol priamo z baterie . V akvariu sa mi permanentne mnozia prisavniky , gubky , neustale mi v nom nieco kvitne .
Kludne mi dajte aj 30 palcov dole ale rozprval som sa s mnohymi akvaristami , predajcami a vacsina tvrdi ze menej je viac...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.08.2015 07:17 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Mahony69
V čem není dobrá?
Také jsem kdysi nechával vodu odstát, ale už to nedělám a zbytečnost mě potvrdil i článek z poslední čísla časopisu Akvárium (e-akvarium.cz) článkem pana Slabocha na straně 20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 00:17 Muž Mahony69 [3]
Mam dve akvarka, dohromady 320l. Uvazoval som o tom pretoze v tom bazene je v podstate cista odstata voda. Ja nemam sudy ani take velke kyble aby som si mohol pred kazdou vymenou dat cerstvu vodu odstat. Vymienam zhruba 100-150l vody tyzdenne a do kazdeho kybla musim liat AquaSafe pretoze holandska voda z vodovodu nieje dobra. Tak preto som o tom uvazoval, lebo v bazene mam 4000l odstatej vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 21:54 Muž Jifi [675] Re: Mahony69
Ještě jsem zapomněl na jednu otázku: Kolik času bys věnoval těm analýzám vody z bazénu?
Dle mého názoru - při evropských cenách vody a při objemu tvého akvárka - proč uvažovat o vodě z bazénu do akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 21:43 Muž Mahony69 [3] Re: Jifi
Teraz si ma presvedčil správnymi otázkami. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.08.2015 21:24 Muž Jifi [675] Re: Mahony69
Já bych položil jinou otázku: Kolik litrů bys z toho bazénu do akvárka nalil? Kolik peněz by stálo toto množství vody z vodovodního řadu? Kolik tě budou stát rozbory vody? Je to ekonomické?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 21:07 Muž Mahony69 [3] Re: Jifi
Ved ja to tam nechcem liat za každú cenu. Bol som zvedavý na váš názor.Bez poriadneho rozboru v podstate neviem čo tam lejem. Nepomohol by ani Aquatan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 20:47 Muž Jifi [675] Re: Mahony69
No, my máme na zahradě malý bazének, má jen 3 kubíky vody, ale do akvárka bych tu vodu nedával. Sice jsi vyměnil hodně vody a už jsi tam nesypal chemii ... ale - co případné mikroorganismy, které se mohly pomalu začít množit?
Stojí takové šetření za to? Kolik tím ušetříš, že tu vodu z bazénu použiješ do akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 20:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Mahony69
Pokiaľ je tam teda len 1/5 bazénovej vody a zvyšok čistá, tak mi to nepripadá tak zlé. I potu sa viac dostane do akvárka pri vložení ruky akvaristu :) (A nevidím v tom problém, sú tam hlavne soli.) Navyše uplynula nejaká doba.. asi by som tú vodu využil, neviem. Nemám skúsenosti s bazénmi, takže môj názor nemá veľkú váhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:47 Muž Mahony69 [3] Re: Jifi
Máš pravdu ani by som nad tým neuvažoval. Ale pred 3 týždňami bolo z bazéna vypustenych 80% vody a následne napustena čerstvá voda do ktorej sa nepridalo nič. Ani chlór ani pot ani krém a nikto sa v nej nekupal. Nemali sme tu v Holandsku pekné počasie takže do bazéna párkrát len pršalo. A filtre tam mam zapojené dva.

Ale asi bude naozaj bezpečnejšie pre ryby keď tú bazenovu vodu nepoužijem

Vďaka za komentáre a názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:34 Muž Jifi [675] Re: vaaclav
Vodou z bazénu na konci léta pozalívám zahradu, to je smysluplné. Trávě a stromkům to nevadí. Ale do akvárka by mně to nenapadlo dávat.
Kromě těch zbytků z tablet: co třeba zbytky opalovacích krémů, pot, atd.? Nebo má tazatel tak kvalitní filtraci, že to z vody odstraní?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274?od=451