Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:24 R Muž romant [27987] Re: invalida
Tak kdyby to mělo bejt tím skenářským tmelem, tak to by byla pecka. :) Ovšem když se zamyslím nad jeho složením, tak pokud vím je to plavená křída s fermeží. Třeba těm řasám jedno nebo druhý moc nešmakuje a neutvoří se. :-) Pravděpodobnější bude ale ta vyvážená kombinace vědomých a nevědomých faktorů který jsou schopný tu řasotvorbu ovlivnit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 16:58 S Muž invalida [3881] Re: romant
Já tam i chlupatý kytky sázel aby se....fakt netuším...fakt mě napadal i sklenářskej ttmel a jeho složení...je to eště rámovka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 16:53 R Muž romant [27987] Re: invalida
Jasně, nekonečnej příběh možných příčin. ;-) Prostě někdo má a někdo nemá a co je na tom pěkný tak ti co mají mít nechtějí a ti co nemají chtějí mít. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 16:36 S Muž invalida [3881] Re: romant
Vyvracet Ti to nebudu ale i 2měsíce se neměnila když mmě pepla klepka...........já bych řek umístění světelná rovnováha :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 16:17 R Muž romant [27987] Re: invalida
Oba dva víme, že je to ovlivněný daleko více faktorama, který jsem línej teď vypisovat, ale kloním se k tomu, že jeden z hlavních důvodů proč se Ti nedaří v té osmistovce nacházet řasy je ta pořádná výměna vody. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 16:05 S Muž invalida [3881]
Jasně že měním normál víc jak je svatá třetina ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:29 R Muž romant [27987] Re: invalida
Těch 20 akvárek co se chová "normálně" je taky podrobeno takovýmu pěknýmu výplachu, jako ta osmistovka? Ale co Ty víš, třeba je to obráceně, zkušenost ovlivněná přírodou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:23 S Muž invalida [3881] Re: romant
člověče fakt asi nikdy...je mi to samotný záhadný...protože se měnila osádka...dekorace...na DRUHOU DALŠÍCH ASI 20 sorry caps akvárek se chová normálně...řasí víc či míň...prostě příroda ovlivněná zkušenostma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 14:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Díky, taky přeji ať řasy nemáš. Vlastně ať je nemá vůbec nikdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2011 14:25 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
O.K. Každý se postupem času dopracuje k nějakým intervalům a množstvím a to potom praktikuje. Jinak přeji aby se tentokrát Tvoje akvárko s řasama nepotýkalo. Ano o Kryptokorynách je známo, že mají rády tzv. starou vodu, ale když se ty výměny dělají v tom pravidelným rytmu, tak ani ony neprotestují, když vědí co příjde. ;-) Ta nepravidelnost se právě u Kryptokoryn může projevit tzv. kryptokorynovou chorobou, kdy rostlina zareaguje na změnu podmínek tím, že velmi rychle schodí listy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 14:18 R Muž romant [27987] Re: invalida
Tak snad na Tebe neplatí moje konstatování o těch lidech co hůře vidí. :) Tak vážně, velmi dobrý příklad tazatelům kolik vody se dá taky vyměnit. palec Ty řasy v tom akvárku nebyly nikdy, nebo se to tzv. dočistilo. Už jsem se několikrát setkal u starších nádrží, že když akvárko tzv. přišlo do let, tak to mělo pozitivní vliv právě na výskyt řas, samozřejmě při normální péči. Myslím si, že když by se u Tvé nádrže začala praktikovat výměna vody v menších objemech, tak by se nějaká ta řasa mohla ukázat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 14:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
romant napsal: Dovoluji si tvrdit, že to tou prvidelnou výměnou vody nebylo, hledal bych příčinu jinde. Výměnu vody naopak považuji jako základní prevenci proti nadměrnýmu výskytu řas. Budou vždycky a kdo říká, že je nemá, tak je buď slepej nebo nemluví pravdu. X-)

Je to tak 10-15 let zpátky co jsem měl ten problém, takže pátrat už asi cenu nemá, ale bylo to období, kdy jsem fakt měnil pravidelně vodu. Pak jsem teda to akvárko musel zrušit, vyčistit, písek proprat a založit defakto celé znova.Když jsem na tu výměnu vody dlabal a akorát jednou za dva - tři měsíce dolil dva kýble, tak kryptokoryny rostly jak zběsilé a nevěděl jsem komu je dřív cpát :-D Pokud výměna vody prospěje rostlinám, tak ji budu dělat, ale chci začít postupně. Po dobu třeba měsíce kýbl týdně a pak třeba začít dva a postupně to navyšovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 14:06 S Muž invalida [3881] Re: romant
Tak po 3 tejdnech je to přes 800litrů měním tak 70-90% ...nejsou tam ani jiný vyditelný...fakt je mi to záhadou....mikroskopický tam určo sou...ale viditelný fakt ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 13:56 R Muž romant [27987] Re: invalida
To že tam nemáš zrovna ty pěkný chlupatý, neznamená, že tam nejsou jiný druhy, vždyť přeci řas je takový množství. A jak často v tom akvárku měníš vodu, když už jsme ve vlákně o výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 13:52 S Muž invalida [3881] Re: romant
Dovolím si nesouhlasit...mám jedno z akvárek bez (viditelnejch) řas a prostě sem ani po 20 letech nezjistil proč zrovna v tomhle akvárku nerostou ano A mě se zrovbna chlupatý šutry a dříví líbí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2011 13:45 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Dovoluji si tvrdit, že to tou prvidelnou výměnou vody nebylo, hledal bych příčinu jinde. Výměnu vody naopak považuji jako základní prevenci proti nadměrnýmu výskytu řas. Budou vždycky a kdo říká, že je nemá, tak je buď slepej nebo nemluví pravdu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 13:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Jasný, ale rád bych se vyhnul že budu mít zase všude řasy. Tak to dopadlo, když jsem měnil pravidelně. Takže radši teď to budu dělat raději opatrněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 13:37 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Vody můžeš vyměnit klidně polovinu, tím nikomu neublížíš, jenom akváriu prospěješ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 13:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
NHKG napsal@Zoidik: Když budeš pouze dolívat vodu, bude stoupat tvrdost vody v akváriu. A pokud v akváriu není hodně rostlin a málo ryb, tak bude stoupat ve vodě obsah fosforu (to většinou vede k růstu řas) a obsah NO3 (to časem zabije ryby). Osobně mám ověřeno, že když jsem začal flákat výměnu vody, začaly postupně chcípat ryby. Nejdříve ty nejchoulostivější a ty odolnější později. Ale je pravda, že pár druhů snese strašně moc (Kapři, Pakeříčkovci a pár dalších). Například s rybami co mám teď, by myslím stačilo se na to 2x vykašlat a začaly by odcházet. Výměnou vody nemůžeš nic zkazit, pokud do akvária neliješ nějakou špatnou vody (studniční extra tvrdá, s vysokým obsahem NO3 a podobně).

No, kolik mam rostlin bys měl vedět, nicméně můžeš taky kouknout do prezentace (8 druhů po dvou košíčkách). A ryb jak jsem zjistil mam dost, možná až moc na tu velikost nádrže (ať počítám jak počítám tak 49 ryb ve 100l akvárku). Asi bych se jich pár měl zbavit jak bylo někdo doporučováno. Zítra mam akvarijní den, tak vyměním část vody. Z počátku zkusím měnit jeden kýbl, cca 12litrů co to udělá a postupně můžu zvyšovat a uvidim jak se to bude chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 13:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miso
Pokud při výměně vody poklesne voda v akváriu skokově o 2÷3°C, tak je to špatně. Citlivějším rybám už to vadí, i když na první pohled to vidět nebude. Já si vodu taky ohřívám doma, takže s kvalitou problém není, ale i při centrálním ohřevu by měla být voda kvalitní.

@Zoidik: Když budeš pouze dolívat vodu, bude stoupat tvrdost vody v akváriu. A pokud v akváriu není hodně rostlin a málo ryb, tak bude stoupat ve vodě obsah fosforu (to většinou vede k růstu řas) a obsah NO3 (to časem zabije ryby). Osobně mám ověřeno, že když jsem začal flákat výměnu vody, začaly postupně chcípat ryby. Nejdříve ty nejchoulostivější a ty odolnější později. Ale je pravda, že pár druhů snese strašně moc (Kapři, Pakeříčkovci a pár dalších). Například s rybami co mám teď, by myslím stačilo se na to 2x vykašlat a začaly by odcházet. Výměnou vody nemůžeš nic zkazit, pokud do akvária neliješ nějakou špatnou vody (studniční extra tvrdá, s vysokým obsahem NO3 a podobně).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 12:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Teplá voda ve vodárně? No, pokud jsi napojený na nějaký centrální rozvod. My máme doma průtokový plynový ohřívač vody, tak to snad nehrozí a snažím se napouštět vlažnou když už dolévám. Po složení vody z naší vodárny jsem pátral, ale našel jsem pouze dva roky staré údaje. No, možná orientačně to brát můžu, ale na spolehnutí to asi moc neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 12:00 R Muž romant [27987] Re: Miso
Voda dodávaná vodárnami má obvykle stejné složení, je to dohledatelný na stránkách daných vodáren a kvalita té vody je sledována dle patřičné normy, takže obsah škodlivin by měl být pod kontrolou a v mezích daných norem. Samozřejmě, že se chyba může stát, ale používat do akvária vodu z vodovodního žadu mě příjde daleko bezpečnejší než třeba vodu ze studně, kde se parametry během roku mení a je dobrý si je čas od času ověřit, zde mám na mysli hlavně hodnotu dusičnanů, ale i dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 11:51 Muž Miso [470] Re: NHKG
ja som na nejakom fore cital, ze prave do teplej vody sa pri ohreve vo vodarnach mozu dostat skodlive latky ale neviem co je na tom pravdy. ja lejem z vodovodu studenu, pokles teploty je cca 2-3stupne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 11:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Aha, tak pokud bych na to měl jít "vědecky" tak bych si měl zjistit složení vody, kterou napouštím, obsah těchto látek v akváriu, potřebu a spotřebu rostlin. Docela věda. Nebo to můžu udělat pokus omyl a postupně začít vyměňovat vodu a sledovat jaký to bude mít vliv na rostliny. Díky za vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2011 11:34 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Výměnou vody se z akvária odstraňují ty látky, který jsou už tzv. nepotřebný pro zdárný vývoj rostlin, ale velmi rádi je využijí třeba ty řasy ke svému fungování. Výměna vody je taková hygiena a týdenní vyvětrání je žádoucí. Ten objem měněný vody je individuální, někdo mění 20%, někdo 30% a někdo i více jak 50%, podle toho jak to vyhovuje jemu a i akváriu. Tím že se voda mění, tak se vlastně i hnojí, protože čerstvá voda(vodovod, studna) obsahuje vždycky nějaký dusičnany a ostatní využitelný prvky, který jsou posléze spotřebovávány rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 11:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Když jsem kdysi dávno měníval vodu, tak jsem měl buď problémy s řasami, nebo se šneky, obojí se šíleně přemnožilo. Jednou bylo sklo zelené, potom hnědé od šneků. To jsem vodu lil přímo a pak nechával odstát. Osobně se mi osvědčilo pouze dolévat to co se za cca měsíc odpaří. Můžu se tedy zeptat na význam výměny 1/3 vody v akváriu? Ptám se jelikož v dřívější době jsem se setkával s názory jak píšete vy tady a to měnit cca 1/3 vody (jednou týdně, měsíčně, jak kdo) a druhý názor byl neměnit vůbec, jenom dolévat když je málo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 20:39 Žena Antareta [0] - ŽivorodkyRe: romant
Díky oběma za reakci.
Uklidnili jste mě. Po první zkušenosti s chemií jsem ráda, že tam nic dávat nemusím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 20:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Antareta
Souhlasím s romantem, měním víc jak 1/3 vody každý týden bez odstátí, mám relativně náročné ryby a zatím naštěstí bez problémů i bez těchto "zázračných vodiček. Takže klidně lij do akvária vodu bez odstátí a používání jakýchkoliv přípravků, akorát teplota by měla být přibližně stejná jako v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 19:57 R Muž romant [27987] Re: Antareta
Ten přípravek bych začal používat až když by byla nějaká nestandartní reakce ryb po výměně vody. tz. zrychlený dýchání, blednutí, lapání po vzduchu u hladiny. Pokud je voda měněna přímo z vodovodního řadu, tyk bych preventivní používání jakékoliv chemie považoval za nadbytečné, ale je dobré mít takový přípravek tzv. v záloze, pro případ nějakých nečekaných změn v kvalitě dodávané vody. Případnou aplikaci bych prováděl přímo do akvária v koncentaci uváděné výrobcem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 19:48 Žena Antareta [0] - Živorodky – Aqau Balance
Ahojte,
měním 1x týdně asi 1/3 vody v akváriu. Protože nestíhám dva dny předem odstát vodu, tak jsem ji tam začala vracet přímo z vodovodu, chlorovanou. V dnešní době se už tak moc nechloruje jako kdysi, ale nějaký obsah Cl ve vodě určitě je. Nejsem si jistá, jestli rybkám může nebo nemůže ublížit. Existuje přípravek Aqua balance, který má vyvázat právě chlor a ještě další látky. Na dózičce ale není, jestli když tu dávku v kýblu rozmíchám, můžu nalít do akva hned, nebo po jaké době. NEVÍTE?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 18:33 Muž filipsi [1295]
Zénais napsala: ..ale předtím prý vyčistil savem(netuším kolik tam toho dal, ale není to z toho nějak moc cítit)...

A ty si je dukladne vodou vyplachla, nez si ji napustila? (nebo tatka)? Ono nez se savo rozlozi, nejakou dobu trva, zvlast kdyz je v nem NaOH, a nema v ciste vode co oxidovat.
Ja jinak napoustim z kohoutku primo studenou, kdyz menim vodu. Napoustim pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 17:19 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Děkuju všem za milé odpovědi. Budu Vám teda důvěřovat a odstávání vody neřešit.
;)
Tím se vyřeší hodně problémů.
(člověk si často vytváří plno problémů, které vůbec nejsou třeba ne :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2011 16:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zénais
Jedou týdně 1/3 vody v nádrži. Nejpohodlnější je napustit vodu o požadované teplotě přímo z vodovodu a tu pak dát rovnou do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2011 16:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zénais
Vymenim klidne tretinu vody v akvarku za vodovodni chlorovanou, bezne to delam, a problemy nejsou. Jednou jsem mel podezreni, ze voda neni O.K., ale nebylo to vodou, zatah jsem si do akvaria nakazu.

Jestli se toho bojis, vymen v sobotu 2 kbeliky a v nedeli zase 2, rozlozis tim vymenu vody na dva dny a pak uz Te nemusi obsah chloru trapit vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2011 16:49 R Muž romant [27987] Re: Zénais
Týdně měnit 30% objemu akvária. Odstávat vodu netřeba, stačí jí pouze teplotně sladit s vodou v akva, takže bych se tím vůbec netrápil. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 16:44 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Ahoj, potřebuju se s váma poradit.;)

Chystám se částečně vyměnit vodu, mám 130l akvárium: 4 čichavci, 13neonek(kdyžtak se podívejte na profil, uvidíte i počet rostlin).
Vždycky jsem buď vodu nenechávala odstát vůbec a nebo(v poslední době) ve vaně. Jenže se mi už asi třikrát stalo, že mi tu vodu rodinní příslušníci vypustili těsně před tím, než jsem se rozhodla k vypuštění. tone :)

Sehnala jsem si teda dva "kanystry" po 20litrech, s takovým tím malým kruhovým otvorem nahoře. Taťka je ale předtím prý vyčistil savem(netuším kolik tam toho dal, ale není to z toho nějak moc cítit). Vím, že by se savo mělo rozložit/odpařit, tak jsem tam nalila vodu a už tam je druhý den.

Můj dotaz tedy zní: jsou vhodné kanystry na odstávání vody? - mám totiž strach, že kvůli tomu poměrně malému otvoru ne. :-O a že se právě kvůli tomu tam ty zbytky sava budou držet. Nevím teď co mám dělat. :-|

A ještě jedna otázka: jak často a kolik vody byste mi doporučili vyměňovat?

Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2011 23:00 R Muž romant [27987] – Re: Sázavan
Tak to nebude nutný. Tu vodu měň obden těch 30%, nebo klidně i denně, to uvidíš podle těch hodnot NO2(musí být neměřitelný). Filtry nech běhat nonstop a tak tři měsíce na ně nesahej a drž se tím co jsem již psal a stále opakuju, že čistit filtr je dobrý až v době kdy se viditelně snižuje jeho výkon. Tahle situace se dá zvládnout spolehlivě tou výměnou vody, kterou se bude suplovat ta činnost těch nitrifikačních bakterií. Nekrm vůbec, klidně týden, do akvárka nic nelej, žádný hnojení ani zázračný vodičky a uvidíš, že to bude v pohodě. Ber to jako poučení z krizovýho vývoje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:54 Muž Sázavan [1]
ale ono to praní bylo cca rok bez problémů.

Tedˇ mi dochází souvislosti a že jsem to pokazil celé sám. Je to měsíc co jsem udělal celkovou údržbu akvárka (vypuštění až co to jde, přitom pročištění dna a následné napuštění) v tu chvilku jsem zničil z velkého bakterie ve filtrech ikydž jsem je nepral. Tedˇjsem bezmyšlenkovitě (stereotypně) filtry vypral a zničil tak to co tam začlo narústat. stydim

Asi bych měl jít zapálit svíčku do kostela a pomodlit se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:29 Muž Sázavan [1]
O.K. zítra koupím testy a změřím. Dnes jsem pro jistotu nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:24 Žena Kajka99 [229] – Re: Sázavan
rada s čeřením hladiny je dobrá, ale třeba mě neúčinkovala. Já mám nyní filtr ztlumený tak, že se mi hladina nehýbe vůbec, a přesto jsem se jí zbavila: při každé výměně vody jak klesá hladina tak se mastný povlak nalepí na boční skla - z těch ho setřete papírovou utěrkou po celém obvodu, takhle to stačí udělat několikrát a mastnosta je v čudu. Pak už jen musíte dbát na to, abyste do akvária zasahoval jenom čerstvě umytýma rukama (mě to chvíli trvalo než jsem se to naučila).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:21 R Muž romant [27987] – Re: Sázavan
Jak jsem už psal, filtr je dobrý čistit až v době kdy se jeho výkon viditelně snižuje. Tímto postupem co aplikuješ ty si zbytečně likviduješ nitrifikační bakterie, který napomáhají odbourávání škodlivých N látek z vody, takže ten test hlavně na NO2 je docela záhodnu udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sázavan
Nebude lepší prát je "na střídačku"?
A jak píše Romant - až je to potřeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:17 Muž Sázavan [1]
Ano v oblasti žaber. Filtry peru v akva vodě a tak jsem myslel, že to není na škodu. Hladina je čeřena +/- a ještě je bubláno cca 30 cm flexi bublátorem nebo jak se to jmenuje :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sázavan
Jako základ bych udělal testy na NO2 a NO3 + min.30% výměnu vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:16 R Muž romant [27987] – Re: Sázavan
Na slepou hladinu je nejlepší mít vývod vody z filtru nastavenej tak, aby se hladina lehce čeřila a tím se ten povlak rozrušuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:14 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sázavan
Jestli se rybky otírají v oblasti žáber, mohlo by to mít souvislost s tím praním filtrů - nárůst NO2(?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:12 Muž Sázavan [1]
Takže se mi rozjíždí nějaká nemoc?

Ještě mě dnes překvapila mastná (slepá) hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:09 R Muž romant [27987] – Re: Sázavan
Obě dvě varianty jsou možný, ale ten objem akvárka je velmi slušnej na to aby si s úhynem jedný rybky poradil. Jenom poznámka k té zvýšené hygieně filtrů. Proč jsou praný jednou za měsíc? Na filtr je dobrý tzv. nesahat až do doby, než se viditelně snižuje jeho výkon. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:05 Muž Sázavan [1]
To samozřejmě dělám každý týden. Jednou měsíčně peru filtry. Spíše mě zajímá jestli vyměnit několik dní za sebou část vody, nebo větší část jednorázově.

Akárko má 375 čistého,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:53 R Muž romant [27987] – Re: Sázavan
Docela dobrý jak pro ryby, tak pro kytky je měnit 30% objemu akva jednou týdně.
EDIT: Pokud je to akvárko normálně udržovaný, tak ho jedna mrtvá rybka menůže rozházet. Jak je to akva velký?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41257x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274?od=1501