Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 15:18 Muž fido16 [631] Re: davidus
Čauky tak pokud tam dáš nějaké takové čerpadlo tak by ti to mohlo vytlačit do te ovedené výšky. Odkaz www.averecord.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 15:16 HaDaS Re: davidus
Co k tomu říci? Projdi net a pořiď si čerpadýlko o výtlaku 1,6 m a více. Radši více. Najdeš jich nepřeberné množství.
Natrvalo natažená hadička se mi jeví jako hyzdič. Jednou za týden až 14 dní není problém do akva umístit hadici a ponořit čerpadlo do vody. Zatím může tato soustava odpočívat v teplých krajinách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 08:38 Muž davidus [41] - Cichlidy – Kdo poradí?
Když měním vodu dolévám v kýblech při menším množství a nebo natahuji hadice a používám vrtačkové čerpadýlko. Chtěl bych ale vyřešit to lépe a na stálo. Mám 100l sud s osmotickou vodou. Do něj bych chtěl dát čerpadélko s hadičkou kterou bych natrvalo umístil v akva. Zvládne čerpadélko tlačit vodu sud je vzdálen od akva 3m a horní hrana akva je 1,6m nad zemí. Dá se to realizovat a s jakým čerpadýlkem? Nebo poradí někdo něco rozumného?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Yirka
Krom toho když použijí materiály za několik tisíc..., tak ta vodička už sou jen náklady za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2011 10:20 Muž Yirka [9123] Re: LiborSprysl
No právě, rozlišovat. A dotaz byl rozlišen na to jak na výměnu vody doma.
Amatérský veleodborník většinou výstavní nádrže nestaví, tudíž při výměně vody ty zázračné vodičky opravdu nepotřebuje.
Na druhou stranu veleodoborníci stavějící výstavní nádrže jsou také mnohdy majitelé obchodů a pod., a ak kde jinde by si udělali reklamu o nutnosti používání různých preventinů než při výstavě? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 09:28 Muž PepaV [30] Re: katterinecka
Jj, byly to obecní vodárny do 5000 obyvatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 09:24 Muž PepaV [30] Re: LiborSprysl
Zřejmě ho přidávají na vstupu do čiření a projde i přes filtraci, limit Al je do 0,2 mg/l.
Místo síranu lze použít i NaOH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 09:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: PepaV
chlornan sodný se prý používá na menších úpravnách vody, jinak se taky používá oxid chlořicitý ClO2 (ten se musí vyrábět přímo v úpravně, tak je to složitější, ale na druhou stranu je mnohem účinější než chlor, tak ho není potřeba tolik). Chlornan je zas méně účinný než chlor. Chloramin se nejspíš u nás ani nepoužívá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 09:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: PepaV
Ahá, já že tohle leze z měření na horách docela dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 09:05 Muž PepaV [30] Re: LiborSprysl
Na předúpravu vody ano, ale ne na finál :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 08:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: PepaV
Ono je to asi "fabrika od fabriky" - někde se používá třeba síran hlinitý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 08:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
Například při stavění výstavních nádrží jsou ty tolik amatérskými veleodborníky haněné "zázračné vodičky na tahání peněz" neocenitelnými pomocníky. Jenže ne každý s nimi umí pracovat tak, jak se má a pak káže, jak jsou k ničemu...Takže doporučuji rozlišovat ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 07:20 Muž PepaV [30] Re: Barakainus
Co jsem viděl v úpravnách vod, tak nepřidávají ani chloramin ani chlór, ale chlornan sodný NaClO X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 06:32 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: snehulda007
Jestli je Start+ dechlorinator, tak to casto jen tahak na penize neni, a kde vodarny pridavaji chloramin misto chloru a ty nalejes vodu do akva primo, mas 100% vsechny zivocichy mrtve ze par hodin. To jen v cechach maji lidi stesti, ze se zrejme jeste vsude pouziva jen chlor a to jeste stridme. Doufejme, ze tem vodarnam tenhle model vydrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 00:05 Muž trnorep [43] Re:
Já na dolévání vody používám desetilitrovou konev s růžicí a nerozvířím vůbec nic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 23:03 Muž snehulda007 [850] Re: matlala
Tak s tim souhlasim. V tom miníčku co mám nikdy žádná chemie nebyla a musim to zaklepat ale zatim bezproblému. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: snehulda007
zázračný vodičky coze to je jen na tahá peněz, nic moc od dob, co je nepoužívám nemám problémy, s nima furt (nepočítám nedostatek živin a stagnaci kytek, na to jsem zpětně přišel, když už jsme teď víc obeznámen)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:48 Muž snehulda007 [850] Re: Deathbull
Tak pražská voda je úplně vpoho,bydlel jsem v braníku a ani jsme nekupovali balenou,ale tady občas fakt děsně smrdí a ikdyž je nezávadná tak jim tam ten smrad prostě nechci lejt. Smrdí i po převaření..Ale vždycky mě zajímalo jestli ten start plus má opravdu nějakej účinek nebo je to jen tahák na peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:39 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: snehulda007
Měním přímo, z pražského vodovodu z Želivky..jen přez zimu si dávám pozor na množství kvůli teplotě vody, když je teplo a člověk zapomene odkalovač v akva...tak není vyjímkou 50% z kohoutku.) Vše v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:37 Muž matlala [798] - RostlinyRe: snehulda007
tak to zkus ten smrad budou nejspíš stlačené plyny, ničemu to neva, však si klidně nech testnout na vodárnách vyjde to někde mezi 100-200 za komplet rozbor s parametrama co potřebuješ + nějaká toxikologie ale myslim že hne bakterie, ale ti jsou ti šumák
Já bych se rozhodně nebál lít to přímo, často to nabudí ryby i kytky mnohem líp než voda odstátá s rovnovážným stavem plynů ;-)
Vlastní zkušenost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:36 R Muž romant [27983] Re: snehulda007
Za pár hodin odražení té vody v nějaký nádobě ten případný chlór spolehlivě vyprchá. To, že voda tzv. smrdí, ještě neznamená že je nevhodná a naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:32 Muž snehulda007 [850] Re: matlala
No dřív jsem jí nechával ostát přes noc a ještě radši přidával start plus od dajany(váže chlor atd.),ale teď už to nepřidávám a párkrát jsem dopouštěl přímo z kohoutku a vše vpoho...a když smrdí moc tak ten den prostě vodu v aq neměním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: snehulda007
a nezkoušels to tam líp přímo? Naše voda taky smrdí ale nevadí to ani krevetkám, max ta teplota, kvůli tomu jsme nechal třeba 2h kýbl u topení nebo v létě na balkoně na slunku.
Teď už neřeším mám RO a než nateče těch 80l po kapkách, voda má 18 - 23 stupňů dle roční doby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:15 Muž snehulda007 [850] Re: matlala
No nevim jestli se nechloruje,v každym případě v Českym Brodě voda občas smrdí tak že se z ní nedá ani kafe uvařit. Je z ní cítit spálený plast coze Naštěstí mam jen malý aq takže nechávám odstát půl dne v konvích na zalévání kytek .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: erik28
a proč chceš vodu odstávat? v dnešní době se už skoro nechloruje, i chovatelé napouští bez problémů přímo, max při větší výměně se to hodí nechat vytemperovat.
Osobně jsem tak napouštěl léta vodu z vodovodu o teplotě 11°C a bet problémů, nikdy jsem kvůli tomu o nic nepřišel, a odstátí stejně nemá cenu víc jak pár hodin.
Kdysi tu byl jeden co tam lil týden starou vodu... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 21:30 PetrNovakBolid – nádoby
V Hornbachu a Baumaxu se prodávají různé nádoby na vodu v zahrádkářských potřebách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 20:39 Muž jajaapaja [174] Re: erik28
zadej si na netu.Kontejnery na kapalinu.A máš jich tam hafo.Já je kupuji za 1000 Kč 1000 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 20:24 Muž erik28 [0] – nadoba na odstatou vodu
zdravim,mam dotaz jestli nekdo nema nejaky tip na nadobu na odstati vody...mam ji v kyblech a to neni moc prakticke protoze mam male dite ktere to hrozne zajima :-)nasel jsem jich na netu hodne ale vsechny na nebezpecne kapaliny a jsou nehorazne drahe.predsavoval bych si tak na 100litru a s kohoutem treba v konstrukci nebo na podstavci...diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 16:07 Muž fido16 [631] Re: FranzFritz
též neohřívám a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 15:53 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Vodá přímo z vodovodu
Vodu do akvárka taky přidávám přímo z vodovodu, dokonce ji už ani neohřívám na akvarijní teplotu. Rybky si nestěžují, i když tam mám tertry, otocinclusy, a krevety.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2011 15:27 Žena Linduš [166] Re: fido16
to už není snad nikde. ani krevetky si nestěžují na vodovodní, i když do jednoho akviška ten kyblíček nechám dvě-tři hoďky odstát. podle mě týden stará vody je prostě stará. případné zbytky chlóru přece vyprchávají rychle, odstání "pro jistotu" přes noc bohatě stačí, ne?
ještě mi do vody budou týden padat splodiny blééééé :-D

washi, začni dnem a překontroluj si vhodnost rybek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 14:50 Muž fido16 [631]
No já přesně nevím jaká je tu voda ale moc chlóru z toho cítit nejde takže si myslím že taky není moc chlorovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 14:41 - – voda
Mám tiež Ancistrus sp./Ancistrus sp.Gold a Ancistrus LDA16 Red Black.Tie sú v pohode a ani voda z vodovodu im nevadí.Som však spod Tatier a vodu tu máme čisú,moc ju ani nechlórujú.Takže sa treba zariadiť aj podľa oblasti resp.zdroja vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 14:11 Muž fido16 [631] Re: prasan
Já vodu nalívám přímo a rybky nevypadají že by se jim voda nelíbila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 14:08 - – voda
Ak je to napr.Tanganika tak tam dôvod na odstátie vody nemám.Priamo vodovod.Ak však potrebuješ vodu prípadne nejak upravovať a nemáš RO,pre tetrovité napr.tak si ju necháš odstáť pridáš čo potrebuješ a takto odstáte-vyluhované dáš do akva.Každý podľa seba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 12:04 Muž fido16 [631] Re: fido16
Ale každý jak chce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 12:04 Muž fido16 [631] Re: Yirka
Já si též myslím že je kravina měnit starou vodu za starou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 09:33 Muž Yirka [9123] Re: washanator
Místo těch polemik ti opravdu doporučuji vyzkoušet přímou výměnu nádrž - vodovod. Kdo jednou zkusil, nikdy se již k odstávání vody nevrátí. Je to rychlé, pohodlné, bezmanipulační. A rybky i rostlinky to zcela jistě ocení. Dej pak vědět, jak se ti to líbí a jestli se vrátíš k vyměňování staré vody za starou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 00:09 Muž fido16 [631] Re: prasan
Tak pro raky je to možné to jsem nezjišťoval ale u ryb s tím nemám problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 23:50 - – voda
fido chovám rakov a môžem smelo tvrdiť,že takáto voda je použiteľná.Hlavne u rakov kde sa bez akejkoľvek chémie zbavím chlóru.Je pre rakov jedovatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 23:27 Muž fido16 [631]
Nevím co má za smysl nechávat vodu týden odstát vždyť voda za jeden týden nemůže být použitelná možná tak na květiny. A sám si myslím že je to naprosto v pohodě dolívání vody přímo z vodovodu dělal jsem to tak vždycky a ryby v pohodě. Spíš by mě zajímalo jak jsou na tom tvoje ryby s týden starou vodou asi moc dobře ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 21:39 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Linduš
ok..tak jen pro Tebe. Vanicka je velka priblizne 15 litru, coz sou treba ty dva kyble. Do vanicky to davam z toho duvodu, ze na ni muzu napojit hadici a rovnou poustet vodu do akvaria. Na vodu se neprasi, jelikoz je prikryta derovanym pexisklem, ani tam nepadaji zadne necistoty, ani na ni nesviti slunce atd. V zime vanicku na balkonu nemam, mam ji v koupelne. Zas takovy amater nejsem. Nevidim duvod nechat odstavat 100l. Menim priblizne 10-15% vody a pochybuju ze akvarista s nadrzi 1000l si nechava odstat takovy mnozstvi vody. Muj tata mel 2 akvaria (200l a 320l) 14 let zrusene v roce 1995 a byl to on, kdo mi rekl, ze bych si mel nechavat vodu odstat. Hold doba se zmenila, voda je nejspis kvalitnejsi a nechavat vodu odstat uz netreba. Ja sam mam akvarium od roku 2002, ovsem nekolikrat zrekonstruovane a jelikoz sem byl delsi dobu v zahranici a nikdo se o to nechtel starat, tak sem ho prodal. Zustalo mi jen to co mam ted v profilu cca 2 roky stare, ve kterem sem mel jen rostliny a zebrovniky a nyni kdyz mam vic casu,sem ho ocesal a pokusim se ho znovu osadit, jak rostlinama tak rybkama.
Pokud si stale zvedava a cokoliv Te zajima, klidne se zeptej, rad Ti odpovim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2011 20:53 Žena Linduš [166] Re: washanator
koukla jsem ti na nádrž...myslím, že i jako nic netušící laik bych dala na radu zkušenějších ;-)
jako trochu zběhlá to komentovat nebudu, určitě o tom víš
mě by trošku zajímalo, proč necháváš odstát vaničku? kolik je to vody, dva kýble nestačí? týden starou vodu pak naliješ do akva? celou dobu stojí na balkonu, kde se na to práší atd? nebudu se zmiňovat o možnostech odstání sta litrů (u mě třeba 200, když se to sejde)...jak to budeš dělat v zimě? :-D
neber to nijak zle, jen jsem strašně zvědavá stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 20:20 R Muž romant [27983] Re: Haimdol
Když člověk ví co a proč dělá, tak proč si to neusnadnit. Já jsem měl spíše na mysli ono mnohdy zaslepené a někdy až kultovně uctívané používání všemožných stabilizátorů a vytvářečů živých vod. Taky si občas svařím nějakej ten výluh z rašeliny a cmrdnu to do akva od oka. P.S. není nad mastný fleky na tom rašelinovým výluhu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 20:06 R Muž Silent [5949] Re: romant
Upřímně taky používám občas "vodičky" jenže ne ty na výměnu vody. V mém případě jsou to občasně výrobky pro urychlení kolonizace nitrobakteriemi, roztoky typu Torben a případně přípravky které obsahují koloidní látky a extrakty z rostlin např. eSHa Optima. Ovšem nikdy pravidelně a jen při nutnosti rychlejší úpravy hodnot vody. Na druhou stranu toto všechno jde nahradit výrobou samodomo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 19:52 R Muž romant [27983] Re: HaDaS
Řekl bych, že Tvůj dotaz je přesně výzvou pro ty "chemiky", kteří pro používání těch či oněch vodiček horují. Jistě se mezi nima najde někdo, kdo bude umět odpovědět na otázku potřebnosti a prospěšnosti používaných podpůrných prostředků. Velmi rád si jejich argumenty přečtu a poučím se, ovšem v mém případě starýho psa novým kouskům nenaučíš, ale to Ty moc dobře víš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 19:50 HaDaS Re: matlala
A na tom něco bude. Protože když jsem je používal, tak se nedařilo rostlinstvu, Jen co jsem je přestal používat, začalo se po 14-ti dnech vše rozrůstat. Mluvím teď konkrétně o Kamenolomu. Takže živiny byly nejspíše zdárně odbourávány. I když to mělo samozřejmě i jiné důvody stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 19:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HaDaS
možná částečná odpověď, kterou si moje hlava vydedukovala za nějaký ten rok, co tyto vodičky nepoužívám a haním je.
Některé asi budou vázat nebo neutralizovat kovy, ale kovy jsou přeci i živiny, takže určitě neutralizují i potřebné látky.

Ale určitě to někdo bude vědět s určitostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 19:36 HaDaS Re: romant
No samozřejmě :-D . Jen jsem hodil pár otázek do fora pro fóra. Na úplném začátku jsem zázračným vodičkám propadl. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že né všechny něco umí. Jsou i vodičky které jsou užitečné (třeba Bio Nitrivec - to je ale na něco trochu jiného), ale Tebou proklamovaná výměna ať z toho či onoho důvodu, se mi osvědčila nejvíce palec .
Přesto by mne zajímalo, na jakém principu fungují? Je to totiž chemie, která odbourává (neutralizuje) jinou chemii. Ale kterou ? a neodbourává náhodou i to co by neměla? A pokud ve vodě není to co má odbourat, nebo je to tam v jiné koncetraci, než na co je vodička nastavena, nezbyde ve vodě zase něco navíc?
Tak co, znáte někdo alespoň nějakou dílčí odpověď na mé všetečné otázky?
Jinak souhlas ... obchod je obchod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 19:05 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: washanator
"Já se nevytáčim, spíš si myslim že 1000 akvaristů - 1000 názorů."

To je sice pravda,ale tady to vypada,ze je jeden proti tisici :) .Co se tyce,ze se to ve vetsi nadrzi ztrati,kdyz menim tydne 50% vody tak je to jedno v kolika litrech to bude!Chlor vyprcha tak rychle ze nema smysl "nechat odstavat vodu" a o ruznych upravovacich a stabilizatorech nemluve,to je jen vytahovani penez!!!Osobne pouzivam neupravovanou vodu z vodovodu,z baterie a T adapterem s ventilem,ktery vodu jak vypousti pomoci podlaku tak po uzavreni ventilu zase napousti,jednoduche a rychle!!! :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274?od=1401