Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2015 17:54 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: garggi
No a nebo naopak žejo a vlastně mohl mít pravdu. Kdyby měl akvárium plné konzumních rostlin jako egerie, růžkatce, plovoučky a v něm (plácnu) na 300l 50 nekonek a krevety, věřil bych že při rozumném krmení by to mohlo fungovat jen na dolévání odparu. Ale brát to za obecné je samozřejmě "rada nad zlato". Pamatuju si že táta byl naučený na to samé. (je to prd akvarista a to co jsme spolu vytvořili když jsem byl špunt, no nafackoval bych si za to, ikdyž jsem za to nemohl tenkrát, páč jsem byl malý pívo)
Do dneška je schopný se semnou o to přít :-D Dokonce jsme někdy odkalovali a odsávali něco málo vody (já jako malý pomocník), pak jsme tu odkalenou vodu cedili přes filtrační papír nebo ubrousky abysme jí bez kalu mohli vrátit zpět protože je "živá" ... Dovedete si představit, jak často ryby padaly. Opravdu to tradovalo, ale některým i fungovalo, jenže to je ten kunšt a spousta okolností, o kterých se takhle v rychlosti nemluví a pak padaj do éteru takovéhle rady, který jsou samy o sobě uplně blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2015 17:37 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Honza123
Fotka k příspěvku Jak píšeš, že dotyčný: Oponoval tím, že čím míň do akva zasahujeme tím lépe, tak po sem s tím souhlasím ve smyslu: předělávání dekorace, časté úpravy dna a pod.(zbytečné rýpání do nádrže), ale jinak "měnit vodu je základ".
Ještě si se ho měl pro zajímavost zeptat co všechno tam plave, to by jsme se teprve možná zasmály?
Doufám, že NE něco podobného(majitel doufám odpustí)?
Větší extrém jsem zatím neobjevil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2015 12:06 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Honza123
No ja sem možná trošku ze staré školy a před xxl lety se to tradovalo a také to fungovalo
cim starsí voda byla tim vic byla krištalova a vic jakoby živá. Výměna vody se opravdu konala tak jednou za 2-3 mesice tak 10-20% tedy u me . Ale tenkrat se nehnojilo o co2 se vedělo že se používá do sifonu . Filtry byly bud bublifuk nebo neco obyč co sem si jako kluk mohl dovolit . Nevýhody byly protože se uzce vyselektovaly kytky ja treba mel cryptokoryny kapradi a mechy vasilerkam uz se darilo mene a echyny my nikdy nerostly na hlůadine par plovouceka a elodea . Z te doby prameni info o nesnasenlivosti nekterych rostlin .
Dneska vodu menim a nepremyslim nad tim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2015 11:49 Muž Honza123 [3] Re: MonterMonty
To rozhodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   16.01.2015 10:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Honza123
Najdi si jinou akvaristiku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 10:06 Muž Honza123 [3] – výmena vody
Zdravím, dnes jsem zašel do zverimexu, kde nabízejí zdarma test akvarijní vody. Prodavač se mě zeptal, jak často vodu měním, řekl jsem mu, že zhruba 1/3 vody za 14 dní. Ten se dost divil prý u jeho 100L akvaria vodu měnil naspoledy v únoru, což je skoro rok !! Když jsem, mu řekl, že jsem četl spoustu odborných článků o údržbě akva a že voda by se měla pravidelně měnit,tak nesouhlasil. Dokonce se pak cukal, že tu mojí vodu ani nemá cenu testovat, když jí tak často mením. Oponoval tím, že čím mín do akva zasahujeme tím lépe, že tak častá výměna vody spíše škodí. Co vy na to ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 10:04 Muž acik [416] Re: Libcin
já si hlidal no3 rostlinama a to přímo plovoucí "pistie" to byly opravdu žrouti,jednu dobu měla vstupní voda kolem 60mg/l nasadil jsem pistie a bylo opravdu znát. Takže i když začneš hnojit,tak takto si to mužeš regulovat :) ale pokud tvůj pripad je,že mas ve vstupní vodě 3mg/l,tak tohle pro tebe řešení nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 10:04 R Muž romant [27987] Re: Libcin
Akvo nevidím, nejsem věštec, ale přidal bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 10:02 Libcin Re: romant
Mám tam asi 15 druhů rostlin a nejvíce to vadí těm nejrychleji rostoucím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 10:00 R Muž romant [27987] Re: Libcin
Tím, že jim přilepšíš společně s tou výměnou vody, nic nezkazíš, je to na pozorování a pohrání si s dávkováním.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 09:57 Libcin Re: romant
Zdá se mi, že hladoví(trochu hnědé řasa na starých listech) i když slušně rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2014 09:52 R Muž romant [27987] Re: Libcin
Řídil bych se podle toho, jak se na to tváří rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 09:49 Libcin – Výměna a živiny
Zdravím, po pravidelné 30% výměně vody v mém akváriu (týdenní)dojde téměř k 30% poklesu NO3, protože vstupní používaná voda obsahuje jenom 3 mg/l NO3. Mám po výměně vody "nasypat" do vody větší dávku KNO3, nebo se mám držet pravidelných dávek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 20:53 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: radim
Mym rybam je asi uplně jedno, jestli je po vyměně nebo ne.
Cca tak hoďku potom jim davam patentky a kdyby mohly, tak mi jdou naproti.
A když něco přesazuju tak je musim rukou odstrkovat ,protože se chodi divat co tam dělam. To samé při větrani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2014 19:01 radim
no pěkně jste se rozepsali
zkouším doma blbosti s vodou, takže díky za názory a zkušenosti:-)
včera jsem zkoušel nakrmit po výměně vody a Herosi s Hoplarchusi nepřinutila ani patentka...
Když nakrmím a na to vyměním vodu, tak jsou zase ryby tmavé a drží se v pozadí i 2 hodiny. Výměna vody bez krmení ryby rozproudí a např. ti Hoplarchusi hodí světle zelenomodrou a začnou se oťukáva...
Při dopustění přibližně stejně teple vody to je zase trochu jinak...
Takže konec testů a nebudu krmit před ani po a budou mít aspoň půl dne klid:-)
Pravidelné půsty dělám to zas joo;-) pro někoho možná neuvěřitelné i 5 denní :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:07 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: romant
S tím jsem laboroval když ve výkrmně když tam odkaluji a měním část vody každý den, jednou týdně pak skoro až na dno. Ryby opravdu po výměně nejdou žrát, nebo se drží zpět. Chce to dát jim tak půl dne na rozkoukání jak píšeš. A to nemám zdaleka takové plšany jako Radim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 17:57 R Muž romant [27987] Re: radim
Osobně bych se spíš klonil k tomu půstu v den výměny, protože po výměně je na rybách vidět, že se mnohdy nacházejí lehce ve tresu(záleží na druzích) a tak bych je zbytečně nevystavoval riziku a nechával je ten den prostě na lačno a nebo měnil spíš ráno a krmil spíš navečer, až se stím tzv. srovnají. Ovšem jsou to jenom naše doměnky a je klidně možný, že jim to pranic nevadí a dokáží se nacpat tak či tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 17:23 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Já osobně krmim i ten den po výměny vody .
Větram 2krat v tydnu cca 20l.
A nikdy mi nepřišlo, že bych tim krmenim po vyměně něco "pokazila"
Půst nechavam jednou týdně. Né v určity ted, spiš podle situace :-)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 17:11 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: radim
1/3 vody by se měla měnit jednou týdně a jednou týdně je dobré rybky nekrmit ano Jak již bylo psáno, v den výměny vody krmit nemusíš, spíš je to prospěšné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 17:03 gringo
V den výměny vody nekrmím. Nemá to žádný důvod, prostě to tak dělám ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 17:01 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
To jsem taky řešil, myslím že co do kvality vody je lepší krmit před, ale po výměně zase ryby víc nafutruješ protože budou žrát víc, nevíc se s novou vodou hezky vyprázdněj. Ale zas to může bejt horší z toho hlediska, že když měníš třeba 50%, už to trochu kousne do nitrifikace, tak proč tomu ještě naložit krmením.
ALE JSOU TO MOJE TEORIE TAK MĚ KDYŽTAK OPRAVTE

Např u mě výměnou vody začíná 2-3 denní půst. Pak ryby žerou jak zjednaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 16:31 radim
Ahoj, kdy je lepší měnit vodu? Před krmením, nebo až po něm? Nebo je to rybám u řitní ploutve? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2014 10:37 JoKa Re: stefan
Aha, já tě pochopil, že je odchováváš a následně prodáváš... Proto byla má odpověď taková, jaká byla...
Pokud je to tvé hobby, tak zrovna na výměnách vody se šetřit nedá a možná bych řekl, ani nesmí!! Když budeš hrát na kytaru, tak si také nekoupíš o strunu méně, abys ušetřil, i když tu nejtenčí zas tak často nepoužíváš...
Použiju své tvrzení z jiného vlákna, ale sedí i tady: kdo řekl, že akvaristika je levný a časově nenáročný koníček, tak lže, nebo to silně fláká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 06:09 Muž LiborSprysl [9015]
Neznám chov, který pokud není produkční, by nestál peníze a žádné zpátky nepřinášel. Ať je to chov čehokoliv živého. A ze všeho nejvíce bytostně nesnáším meditace o tom, jak by se chov dal "ochcat"!!!
Ať už jsou to "levné" granule pro psy, nebo šetření na měnění vody v akváriu.
Co dodat? Než si pořídíte něco živého, co k sobě přivážete, tak si přečtěte Štěfane úvodní řádky a blbě se neptejte.
Existuje samozřejmě také technické řešení - "rekuperace vody"... ale stojí to prachy a ne málo... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 00:09 Muž acik [416] Re: Priest
přesně tak Jirko a ještě někdo prokouří další litr a je to :)

Priest napsal: Já měním min.200l vody denně.Dostanu se tím na cenu kolem 500kč za měsíc.Kdybych chodil do hospody tak tam nechám ty peníze za dvě návštěvy.Silný to argument pro naštvanou manželku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2014 23:58 Muž Priest [325] - Cichlidy
Já měním min.200l vody denně.Dostanu se tím na cenu kolem 500kč za měsíc.Kdybych chodil do hospody tak tam nechám ty peníze za dvě návštěvy.Silný to argument pro naštvanou manželku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2014 23:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: stefan
taky mám ryby pro radost a měním 3x týdně 300 litrů, každá sranda něco stojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 23:47 Muž acik [416] Re: stefan
co k tomu dodat,ja menim vodu 3-4x tydne u terčovcu a to až 80% vody a ve 450L 2x týdně 1/2,jedu to přímo z řádu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 23:41 stefan Re: Urtman
Akvaristiku robím len pre radosť, nie na odchov. Napriek tomu sa snažím vodu meniť veľmi často (aspoň 1x za týždeň) a cena za jej spotrebu pri 8 akva je dosť veľká, preto ma zaujímalo, ako to riešia iní akvaristi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 21:47 JoKa Re: stefan
Když odchovávám, měním vodu obden, v lepším případě. Jindy denně...
Cenu výsledného produktu podle toho spočítám a, když za tu cenu nejdou na odbyt, tak je prostě nedělám a dělám jiné, nebo je dělám pro zábavu a pro přátele... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 21:42 stefan
Pekný večer,

zaoberám sa chovom predovšetkým amerických sumcov a aj u nich treba často meniť vodu. Tým sa ale zvyšujú nároky na platenie za ňu. Ako to vy riešite a ako často meníte vodu vo svojich akva? Vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 15:20 Žena Steinarka [7] - SumciRe: romant
Dobre vyskúšam dám tomu tri dni ... ešte sa mi to asi nestalo vždy mám vodu krásnu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 15:19 R Muž romant [27987] Re: Steinarka
Zřejmě ne zcela funkční nitrifikace, zítra vyměnit určitě znovu a v dalších dnech taktéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 15:15 Žena Steinarka [7] - Sumci – sfarbenie
Zdravím, ráno som mala v nádrži žltú vodu a upchatý filter .... vymenila som 40% vody a filter vyčistila .... teraz asi 4 hodiny po výmene sa mi voda vidí zelená ... čo to môže byť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 11:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kamilstrom
Neviem ako u teba, ale mne to ide i bez toho. Proste vpustením vody do hadice a odpojením vznikne podtlak a ten zabezpečí odtok vody z akvária. Môžeš pri tom aj odsávať. Takže ide to rovnako i bez tohoto zbytočného "vymyslitka". Samozrejme to funguje len na stejnom podlaží. Toto vymyslitko je zrejme pre tých, čo potrebujú vyťahovať vodu do vyššieho poschodia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 10:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Fifo
Je to tak nejlepší, ale přípravek netřeba no pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 06:06 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: cezarmilan
No ja jsem psal,ze to je neekononomicke hmm ,ale ja si to nemohu vynachvalit,snad protoze platim za vodu stejne at ji odeberu kolik chci. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 23:49 Fifo
Ďakujem za všetky odpovede a rady, asi to tiež poriešim hadicou rovno z kohútika a pridám keď tak nejaký prípravok, easy life sa mi v minulosti osvedčil a určite je toho viac. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 22:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kamilstrom
Mám to doma, je to neekonomické ano , zavrhol som to a nechcem to už ani za nič :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 22:34 R Muž Silent [5949] Re: Kamilstrom
Něco podobného má JBL v odkalovací sadě JBL Aqua In-Out jen za nepoměrně větší peníze www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 22:34 Muž georg [112] - AfrikaRe: Kamilstrom
No, nevím, jak to pracuje, ale jestli měníš v aq.350 litrů, tak po celou tu dobu musí odtékat voda z baterie do odpadu jen tak bez užitku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 22:24 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Johan
No a tohle v Cechach nepouziva nikdo? www.ebay.com/… ja menim tydne nejakych 350 litru a pomoci tohoto to jde samo(neni to ekonomicke),vodu to nasava(pomoci podtlaku z vod.baterie)a po prepnuti to zase plni akva,jednoduche a ucinne! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.11.2014 21:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ŠDK
Jen jestli víš kam se ten chlór a jiné nevhodnosti podějí a co se ti potom v akváriu hromadí. Není lepší chlor nechat vyprchat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 21:10 Žena ŠDK [3]
já to řeší ve 150L tak že napustím přímo z vodovodu a přidá akvaregulátor (stojí 38kč a stačí na asi 800L čerstvé vody). odstraní chlór a jiné nevhodnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 18:17 Muž patamatix [408] Re: Fifo
Přesně tak stejnou hadicí to napouštím a tou samou vypouštím. Koukni sem toto používám rybicky.net/forum/274… + hadice délky dle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 18:08 Muž sux [117] - AmerikaRe: Fifo
tu trošku vody co měním napouštím hadicí zpět. Bez odstátí, nevím, kde bych nechal odstát 300l palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.11.2014 13:44 Muž georg [112] - AfrikaRe: Fifo
No, jednoduše odkalím,vypustím část vody, klidně i 2/3 nádrže a doliju přímo z vodovodu. Pouštím na hladinu přes sprchovou hlavici, vodu namíchanou o přibližně stejné teplotě co je v nádrži. A hotovo. Žádná kalamita se nekoná, vše jede bez problémů dál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 13:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Fifo
Lenoši, ke kterým bych se rád připojil, to řeší odsátím části vody a dolití vody pomocí hadice přímo z vodovodu. Já to musím řešit kbelíky. =/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 13:23 Fifo
Zdravím, chcem sa opýtať ako sa rieši výmena vody vo velkých akváriách od 200L (plánujem kúpu). Teraz do 50L dolievam odstatú vodu z bandasiek no neviem si to predstaviť ako by som to riešil v takej velkej nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 10:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sharf
Nedelal bych z toho drama, pac to co se mohlo do akvaria dostat, je nicotne mnozstvi. Bude to normalni slepa hladina. Stahni to novinama (no dobre, citlivky mohou nejakych cistym papirem). Kdyby se znovu neobjevila, mohla to byt nejaka mastnota, ale pokud se objevi znovu, je to slepa hladina jak vysita. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274?od=651