Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 19:43 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Chválím že se snažíš problém řešit, ale nenapsala jsi absolutně žádné informace o své nádrži, ani jsi nepřiložila fotku...takhle ti nikdo neporadí. Jediné co se dá odhadnout je to, že v akváriu naprosto nefunguje nitrifikace.

Takže : jak je velké akva, jaký filtr tam máš, kolik rostlin, jak probíhá údržba, jak často se mění voda, jak dlouho je akva založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 19:42 R Muž romant [27987] Re: sramit
Nech všechno tak jak je a jenom častěji měň vodu a uvidíš, že se zotaví. :-)
Edit: Prosím o sloučení rybicky.net/forum/11471
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 19:28 sramit – Paví očko - slepený ocas
Dobrý den, mám problém ohledně pavích oček a už si nevím rady. Prohledala jsem snad všechny diskuze na internetu, ale nenašla jsem nic, co by mi pomohlo. Před několika týdny jsem vymyla filtr a od té doby to začalo. Měla jsem zhruba 4 měsíce 4 paví očka ze zverimexu(2 samce a 2 samice). Nic jim nebylo, samice několikrát porodily. Ale od toho vymytí filtru začali všichni plavat u hladiny a samcům se roztřepil a potom jakoby slepil ocas. Hned, co jsem si toho všimla jsem vyměnila vodu, odkalila dno a prostě jsem udělala všechno, co bylo v mých silách. Bohužel to ale nepomohlo a všichni postupně umřeli. Pak mě napadlo, že to třeba mohlo být stářím, jak jsem se někde dočetla a tak jsem do akvária dala mladé (samici a samce) od těch uhynulých samic a ještě dvě samice ze zverimexu. Všechno se zdálo být v pořádku, mláďata mi pěkně rostla a sameček se krásně vybarvil. Asi před dvěma dny jsem do akvária přidala další 4 mladé, první den se trochu bály, ale pak se rozkoukaly a všechno bylo v pohodě. Jenže dnes jsem si všimla, že zase plavou u hladiny a samečci mají trochu stažené ocasy. Tak jsem je zase vyndala a vrátila jsem je do menšího akvária, kde byli předtím. Teď nevím, jestli jsem neudělala chybu, protože v tom akváriu je zbytek mláďat, tak se bojím, aby je nenakazili :-( Poraďte někdo, prosím, co s tím. Už vážně nevím, co dělat a nikde jsem se nic pořádného nedozvěděla.:-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 20:02 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, mám těhotnou gupku a porodila už asi deset malých. Pořád je nafouklá a dnes už polehává u hladiny a má jakoby lehce krvavé bříško. Co to je? Že by se nějak ucpala a nemůže rodit a praská? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 16:15 petra79 – Pomoc - nemocná paví očka
Díky moc. Zkusím vodu a uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 16:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petra79
to by měly i jiné ryby, když nevíš co to je tak není dobrý lít tam nějaký léčiva, když nevíš jaký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 15:57 petra79 – Pomoc - nemocná paví očka
hmm, zkusím to. Děkuji. A co ty hlístice? Nemohlo by to být ono?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 15:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petra79
vyměň tu vodu a uvidíš, různé druhy reagují na různé látky ve vodě jinak, i jednotlivé kusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 15:35 petra79 – Pomoc - nemocná paví očka
A dneska jsem zjistila, že i v druhém akvárku...30 litrů je to stejné...Máme tam mimina - ancistrus, gold molly a paví oka a 2 paví oka byla mrtvá a 2 plavaly šejdrem u dna...ostatním nic není. Jestli je to nemoc, tak se tam mohla dostat stejnou síťkou:-( Ale nechápu, že ostatním nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 15:32 petra79 – pomoc
Akvárko je 60 litrů. Rybky gold molly, pancéřníčci, ancistrusové a neonky. Prezentaci se chystám udělat delší dobu, ale nestíhám:-( Nějaké živé květiny a nevím kde (asi s nákupem květin) se objevily asi 3 šneci. Ostatním rybám vůbec nic není. Vodu měním tak 1/4 jednou za týden.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 15:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petra79
chtělo by to víc informací o akváriu, nejlíp si tu založ prezentaci s nějakou fotkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.05.2012 15:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petra79
začni měnit vodu, klidně každý den půlku (s podobnou teplotou), to je nejuniverzálnější pomoc a nic tím nepokazíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 15:04 petra79 – Pomoc - nemocná paví očka
Hezké odpoledne.

Moc prosím o pomoc. Jsem nadšený začátečník a už to vypadalo, že mám vše nastudované a že vše šlape a najednou máme nemocná paví očka - samičky. Není na nich nice vidět (žádné tečky, plíseň...), ale špatně plavou...jako by je táhl ocas dolů. A později už jen bezvládně leží dole. Už dvě umřeli. Nevím si s tím rady. Hledala jsem na netu a snad by to mohli být hlístice? Nebo něco jiného? A jak se to léčí? Doma mám jen Preventin a Exit. Jiné ryby - pancéřníčci, ancistrusové, gold molly a neonky jsou v naprostém pořádku. Prosím poradíte?
Děkuji Petra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 08:44 Muž Yirka [9126] Re: Afim
Barevná variabilita samečků pavích oček je prakticky nekonečná. Pokud by se jednalo o nemoc, viděla bys nějakou plíseň, úbytek či roztřepení ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 20:54 Afim
Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Koupila jsem si předevčírem krásně červeného samečka a dnes jsem si všimla že sice krásně plave ale že se začíná pomaloučku zbarvovat dole do černé. Zatím to není moc vidět ale nevíte čím by to mohlo být?Jestli teprve dospívá nebo by to mohla být např. hniloba ploutve nebo něco tak díky moc :-) RE: romant: obecná odpověď vůbec nevadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 17:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wernerka
Většinou se to stává starším samicím....proč to seklo se samcem, to se takhle těžko dá říct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 11:55 Wernerka – úhyn po porodu
dobrý den, u ok se mi často už stalo že když samička porodila tak do 14 dnů mi pošla a po ní ihned sameček kterému se pokaždé zkřivila páteř? o co může jít? ve stejném akváriu chovám a Endlerky a ty jsou uplně v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 15:58 R Muž romant [27987] Re: Afim
Bude velmi záležet na tom, do jakýho akvária ty rybky jdou, jak je zaběhnutý a jak dalece je tam stabilní prostředí, protože v dobrých podmínkách rybky onemocní s daleko menší pravděpodobností. Na Tvojí obecnou otázku, tato obecná odpověď, neb o Tvém akváriu není nic známo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 15:55 Afim
Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Koupila jsem si včera 4 samičky pavího oka a 1 samečka pavího oka. Nevím, jestli mou otázku pochopíte, ale chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho by mohly rybky umřít nebo jak to říct, kdyby se třeba náhodou nakazily v našem akvárku, protože jak je známo nové rybky v novém akvárku jsou mnohem náchylnější na nemoci děkuji za odpovědi. A zároveň jsem se chtěla zeptat jak dlouho se rybky tzv. aklimatizují v novém akva děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 14:28 R Muž romant [27987] Re: Daniel Dajčar
Nejvíce chyb se dělá při údržbě nádrže. Chce to odkalovat dno dle potřeby a pravidelně jednou týdně měnit alespoň 1/3 objemu vody v akváriu. Účinná filtrace je u pavích ok, vzhledem k jejich znečišťovatelským schopnostem velmi dobrým pomocníkem. Samozřejmě, že se může jednat o nějakou chorobu s kvalitou prostředí nesouvisející, ale na to já moc nevěřím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 14:22 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel Dajčar
chtelo by to více informací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 14:20 Daniel Dajčar – Úhyn pavích oček
.....ej : nevíte prosím vás někdo, proč mi v akváriu pořát hynou paví očka ?? Oni jako by se zlomily prostě hlava a najednou tělo spadnuté dost ze šikma. nevíte prosím vás jak tomu mám zabránit ?? moc vás prosím děkuji sad :-| sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2012 10:26 R Muž romant [27987] Re: seeter
Všechny rybky nedávat do byť 3 týdny zaběhnutýho akvária najednou, ale postupně a při tom více měnit vodu, aby nedocházelo ke skokovýmu zvýšení N látek. Přidat více rostlin, to je dobrej postup.
Edit: Toto vlákno prosím sloučit s tímto rybicky.net/forum/11471
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 10:22 Muž seeter [3]
dobrá dám jí tedy do jiné nádoby a zkusím si s ní vyhrát... ostatní přelovím a dám je do akvárka v prezentaci... jinak je mám už asi 3 týdny u kamaráda v jiném akvárku jen jsem čekal až se mi zaběhne to z prezentace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 10:18 R Muž romant [27987] Re: seeter
Rybu odlovit a případně léčit odděleně, akváriu naordinovat vodoléčbu v podobě intenzivních výměn vody. Ta tableta bude zřejmě bactopur a to je zabiják nitrifikačních bakterií a na preventin mám názor ten, že nepatří ani do šuplíku. Finální otázka je zdali tu rybku vůbec léčit a pouze jí šetrně neutratit, třeba v silně perlivý vodě a polepšit se v péči a údržbě akvária, vycházím z prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 10:12 Muž seeter [3] – Bakteriální nemoc - paví očko
moje paví očko má podle mě bakteriální nemoc. Identifikoval jsem ji podle brožury a zároveň mi to potvrdil i majtel akvaristiky. Dal mi proti tomu nějakou tabletu. Nemoc se projevuje jako rudý (krvavý) flek pod pravou skřelí, který zasahuje i na tělo. Plus jsem se dneska všimnul že jí začíná chybět trošku ploutvičky. Chi se zeptat, zda to mohou chytit ostatní ryby a jestli stačí ta tableta a preventin. děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:36 R Muž romant [27987] Re: Dagi
Proč celý vyčistit, to nebude třeba, jenom trochu popostrčit nitrifikaci tím správným směrem, tak aby se tu škodlivý látky netvořily a toho se dosáhne tím co už jsem napsal a když se začteš do těch odkazů co jsem Ti dával, tak to bude zase jasnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:25 Dagi Re: romant
Takže je možnost ho kompletně celé vyčistit a dát do něho ryzborky místo pavích oček a k tomu krevetky. Pryč dát také ancitruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:12 R Muž romant [27987] Re: Dagi
Ano i když je tam vzduchování, je to tzv. ve vodě a nejsou nijak vidět. Moje doporučení do takovéhoto akvária je udělat z něho jenom krevetárium. Určitě je dobrý se mrknout do sekce nádrže a tam se v podobně velkých akváriích inspirovat, kdo co tam má. Jako další možnost bych viděl nějaký razborky, ale určitě to chce nejdříve zapracovat na stabilitě té nádrže a teprve potom to řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:07 Dagi Re: romant
Aha a jaké tedy rybky by ste mi doporučoval? Mám v plánu celé akvárko předělat znovu a pořídit so do toho krevetky a ještě nějaké rybky. Ony se tedy také dusí ikdyž mám vzduchování?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:58 R Muž romant [27987] Re: Dagi
Úhyn rybek způsobil ten nárůst N látek, jmenovitě dusitanů, nebo-li se ty rybky dusí, takže vyměnit vodu hned a zítra znovu. Toho ancistruse rozhodně pryč co nejdříve, to je snad ještě větší prasátko než paví oka. Toliko můj snad pravdivý odhad z dostupných informací. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:53 Dagi Re: romant
A co teda způsobilo úhyn rybiček? Teďkom obě paví očka plavou u hladiny. Všechyn rybky nebyly paví očka. Měl jsem také neonky. Byly tam i 2 krevetky, ale ty umřely. V akváriu je také ancitrus. Filtr čistím ve vodě od okvárka co je už vylitá a je v kyblu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:45 R Muž romant [27987] Re: Dagi
Když se odkaluje, tak společně s tím nečistit filtr a nechat filtr až do doby, než z něho bude voda velmi pomalu vytékat, potom lehce vymáčknout tu houbičku v akvarijní vodě. Vodu měnit pravidelně týdně tu 1/3. To akvárko je poměrně malý a když tam je větší počet zněčišťovatelů v podobě těch pavích oček, tak to odkalení nemusí stačit a možnost zvýšení N látek je velmi pravděpodobné a v tak malým prostoru je reakce ryb velmi rychlá. Tu vodu netřeba nechávat odstát 2 dny, to už se do akvárka leje voda stará a pozbývá to smyslu. Aqua safe netřeba používat, stačí vodu nechat odstát 2 hoďky a šup s ní do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:32 Dagi Re: romant
Má 22 litrů. Měl jsem tu 8 rybiček celkem. Filtraci používám Atman ATF 302. Osvětlení zářivku 11W ze vzdálenosti 20cm. Čistím ho co 10 dnů a odkalovačkou vyčistím dno a odsaji vodu. Upravím rostlinky a přes hadičku naliji odstátou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:20 R Muž romant [27987] Re: Dagi
Jak je to malé malé akvárium vlasně velké a kolik je tam rybek celkem? Je tam filtrace? Co znamená to pravidelný čištění, jak to probíhá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:12 Dagi Re: romant
Vodu vyměňuji pravidelně a dno také čistím. Rostlinky mám ludwigia peruensis a Acorus pusillus. Měl jsem v akváriu také 2 krevetky a neonky a všechno krom těchto pavích oček uhynulo. Teďkom jak se dívám tak leží na kamenech. Nevíte co s ní může být a co bylo příčinou úhynu rybek? Při výměně vody používám Tetra AquaSafe a vodu mám odstátou 2 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 14:37 R Muž romant [27987] Re: Dagi
Vyměň polovinu vody v akváriu a zaměř se na prostředí v tom daným akvárku. Pravidelná údržba v podobě výměny vody(týdne alespoň 1/3 akva), odkalení dna, nepřekrmování, kvalitní(účinná filtrace), prosperující rostliny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 13:23 Dagi – Ocasní ploutev
Dobrý den. Mám paví očka a jedno z nich má už nějakou dobu staženou paví ploutev k sobě. Nemá ji takovou roztáhlou jako ta druhá. Jinak obě dvě rybičky plavou poslední dobou spíše u hladiny akvárka. Nevíte co to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 08:14 R Muž romant [27987] Re: sekernatka
Chtělo by to fotku, může to bejt krupička, ale taky třeba nějaká plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 08:13 sekernatka
Zdravím vás všechny,prosím o radu.Moje paví očka asi tři,mají na ploutvích a těle tečky,ne jako krupice ale spíše jak vločky.Co to může být a jak proti tomu bojovat.Mám akvárko druhý rok a s tímto jsem se setkala poprvé.Děkuji za radu a případnou pomoc. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 11:57 Dagi Re: Zoidik
Ona tu barvu mění na celém těle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 09:23 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Dagi
Pokud tu barvu mění jenom u zadečku, tak je to skvrna březosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 09:08 Dagi Re: Yirka
Já jsem si o těchto rybkách toho přečetl hodně jak na internetu tak v knižní podobě, ale pořád nevím co to má znamenat. Hlavně ta častá změna barvičky u samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 08:50 Muž Yirka [9126] Re: Dagi
Neboj, nemoc to není. To víš kluci se taky naparují před holkami různými způsoby. Akorát že tady je lepší, když ten kluk má na výběr ze 2-3 samiček. Ale vidím, že potřebuješ o těchto rybkách nějaké informace.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 08:44 Dagi – Změna barvy pavího očka
Dobrý den. Mám již asi 5 měsíců malé akvárium a v tom mám 2 paví očka(samička a sameček). Samička, která je větší a je kulatější tak má na boční straně bříška takovou černou skvrnu. Zajimalo by mě co to znamená, když jetřeba v 12 hodin dopoledne skvrna skoro neviditelná a za hodinu je čená jako uhlí.Těďkom se ji vlastně také celé tělíčko lehce zbarvuje do černé barvičky. Dále mezi sebou tyto 2 paví očka neustále dotíraj, myslím to tak že se k sobě pořád přibližujou a nahání se třeba po celém akváriu. Myslím, že kdyby měly zuby tak se pokoušou :-D. Ten sameček čas od času vypadá jako kdyby městával křeč do celého těla, neboť se mu zadní část těla ohne do eSka.
Děkuji moc za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 14:11 Petik5 Re: romant
děkuju za radu.. snad se mi to příště už podaří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 14:09 R Muž romant [27987] Re: Petik5
Ano, tak to bude tou velikostí a množstvím rybek. U takhle malý nádržky a tom počtu rybek v ní bych vodu měnil denně polovinu a taktéž každodenně stahoval bordýlek ze dna. Určitě to chce alespoň nějaký vzduchování, filtrřík by byl samozřejmě lepší, ale u takovéto velikosti to bývá problém. Do budoucna buď postupovat, jak jsem popsal a nebo si pořídit nějaký větší akvárko o objemu kolem 20 litrů s normální filtrací v podobě klasickýho bublifuku a mělo by se zadařit lépe. To pravidelný vícenásobný krmení, taktéž nelze podceňovat, jsou to žrouti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 14:03 Petik5 Re: romant
4 litry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 14:00 R Muž romant [27987] Re: Petik5
Jak byla ta oddělená nádobka velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 13:58 Petik5 – úhyn
ahoj, mám dotaz.. Narodilo se mi asi 10 malých rybek. Tak jsem je přendala do oddělené nádobky s vodou z akva. Krmila jsem je po malých dávkách(ale často). Bohužel mi po měsíci najednou uhynuli, i přesto že jsem ji pravidelně vyměňovala vodu.. Nevíte čím to mohlo byýt způsobeno? Děkuju za rady..
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=851