Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:57 Leira – Teplota
Teplota v noci byla dvacet a ve dne 22°C. Zvýšila jsem ji přes den postupně až na 26°C. Zbylé ryby se sice drží blízko hladiny, ale jsou mnohem aktivnější a samečci už se zase pouští do námluv. Možná na to má vliv i úbytek ryb úhynem. Asi jsem na to šla fakt moc rychle... budu doufat, že tenhle paběrek vydrží a obnoví tu generaci, o kterou jsem přišla. Ovšem prcek potěrovej se pořád drží ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 15:32 Leira – Re: Venca21
Mohlo by to být nízkou teplotou? Vodu mám o něco chladnější než ve zbývajících akva... Má pod dvacet, změřím přesně a řeknu. Kdyby to mělo být tím, zajásám... řešení by bylo snadné :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 15:30 Leira – Re: Sid
Děkuju! Hned to běžím koupit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 15:28 Leira – Re: Leonardo
Díky za odkaz. O Chillodonelách jsme se učili, příznaky sedí, až na jeden detail - chybí ona tlustá vrstva hlenu. Pár ryb mi už bohužel pochcípalo, bělavý hlen kolem sebe měla jedna, tak si nemyslím, že by to měl na svědomí kožohryz. Ach jo. Jestli na to rychle nepřijdu, co jim je, chcípnou všechny. Vodu měním, doplňuji, vzduchuju, dělám všechno možné, a stejně se situace nemění... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 11:19 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Honza
sice nevím co to může být, ale také se mi to stává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 10:37 Muž Leonardo [3]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 06:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: venca21
...samozřejmě, že je tam mnoho oxidantů...
Čeho to? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 06:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Leira
Čtvrtinu obden? Není to moc?
Při otravě dusitany (NO2) to není moc - zpočátku klidně měňte 1/4 vody i dvakát denně. Jen tu čerstvou vodu nechejte před výměnou pár hodin odstát. Kupte si nějaké testy na dusitany, (nejsnadněji sehnatelný je AZOTIN ; pozor - nezaměnit s AZOTANem, který slouží k testování dusičnanů), a průběžně testujte koncentraci NO2. Až bude tato neměřitelná, (nulová), můžete přejít ke standardním intervalům výměny části vody při údržbě akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 01:05 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: Honza
samozřejmě,že je tam mnoho oxidantů a druhá varianta je teplota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 19:07 Leira – Re: Yirka
Věř nebo ne, ale oba odkazy jsem ihned důkladně prostudovala ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 19:06 Leira – Re: V
Čtvrtinu obden? Není to moc? Je-li to myšleno teda co do běžné údržby... jinak teď pro "uzdravení" a skutečné zaběhnutí ekosystému bych měnila tak těch 15 - 20% denně po dobu zhruba těch dvou týdnů, je to tak přijatelné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 19:01 Muž mnammnam [23] – Re: Míší
dekuji urcite se neco noveho dozvym z tych stranek a dufam ze mas pravdu s tou deformaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:54 Muž Yirka [9126] – Re: Leira
Zkrátka a dobře stačilo polovinu z té 90min diskuse věnovat připnutým linkům pro začátečníky a závěr byl stejný a získaných vědomostí ještě více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:49 V – Re: Leira
Kašli na chemii. Chce to obden měnit 1/4 vody, dostatek rostlinek a dobrou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:45 Míší – Re.. mnammnam
mrkni se na tuto stránku jsou tam nemoci rybek ;-) ;-) ;-)
www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:38 Leira – Re: Haimdol
Děkuju za radu, zařídím se podle ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:37 Leira – Re: stanovsky
Nechce :-) Ale bylo mi to doporučeno, či spíše nařízeno paní prodavačkou - "akvaristkou". Za celá ta léta, co jsme měli ta dvě akvárka, nekápli jsme ani mililitr chemie a rybky si žily a živorodily jako divé. Až jim začalo být těsno... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:37 R Muž Silent [5949] – Re: Leira
Klidně denně nebo obden měnit část vody za čistou(cca 20%) dokud se situace neustálí. Nic jiného se s tím moc dělat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:35 Leira – Re: V
Takhle jsem to pochopila, poloviční dávku jsem dneska přilila. Poté se situace mírně zlepšila, jak jsem psala, rybky opustily od toho křečovitého držení u hladiny, vypadaly mírně čileji a uvolnily držení ploutví. Ale zlepšení bylo sotva znatelné. Ideální stav to není a pořád mám strach, že se ráno probudím a všechny budou břichem vzhůru... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:34 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Že se Vám chce lít do akvária tu chémii stejně to moc věcí nevyřeší. Nejlepší je mít zajeté akvárko a jak již píše V i tu bio rovnováhu. Chémii nedávám a ryby jsou plně čilé a zdravé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:33 Leira
Aha, díky za tipy. Já zarybňovala po těch zmíněných 24 hodinách a myslela jsem, že je všechno v cajku. Zjevně tedy nebylo - dva až tři týdny jsem skutečně nečekala :-( Dá se ještě něco dělat, nebo se jen můžu koukat, jak mi postupně pochcípávají? Do původního akvárka přemisťovat není možné, bylo by silně přerybněné (i tak je, budeme se asi polovice ryb zbavovat) a to třetí už rušíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:09 V – Re: Leira
Znamená to, že když napustíš nové akvárko, tak naleješ tam 20 ml toho dryjáku na každých 100 l vody, počkáš 24 hodin a můžeš tam dát rybky. Pak průběžně přiléváš poloviční dávku toho dryjáku po dobu 10 dnů.

Lepší ale je obejít se bez chemie a raději si před vpuštěním rybek počkat 2-3 týdny až se nastolí biologická rovnováha přirozenou cestou. A samozřejmě zarybňovat postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:08 Žena Imii [45] – Re: Leira
To s těmi 10ti jsem nepochopila moc ... já nitrivec přidala pouze při zakládání ... poté jsem už nepřidávala raději
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:07 R Muž Silent [5949] – Re: Leira
Sera Nitrivec se samozřejmě může dávkovat do nádrží i s rybami. Jen jsou tyhle přípravky zbytečné. Co do funkčnosti to žádný zázrak není. Neříkám že to vůbec nefunguje, ale záběhovou dobu nového akvária je třeba dodržet ať si výrobce píše co chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:02 Leira
Já taky studovala, ale dala jsem coby začátečník na radu prodavačky. Níže popsané na tom nemám... Nicméně podle této citace usuzuju, že když po vypuštění ryb mám po dobu deseti dní přidávat zmíněné množství přípravku, ryby při tom plavou uvnitř... Nebo to snad chápu špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:57 Žena Imii [45] – Re: Leira
Já pouze napsala co mám napsané na balení ... nespoléhám se na rady prodavačů, ale raději si vše nastuduji sama hmm

Cituji "Dávkování: 20 ml na 100 l akvarijní vody. Po 24 hodinách mužete do akvaria vypustit ryby. Po dobu 10 dní přidavejte davku 10 ml na 100 l, i když voda po 7 dnech nevykazuje známky nitrátů."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:53 Leira – Re: Imii
A to mám každý týden přemisťovat na 24 hodin všechny ryby? To mi přijde uhozené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:52 Leira
Však jsem se taky snažila problém popsat co nejpečlivěji, abych předešla nutnosti vyučovat někoho jasnovidectví ;-) A ta slečna jím taky nebyla, prostě mi jen k akvárku, co jsem si vybrala, strčila ty tři přípravky...

Na další fóra koukám, hledám, jedno jsem našla a také jsem tam prve směřovala dotaz, ale teprve pak jsem si všimla, že poslední reakce je datována někam do roku 2007 a netuším, jestli je tady automatický výpis fór podle nejnovějších reakcí nebo data založení, toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:47 Žena Imii [45] – Re: Leira
Já mám na Nitrivci napsané, že ryby se smí dát do akvária při aplikaci Nitrivce nejdříve za 24hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:39 Muž Yirka [9126] – Re: Leira
Já myslím, že žádnou síru ani oheň nedštíme a rad jak založit akvárku je přiložen přehršel. Narozdíl od slečny v krámě nejsme jasnovidci. ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:37 Leira – Re: Yirka
Dodatek, jsem ženská, mám to už v první větě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:36 Leira – Re:
Ne, za zkušenějšího akvaristu se skutečně nepovažuju. Pokud tady umíte jen dštít síru, pak děkuju, odcházím. Myslela jsem, že mi tu poradíte... ohledně dávkování mi poradila slečna v akvaristice, která mi ty přípravky strčila do pracek a řekla, kolik tam toho mám vylejt, tak jsem se podle toho zařídila. A protože to zjevně nefunguje, chtěla jsem se poptat tady. Na balení přípravku nitrivec není nic o tom, že by nesměl přijít do styku s rybami, naopak, je tam psáno odměrka týdně u zaběhlého akvária na 25 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:24 Žena Imii [45] – Re: Leira
Pokud vím, Nitrivec nesmí přijít do styku s rybami ... a vy to tam lejete bez toho aniž by jste věděl jaký má akvárium objem ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:14 Muž Yirka [9126] – Re: Leira
Abych ti pravdu řekl, ani se těm rybám nedivím. Místo co by se těšili do nového, lepšího čistšího tak jim to hned na začátek ochutíš kdejakou chemií. Pokud ani nevíš kolik to má litrů, jak jsi zjistil(a) dávkování chemie?
Přestože se asi považuješ již za zkušenějšího akvaristu, doporučuji přečíst:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 17:06 Leira – Stejný problém
Zdravím, ke dvěma starým zapleveleným akvárkům jsem pořídila nové (kolik má litrů netuším, nejdelší strana měří 50 cm) a jedno z těch dvou původních rušíme (bylo malé). Část ryb jsem přemístila (výběr těch nejlepších z obou akvárií pro další křížení) a čtyři nové nakoupila (2 + 2). Voda byla ošetřena přípravky Sera Aquatan a Sera bio nitrivec, plus preventivně algovec. Stejně byla ošetřena i dvě starší akvária (ale jedno bude co nevidět zrušeno). Akva je osazeno čtyřmi druhy rostlin. Po 48 hodinách od osazení se ryby začaly chovat přesně dle popisu níže - plavání u hladiny, stažené ocasy, nepřijímání mnoho potravy (trochu sežraly, ale zbytek si plave akváriem). Mám tam jednoho prcka potěra, ten se zdržuje dole a vypadá vesele, stejně jako noví samci. Samice a "staré domácí" ryby jsou u hladiny. Přikapala jsem ještě nitrivec - asi před pěti minutami, ryby ocasy mírně roztáhly, ale plavou pořád dost u hladiny. Houf se jich zdržuje nad filtrem. Mám filtru přidat vzduchování? Pomůže to? Nebo co byste poradili? Nechci, aby mi tahle elita pochcípala... :(
Jiné ryby v akváriu nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 23:29 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: ŠDK
zazím ne ještě má kulaté bříško,až se bříško bude podobat písmenuU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 23:24 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: Boltn
já si porodničku udělal sám,fotky mám u nádrže/ má chlouba/.Pane bože co se děje neonky jsou přece jikrnatky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 18:30 Misheel.. – Rybička už dlouho březí
Ahoj..hele jak dlouho jsou živorodky březí nebo těhotné nebo jak se tomu říká??Mám paví očko.....prosím prosím odpovězte mi někdo.....na misasix@seznam.cz nebo 433-726-277.....předem moooc děkujuu...Misheeel.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:24 lenka – Paví očka
Ještě jednou děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 16:19 Míší – RE.. mnammnam
no nevím. myslím si že by to mohla být deformace. myslím si že se to stává u starších rybiček. mě osobně se to dělalo u pavích oček samečků.za 14dní mi pošel sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 10:42 Muž mnammnam [23]
Fotka k příspěvku ahojte dostal sem se k 2 pavim ockam a 1 cihavci zlatemu ale nevyzeraju nejak dobre jedna gupka je ohla a druha se zacina ohynat muze to byt vodnatelost? a ten cihavec ma na sebe otvarajuce sa ranky a liecim ho zatial s Multi-Medikalom bude to stacit na te ranky alebo si mam poridit neco lepsi este prikladam foto gupiek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 10:33 Míší – děkuji
všem vám mooc děkuji.. ne kamínky nepropírám každý měsíc ale planuji že je budu prát jednou za rok. :-) akorát samostatná nádrž s gupkami je vždy strašně špinavá. vody mi pokaždém upuštění vody za tyden zhnědne :-(
a ještě něco pro RE.: Lenka - s tím pavím očkem. s nemocemi zatím nemám moc zkušenosti ale nějaké už znám. to chmíříčko na bříšku může být plíseň. dají se na to koupit přípravky ale.s tatínkem jsme to také léčili u black molly ta to měla jen a tlamě. tak díky lečivu to nachvilku dalo pokoj ale pak se ukázalo že plíseň je už v pokročilém stádiu a je i uvnitř black molly-bohužel už se nám molly zachránit nepodařilo. proti plísní se dá myslím předejít osolením vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 10:32 Muž Yirka [9126] – Re: Lenka
Na tuto otázku jsi dostala,odpověď už včera, dnes už jsi mohla léčit.
rybicky.net/forum/8153…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 10:07 Lenka – Paví očka
Dobrý den,
Chtěla jsem poprosit o radu.
Jedno z mých pavích oček mi vyskočilo z akvária,když jsem to zpozorovala ještě žilo tak jsem ho vrátila zpět,ale 3dny poté jse jí na bříšku udělalo zvláštní chmýří.Nevím co dál dělat.
Předem děkuji sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 08:50 Muž Yirka [9126] – Re: Míší
Tu údržbu provádíš nesprávně. Pokud je již nádrž jednou založená, není vhodné znovu zasahovat do substrátu na dně, zcela vypouštět vodu a podobně. Tím ji totiž stále dokola jakoby zakládáš znovu a rybky jsou přiotráveny dusitany.
Obvykle stačí 1x týdně vyměnit 20% vody a dno odkalit. O odkalení si zde přečteš, zadáš-li do vyhledávače. Také je třeba doplnit stav rostlinek, je jich málo.
Pokud se budeš řídit těmito základními pokyny a ještě si přečteš něco navíc, určitě ti tvé rybičky budou vděčny a budeš mít radost jak prospívají.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 08:40 Muž Snofrev [54] – Re: Míší
properu znovu kamínky. a vyčistím celé akva
v prezentaci píšeš, že údržba je jednou za měsíc, to zamená každý měsíc tohle?

pod tímto si představuji, že akva vypustíš, kameny propereš, filtr propereš a znovu napustíš novou vodou, poté dáš rostliny a ryby

jestli hádám správně, tak se o kameny otírají páč v akva nejsou prospěšné bakterie, a díky té výše zmíněné očistě jsou ryby přiotrávené

propráním kamení a filtru se zbavíš prospěšných bakterií, které likvidují odpadní látky a ty se pak hromadí v akva
kamínky nepropírej (určitě ne často), ale jen odkaluj největší kal, pokud propíráš filtr, tak jen ve vodě kterou jsi vypustila z akva

zkus si někde sehnat více rostlinek do akva a přečíst si něco o tom co se děje v akva (krom toho, že tam plavou rybičky) ;-)

případně zkus poprosit někoho staršího, aby ti s tím pomohl, nejsem si jistý, jestli si v 11 letech dokážou děti uvědomovat všechny souvislosti, co se v akva děje, tohle občas nedokážou ani mnohem starší

mám 12 letého synovce a nedokážu představit, že by se staral o akvárko :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 02:30 Muž hf [54]
Podle mých pozorování se snaží si takhle utřít hovínko. Resp. často po takovémhle odskočení z nich něco vypadne.

Naše to sem tam dělaj taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 22:50 Míší – paví očka- nemoc?
dobrý den prosím vás. mám paví očka a když vyměním akva(properu znovu kamínky. a vyčistím celé akva) tak se mi gupky nějak pomátnou a tírají se o kamínky-plavou u dna a jakoby rychlím škubem se otočí nabok a otřou se o dno. je to nějak nemoc? nabo co to způsobuje ?
předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:26 Muž mnammnam [23]
Fotka k příspěvku ahojte dostal sem se k 2 pavim ockam ale nevyzeraju nejak dobre jedna je ohla a druha se zacina ohynat muze to byt vodnatelost?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:09 Muž Yirka [9126] – Re: Lenka
Odřelo se a "chytlo" plíseň. Nejlépe dát do karantény a použít nějaký protiplísňový lék-třeba eSHa 2000.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=1651