Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 00:25 x_Tom – Jak nakrmit mladé
Ahoj, tak před měsícem mi Gupka porodila asi 20 mladejch, ani to nejde spočítat ano jsou zvlášť v akvárku společně s mladejma od Špicplaty a můžou se utlouct tone po SAK 55 velikost 00, mám toho kelímek za 14 korun ... vydrží hodně dlouho smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 20:58 Eva – to gloryman
Já sem za celý rok měla v akvárku akorát dvě miminka mečovek, nedávno jsem si tam přidala víc rostlinek a teď mi tam zůstali 4 malé black molly a asi 1 plata skvrnitá. Jsou ještě malinký tak týden a 14 dní starý. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 16:56 gloryman – fuuuuuuuuuuuuuuha
nela:ty sa mas ja sa snazim a nic...iba mecunka dala vela,zle myslim,ze su...no newiem akosi ich uz newidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 16:51 Usine – Woolin
Můžeš si klidně přijít rád se jich zbavím. Nevím jestli to ještě platí přehlídl jsem datum:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 10:21 Muž Janci286 [1] - Afrika – pavi ocko
nazdar ja kupujem orginal krmivo pro poter ale ak chces tak mozes dat vlocky ale moc moc malinke kousky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 10:18 Verušík – 1
Cauky čim krmíte potěr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 18:40 Sidonius – To Neo
Však jo, Neo, vždyť jsem napsal, že myšlenka je správná. (A nikdo nám to nevyvrátil, smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 18:33 neo – ..
Omlouvám se špatně jsem to podal, myslel jsem tím látky vstřebatelné rostlinami. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 17:51 Sidonius – Nitrifikace
Bakterie přemění NO2 na NO3, Neo. :-) ;-)
Ale myšlenka je správná! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 17:48 neo – filtas
No musí se zaběhnout filtr!! Jak psal Sidonius, Musíš počkat aspon 3 týdny než vypustíš ryby. Ve filtru se usadí bakterie které ničí dusitany a přemněnuji je na co2 které příjmají rostlinky ;-) ;-)
neo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 17:16 Gidy – Paví oka
Kdysi dávno jak sem začínal, tak se mi to taky stávalo, vždycky jak sem vyměnil vodu!Ale pak se mi to stalo i bez výměny vody, koupil sem si nové fishinky a do 2 dnů konec!Zkus je koupit někde jidne!V jinačí akvaristice.Ale ten dusík to klidně může být! Já zas takové zkušenosti nemám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 19:39 matko – ham ham ham
male a velke som oddelil, stal som sa totiz svedkom dramatickej sceny, ked zla samicka ( ;-) ) chcela spapat mlade. Nebola sikovna, neulovila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 11:18 Vodník – .
Proč mi žádná nerodí ? To že jsou sourozenci snad nevadí. Šukaj jen šneci, ostatní nechtěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 21:53 Muž Janci286 [1] - Afrika – Pávie očko
No ja mám akvarium asi 18 litrové kde mám dve neonky, ktoré tam teraz nakládli ikry a su tam aj dve gupky, z ktorých samička rodila teraz už asi 5ty krát...malé tam stále nechávam s nimi a ked sa mi zdajú už dosť velké jednoducho ich dám do mojho velkého akvária...vždy prežije takých 5-6... a k tým rastinkám, svetlo, hnojivo a co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 19:43 Muž [] – potěr
a narodily se další 3 ale dvě mečovky a 1 paví očka zemřely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 20:19 Sidonius – Dusík
To nebude nemoc, ale otrava dusíkatými látkami. Rybky nejspíš dáváte do nově zřízeného akvária příliš brzy - ještě se nestačí uzavřít koloběh dusíku v něm. Zkuste trochu pohledat na webu témata, jako "zakládání nového akvária", "syndrom nového akvária", "koloběh dusíku" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 20:09 mari – pavi oka
no mozna to bude tim pripravkem,je ho tam asi hodne.Nevim na 100 procent.Mame taky akvarko tak trochu vim co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 19:11 VZadak – Nemocná paví oka
Dobrý den,mám jeden velký problém,zakládám akvárko a již podruhé mi ryby po 4 - 5 dnech vychcípaly. Podruhé jsem nakoupil nové filtry, vše desinfikoval a stejné příznaky jako předtím,prokrvené žábry,rozevřené skřele,později stažené ocasy,nechutenství,panika a úhyn.A to všeho. Krupičku nepozoruji,ani jiné vnější projevy.Co by mohlo být příčinou nezdaru???Do vody dávám přípravek na rychlé upravení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 18:25 Verušík – .
Díky za rady Jo a prosím neporadily byste mi jeste s kytkama?Koupila jem si je pred 2 tydnama kytky a oni mi začaly hnednout a nektery jsou jakoby pruhledny(nemají zádné barvivo)Prooosssííím poradte. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 09:47 Havel-st – nevhodné barvy
Ty barvičky na gupkách jsou po desítky let uměle vypěstované křížením a výběrem, tedy skoro v každém vrhu se najde nějaký ten sameček, který má např. průhledný ocásek, zelenkavý trup, zkrátka vrací se k přírodní formě. Chce to nechat jen ty nejhezčí a pokračovat v pěstitelském úsilí předchůdců.
... i když, líbilo by se mi akvárko s původními rybkami, např. právě gupky, ostrotlamky, místo BlackMolly a podobně, ale to by mi doma neprošlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 09:21 matko – pre: havel-st
"nevhodně vybarvené samce" = ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 09:20 Sidonius – CO2!!!
Přidržením Shiftu vypadla "2" :)
Správně tedy CO2! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 09:18 Sidonius – Sperma
Za mých mladých let, kdy jsem se živorodkami zabýval, platilo, že čerstvé sperma má přednost před starým. Proto se vybraný samec k samici připouštěl po delší vzájemné izolaci v jistý den po porodu...
Přitom se samice dávala do nádrže k samci a někdy (přiznávám) i mírně pod vlivem narkotik :) :) :) ((Jen CO! ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 08:58 Havel-st – velke a male spolu
Hlavně včas odstranit nevhodně vybarvené samce. Jednou oplodněná samice je ovlivněná samcem na několik vrhů (uchovává v sobě aktivní sperma).
Dal bych je zvlášť všechny a později ještě roztřídil na samce a samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 08:45 matko – ahoj
Ja som sa pred par dnami pytal na toto iste :)

http://rybicky.net/forum/show.php?f=0&topic=20060922132714&u=12&t=velke-a-male-gubky-:)

teraz je malych asi 50, a to davam raz za cas velke a male spolu.. a nezda sa mi ze by ich ubudalo. Neviem sice co s malymi bude, ked vyrastu, ale je mi luto z nich urobit prilohu k jedalnicku :) Samcek vyzera, ze sa o male velmi nezaujima, samicka ich trochu prehana ale myslim ze tiez nie je velmi uspesna lovkyna. Teraz je kazdopadne v druhom akvarku, vyskocila von z akvarka tak ju chvilu izolujem a ked uvidim ze je okej tak ju pridam k ostatnym..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 19:33 mch.sokolov – sima!
ehm ehm,odkdy kladou gupky? :) potlesk :-D smich i můj 6ti letej syn vi že sou to živorodky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 17:46 Žena Wampi [54] – simi
co to meleš o vylíhnutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 15:51 simi – pavi ocka
jak vis za jak dlouho ma rodit ale tak 2 dny pred tim nez bude rodit ji dej zvlast jestli jich chces malych hodne tak zvlast a hned samici po nakladeni odeber a dej samecka a toho tam nech az do vylihnuti a pak odlov jestli jich chces min nech ve velke nedrzi s ostatnimy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 15:46 Žena Wampi [54] – ..
No na to je ještě brzo ne? Pokud potom budeš chtít , aby ti mladých zůstalo co nejvíc tak ano , odděl jí a po porodu jí šoupni zpátky no a pokud je to fuk tak se na to vyprdni. PS: Já mám mollyny a dvě samice jsem před časem vychytala před porodem a dala mimo teď mám cca 100 mladých 1,5 cm velkých , takže jsem zařadila zpátečku a teď už je nechávám rodit v akva , ostatní si tím asi zpestří jídelníček a přežijou tak 2-3 což fakt stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 15:42 mch.sokolov – termin
tak když viš termin,tak stači hodinu před :) :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 14:14 Verušík – Paví očka
Cauky za tři tydny ma rodit(samice)a ja nevim jestli jí mam oddělit a dat jinam.Sim poradte.
ne ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 13:21 Muž [] – potěr
dnes se mi narodily 3 rybičky asi paví očka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 12:01 Sid – Blázen
Tak já teda taky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 10:59 neo – tma
Ale kdyz je tam tma tak normálne plavou. To sem z toho blázen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 10:27 Sid – To Neo
Asi se snaží uniknout před světlem? Něco, jako bys ty v noci už půl hoďky spal a najednou ti někdo rosvítil v místnosti a přitom tě vzbudil - nejspíš by ses snažil schovat pod přikrývku. :-)
Myslím, že tato (úniková) reakce je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 08:54 neo – ..
Né vážně já ten dotaz myslel jinak oni chrápou na zemi to mi divný nepřišlo ale když je tma a oni plavou, a já rožnu tak dou všechny k zemi a delaj ze spí všech 38 gupek :-) :-) Bláznivý ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 08:54 neo – ..
Né vážně já ten dotaz myslel jinak oni chrápou na zemi to mi divný nepřišlo ale když je tma a oni plavou, a já rožnu tak dou všechny k zemi a delaj ze spí všech 38 gupek :-) :-) Bláznivý ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 08:54 neo – ..
Né vážně já ten dotaz myslel jinak oni chrápou na zemi to mi divný nepřišlo ale když je tma a oni plavou, a já rožnu tak dou všechny k zemi a delaj ze spí všech 38 gupek :-) :-) Bláznivý ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 12:51 Sid – Postel
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 12:41 neo – ..
Asi je budu muset naučit spát na posteli. Jen bych se te zeptal z jakého materiálu máš tu postel??? X-) X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 11:37 Sid – Kde spí ryby?
Pepíčku, na 14 let a rok praxe akvaristy docela zajímavý dotaz. :-)
Asi budou tvá paví oka nějaká divná - chrápat na zemi?! Moje ryby chrápou normálně - v posteli. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 11:35 Kai – normální
Je to normální,některá paví očka to dělají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 11:17 neo – dotaz
Mám taky jeden dotaz myslíte že je normální když zhasnu světlo a za pul hodiny se podívam tak 30 pavích oček leží na zemi a spí. Ve dne jsou uplne normální. Nějaký zlozvyk?? Nemoc...... Kdo poradí??? :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 11:14 neo – betta
si kup bettu X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 10:39 Ivča – gupčátka
No jo,ale když si koupím 3 samičky tak pak nebudu vědět co z gupčátkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2006 13:09 neo – počet
Počet 1 samička a 1 sameček je špatný možná že zemřela kvůli tomu že jí sameček utahal. Já mám 25 samiček a 13 samců a už tak je furt otravujou, kup tedy radši 3 samice k tomu 1 samečkovi. ;-)
A ještě pro ten dotaz kdy mohou gupky rodit: Samička pavího očka může rodit už ve 3 měsících. Já mám zruba 2 měsíce staré samičky z odchovu a už jsou březí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2006 12:56 Ivča – úmrtí samičky
Chtěla bych vás poprosit o radu.Před třemi týdny jsem koupila páreček pavích oček a teď mi zemřela samička,už asi týden byla pořád jen u dna a jen sem tam plavala,ale krmila se normálně.Nemáte někd s tímhle zkušenost.Děkuji za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 20:53 Woolin – gupky
jo, chtel bych jenom pridat svuj komentar, ze pokud ste nekdo z Prahy a mate poter navic, tak se ho rad ujmu i ve vetsim mnozstvi, pripadne bych byl rad kdybyste i nekdo daroval nejakou velkou i postarsi samici, i vice.. diky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 20:32 Muž [] – gupky
ja mam maly gupky a je jim uz 5 mesicu tak jsem je pustila do velkyho akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 20:47 neo – guppky
Me ze zachránenejch 4 přežili všechny, a už sou to odrostlé kousky taky sem je poctive krmil artemiemi ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=2701