Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 14:15 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Mám dotaz už mě asi tak 5X a víc krát porodila samička pavího očka ale rodí se jen smaice nevíte proč?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 00:55 defisa
Haimdol napsal: <a href="http://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova" target="_blank" rel="nofollow">http://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova</a>
To jsem četla asi pětkrát...ráda bych zkušenosti z praxe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 23:34 R Muž Silent [5949] – Re: defisa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 22:06 defisa – paví očko
Ráda bych si koupila paví očka jaké mají nároky a co je důležité pro jejich chov atd. něco jsem už našla ale ráda bych bych postřehy chovatelů pavích oček

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:52 Žena geminika [39] - Živorodky
sad sad Tak dnes som si našla tú veľkú gupku plávať mŕtvu na hladine spolu s jednou peknou mečunkou. Tá mečunka bola v poriadku, ale v piatok sa mi zdalo, že často poliháva na dne. Takže potvrdzujem, že keď má rybka problémy s plynovým mechúrom, tak sa blíži koniec. Tú moju to skolilo po 8 dňoch. sad sad Zostalo mi po nej len pár mladých. Snáď z nich niečo pekné vyrastie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 13:17 Muž Yirka [9126] – Re: akakuk
Máš to čerstvě zakložené, takže vlastně "zfetované" jsou. Vyměň vodu, přidej rostliny, měř NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 11:24 Toddik1 – Re: arnošt
Vodu měním 1 za dva týdny...klasicky třetinu vody...na první pohled vypadá hodně čistě...ale nevím co s tím dělat...kdyby existovalo nějaký sérum nebo něco, ale bez konkrétní diagnózy asi nic moc dělat nemůžu...jak přídu z práce zkusím ji dát do vedlejší nádržky a zkusím krmit samostatně, třeba se chytne...ale zaráží mě, že nejeví žádný kaz na první pohled...minulý týden sem měřil ph a bylo v pohodě...snížením krmení bych i řekl, že tam nemůže být tolik odpadů z jejich trusu...je mi to zkrátka záhadou a nevím co dělat, nechci, aby to postihlo i ostatní rybky :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 10:01 akakuk – Re: Toddik1
Mně se skoro to samé děje u neonek a jedné mečovky.Vyjímkou je akorát že na ně ostatní ryby neútočí a chuť k jídlu mají velkou.
No a ten problém je že ryky se naklání na stranu a chvílemi plavou až úplně naboku.
Všiml jsem si toho asi před třemi dny jen na té mečovce a teď už se zapojily i neonky.
Zprvu to bylo nevýrazné ale teď je to jak kdyby ty ryby byly sfetované :-O
Tak nevím jestli taky nemám čekat úhyn :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 09:30 Muž arnošt [37] - Rostliny
jak často měníš vodu? jsou tři možnosti - buď sis přinesl něco na kytkách nebo od sousedů se žábama nebo máš špatnou vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:39 Toddik1 – Re: Toddik1
Myslel sem si jestli to není tím, že je tam toho moc....krmení sem stáhl na 1x denně. Používám vločkový krmivo od tetry, mražený patentky a mražený špenát. Asi tk před týdnem sem zkusil i živý patentky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:36 Toddik1 – Re: arnošt
Akvárko mám osazený posádkou cca. 2 měsíce. Jsou tam ještě navíc dva ancistrusi. Jediný co sem tam dodával sou živý rostliny a lávový kameny. Ještě mě napadá, že sousedi rušili akvárium a neměli kam dát dvě žabky a šneka. Bohužel nevím co je ta za druh, ale ten šnek je celej žlutej a žabky sou takový malý, šedý. Včera sem je ale i se šnekem věnoval kamarádovi, abych tam toho neměl tolik. Akvárko filtruji filtrem od Tetry. Teploty se drží zhruba kolem 25°C. Celou dobu ty rybky nevykazovaliy nic a najednou tohle. Včera sem si všiml, že to paví očko zhublo a začalo napadat jakoby na jednu stranu. Drží se u dna nebo i chvilami u hladiny za filtrem. Příde mi, že ztrácí chuť k jídlu. Žádnou chemii do akvária nepodávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:09 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Toddik1
jak máš rybky dlouho? nekupoval si do akvaria v poslední době něco? chtělo by to nějaký popis nádrže a údržby - takhle budeme jinak všichni vařit z vody... divně se chovajícího jedince bych každopádně separoval, protože pokud ještě nejsou, tak by mohl nakazit ostatní a útoky na něj mu asi taky nedělají uplně dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:06 Toddik1 – Paví očko plave na bok, prosím poraďte
Ahoj všem,

mám problém se samičkou pavího očka. Začala mi z ničeho nic hubnout a jakoby se stranila ostatních. Včera sem si všiml, že jakoby napadala na jeden bok a ostatní rybky na ni začaly narážet. V poslední době mi takhle zemřelo i jedno danio a samice mečovky. Rybky na pohled nejeví žádné znaky nemoci. Nevím co mám dělat, abych to zastavil, můžete mi poradit? Akvárium mám 66l - 6 neonek, 3 dania, 4 tetry černé, 4 platy, 2 paví očka...díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:53 Mystka
Geminka pripominas mi mna, som schopna oplakat kazdu mrtvu rybku. Chovam iba endlerky, snazim sa im vytvorit co najlepsie podmienky a aj napriek tomu mi ich uz zopar umrelo, napr. samicky po porode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:08 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: geminika
u pavich ocek se s tim opravdu smir. neumira mi nic krom pavich ok, jsou fakt geneticky spatny. kdyz mi nejaka zije rok, beru to jako uspech, vetsina samic umira po tak ctrtym porodu, prestane rodit a do tri mesicu je konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 14:07 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Lila1
Veď to je prirodzené. Keď si ich človek zaobstará, tak preto, lebo ich má rád a páčia sa mu. Veď aj to je člen rodiny a je mu smutno, keď oňho príde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 14:03 Žena Lila1 [31] – Re: geminika
geminiko, také mi rybky nějak přirostly k srdci, mám první akvárko a první rybky, a první oblíbence, také by mi bylo rybky líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 13:21 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Yirka
Ja viem, ale pokým jej chutí jesť a ako tak pláva, tak ju nechám. Keď sa to zhorší, tak jej doprajem posledný minerálkový kúpeľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 13:17 Muž Yirka [9126] – Re: geminika
Je to na tobě. Nemyslím si, že by nakazila jiné, otázka je spíš jestli to trápení nezkrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 13:15 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Yirka
Myslíte, že ju mám izolovať od ostatných? Až mi je smutno, keď vidím, ako ju to ťahá ku dnu a márne bojuje s gravitáciou. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 08:56 Muž Yirka [9126] – Re: geminika
Tři roky je většinou horní hranice délky života, obvykle je to ve společenských nádržích do dvou let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 08:35 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Lila1
Aj na to som myslela, že bude už asi stará. Ja ju mám len necelé dva mesiace. Viem, že gupky sa dožívajú možno len nejaké 3- 5 rokov. Možno aj to preháňam. Ale bude jej škoda. Zostalo mi pár mláďat, tak dúfam, že vyrastú ako ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 17:26 Krevetka
Tohle se mi taky stalo .. Samicka mela okolo 50 kusu a furt ji bylo hur a hur ;( Stale se nekde schovavala a hledala casti akvaria kde byla v klidu a nemusela plavat .. Nakonec bo usilovnem boji zahynula chuderka taky mela neco okolo 5-6 Cm ..Nemeril jsem ji tedy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 17:17 Muž Yirka [9126] – Re: geminika
Už se mi také stalo, že hodně vyspělá samička po velkém vrhu (cca 70ks) pomalu scházela, hubla a odešla. Zřejmě to na ni bylo příliš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 15:44 Žena Lila1 [31]
geminika napsala: D hlavne dosť veľké (cca 6,5cm)
Není třeba už stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 14:52 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: JuraS
Dala som si záležať a vypláchala som molytanové filtre vo vytiahnutej vode z akvarka. Je mi jasné, že gupka je plevel akvárií, ale tieto dve sú náhodou veľmi pekné a hlavne dosť veľké (cca 6,5cm). Také veľké som videla naozaj iba na výstave gupiek. Bolo by mi ľúto, keby pošli. Ako som spomínala, tak obidve už mali mladé a jedna ich mala 93, druhá asi 60. Ale to bolo pred mesiacom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 14:35 Marekkt
no vodou to podla mna nebude .. tak skus sa lepse pozret ci vobec ma tie 2 bocne male vzrovnavacie plutvy co ma zaa zadkom :-D no a ak ich nema alebo su nijako postihnute bude to tým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 14:34 JuraS – Re: geminika
doufám, že jsi filtr neumyla v umyvadle (třeba)..osobně, klidně palce dolů, gupka nestojí (pokud to není výstavní kus) za úvahu o nemoci a léčení..při její množivosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 14:30 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Marekkt
No diky. Tvoja odpoveď ma fajn pobavila. Ale nemyslím, že je to tak. Zatiaľ jej nikto nič nerobí, žrať jej chutí, len pláva väčšinou zvisle. Vymenila som polovicu vody a odkalila dno. Je fakt, že filtre boli dosť zahumusené aj dno.Snáď jej bude zajtra lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 14:27 Marekkt
pokial ju neobkusuju ine ryby tak jej iba drblo :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:44 Žena geminika [39] - Živorodky
Vie niekto príčinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 08:46 Žena geminika [39] - Živorodky – Gupka stojí na chvoste
Čo sa jej mohlo stať? Jedna moja veľká gupka pláva tak, akoby ju ťahal chvost ku dnu. Len čo zastaví, tak ju to ťahá chvostom dolu. Minulý týždeň bola v poriadku a teraz po víkende vidím, že má problém. Druhá veľká gupka začína mať podobný problém a k tomu ešte aj prepadnuté bruško. Obidve som dostala asi pred mesiacom úplne v poriadku. Odvtedy obidve už 2x rodili. Sú v 45 l nádrži (viď "Pracovné relaxátko"). Dá sa im pomôcť? Pomôže výmena vody? Odkaľujem tak 1-2 krát za mesiac. Okrem nich mám aj 5 iných samičiek a 3 z nich majú tiež prepadnuté bruško, ale sú čulé a fungujú v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:28 jechotkaa – paví oka
zdravim čtu si tady vaš názory a chci se podelit o zkusenost paví očka mám a spravidla samice zacnou hubnout zacne se jim propadat bříško a ocas klesne dolu po několika malo dnech snad týdnu umře ,,skříví se jim páteř nejen směrem dolu ale i do strany ,, nemuze se jednat o křížení stejného genu ,,myslím že bude chyba jinde ale nevím snad otrava ryb ?? kdyby někdo neco vymyslel pište ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 16:15 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahojte nevíte proč samička nahání samce ? nemá to být naopak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 21:08 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: 720Martin720
kdyz budes mit v akvarku hodne rostlin, tak nejaky poter prezije. pokud ho chces odchovavat komplet, tak si kup aspon 40l akvarko, aby tam mohl vyrust.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 21:01 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
hmm musím koupit i filtr :-( topení mám ale není automatiické budu ho muset vypínat :-D ale filtr koupím jen molitanový a kryt nějyký urobím a žárovku budu mít lampičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:58 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: 720Martin720
i tak je lepsi vetsi akvarko, fakt. vem si, ze do toho das filtr a mas tretinu zaplnenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:54 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Yirka
no tohle by mohla byt maximalne porodnicka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:51 Muž Yirka [9126] – Re: 720Martin720
A co chceš do 3,5 litrů dát? To je tak na chov pavouků (malých).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:50 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: 720Martin720
a na co jako? kapku maly akvarko :-) je fakt, ze ja davam do velkyho akvarka uz samice, co maji tak 2 cm a nektery jsou velky a jiny ne, trochu jsem odhadovala, ze jsou po mame, tak ted aspon vim, jak to je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:45 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
aukro.cz/…

Mohl bych si to koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:43 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
dává mi jen tak 10 mladých :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:41 Muž Yirka [9126] – Re: 720Martin720
Pokud chceš mít silnou a velkou samičku, musíš ji odchovávat v "dívčí škole". K samečkům by měla přijít až vyroste, pak bude zdatná a dávat velké množství mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:39 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
jj :-) ale mám djem že mi furt,furt rodí je to možné? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:34 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: 720Martin720
no pokud ma dost mista a dobrou peci, tak doroste na maximum, ale nektere samice maji maximum ve 4 cm, jine v 7 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:32 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
ok budu jim to dávat jen 2X týdně a jak mám udělat abych ji mě velkou 5 cM?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:30 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: 720Martin720
no preziranim ji akorat zkratis zivot, tak to fakt neprehanej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:29 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Aspoň stloustnou :-D u nás tady v jednom krytém bazéně má samičku apví očka tak 5 cm dlouhou to chcu taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:28 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Yirka
aha, diky za info, nevim, jak hodne to znecisteni plati u mrazenych, ale dobre :-) o tucnosti jsem nevedela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:26 Muž Yirka [9126] – Re: gaume
Nitěnky jsou většinou hodně znečištěné a jsou často zdrojem nemocí a nákaz. Je to také příliš tučné.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=1251