Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 17:43 Muž vlka [3441] Re: kubin
Škoda, že nemáš založenou prezentaci, může být spousta faktorů ovlivňujících život gupek. Těžko radit podle fotek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 16:07 kubin – paví očko uhyn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Potřeboval bych poradit mam 2 měsíce založené akvárko 125l a před týdnem jsem napustil 10 pavích oček 5 mi už umřelo a dneska to vypadá že umřou další dva jedno je u hladiny už ani neplave nemá síly se pohnou a druhé je na dně a místo plavání se tak divně vrtí. Jedno paví očko má strašně nefoukla žábra. Nevíte náhodou co z tím? Mam tam ještě krevetký a razbory skvrnité a těm se daří výborně jen ty pavi očka mi postupně umírají. Stejný problém jsem mněl i u minulého akvárka pokaždé co jsem napustil nove pavi očka vždycky do 2 týdnu umřely.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2021 15:50 Muž Maro_s.12 [96] Re: Mája123
Nejspíš ho někdo zranil nebo se zranil sám. Ocásek brzy doroste jen pozorujte jestli rána třeba neplesniví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 15:38 Žena Mája123 [54] – Je paví očko nemocné?
Fotka k příspěvku Ahoj, V minulosti jsem očka měla, ale ta měla všechna ocasek kompletní. Tak netuším zda je to nějaká vyslechtena forma, nebo má samecek nějaký problém? Koupila jsem ho již v takovém stavu. Plave normálně, žádné fleky či problémy na sobě nema. Ocasek skutečně chybí, není to tak, že by spodní část ploutve nebyla třeba jen vybarvena. Možná je to následek střetu s jinou rybou někde v akvaristice? Nebo to mám brát jako normální stav, že tak prostě má vypadat? Díky. ????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 16:57 Muž vlka [3441] Re: Hynek
Než riskovat možnou ,,nákazu,, ostatních členů AQ, raději bych ji hned utratil. A Gupky se množí neuvěřitelně rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 16:31 Muž Hynek [2] – Nemoc?
Fotka k příspěvku Zdravím, jedna samička pavích oček má nějaké zakalené oko, potrhanou ploutev a je i trochu jakoby pokroucená.vypadá to, že mele z posledního.Je to nemoc, nebo jen výsledek nějakého boje?Ještě bych přidal info
že je uz od nákupu před 4mi měsíci ponékud nedochůdče.
Ostatní samice jsou 2x větší a po porodu.Tahle nic
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2021 19:17 Žena Maruu [0] – Plutva
Fotka k příspěvku Ahojte, vsila som si na jednej plutve nieco co netusim co je ale zrejme nejake.ochorenie, viete mi poradit, co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2021 15:02 Žena mirkita [0] Re: mirkita
Fotka k příspěvku Bohužiaľ sa znovu vraciam po radu.
Už aj predposledná rybka-samec je na ceste do večných lovíšť:(
Ťažko sa mu pláva, drží sa pri hladine, trčia mu dlhé priesvitné výkaly.
Nechcem aby sa trápil, pôjdem ho o chvíľu presunúť do perlivej vody:(
Prosím poraďte mi, či môže ísť o tuberkulózu. Postupne nám behom 2 týždňov zomrelo už 5 gupiek - táto je 6. Vyslovene krivá bola len tá jedna z predchádzajúcich príspevkov, inak bol priebeh u všetkých podobný, začali sa držať pri hladine, menej a menej plávať, ku koncu už nejedli. Trvalo to tak okolo 3 dni, odkedy sa začali chovať inak, kým zomreli.
Čo môže byť zle? Hodnoty vody aktuálne (cca, merané pruzkom Tetra 6in1 a seachem ammonia alert) - amoniak < 0.02ppm, pH = 7,2, NO3 =10, NO2 = 0, GH = 10, KH = 6, Cl2 = 0,5
Mám akvárium vypustiť a všetko dezinfikovať?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 20:20 Žena mirkita [0] Re: Jája
Fotka k příspěvku Ďakujem za odpoveď. Máš pravdu, uponáhľala som to:( Dnes bola na tom samička horšie, plávanie už jej moc nešlo. Vyzerala, že sa trápi, tak som jej musela pomôcť:(
Ale ešte mi zostali 2ja samčekovia, jeden je úplne fit, druhý má tmavé fľaky a je trochu hyperaktívny (obaja na foto). Tych si plánujeme nechať, či mám ich dať preč z akvária?

Chcela som dokúpiť ešte nejakú rastlinku, Seachem Ammonia alert + ph alert. Ak budú hodnoty ok, po nejakých 2 týždňoch by som chcela nové rybky. Hrozí, že v akváriu mám nejaké choroby a tie nové ryby by sa nakazili? Nechcem to znovu uponáhľať, ale vydržať 2 mesiace bude ťažké. Akvárium sa neprestalo zabiehať, či? Prečo odporúčaš až 2 mesiace bez rýb?
Pri nákupe rýb si už dám oveľa väčší pozor. Neviem, či sa mi podarí zohnať priamo od chovateľa, ale pôjdem aspoň do dobrej akvaristiky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 10:54 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: mirkita
Na můj vkus jsi ryby dala do AQ brzy. Já vždy čekám do 5-6 týdne od založení, ale to musím mít hustě zarostlé akvárium. Podle popisu, podle mě, byly ty ryby načaté už v obchodě. Tou změnou se to jen provalilo. Tu samičku bych poslala na druhý břeh, nevypadá dobře, zřejmě je už na odchodu, vypadá na to. Akvárko bych nechala tak dva měsíce bez ryb. A snažila bych se najít chovatele ve tvém okolí, abys nemusela kupovat ryby v obchodě. Obávám se, že ta krupička vyléčená není. Je možné, že se ještě projeví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 08:02 Žena mirkita [0] Re: mirkita
Mohlo by ísť o tuberkulózu? Alebo to je krivica? O krivici som toho našla málo, ani v atlase o nej nič nevidím. Dá sa ešte rybka vyliečiť? Hodnoty vody som merala papierikom, sú v norme, dusičnany a dusitany na 0. Ale ešte nemám test na amoniaku, možno bude problém tam:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2021 21:39 Žena mirkita [0] – Krivá gupka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
Neviete mi prosím niekto povedať, prečo je táto samička taká zohnutá? Priniesli sme si ju pred 5 dňami. Jej 3 kolegyne postupne uhynuli, zrejme neboli úplne fit už v obchode, prevoz a nové akvárium im nepomohlo. Bola aj krupička, tú sme vyliečili soľou a zvýšenou teplotou vody - bodky zmizli, ale 2 rybky aj tak potom zomreli.
Táto sa chová normálne, nemá problém s jedením ani s plávaním. Či už sme ju takú krivú kúpili, neviem. Pravdepodobnejšie je, že sa jej to stalo až u nás.
Ako by som jej mohla pomôcť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 13:29 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: OP
Podle mně je to dědičný problém, který může ještě umocnit jednotvárná a nekvalitní strava.
Postižené rybky jedině utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 13:14 Muž Shrimpman [36] – Křivá těla
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte čím by to mohlo být? V jedné nádrži je cca polovina mláďat "křivá"...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 07:57 Žena Luka123 [128] Re: Luka123
No tak dneska už plave úplně v pohodě, tak teda.. nevím, co si o tom myslet. Simulantka jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 18:41 Žena Luka123 [128] – Diagnoza
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, hlavni samice, 2 den po porodu plave hlavou dolu a hleda oporu pod listy a koreny, aby ji to nepretacelo, zere, u jidla je vzdy prvni, ale vubec se mi nelibi. Testy vody jsou v pohode, vymena vody byla v patek, tydne tretinu menim. Nějaká nadeje?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2020 08:45 Muž vlka [3441] Re: Kristýna
Čauky, bez prezentace nebo fotek (a i ty někdy nestačí) jde jen hádat. Projdi fóra Nemoci živorodek aj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2020 07:42 Kristýna – Zakřivení páteře
Dobrý den, jdu si k Vám pro radu. Mám 100 l akvárium, v něm 5 gupek, 6 silver molly, ancistrusa, šneka a pár malých. V poslední době bylo asi 5 ryb nějakých špatných, polehavaly na dně nebo visely u hladiny. V akvaristice doporučili nasadit sera omnipur, že je to sirokospektralni a je to dobre, když se ještě neví, co se za nemoc se vyvine. Většina rybiček zase normálně plave, ale dvěma se zkrivila pater. Jedné jde ocásek jakoby dolů a má problém s plaváním, vždy ji to táhne ke dnu. Druhé se ocásek zahnul do strany a má také problém plavat, neustále se pretaci brichem hore. Uměl by někdo poradit, o co jde? Akvárium jede 5 měsíců, 1. měsíc zajeto bez ryb. Jednou za 14 dní měníme část vody, jednou za 14 dní měříme dusitany a vše v pořádku. Do akvária nebylo přineseno nic nového, pouze před 14 dny vyměněn světlo za silnější. Děkuji za všechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 20:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: aquaristka
- to je jen sežrala a následně si ulevila
- krmení několik druhů, rostlinky (ne umělé), zbytek napsal kolega ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 18:18 Muž vlka [3441] Re: aquaristka
Zdravím, co to ,,vypadlo,, z té samičky nevím, ale podle druhé fotky bych to dno asi řádně odkalil...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 12:56 aquaristka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku pekny den, neviete mi povedat, co to vypadlo z nasej gupky? (je to hlavna samica, ktora rodi. mlade sme si vsak v poslednych dnoch nevsimli). dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2020 09:20 R Muž Anthrax [4739] Re: Z.H.
Porostou možná někdy v budoucnu. Tobě odcházejí ryby nyní. To chce rostlinou hmotu hned. :-) Naházej tam kupu růžkatce, to je kytka, kterou ti kdekdo daruje. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum

Co je to za přípravek proti bakteriím? Preventivní používání takových věcí je podle mě špatně.

Dělala jsi testy vody. Jaké ti vyšly hodnoty? Že jsou OK, to je takový neurčitý pojem.

Nenastávají ty úhyny po vyčištění filtru?

Co to máš za nitenky? Živé? Mražené? Lyofilizované? Pokud jsou to první dvě možnosti, tak pak doporučuju přejít na jiné krmivo. Třeba koretra nebo artemie je méně riziková.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 08:38 Z.H. Re: afc1886
Fotka k příspěvku Ty jsou právě teď narizkovane a jeste porostou. Můžu skusit měnit častěji vodu. Díky ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 04:58 R Muž afc1886 [14655] Re: Z.H.
Za mě bych určitě začal měnit vodu častěji a rostlinek by se určitě ještě dost vlezlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2020 23:18 Z.H.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Jsem začátečníce. Potřebují poradit. Nevím proč, ale umírají mi převážně samice. Akvárium mám již 8m. Za tu dobu mi tímto způsobem umřelo již 7 samic a jeden samec. Se sousedem jsme před měsícem dělali testy vody a vše bylo ok. Už 3 týdny dávám přípravek do vody proti bakteriím a parazitům, který se může používat i preventivně a stejně mi odcházejí pomalu 2samice. Umírají i mladší co nejsou po porodu. Ty co mi umřeli po porodu byly 5dni zvlášť ať mají klid. Akva mám 60L, rostlinek si myslím, že akorát. Vzduchovani mám rozdělené do kamenné týče a molitanovy filtr (2ramena). Mám to rozdělené, tak aby tam nebyl fičák. Vodu měním 1/4 co 14-20dni. Už mě nenapadá co stím. Odchází takto postupně.
Všechny nebyly od jednoho chovatele.
Někdy 2 za sebou, pak měsíc klid a jedna zase
Prosím o radu nebo pomoc. Děkují

Průběh nemoci:
1.) Ryba začne být zmatená
2.) Stále má snahu jíst, ale začne hubnout
3.) Začne lehce blednout
4.) Je zpomalená a plave jak opila
5.) Udělá se červený flek pod žabrem
6.) Drží se u dna, některá má stáhlou hřbetní ploutev a některá ne
7.) Už je utracená bo leží a mele z posledního

Jinak neodkaluji neboť nemám extra moc ryb už, pancernicci v pohodě zvládají čistit, mám tam ancika a 2helenky. Když prohrabnu lehce dno, tak tam neni extra moc výkalů. Filtr čistím 1x za měsíc v kyblíčku s vodou od akva. Vážně mě nic už nenapadá a nvm čím to už může být :-(
Krmím je každý den, ale málo, abych je nepřekrmila. Hážu tam tabletku 2x do týdne se spirulinou pro ancika, uziraji občas i ryby. Nitěnky nebo jak se jím říká dávám občas a hlídám si dno, vyhazují hned jak nějakou nesezerou ať tam pak nehnije.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2020 16:32 Kevinerka Re: afc1886
Ok, zkusím, snad to pomůže, těch rostlin tam bylo daleko víc, ale pak odešlo světlo a přes karanténu hodně prořídly.. Děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2020 16:28 R Muž afc1886 [14655] Re: Kevinerka
Určitě přidej hodně živých rostlin, prováděj častější údržbu (výměnu vody minimálně 1 týdně aspoň třetinu objemu) a já bych asi vyměnil i to dno.
EDIT- tady máš dobré odkazy, které by bylo dobré přečíst
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2020 16:21 Kevinerka Re: afc1886
Fotka k příspěvku Ryb je tam cca 20, cetla jsem, ze na 1cm počítat 1l,takze 20 by mělo být do tohohle akvárka max. Akvárium jsme zakládali, když mi bylo tak 12 se 6 rybičkama, takhle se pak namnožily, bylo jich i víc, ale dlouho žily v horších podmínkách a ve větším počtu, než jsem se naučila, jak se o ně starat, proto nevím, co by s nima najednou mohlo být, když se o ně starám daleko víc důkladně, než dřív.. Filtr nečistím nějak pravidelně, ale ve chvíli, kdy je vidět, že nefunguje dostatečně (a ne při odkalovaní dna). (Mám knížku, kde je rozepsaná péče o akvárium a připadá mi, že všechny ty věci dělám. Ale taky mi připadá, že to vypadá na otravu, ale nevím moc, co bych měla delat jinak..)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2020 13:40 R Muž afc1886 [14655] Re: Kevinerka
Fotka celého akvária by byla dobrá k tomu, aby se šlo dopátrat důvodu, proč se tak děje. Podle mě (ale jenom tipuji bez informací o akváriu) to je otrava, protože je nedostatečná údržba. Ideální by bylo se zde zaregistrovat a vytvořit prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2020 13:13 Kevinerka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám už spoustu let akvarium (cca 40 l) s pavíma očkama a jedním sumečkem. Poslední dobou se mi ale rybičky nezdají - plavou líně u hladiny, některé leží na filtru nebo na dně, jednou za čas některá uhyne. Jinak ale vypadají úplně normálně. Dno odkaluju cca jednou za měsíc, s tím i vyměním vodu, zároveň průběžně doplňuji tu, co se odpaří. Vodu neupravuju, ale nechám ji dlouho odstát. Rostlin taky tak akorát. Ph v normě, testy na dusitany neměli, ale rovnou mi poradili, abych zkusila upravit vodu sera nitrivcem a aquatanem. (Po nitrivci se voda skoro nezakalila). Podle příznaků by mi seděla nějaká otrava, ale úprava vody nezabrala, navíc je ta voda stejná už roky.. Potom mě napadly žábrohlísti, ale nepřipadá mi, že by měly krvavé žábry nebo odtaženě skřely.. Asi před půl rokem jsem koupila 3 samečky, všichni už uhynuli, tak jestli ti neměli nějakou nemoc, která se projevila až později (v karanténě byli).. Ale u nich jsem nepozorovala vůbec nic (ani u hladiny neplavali). Tak nevím, jestli nevyzkoušet nějakou širokospektrální léčbu, ale nechci do té vody lít věci, pokud to není nutné.. Navíc ani nevím jakou :-D (Přiložila jsem fotku rybičky, tahle je teda už i pohublejší, ostatní normálně jí)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 12:08 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: silviebaris
Deformované je břicho, ploutev nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 11:45 Silviebaris Re: Amatértom
Vždyt je i nějaka deformovaná...Navíc sám Rulík píse,že si nevšiml,že by porodila..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2020 11:32 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: silviebaris
U živorodek lze snadno rozeznat pohlaví, podle přeměny řitní ploutve samců v gonopodium. Ryba na obrázku má řitní ploutev standartní, proto je to určitě samička. Nicméně jsem si teď všiml, že má nezdravě vypadající dlouhé tenké bílé výkaly, to by mohlo být jádro pudla. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 11:04 Silviebaris Re: Amatértom
Fotka k příspěvku Já jen,jestli má kdo rodit, neni tohle samec nahodou... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 10:48 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Rulík.P
Nikdy neporodí všechno naráz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 20:44 Rulík.P Re: Amatértom
Fotka k příspěvku Ahoj zatím jsem nezaznamenal že by porodila. Ty mrnata kolem jsou staršího data od jiné samičky.
Edit: ještě 1 foto
Edit 2: Jak dlouho to muže trvat než gupka porodí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 19:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: afc1886
To muže být po vrhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 19:11 R Muž afc1886 [14655] Re: Rulík.P
Červený flíček nevidím, ale mi to příjde jako skvrna březosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 14:50 Rulík.P – Gupka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem netuší někdo co by jí mohlo být . Bříško má jako by spolkla krabyčku a u zadečku ma cervený flíček. Jde o nemoc a nebo bude rodit?
Díky za info Petr.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 11:53 Havel0303 – Skvrny na boku gupky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,potřebovala bych poradit s jednou gupkou, která má na boku černé skvrny. Je jediná, která to tak má a nevypadá, že by jí to vadilo. Potřebovala bych určit, z čeho to mohlo vzniknout, a jak se toho zbavit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2019 09:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Misery1996
To "nějak vypadalo" dokáže zabíjet ryby a ničit akvária řasou.
Doplň rostliny. Ctibum píše dobře - seženeš je za minimum nebo s trochou štěstí i zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2019 06:45 Muž Misery1996 [-1]
ty rostliny přibyly taktéž někdy v létě jelikož jsem to akvárium založil a měl jsem tam jedinou rostlinu a jelikož nemám bůhví kolik peněz, tak je dokupuji postupně. Já bych chtěl více rostlin, jen to tam nechci mít na sebe naplácané a chci, aby to aspoň nějak "vypadalo"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 21:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Misery1996
Na to, že to má skoro rok, je tam docela málo rostlin. Není to ideální. Co se v akváriu dělo?
Příladné nemoci ryb s tím asi budou souviset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2019 21:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Misery1996
- proto je dobré uvádět i data v prezentaci, aby se daly lépe zhodnotit příčiny vzniku
- tak jediné co může takto rybu postihnout, je parazitárni napadení orgánů, které je dlouhodobějšího rázu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 20:07 Muž Misery1996 [-1]
přelovení proběhlo nějak na přelomu srpna / září a tuto rybku jsem dokupoval až do nové nádrže a minimálně měsíc jsem jí tam měl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 12:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Misery1996
- pH na to skutečně vliv nemá, tam by byly příznaky jiné
- spíše následek toho přelovení, kdy ryba se priskřípla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 22:17 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Misery1996
A jo, já jsem si ty fotky pořádně neprohlédla. Byl to kluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 19:16 Muž Misery1996 [-1]
byl to sameček. a jaké pancéřníčky místo ancistrusů, aby plnily podobnou funkci? a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 16:51 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Misery1996
A jak jsou staré ryby a čirou náhodou ta samice nebyla po porodu? Také by to mohl být věk, případně nemusela rozdýchat porod. Místo těch ancíků bys tam měl dát spíš nějaké pancéřníčky menšího vzrůstu. Pro ancíky je to AQ fakt příliš malé, nehledě na to, že pro ně je životně důležitý i kořen. A přidej kytky, nečekej, až se rozrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 14:03 Muž Misery1996 [-1]
tak jsem měřil a pH je mezi 6.2 - 6.8
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=51