Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 18:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: jirkacichlid
a kdepak ty střevle berete? těch by mi bylo líto víc, když to je ohrožený a státem chráněný druh.. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 17:35 jirkacichlid
Když mi někdo dá přemnožený, tak je taky dostanou moje ryby jako potravu. hmm Ale je fakt,že mi je jich líto sad .Raději jim dam střevle, oukleje, plotičky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 09:47 puik
coze ty s nima krmíš? A koho? To máš doma žraloky? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 20:36 wocko
Ja s pavyma očkama krmym smich smich smich :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 19:50 puik
Samička pavího očka mi už asi druhý den plave kolmo nahoru. Měřila jsem Ph a to je 7. Nevím co s ní je? Můžete mi někdo poradit? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 21:42 holka1975 – suchysvatonovice
zatím dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 21:13 jirkacichlid
Tak si ztoho nic nedělej ne .Je ale fakt, že skalára k pavím okům nepatří, velice rády si pavími oky a neonkami spestřují jídelníček. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 18:02 mary-kockomil
ja wm nehoděj se k sobě ale co mám dělat,když mi závojnatku dala segra k Vánocům,skaláru a paví 2 paví očka její kluk,4 pancíky zelený sem sis koupila já šneka taky a další 2 paví očka mám za vízo?takže zato může ta skalára?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 17:45 2david – Re: mary-kockomil
Skalára, paví očka a závojnatka? Zkusil bych si nejdřív něco o rybách přečíst a pak si je teprve koupit! Ani jedno se k sobě nehodí závojnatka je studenovodní ryba, skalára má radši vyšší teplotu a paví očka jsou živorodky které mají zase své požadavky. Zajdi se podívat sem do atlasu nebo pokud je to takový problém tak si klikni: aquaworld.cz/… pak na: aquaworld.cz/… a pak ještě na aquaworld.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 17:44 Muž Pepino78 [49]
Asi to udelala skalara. Ta nema v 32l akvarku co delat, stejne jako zavojnatka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 17:29 mary-kockomil – paví očka umřely na okousnutí ploutve
nwm jatko.ale byly to sameček a samička ze stejnýho zweráku a byly nejmenší z aqárka.byly ještě mláďátka.mám 32 litrů.mám v nich jednu skaláru,která skoro nežere(aspoň sem ji newiděla žrát),závojnatku(nejdominantnější z aqa),4 pancéřníčky,2 paví očka(tenkrát byly 4,2 samičky a 2 samečkové)a šneka.je to dobrá kombinace rybiček?kdž ta skalára nežere je možný že by se na ně vrhla?nebo závojnatka (nebo skalára)žarlyly na paví očka?ploším pomozte,protože bych nerada přišla o další rybičky.už teď mi to pekelně zkazilo náladu.vlastně se divim že nebrečim.VŮBEC MI NEJDE O CENU RYBIČEK,ALE O JEJICH ŽIVOTY.dík moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 14:13 suchysvatonovice
Už se tu ocásky u gupek řešily asi stokrát,chce to úzkostlivě dbát na čistotu,nepřekrmovat,u potěru nejlépe denní odkalování a výměna asi 1/4 vody za odstátou,do odchovničky dát bublifuk.Odchovnička by měla být samozřejmě zajetá a použít vodu z akva odkud gupky přelovuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 13:33 Muž Malapa [494] - Afrika
To bude spíš bakteriálního původu. Buď přeléčit nějakým léčivem, nebo může pomoct i častěji měnit vělkou část vody u potěru za čerstvou chlorovanou.
Podle mých skušeností není, potřeba kupovat speciální tablety pro sumce, stačí se naučit krmit tolik, aby se dostalo i na sumce na dně, ale zase se, nekazila voda nepotřebovanou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 13:26 Muž chicko [124] – Re: holka1975
jak často je u tebe pravidelně? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 13:18 holka1975 – petak
menim pravidelne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:03 petak – holka1975
nu to může být špatná kvalita vody měníš pravidelně vodu,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 11:16 holka1975
:-( mam mladá paví očka a smrskávají jim ocásky pak uhynou nevím co stím mám dělat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:22 athaya – Re: katkus
katkus ci je rybka tehotna spoznas podla malych ciernych bodiek v bruchu, ak mas v akva rastliny dekoraciu a ... tak je sanca ze preziju, ale gupky ti potom vyrastu a budu sa mnozit dalej az budes mat armadu. a gupky sa velmi tazko predavaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:57 Stanki
mlady samec dokaze nabuchat aj mladu samicu :P a gupky su dospele (teda dostatocne stare an rozmnozovanie) v 1 a pol mesiaci ich zivota ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:13 amazonstar – Re: honza
me se deje to same a jedny lecim multimedicalem a druhy Neomicinem....zda se mi ze to trosku pomaha,ale jeste napisu....zatim mi kazdopadne umrela jenom jedna z 50 ti...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:03 kastanek – Re: sekavec
SAMIC MAS MALO!!!
je to tu porad dokola :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 12:59 hhh – Re: XMartin
hele to se mi stava taky a menim vodu obden do te doby nez neprestanou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 01:30 amazonstar – Re: Alofok
ja mam pocit ze to tim mrazenym spis bude..:))asi spatny patentky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 16:25 sekavec
samci 3 jeden dospely a dva asi 1cm a dve samicky ale uz to je v poho uz plave ok palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 14:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: sekavec
...vyplavala samci ji zacli honit...
Kolik máte samců a kolik samic? Není to tím, že je na ni samců tolik, že je to k zešílení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 12:55 sekavec
papka ted sem krmil patentkama vyplavala samci ji zacli honit takze si vzala jen jednu patentku plavala dolu lehla si asi na 5sekund a vstala plavala dal a tak to dela furt chvili lezi potom asi 12minut plave.......a nemuze byt mlada ze bude rodit treba poprve a bude jich malo proro neni tlusta:?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 12:50 amazonstar – Re: sekavec
a zobaj do ni ostatni??ja sem tu co mi zustavala na dne odlovil ,tak pak napisu jestli chcipla...zere vam??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 12:18 amazonstar – Re: sysa
Chtel sem se zeptat jestli tahle ztrata vapniku by mohla vyvolavat i odpadavani supin z bricha??jake jine priznaky pri nedostatku vapniku krome ty krivice jsou?? diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:57 sekavec
jo ale neni vubec tlusta takze si nemyslim ze je tehotne cerny flek ma ale jak se vyvracela na dne sem si rikal ze ji tam dam treba par malych porodi a nic a furt plavala vratil jsem ji a zase na dne................... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:53 amazonstar – Re: sekavec
tak byla v ty porodnici v poho a nebo litala??:))ja sem pouzil pro porod 3 litrove akvarium s narezanou na uzounke vlakna umelou hmotou a necham ji tam klidne vic dni kdyz neporodi hned...muzes to pouzit i na tridenni karantenu kdyz si nejsi jistej..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:49 Alofok – ----
Nevím jak to s tím souvisí,ale mé Blackmollce taky odpadávaly šupinky a po krmení mraženým se to spravilo,ale asi je to náhoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:49 sekavec
ona v te porodnici uz litala jako diva tak sem ji dal zpet a zase tohle jinak v porodnici byla v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:47 amazonstar – Re: sekavec
no je fakt ze ja sem ji taky nechal radsi zvlast....spatnou rybu zpatky nehazej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:44 amazonstar – Re: chicko
hele supiny najezeny nejsou...spis to probiha tak ze ryba je apaticka a ty ostatni do ni najedou a kdyz ji trefej moc tak ji odpadne supina,..,ale neodstavaj...ani oci vypoukli nic...vsak se podivej na forku...no a zatim to nelecim .....to by bylo zbytecny kdyz ani netusim co to je..:((a hlavne s nima mam moji najmilejsi samicku Bety takze doufam ze to od nich chytne.. tone sad
PS: vsimli jste si nekdy ze jsou ryby agresivnejsi cim vic znecistenou vodu maj??delaj vam to vsechny druhy nebo jenom nejaky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:42 rolandmynar – Re: sekavec
V prvé řadě bych chtěl upozornit, že když jsi ji vylovil, měls ji v té porodničce nebo karanténě nechat. Jaký to má smysl dát ji do původního AQ mezi zdravé rybky a pak se ptát, co jí je? Když jí něco je má být mimo, zvlášť když už byla, a pak ji pozorovat. Co když něčím nakazí i ostatní?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:36 amazonstar – Re: sekavec
koukam ze tenhle problem ma hodne lidi....jak dlouho ta tvoje samicka nerodila??zere??otre se ocas o neco??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:29 sekavec
prosím co mam delat kdyz mi samice paviho oka lezi na dne?neni tlusta a rodit nebude byla v porodniici a nic sem ji vylovil ji atd a obcas se proplave ....dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:25 Muž chicko [124] – Re: amazonstar
No s tou tuberou nevim, to by byla asi pohublá(propadlé břicho) a měla by po těle fleky. Jinak, třeba někdo poradí-může to být i nějaký zánět, při krerém v důsledku tlaku dojde k naježení šupin..... Léčíš to nějak preventivně nebo jenom pozoruješ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:18 amazonstar – Re: chicko
tak vodnatelnost jeste poznam...tohle je neco jinyho...vsude na internetu sem nasel spoustu lidi co meli stejnej problem a stejny priznaky ,ale nikdo nevedel....tohle je nejaka specialni nemoc nebo je to proste tuberkuloza...:((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:03 Muž chicko [124] – Re: amazonstar
Pokud ji dostavaji šupinky, tak to může být vodnatelnost, zkus se podívat do nemocí, na nějaké fotografie, třeba něco poznáš :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 10:44 amazonstar
copak tu neni nikdo kdo mi poradi??:((je to celkem castej problem.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 10:41 amazonstar – Re: suchysvatonovice
porad mi prosim co mam delat kdyz uz nemoc propukne...je hezky ze radis prevenci ,ale u me uz je pozde... sad to je mam nechat pochcipat?? co jsi zkousel ty??diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 23:19 amazonstar – Re: Standa M
Chtel bych se zeptat jestli tenhle bicikovec umira bez hostitele...chtel bych ryby vyndat ze zabehnute nadrze a vylecit jinde a pak je vratit...Bicikovec by za 14 dni tam uz nemel byt ne??diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 21:44 amazonstar – Re: amazonstar
Fotka k příspěvku tady je fotka..nevypada vubec spatne...jenom ty odloupnuty supiny u hlavy nejsou videt ,ale to mohli udelat ostatni rybky jak do ni rejpaly.... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 21:41 amazonstar – Gupce odpadavaj supiny z bricha....
Prosim pomozte....
pred 20 ti dny mi kamarad prinesl dve rocni gupky stejny jako sem mel...jedna byla tehotna druha ne.....a ta jedna,co nebyla tehotna byla druhej den apaticka nezrala,stranila ostatnich a ostatni do ni vzdycky rejply jako kdyby vedeli ze je nemocna....nakonec ji zacali odpadavat supiny z bricha a vubec spodku tak sem ji utratil.....kazdopadne dneska se zacala chovat podobne dalsi ...nevim jestli je to ta druha co mi prines..nepoznam to,ale kdyz sem se ho na to ptal tak mu asi nastydli v aute... tone takze sem myslel ze ta prvni umrela na to ,ale ze by se to u ty druhy projevilo az takhle pozde??
nevite co to muze byt jineho za nemoc???
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 16:04 zaciatocnik
no mne sa pacia viac tie ine formy diva je namna az prisli farebnaa............asi vec vkusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 15:42 MaryFee – ahojte
Ahojte
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 15:27 Alofok – ---
No,ta divoká je asi vážně hezčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 15:20 Žena Lucianetta [43]
ta fotka "gupka divoká" mi připomíná samečka od endlerky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 15:08 zaciatocnik
no takze ak yb ste chceli vidiet www.gupky.wz.cz/… tu su nadherne fotrmy na predaj od jedneho chovatela
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=2251