Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:30 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – K tomu videu
Mně by ohledně tohoto zajímalo, zda je moudré léčit to přímo v akváriu a zabít si tak entizolem i nitrifikační bakterie. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 20:08 Silviebaris Re: MrMovie
Hexamita salmonis

Česky
střevní bičíkovec

Druh onemocnění
ichtyonemoc

Příznaky
Dochází k poruchám trávení, prohýbání páteře a ryba má průjmová onemocnění, které vedou k postupnému hubnutí a končí úhynem. Ryba mezitím vyhledává provzdušněná místa a často stojí hlavou šikmo dolů nebo vzhůru.

Příčina
Onemocnění si můžeme přivléci do akvária spolu s naloveným planktonem, který ihned zkrmujeme. Dále dochází k nemoci když jsou ryby oslabeny intocikací amoniakem a dusitanem. Teplota vody není pro vznik invaze rozhodující.

Léčení
Entizol - tablety 250 mg: 1 tableta na 62,5 litrů vody; tablety 500 mg: 1 tableta na 125 litrů vody; lázeň trvá 3 - 5 dnů
Furanace - P - 2 - 4 mg do litru vody, alespoň 3 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 20:04 MrMovie Re: Mop
Objevilo se mi to znovu u jiné rybky, tak jsem hledal víc a našel tohle video:
youtu.be/…

Prý by to mohl být Bičíkovec Střevní, tak to teď léčím pomocí eSHa Hexamita, vypadá to druhý den celkem nadějně. Rybka znatelně ožila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2019 11:19 R Muž afc1886 [14682] Re: Alena
Nejspíš problém s plynovým měchýřem, ale chce to i informace o nádrži. Zaregistruj se zde, založ prezentaci akvária a podíváme se na to trochu líp. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 10:55 Alena – nemoc poraďte prosím
Dorý den. Paví očko mi začlo plavat hlavou dolů, úplně kolmo. Jak jí pomoc? Z čeh to může být? Neudrží balanci a furt hlava dole. Poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 19:08 Mop Re: MrMovie
Je možné že porodila a vyhubla. Můj názor je že už je stará. Já mám v akváriu také jednu samičku která je takto vyhublá, a nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 18:30 MrMovie – Vyhublá gupka - samička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu od pátku do neděle jedna samička výrazně pohubla, chvíli jsem si říkal, jestli neporodila v akva jsou asi 3 vrhy různě velkých mláďat (i když na to moc nevypadala velikostí břicha, tak měla tmavou tu skrvnu u zadečku), ale přijde mi to nějaké divné, plave tak "nejistě" jakoby se spíš pohupovala. Moc nežere.

V akva před cca 12 - 10 dny trochu poskakovalo NO2 i NO3, měnil jsem často vodu a přidal nitrifikační bakterie, už je to asi týden v pořádku, ostatní rybky vypadají normálně. Jestli to může souviset, nevím, že by se to projevilo až po tom ustálení hodnot a lepšení stavu.

Mezi fotkami jsou rozestupy 2 dny, jedna je ze 14. druhá z dneška, je tam vidět že zase o něco zhubla.

Našel jsem tu někde v historii podobnou fotku a charakteristiku (z roku 2008), ale tam to bylo vysvětleno tak, že gupky jsou nějaké přešlechtěné a nic nevydrží. Tak nevím, jestli ji projistotu odlovit a utratit, nebo zkoušet nečím nějak léčit.

Díky za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 10:33 Muž Miras [111] Re: Miras
Fotka k příspěvku Miras napsal: Zdar chlapi,
Před asi měsícem mi chcípla jedna samička, no říkám si byla už staršího data, to se tak stává. Dneska ráno ale koukám a další samička, má ale nějakou červenou až krvavou skvrnu či vřed a je to trochu i pod žábrama. Co to může být?


Chlapi, co to může být? Dneska další, je to nemoc, nebo je možné, že ji "umlátí" třeba Skaláři? Ale třeba menších Neonek si nevšimnou...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2018 08:10 R Muž afc1886 [14682] Re: Králík
Nic nevíme o akváriu, ale já bych si tipl špatnou kvalitu vody. Zaregistruj se zde, založ prezentaci akvária s co nejvíce údaji a potom se bude radit líp. Dřív než začneš s tou registraci, tak výměň část vody, co bych teď nějakou dobu prováděl každodenně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 23:03 Králík
Fotka k příspěvku Dobrý den prosím o radu. Mám samečka pavího očka a má okousanou ploutev. Je to nemoc nebo to může být okousané od ostatních ryb?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 21:18 jamajcan Re: Roger
No, já bych řekl, že jsi ji měl usušenou v té síťce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 21:03 Muž Roger [1873] Re: jamajcan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chlapci, nedalo mi to a šel jsem ji vyndat, a společně s ní jsem vyndal jednu vysátou mrtvolu o které vůbec netuším co je zač a kde se vzala. Ryby u dcery mám spočítané, akva jí jede 2 měsíce, řekne mi někdo kde se vzala než se asi buď Helena o ni postarala a je to vůbec paví oko? a nebo jsem jí přitáhl ze zverimexu. Možná to může být ten důvod těch problémů? Přikládám i foto té chuděry, raději jsem ji vyndal ven aby se mi to tam nějak nerozneslo
EDIT- Nejlepší na tom je že jsem lovil jednu a najednou koukam do síťky a ie tam i tato sušenka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 20:33 R Muž romant [27987] Re: jamajcan
No a za mě žádnej Tremazol, prostě poslat na druhej břeh a fertig. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:30 jamajcan Re: Roger
Pohledej na netu Vířenka/Vorticella sp. /. Pokud se na tom po srovnání shodneš, tak na to funguje Sera Tremazol, každopádně vyřeš příčinu. Je to nálevník a žije v zatížené vodě bordelem, to by sedělo na to překrmování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:29 R Muž romant [27987] Re: Roger
No, spíš je to nakažlivý pro jednotlivce, tedy podle jejich předešlých imunit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:28 Muž Roger [1873] Re: romant
A je to nakažlivý pro akvarium? Teď jsem si všiml ze druhou stranu tlamy má červenější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:27 Muž Roger [1873] Re: Roger
No voda vypadala hrozně, všude hnědé fleky, na skle i dekoracích, filtr (honič vody) zacpaný (zároveň sním běžel nový filtr atman ip200 ale uškrcený na výkonu) rostliny schřadly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:27 R Muž romant [27987] Re: Roger
Podle mě půjde kukat, už se zřejmě jedná o problém uvnitř ryby, tedy o nadlimitně namnožený bakterie, ale můžu se samozřejmě mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:24 Muž Roger [1873] Re: jamajcan
Možná že ano, plíseň na rybě jsem ještě neviděl, jsem začátečník. Má jakoby váček nad okem ale do půl kruhu podel oka ze shora a ze spod má lehký bílý povlak takže asi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:23 R Muž romant [27987] Re: Roger
Tak zřejmě došlo k tzv. zhoupnutí vody, tedy z přemíry papáníčka a ne každá ryba ony zhoršený podmínky dává. To jak to může trvat dlouho, to nejsem bez křišťálový koule schopen odhadovat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:22 jamajcan Re: Roger
Je to jakoby podobné plísni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:19 Muž Roger [1873] Re: romant
Díky, na to se spolehni, netušil jsem co to dokáže udělat za bordel. A myslíš že je to stále z toho? Voda je čistá na pohled, ostatní plavou, malý pavčata taky jsou jim asi 3 týdny. Jak dlouho to cca trvá než se ten stav srovná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 20:16 R Muž romant [27987] Re: Roger
Pro příště v době dovolený krmení zamknout do šuplíku a klíče vzít určitě s sebou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:16 Muž Roger [1873] Re: jamajcan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zkusím dát původní velikost
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:14 Muž Roger [1873] Re: romant
Aha, a oco se jedná? Ostatní jsou ok, vodu měním 2x týdně, krmím obden, a odkaluji 1x týdně. Nějak se mi toto akvárium nedaří dát dohromady, v době dovolené jezdil švagr krmit a od té doby pořád něco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:14 jamajcan Re: Roger
Připadá mi to jako vorticella, ale těžko říct na 100%, fotka je dost malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:12 R Muž romant [27987] Re: Roger
Denně měň 1/3 vody a několik dní nikoho ničím nekrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:09 Muž Roger [1873] – Co je to za nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ma co si bílého nad okem i lehce pod ním na šupinách. Rybka je v akva asi necelé dva týdny, jedná se o akva 42l. Pokud víte tak co s tím? Má to spočítané?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 21:26 Muž Roger [1873] Re: Yirka
Nene, oka nejsou výběrová. Dneska jsem vyměnil skoro 20l vody, prikoupil kytky. V krmení tu pauzu jak píšeš udělám. Navíc ty vločky co má holka ač jsou značkové tak se mi nelíbí, jsou veliký a není v tom cit, já mám za 50kč od Dajany a ty jsou drobný a je v nich krásný cit když cukruju hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2018 19:05 Muž Yirka [9126] Re: Roger
Měnit vodu jak píšeš a v krmení bych klidně dal 3-4 dny pauzu, aby se voda srovnala co nejdříve.
A jestli ta oka nemáš nějaká výběrová, nějaký úbytek mladých bych neřešil (ale ony by si stejně něco našly i ty mladé).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 15:48 Muž Roger [1873] Re: Yirka
No údajně nevydrželi, řídil jsem se radou známého zkušeného akvaristy který mi řekl že jsou mezi nimi mladý který dva týdny nevydrží. Asi v tom bude ten problém, nejspíše jim dopřával, nicméně krmil i mé akvárko a to přežilo bez úhony. Chci ten stav dát dohromady, takže začnu obden měnit vodu, krmení taktéž obden a pod mým dozorem a budu doufat že to pomůže. Nebo máte ještě nějaký nápady co učinit za kroky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2018 10:33 Muž Yirka [9126] Re: Roger
Jen dvě krátké poznámky.
Ten stav těžko nastal ze dne na den.
Ponaučení je, nikdy nesvěřuj krmení nikomu bez zkušeností, ty dva týdny by rybky v pohodě vydržely bez krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 06:41 Muž Roger [1873]
Ahoj, chci se zeptat. Dcera má 42l akvárko, v tom měla 2 samce a dvě samičky pavích oček, k tomu 2 panceřníčky pandu. Do odjezdu na dovolenou vše fungovalo skvěle, k setovemu filtru jsem přikoupil čerpací hlavu s biomolitanem, ten jsem nechal běžet na minimum a jako hlavní jsem nechal ten setový s tím že ho vyhodím až se biomolitan zaběhne. Švagr v době dovolené chodil krmit, krmil obden, vše fungovalo, po týdnu se jí narodilo asi 10 mimin, pořád vše ok,den před příjezdem posílal video kde bylo vše ok, druhý den jsme dorazili z dovolené domů a akva bylo špinavý do hnědá (na skle, dekoraci takové hnědé skvrny, voda byla na pohled v beliku po odsátí čistá), setový filtr zacpaný, kytky ji povadly. Ihned jsem vyměnil a odkalil vodu, houbičku vše vyčistil, špatné listy ostříhal. Během dvou týdnů ji umřeli 4 samice z toho jedna těhotná kterou uštval sameček, u jedné vím že měla rudé žábry, a ještě nepřežil jeden panda. Koupil jsem startovací bakterie, a jelikož biomolitan tam byl asi 3 týdny tak jsem setový vyhodil. Přikoupil jsem ji samičku aby se stav samicexsameceček srovnal na převahu samic ale hned druhý den starší (ta která už tam byla) zemřela, měla rudý žábry a byla apatická, plava hlavou nahoru,pak se nechala unášet a pak zase dokola. Umřeli jen samice, mimina prosperují a kytky stagnují,a samci jsou živý až až. Ještě podotknu že umírají postupně samice koupené z PET Centra, ostatní jsou ok zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 11:19 Muž Miras [111]
Fotka k příspěvku Zdar chlapi,
Před asi měsícem mi chcípla jedna samička, no říkám si byla už staršího data, to se tak stává. Dneska ráno ale koukám a další samička, má ale nějakou červenou až krvavou skvrnu či vřed a je to trochu i pod žábrama. Co to může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 22:18 panky83 Re: PatasF11
Na nic konkrétního jsem nepřišel, zkuste se podívat sem třeba to pomůže www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 22:13 PatasF11 Re: panky83
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,mám stejný problém,ale s bettou,doufám ,že vydrží ,pokud jsi přišel na nemoc ,byl bych moc vděčný! Prosím o pomoc! Dėkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 22:53 panky83 Re: Prašan
Na te fotce to nebylo asi moc dobře vidět, ale na hlavě se mu udělal bílý povlak nebo tak. Už to má chudak za sebou už ten den to nedal. Jak byl starý nevím, ale velký nebyl. Z obchodu jsem ho měl jen 14 dni. Ostatní co jsem s ním přinesl jsou ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 17:51 - Re: panky83
Mne sa zdá v pohode.Aký je ten samček starý? Nebude to vekom? Staršie ryby strácajú sfarbenie, keď už to majú za pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2018 08:13 panky83 – Nemocné paví očko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc, poznáte někdo z fotografií co je mému pavímu očku? Oblast hlavy mu zbělala, jako by plíseň. Chování je také divné drží se sám, skrývá se plave minimálně. U ostatních ryb problém není.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 10:16 Králík Re: zaciatocnik
zaciatocnik napsal: no tak ja mam ten problem u mojich samickach su farebne ale po case sa ztmavia ale neumruu my srry ael opradit nwm :-O. Paví očko když se převážejí do nového domova skoro vždy zesvětlení protože jsou z toho ve stresu a potom zase ztmavnou. Ale pokud je tam máš dlouho tak to může být skoro čímkoliv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2018 20:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Klarka99
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 20:18 Klarka99 – Nemoc pavího očka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám dotaz pozná někdo co se stalo s mým samečkem pavího očka? Dříve byl krásný a nádhernou modrou vlající ploutvý. Během dneška jsem si ale všimla že nějak zblednul a má na sobě bílé tečky na zadní i horní ploutvy. Plave pořád krásně s hejnem i jí, ale jsem z toho dost nesvá. Poraďte prosím co mám dělat. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 13:17 R Muž romant [27987] Re: Králík
Tak já bych na rozdíl od kolegů tu první radou pořídit si živý rostliny považoval až jako druhou a první radu bych směřoval k pravidelným výměnám vody, což bych ve fázi nejistoty činil klidně denně či obden v objemu 1/3 nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 12:31 Muž Kubaa [718] Re: Králík
No ať je to co je to (také z těch fotek nic nevykoukám), svůj podíl na tom budou mít nevhodné podmínky v nádrži. První co bych udělal, je pořídit živé rostliny, nějaký nenáročný plevel, a ty plastové bych vyhodil do popelnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 12:17 R Muž ctibum [6909] Re: Králík
Co se zaregistrovat a založit prezentaci nádrže? Soudě podle umělých kytek (jestli se pletu, tak se předem omlouvám) by tam nějaký problém být mohl... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 12:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Králík
-já tam z těch fotek nic nevidím ,snad u té třetí ,ale tam mi to přijde spíše jako "strukturově optické" ,k vyklenutí břišní dutiny po nažrání
-snad někdo s lepším rozlišením obr. ,přispěje poznatkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 11:40 Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Jedna ze samic má takový bílí povlak přes břicho. Rybička normálně plave s ostatními a přijímá potravu. Chtěl bych poradit jestli je to nemoc a nebo jestli se je jenom odřená a případně jak se to léčí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 18:57 Muž Jelen2485 [0] Re: Amatértom
To určitě zkusím. Rozhodně tím nic nezkazím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 18:56 Muž Jelen2485 [0] Re: romant
Ne, je tam asi 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2018 18:54 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Jelen2485
U mě to jedna samička taky. Pomohla vodolečba, častější výměna vody ;-).
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=151