Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:37 pansuu – Re: anulina
Je to možný, že jsem neašel 4x stejnou otázku ne No pak si najdi odpověď :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:28 vlasta
rybke by si mala vymenit vodu,stalo sa to aj mne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:25 anulina – nevím co je to za nemoc x(
Dobrý den chtěla bych se zeptat asi před 3-4 dněmi jsem zjistila u své rybičky paví očko nějakou nemoc páč druhou polovinu těla zadní jen visí a moc neplave, kroutí se, rozpadají se ploutve, a má naběhnuté žábry.. vidím že se trápí a chci ji pomoct x( ale nevím co to je za nemoc prosím poradte :-/
jinak zbarveni je normalni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:22 anulina – nevim co je to za nemoc x(
Dobrý den chtěla bych se zeptat asi před 3-4 dněmi jsem zjistila u své rybičky paví očko nějakou nemoc páč druhou polovinu těla zadní jen visí a moc neplave, kroutí se, rozpadají se ploutve, a má naběhnuté žábry.. vidím že se trápí a chci ji pomoct x( ale nevím co to je za nemoc prosím poradte :-/
jinak zbarveni je normalni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:15 anulina – nevím co je to za nemoc x(
Dobrý den chtěla bych se zeptat asi před 3-4 dněmi jsem zjistila u své rybičky paví očko nějakou nemoc páč druhou polovinu těla zadní jen visí a moc neplave, kroutí se, rozpadají se ploutve, a má naběhnuté žábry.. vidím že se trápí a chci ji pomoct x( ale nevím co to je za nemoc prosím poradte :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:13 anulina – Nevím co to je za nemoc x(
Dobrý den chtěla bych se zeptat asi před 3-4 dněmi jsem zjistila u své rybičky paví očko nějakou nemoc páč druhou polovinu těla zadní jen visí a moc neplave, kroutí se, rozpadají se ploutve, a má naběhnuté žábry.. vidím že se trápí a chci ji pomoct x( ale nevím co to je za nemoc prosím poradte :-/ sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:42 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: 720Martin720
To nemyslíš vážne, že si tam tie chúdence dal? Keď si dal komplet čistú vodu, to ako keby si založil nové akvarko. A do novo založeného akvarka sa dávajú rybky najskôr po 2 - 3 týždňoch. Jasné, že to nezvládli. Pri zabehnutom akvarku sa vyčerpáva len časť vody a doleje sa odstátou 24 hodín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 18:51 Muž Yirka [9126] – Re: Tomáš
Určitě nejsou, klidně přidej ještě dvě samičky a můžeš popřemýšlet i o nějaké rybce na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 17:37 Tomáš
Myslíte že když mám 30 lit. akvárko že 4 rybky druhu paví oko sou na něj moc mám tam 2 samce a 2 samičky.Předem děkuji za odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2010 21:25 Muž Yirka [9126] – Re: 720Martin720
Martine, já tě podezřívám, že sis ty články ohledně založení a provozování akvárií stejně nepřečetl. Těžko někdo z akvaristů totiž pochopí, proč bys měl při výměně vody trápit rybky odlovováním. To jim opravdu nemusí svědčit, zejména mladýs s třeba ještě nedostatečně vypracovaným imunitním systémem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 21:16 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahojte dnes jsem čistil akva a dal jsem rybicky zvlášt do kýblu s vodou za akva pak jsem vyměnil vodu dal jsem čistou do akva a pak až tam byla voda 24 stupňů dal jsem je tam a du tam po půl hodince se podívat a jedno mládě pavího očka bylo mrtvé nevíte čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 15:52 Muž karelpavel [18] – Re: Miras
To netvrdím, jen píšu jak jsem to měl já ve 25L akvu. Že rybky měly zašpičatělí ocásky, tak to bylo i tím že jich tam bylo hodně v malé nádrži atd. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 15:26 Muž Miras [111]
karelpavel napsal: Když jich bylo v akvárku moc - moc, tak se stalo že se najednou produkce stopla a všem se zašpičatěly ocásky - tak natoto pozor !
to snad netvrdíš, že když je hodně rybyček v akva, přestanou se množit a k těm ocáskům, to mělo určitě jinej původ než množství ryb nemyslíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 14:01 Muž karelpavel [18] – Re: 720Martin720
Když jich bylo v akvárku moc - moc, tak se stalo že se najednou produkce stopla a všem se zašpičatěly ocásky - tak natoto pozor ! ostatně tento problém, je tu někde ve fóru dost probrán ;-) Proto vždy všeho z mírou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 13:30 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Myslite že nechcou rodit že jich tam mám moc těch mladých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 13:27 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: jasanek29
to je normální, tohle mi někdy dělají před porodem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 10:42 Muž karelpavel [18]
Paví oka sou plevel, mě připadlo že sou těhotný furt :) ony mají furt co dosebe valit a pak mají břicha furt kulatý. Ze začátku jsem je furt odlovoval, ale většinou to bylo v nesprávný okamžik. Chtělo by to odlovit samicu hned jak si člověk všimne že se shlukuje na jednom místě a nenechá se rozhodit samcem - který ju furt obtěžuje :-) . Proto by ale člověk musel furt sedět u akva a čučet do něj jak na TV :) Když jsem takhle samicu viděl , tak většinou do 2 dne porodila.
Pro zachování největšího počtu mláďat,když jsem to chtěl mít úplně bez starostí , pomohl plovoucí růžkatec ( nebo něco takového ) - tam se krásně schovávali ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 10:05 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Dracula
Ano, asi tak :-D Paví očka se množí prakticky sama! ;-) Samice mohou mít z jednoho oplodnění 7 vrhů! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 01:25 Žena Linduš [166] – Re: jasanek29
nejsem expert, ale mě to dělala při kupičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 22:03 jasanek29
Nevíte,co to znamená,když se těhule(paví očko) bouchá,naráží břichem (z boku břicha)o kámen???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 21:24 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky – Množení
Ahojte furt se mi množily paví očka a teĎ už nic nevíte proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:14 Muž Miras [111] – Re: kodiak123
no podle toho co vidím, tak ještě to počká :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 18:49 kodiak123
Fotka k příspěvku mam samicu pavi ocka a ma velke brucho nevim ci uz bude rodit a nevim ci ju mam dat do liahne posielam foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:07 Muž Miras [111] – Re: pavlis
a co si něco přečíst: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova , jinak podle skrvny březosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:04 pavlis
mě osobně se nestalo aby mi je sezraly vsecky ja je neodchytavym a daří se jim.a prosim vas ja k poznam ze je brezi stydim hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 22:20 PPro – Re: Yirka
A jak si můžeš být tak jistý, že úhyn ryb, které jsi vůbec neviděl je způsoben nezaběhlou nádrží a že dotaz byl zodpovězen správně? Prostě mne jen překvapilo, jak někdo může vynášet jednoznačné soudy typu: Chcípla ryba = nezajetá nádrž. Co nákaza přinesená z prodejny?
Co se týká dusičnanů a dusitanů, tak si je nepletu. Dusitany mohu oxidací přecházet na dusičnany a ty zas redukcí zpět na dusitany. Záleží na prostředí v akváriu. Problém je, že v čisté vodě obecně chybí zdroj dusíku a ten se tam dostává kromě akvarijních hnojiv i bílkovinami v krmivu. Trávicím procesem, případně bakteriálním rozkladem jsou bílkoviny odbourávány na amoniak a ten je oxidován na dusitany. Samozřejmě může být ve studniční vodě i vyšší obsah dusičnanů, např. ze zemědělských hnojiv.

Uznávám, že jsem si nevšiml, že příznaky (zježené šupiny, vypoulené oči) nabyly v původním dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:28 Muž Yirka [9126] – Re: PPro
Tak jsi v té své odpovědi splácal páté přes deváté.
Reaguješ na dva roky starý dotaz od tesartomas, který byl zcela jistě zodpovězen správně, protože nádrž byla nedostatčně zaběhlá.
Přitom odkazuješ na odpověď spérávce Čupra, který však reaguje na zcela jinou situaci a to z června roku loňského.
Navíc vyvozuješ nesprávný zdroj obsahu dusitanů (nepleteš si je s dusičnany?).
Takže jednoznačný souhlas pouze s tím, že vodu je třeba měřit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:25 PPro – Re: tesartomas
Pěkně se na tebe sesypali chytráci, kteří slyší, že chcípla ryba a hned vědí, že to je tím, že sis nepřečetl jak zakládat akvárium. Samozřejmě těch důvodů může být víc. Souhlasím s S-Čuprem, že podle těch šupin bych sázel na infekční vodnatelnost. Možná i nějaká jiná bakteriální nákaza. Chce to sledovat i další příznaky. Neměly bělavé rty? Jak vypadal trus? Nenapsal si kde si je koupil, klidně si to mohly donést už z akvaristiky. Šok ze změny prostředí a čistá voda mohla celý průběh urychlit.
NA vysoký obsah dusitanů bych já moc nesázel. Pokud není ta voda extrémní (což u studniční vody nikdo neví), tak bych tyipoval, že v čerstvé jich tolik nebude a jejich obsah poroste až časem se zyvšujícím se znečištěním rybami. Každopádně jistotu nezískáš. Chce to pro jistotu vodu změřit, a příště zkusit jiného dodavatele ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 17:45 ruzovajenej – Re: Mates12
Nám se stalo to samí !!! i na fotce je stejná jako u tebe ! a měly sme je ani necelý 3 tejdny ! zdá se nám že se nakazily špavkem ! :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 14:32 Muž vagascan [0]
vasetky gubky pokapali a male niesu nikde v akva.. neonky su OK ... som z toho zufaly... nikto nic?? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 20:13 markus – gupka
no ja mam gupky uz 4 roky a drazia sa prave dnes mam mlade

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 13:38 Muž vagascan [0]
ahojte, dnes mi vrhla gubky asi 10 malych a v priebehu dna mi uhynuly 3 samicky a 2 samcekovia gubiek. Ostalo mi este 6 neoniek 3 dospele gubky a asi 10 tych miminiek. Co sa mohlo stat tym mrtvym gubkam?? Ako zachranit ostatne osadenstvo akva?? Dakujem za vsetky cenne rady

martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 10:20 sejnatko – Re: Simsonak
Na kolik máš zaplé topítko? Přidáváš nějaké připravky na úpravu vody nebo výživné přípravky? Taky mě napadá, když máš v 60l akvárium zaplé vzduchování, filtr a kytky - co třeba přesycení O2? To pak způsobí stejný efekt jako u nedostatku a narůstá tak pH... Já vzduchuji jen přes noc, když kytky nevytváří O2 a naopak si ho z vody odebíraj...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 20:01 KAČA – Re: KAČA
Fotka k příspěvku FOTKA
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 19:59 KAČA
:-( mÁM TAKÉ JEDNU RYBKU TAKOVOU ,ALE NEBUDE TO ASI TO SAMÉ.PORADTE :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:38 Skorica
Bych dal granulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:21 Muž Mike [3] – Mike
ja bych dolu dal ancikum okurku a pro poter neco co plave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 15:30 0
Jakmile se mu vytvoří funkční pohlavní orgán - může být i mladší jak dva měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 15:14 Žena Linduš [166] – Re: martina200l
samičce stačí jedno setkání se samečkem na několik měsíců ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 15:10 Muž avast [49] – Re: martina200l
Jako myslíš kdy se může rozmnožovat? tak v necelym půl roce by to mohl zvládat.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 14:52 martina200l – martina200l
ahoj chci se zeptat od kdy je plodny samecek gupky me se narodil jen jeden a mam tehotnou gupku takze to mohl byt jedine on :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:33 Muž kortezhugo [983] – Re: vloucak
...tiez mam jedno danio - presne ako ty - je tucne a prehnuty chrbat...a uz ho mam niekolko rokov...
...podla mna je to normalne - ved aj tucny ludia maju problem z chrbticou... :-)

PS:este som chcel povedat ze dania su pomerne pazrave rybi - dokazu sa nazrat skoro do prasknutia...raz sa mi to aj stalo...riadne mu popraskalo brucho a za par dni bolo po nom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 13:33 vloucak – ohlá páteř u dánia
dobrý den, mám jedno dánio pruhované u kterého se objevila ohlá páteř, je to asi jikernačka, protože je hodně "tlustá" v oblasti břicha je poměrně mladá tak 3-4 měsíce, myslíte že je to genetická vada? ve společenském akvu mám i mečovky a pancéřníčky i tetry žhavé ( u těch bych předpokládala, že se jakákoliv nemoc projeví nejdříve, ne? ) doufám že to není rybí "tuberkulóza" Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 15:17 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Miras
ja jsem ale debil potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 05:58 Muž Miras [111] – Re: avast
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:38 Muž avast [49] – Re: gaume
Jestli ti to nevadí, tak odpovídáš na skoro 2 roky starý příspěvek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 21:38 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: zaciatocnik
jen se jim slepuji ploute? vypada to jako by se jim ploutev rozdelila do vice casti a jde do spicky? pokud jo, precetla bych si diskuzi o ohle pateri u pavich ok, protoze ty ploutve muzou byt zacatek. kazdopadne leceni se nevyplati. vetsina takhle nemocnych ryb do par dnu umre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 13:36 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Yirka a ustavprochore
Sem tam im dám mrazené, ale obyčajne na to zabudnem priniesť z domu. Kolegyňa dárkyňa je rada, že sa ich zbavila. Oni majú doma len gupky a majú ich nenormálne veľa, tak rozdávajú na všetky strany. Ja som si poprosila iba o 2 páry a ona ich doniesla asi 25 ks. Tak som si nejaké musela zobrať aj domov, kde ich je tiež dosť veľa. Ale už sa to prirodzene preriedilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 12:48 Žena ustavprochore [567] – Re: geminika
A kolegyně - dárkyně ruku k dílu přiložit nemůže? ;-) Jen sušené krmivo taky není pro rybky nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 12:40 Muž Yirka [9126] – Re: geminika
Vody v takto malé nádrži a s takovým množstvím a typem rybek bych měnil týdně 25%. Nítěnky máš uvedené v profilu, proto jsem je zmínil. Jiné mražené krmivo na zopestření určitě vítáno.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=1351