Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 18:08 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: afc1886
Ty mimina půjdou jinam k tátovi 70l ,už o víkendu příští týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2016 16:18 R Muž afc1886 [14682] Re: Barča
Většina tvých dotazů je řešení problémů.Pokaždé je odpověď stejná- nevhodné podmínky.Buď budeš muset pořídit větší akva,nebo změnit osádku akvária.V jiném tématu chceš poradit,jak urychlit růst malých rybek,ale kde je potom dáš?Teď ti nezbývá nic jiného,než měnit,měnit,měnit a zase měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 15:51 Muž DaveLister [478] Re: Barča
Já bych si vsadil na špatnou vodu, dusíkaté látky, to akvárium je pro ně malý. Častěji měnit vodu a co nejdříve do většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 15:44 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: katez
Promiňte že jsem dlouho neodepisovala ,ale koukala jsem se na rybku jestli je už ok , a ouhle tyden potom.umřela.
Pak mám problém i s ostatními gupkami když je du krmit jsou jak utrhly ze řetězu,apotom když odejdu jen apticky postávají a nic.nedělají nikdy je i jedna gupka položena na filtru a ani se nehýbe,další potom jenom leží na dně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 07:12 Žena katez [1]
Jestli plave normálně,vypadá normálně a chová se normálně tak je to ok. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 22:03 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Barča
Gupky na dně taky spí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 21:43 Žena katez [1]
A ležela nakřivo nebo nějak divně?Jestli ležela normálně břihem dolů tak je to nejspíš normální.Moje živorodky to tak také semtam dělají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 19:21 Žena Barča [2] - betty a živorodky
Mohla bych se zeptat ?Dneska jsem našla svojí gupku (samicku ) 15min na dně jenom tam polehava nevíte co s ní je ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 20:40 Abarth – Plantanie
Dobrý večer, dnes som spozoroval ako jedna gupka sa správa neprirodzene, jej plávanie neviem to opísať také neisté až pľantavé. ako keď je človek opitý a nevie chodiť tak táto gupka nepláva ale ako keby sa len váľala ešte som si všimol že zadoček jej pada ku dnu. kedže neviem pridať video lepšie vám to neopíšem. Na telícku nemá absolutne nič, ani začervenané žiabre ani opuchy nič. včera fungovala v poriadku, hodnoty sú super cl2, no2/3, kh ,ph všetko

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 18:37 Muž patamatix [408] Re: Nika
Je potřeba udělat co říká kolega a to hned a potom studovat co a jak. Speciálně slovo Nitrifikace,jelikož nevíš co to je a jak akvárium funguje. Nemyslím to zle,ale pokud chceš,aby ti akvárium fungovalo a přinášelo radost,tak je potřeba pochopit jak to v akváriu funguje.Takže studium ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:45 Nika Re: romant
Takže vyměnit vodu? tak uvidíme. Přečtu články děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:32 R Muž romant [27987] Re: Nika
Pokud nezačneš měnit tu vodu, už nebudou v pohodě ani ty ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:30 Nika Re: romant
Voda byla odstátá asi ten týden apak až jsem tam dala ryby. Tak nevím všechny ostatní jsou v pohodě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2016 09:29 R Muž romant [27987] Re: Nika
Ano, uhyne. Do čerstvě založenýho akvária se ryby nedávají. Teď měnit, měnit, měnit vodu a to denně min. 1/3 objemu akvária. Začti se. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:14 Nika – paví očko leží na dně
Dobrý den máme asi týden aovárium a 4 dny jsou tam rybičky. Od včerejška plave samička pavího očka na dně. CO s tím chcípne? nebo může být nemocná už z obchodu ? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 09:47 R Muž romant [27987] Re: Barča
Jak píše kolega a taky už je možný, že tam už jedou vnitřní paraziti, tedy vlivem toho pobytu v nicotných podmínkách. Měnit, měnit, měnit, denně 1/3 objemu vody a bude se vidět, kam se to posune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 09:27 Muž patamatix [408] Re: Barča
No vyděl bych to na vysoké N látky,pokud je to jak to máš v prezentaci- objem 14l,v něm krom pavích ok ancistrus a vysazení ryb po dvou dnech od založení akvária,to vše ukazuje na vysoké NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 09:07 Žena Barča [2] - betty a živorodky – Sameček gupka
Chtěla bych se zeptat můj sameček (paví očko) něco se s ním asi děje .Je pořád na hladině ani moc neplave občas jenom když je jdu krmit tak to jo ,četla jsem že gupky spí na dně ale ten sameček je stále a stále na hladině zdá se mi i trochu že i zhubnu nevíte čím to je ? Děkuju za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 13:25 R Muž afc1886 [14682] Re: LadasBVP
Živorodky jsou celkem prasátka,zaměř se opravdu na kvalitu vody.Prováděj častou výměnu vody.Nějakou dobu trvá,než se projeví nějaká chyba,a potom už to akva nedá a problémy jsou na světě.Třeba neodkaluješ dno,nebo se ti rybičky přemnožily a už nestíhaly nitrifikační bakterie a tak mohl vzniknout problém.Ale já jenom tak nahlas přemýšlím,proto počkej co na to ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 13:07 LadasBVP Re: afc1886
jo ta už tam je 4 měsíce a dnes mi chcípla další samice s tím hrbem mám dát filtraci na plno?Jinak do nedávna se mi množili celkem vesele až teď v poslední době začali chcípat přitom v akváriu sem nic nepředělával ani neměnil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 18:56 R Muž romant [27987] Re: Sajali
Poslat na druhej břeh, jak je na tom takto, nebývá už cesty zpět, možná vnitřní paraziti, sledovat zbylou osádku, preventivně měnit častěji vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 18:45 Sajali – "Ochrnutý" ocas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevím co s danou rybičkou, přední ploutve používá ale druhá polovina těla nespolupracuje a rybka vypadá jak by jí ocas tahal ke dnu. Nevíte co by to mohlo bylt? Zkoušela jsem to zady hledat ale nenarazila jsem na nic.
Omlouvám se nějak mi to tu blbne. Tady jsou fotky doufám že se nahrajou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 18:09 R Muž afc1886 [14682] Re: LadasBVP
A ta nová filtrace běžela aspoň měsíc s tou starou současně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 18:04 LadasBVP Re: afc1886
no filtrace je nová a vodu měnín jednou týdně že by to bylo tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2016 11:59 R Muž afc1886 [14682] Re: LadasBVP
Jestli se jedná o akva pro beťáka,tak bych si tipl,špatnou kvalitu vody.Neznám ten filtr,ale vypadá,že má málo filtračního materiálu.Máš tam celkem dost živorodek,proto bych vyzkoušel čatěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 11:55 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonkeRe: LadasBVP
Aké máš parametre vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 11:48 LadasBVP – úbytek
zdravím všechny, pochcípalimi během měsíce a půl 3 samice a jeden samec a jedna má evidentně křivici dělám něco špatně když je mám teprve půl roku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 20:49 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zuzabra
Ahoj, podle popisu a podle informací v profilu se zdá, že filtrace v akváriu není zaběhnutá tak, jak by ryby potřebovaly a ty zmíněné kusy na to doplatily.

Nevím, jaký je tam filtr, jak byl těch pár dní udržovaný a kdy tam přišly ryby, ale vypadá to, že se tam hromadí toxické látky (hlavně ty obsahující dusík), které těm rybám nedělají radost. Než se akvárium po založení usadí a než začne biologická filtrace správně pracovat, trvá to několik týdnů. Preventivně bych teď alespoň dva týdny měnil 1/3 až 1/2 objemu vody obden a nijak nezasahoval do filtru ani do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 20:31 zuzabra Re: zuzabra
Tak včera ráno už byla mrtvá, zbytek rybiček vypadá o.k. Jestli někdo víte co to mohlo být prosím o reakci. Možná tady už něco podobného je, ale nemám tolik času to číst, děkuji za pochopení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 22:06 zuzabra – Co je to za nemoc?
Zdravím, potřebovala bych poradit, mám 13 pavích oček ve 120l akvárii, založeno 22.11. 2015, takže cca 14dní. Jedna samice se začala naklánět na bok, dlouhé průhledné výkaly a nejedla, další den plavala lépe a jedla, a další den se začala otáčet kolem své osy, ale jedla a teď leží celý den hřbetem vzhůru na dně a pohybuje jen žábry. Je možné ji ještě zachránit? Mám video, ale nejde sem asi vložit. Barvu má pořád stejnou jako při nákupu, je černo šedá, nemá roztřepené ploutve, o proti ostatním samicím je hubená, ale to je jasné - nežere. Co jsem se dočetla, tak je to asi bičíkovec, je to tak? Děkuji za rady.... Zuzka.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 23:07 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Míša
Udělen si prezentaci akva a napiš o něm co nejvíce. Spoustu lidí ti tady bude umět poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 20:55 Míša – Nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám nemocného samečka pavího očka.. na horní ploutvičce se mu udělal takový chumel, něčeho co vypadá jako plíseň (takové tyčinky). Zbylé rybičky jsou zatím v pořádku, stihla jsem ho snad odendat včas.. Nevíte, co mám dělat? Už se mi to stalo jednou a vymřelo mi celé akvárium (včetně kytek), tak jsem začala úplně od začátku se vším novým a už je to tu znova. Budu moc ráda za každou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 21:51 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: David jirásek
Asi jsou vyjimky, ale v pet centrum nejsou lidí co by poradili tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 18:30 David jirásek Re: kajušeeek
Ahoj,

jestli namá černou tečku na zadním ploutvi tak těhotná neni
kdyby by jsm jí vyfotila tak bych ti to určitě řekl a ještě jedna věc kolika máš litrový akuárium a počet rybiček. když tak jdi do pet centra a tam ti dají něco aby ti nechcípali.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:14 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Tejden "starý" ani kytky nezachrání, měnit, měnit, měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:12 Muž Jifi [675] Re: romant
Pokud tam nedá rostliny, tak nestačí jen výměna vody, ale musí hodně odkalovat. Jinak jí ve vodě bude růst koncentrace dusíkatých látek, až ryby otráví.

Já si fakt nevzpomínám, že bych jako kluk tak mohutně měnil denně vodu. Ale začínal jsem s hodně rostlinami a málo rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:09 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Právě proto že je to akvo tejden "starý" to chce na tu výměnu ještě přitlačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:06 Muž Jifi [675] Re: romant
Jak se dívám na popis "akvárka", tak tebou navrhovaná výměna nic neřeší. Tazatelka mění denně 1/3 vody a má problém.
Ale to co má tazatelka, to není akvárko. To je voda se 3 rybičkama a se šnekem. Prakticky bez rostlin. Tady nemůže být řeč o žádné biologické rovnováze.
Chce to rostliny.

A mám otázku k tazatelce: Mění jen vodu nebo taky odsává detrit? Ono totiž živorodky vyprodukují dost odpadu a pokud v "akvárku" nejsou rostliny, tak by to bez odkalování zavánělo brzo průserem. Nejsou tam rostliny, které by odčerpávaly dusík z vody.
Ono sice paví očka vydrží hodně, ale taky jsou to živí tvorové a nevydrží všechno.

Jako malý kluk jsem měl paví oka v podobně malém akvárku a odchovával jsem i nějaké mladé. Ale akvárko bylo zarostlé rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2015 18:50 R Muž afc1886 [14682]
Podle prezentace,nepomůže ani ta výměna vody,chce to víc rostlin,nechat zajet nádrž atd,ale zkušenější poradí. Ten romant je rychlý jako hrom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2015 18:46 R Muž romant [27987] Re: kajušeeek
Vyměnil bych preventivně klidně polovinu vody a vyčkal do zítra, pokud se bude chovat stejně, poslal bych jí na druhej břeh.
Edit: Pokud se jedná o toto rybicky.net/fotogalerie.php… hodně se vysvětluje. Nevhodný prostředí, čertvě založený akvo, bez živých rostlin, zde bude ta výměna poloviny vody opravdu denní nutností a ty oka jsou do tohoto objemu velmi na hraně.
Edit2: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 18:44 kajušeeek – Co se to děje ?!
Ahoj, pořídila jsem si paví oka. Když jsem je poprvé krmila, jedna samička snědla většinu krmení a teď plave ploutvičkou dolů, jako by svoje tělo nemohla unést. Je o hodně tlustší než ostatní...pochybuji, že je "těhotná". Může prosím někdo poradit? Umře, nebo se to dá ještě nějak zachránit a je to opravdu tím, že se přežrala? Díky. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 11:09 Muž odikcz [114] Re: romant
Můj hlavní tip je stáří ... Přešlechtěnost by se přeci projevila už od mala, ne? ... A křivice? Kdybych špatně krmil, tak by to snad postihlo víc kusů ... navíc krmení mixuju víc druhů, tak by to měli mít docela pestré ...

Každopádně z ani jednoho se už nedostane ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 10:52 R Muž romant [27987] Re: odikcz
Křivice, stáří, prošlechtěnost .... Tedy tipuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 09:55 Muž odikcz [114] – Křivá páteř
Sameček, kterého mám tak čtvrt roku (koupený už jako dospělý a zdánlivě v pořádku), se přes noc ohnul do "L" (při pohledu shora).
Barvy jsou v pořádku, ploutve jsou v pořádku, oči jsou v pořádku, má snahu se krmit (ale kvůli deformaci mu to moc nejde), není vyhublý, ale ani nafouklý a ostatním rybám nic není.

Může to být stářím, genetikou nebo nějakou nemocí? Občas se pokřiví páteř u samiček po porodu, ale tohle? Zajímal by mě důvod/příčina a co je možné udělat ... kupovat drahá léčiva ale nebudu (to se pro jedno paví očko nevyplatí).

Už tu mám připravenou studenou minerálku na uspání, ale ptám se, jestli někoho něco nenapadne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2015 17:17 R Muž romant [27987] Re: M4ChR
Zřejmě lehce zplísněná ranka, což má s největší pravděpodobností souvislost s těma vyššíma dusíkama, takže klasiku, vodoléčbu a když se to nebude do několika dní lepšit, tak protiplísňový přípravek, třeba eSHa 2000, tím lehounkým zasolením nic nezkazíš(pol. lžíci na 100 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 17:05 M4ChR – Paví očko, bílá skvrna
Fotka k příspěvku Zdravím rybičkáři, chtěl jsem se optat ohledně bílé skvrnky na hřbetě (viz foto - líp to zaostřit nešlo). Co si myslíte, že to je? Samička je zas nabušená a druhým dnem má na hřbetě bílou skvrnu, jakoby odlouplou šupinu či co. Trochu vystouplá bulka. Může to být jen mechanické? Že se někde otřela nebo tak nějak? Jestli ano, tak mám udělat něco preventivně, třeba zasolit? Chová se pořád stejně, je hyperaktivní, potravu přijímá, žádné jiné změny nepozoruju. Děkuju za názory :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 21:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: mapos
mapos napsal: ..ryby jsem do nej nekupoval, ale zdedil i s rybama...
Tak je čas to zmeniť, ak by si zdedil chorobu, určite by si sa už liečil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 21:46 mapos Re: patamatix
..ryby jsem do nej nekupoval, ale zdedil i s rybama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 21:13 Muž patamatix [408] Re: mapos
Ano přerybněné,až,až.Je potřebné se před nákupem ryb podívat do atlasu ryb,kde najdeme údaje o potřebách ryb co se týče především potřeného prostoru a dalších parametrů.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=351