Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 20:38 Muž Misery1996 [-1]
v podstatě.. filtrace je nová, ale byla 14dní v akváriu kde běžela ta filtrace která tam byla od začátku, dno jsem vyměnil, ale jen tím stylem, že jsem pochytal ryby, dal je do té vody, ale do jiné nádoby a rukou vybral původní štěrk a dal tam nový, pak zasadil rostliny a vrátil ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2019 20:20 R Muž ctibum [6926] Re: Misery1996
Molitan i štěrk mi přijdou moc čisté na to, že máš ve čtyřiceti litrech živorodky a ancistruse a měníš pětinu vody jednou za tři týdny... Tys to znovu založil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2019 20:15 R Muž Anthrax [4787] Re: Misery1996
Píšeš sice, že je nádrž 10 měsíců stará. Ale podle fotky to tak nevypadá. Ten filtr je na to až moc čistej. Jak je teda nádrž dlouho založená? :-)
Pokud je ta ryba ještě živá, tak ji utrať. Výměň určitě část vody. A doporučil bych ti měnit vodu častěji. Živorodky nejsou zas tak čistotný.
Taky bych doporučil krmit ryby i něčím jiným než umělým krmením.
Edit: Kolik jsi naměřil to NO2 a NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 20:14 Muž Misery1996 [-1]
Krmil jsem v pátek než jsem odjel, v sobotu "hladověly" a dnes jsem je opět nakrmil, jel jsem jen na víkend.. pravda.. pH je jediné co jsem zatím neměřil.. Zatím jsem měřil jen tvrdost, No2,3 .. Oboje je přesně tak jak paví očka vyžadují (podle této stránky) . Prvně musím ovšem koupit test na pH a nevím kdy se dostanu do zverimexu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 20:07 Muž Smetany [1226] Re: Misery1996
Umíš změřit pH? Pokud ano tím bych začal. Další co mě napadá je že si před dovolenou poctivě nakrmil. V obou případech pomůže častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 19:59 Muž Misery1996 [-1]
Prezentace založena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 19:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Králík
A v prezentaci fotku celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2019 19:23 Králík Re: Misery1996
Založ prezentaci akvária, potom ti můžeme lépe poradit. Já bych to tipoval na nevhodné podmínky v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 19:21 Muž Misery1996 [-1] – další problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, opět mám další problém s rybami.. Naštěstí zatím s jednou.. Když jsem se vrátil z dovolené, našel jsem jedno paví očko v tomto stavu, stále živé. Prosím o radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.09.2019 13:13 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Misery1996
Obávám se, že ten bílý štěrk je vápenec, což je horší, než to předchozí dno. Ty drcené bílé štěrky bývají právě z vápence. Dej trochu kamínků do misky zalij octem a nech působit. Pokud bude bublat, je to vápenec, takže by bylo potřeba dno vyměnit. Být tebou zvolím klasiku - křemičitý písek, ale ne bílý. A přidej další rostliny, stále jich je málo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2019 12:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Marty
-někdy to samice po porodu dělají
-oslabený organismus = potřeba vyšší teploty, ta je právě v horní části akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 12:46 Marty
Paví očko samice stojí na místě u hladiny,zrychleně nedýchá jen je furt nahoře. Co jí může být? Normálně žere ale drží se nahoře, filtr jede nonstop ostatní jsou v poho je taková pár dnů od porodu do té doby byla ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 15:19 Muž Misery1996 [-1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, tak podmínky byly, díky vašim radám, snad vylepšeny. Nebo mám tam ještě něco špatně? Zmizly ty 4 malé mušle, plastový kmen a černobílé kameny byly nahrazeny drceným štěrkem. Dále přibyla Hygrophila corymbosa a pogostemon helfri (Vůbec se v tom nevyznám, bralo se co se přítelkyni líbilo). Dle návrhu od důchodce, kokos objednán, který nahradí tu poslední mušli. Pokud mám ještě nějaké nedostatky, připomínky jen uvítám.

A zpět k původní otázce, nevíte tedy někdo co bylo s tím oranžovým pavím očkem? (již není mezi námi, ale zajímá mě co to bylo, jak to léčit a především jak tomu předejít)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 12:52 Muž Skoro důchodce [21] Re: Misery1996
Jedná mušle nevadí, tu tam nech, ale rostlin je málo. A návrh, kup kokos, co je uvnitř dej dětem, co venku do akvárka a mušle tam nemusí být. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 10:00 Muž Misery1996 [-1] Re: lenkator
Moc vám všem děkuji za rady, ty mušle mám určitě v plánu vyndat, plastové dekorace taky, dříve se mi to líbilo a přišlo mi to šikovné, že se tam nějaké ryby mohou schovat - např pod tu velkou mušli rád leze sekavec příčnopásý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.09.2019 21:06 Žena lenkalor [580] Re: Misery1996
Tady je těch chyb víc. Než začnes sázet nějaké rostliny, tak bys měla vyměnit tu černobílou drť, která pokrývá 75% dna. Je nevhodná pro většinu rostlin a navíc i pro ryby dna, pokud bys je někdy chtěla. Ten písek vlevo je OK. Zatím tam moc ryb nemáš, tak to vyměň za provozu co nejdříve.
Pak tu hnědovku vpravo navaž na kámen nebo klacek. Vyndej všechny skutečné mušle, uvolňuje se z nich vápník, zase ho nemusí rostliny. Nerozeznám co je plast, pokud se ti líbí, asi nevadí, nemělo by se z něj nic uvolňovat, ale udělá se na něm nejspíš nějaký povlak, řasa.
Pokud vylepšíš podmínky, kytky porostou a akvárium bude fungovat, ryby budou v lepší kondici. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 20:46 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Misery1996
Vyměnit jednou měsíčně čtvrtku vody je fakt nedostatečné. Měň třeba pět litrů obden. A že ti akvaristika prodá hnusný ožraný rostliny, to vůbec neřeš, stejně jsou pravděpodobně vypěstované emerzně a listy dříve či později vymění. Ale čtyři jsou málo, přitlač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 15:34 Muž Misery1996 [-1] Re: Skoro důchodce
54litrů a 1 měsíčně vyměním čtvrtku vody. Ano vím, že tam mám málo rostlin, taky už delší přemýšlím o koupi min. 4. rostlin, jenže když jdu do nějaké akvaristiky tak mají vše buď ožraný nebo hnusný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2019 15:22 Muž Skoro důchodce [21] Re: Misery1996
Jestli vidím dobře, minimum rostlin, maximum plastu. Velmi nepříznivé životní podmínky vyžadující častou výměnu vody, to nejsou dobré podmínky. Jak často měniš vodu, kolik litrů má akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 11:32 Muž Misery1996 [-1] Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ctibum napsal: Ahoj. Založ prezentaci, nebo alespoň přidej celkové foto nádrže...

Snad toto postačí
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 11:24 R Muž ctibum [6926] Re: Misery1996
Ahoj. Založ prezentaci, nebo alespoň přidej celkové foto nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 11:12 Muž Misery1996 [-1] – Červený flek, leží na dně
Fotka k příspěvku Dobrý den,
už to budou 4 dny kdy mi paví očko leží na dně, občas se snaží plavat, ale udělá pár temp a pak padá ke dnu, také jsem si všiml podivného červeného fleku za hlavou, nevíte někdo co by to mohlo být? Na krmení reaguje bez problému. Mám 54l akvárium se vzduchováním, 2 filtry (na každé straně 1 ať mi netlačí všechny ryby k jedné stěně). Akvárium je zaběhlé od ledna 2019, vodu měním 1x za měsíc 1/3 celkového objemu. V akváriu mám další 3dospělá paví očka a 5 mladých, kteří se již začínají zbarvovat, 3 ancistrusy a cca 15krevetek kvůli černé řase.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 10:13 NEW Re: lacewings
Děkuji, možná že je jenom těhotná :-D .
Asi jsem to trochu přehnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2019 09:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: NEW
-vynechte krmení ,nemusí se vůbec jednat o vodnatelnost natož o tuberkulozu
-tyto stavy u gupek jsou běžné ,indikátor snížení imunity ryby
-pro jistotu ji dejte do separační nádrže
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 21:07 NEW Re: ctibum
Děkuji, příznaky by odpovídaly. Šla by vodnatelnost v tomto stavu ještě léčit (mám bactopur direct)? Předtím mi v akváriu umřela jedna samička ,měla mírně ohlou páteř, což má trošku i tato. A zajímalo by mě jak se rozpozná vodnatelnost od tuberkulózy. Dočetl jsem se, že nafouklé břicho, naježené šupiny a deformace páteře jsou charakteristické pro obě nemoci.
Až budu mít kameru, bude fotka. Vodu měním, měřím a je čistá. AQ má i docela layout,není to džungle, dno je tmavé a na něm kobereček z hydrocotyle tripartita mini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 20:09 R Muž ctibum [6926] Re: NEW
Chtělo by to "odtajnit" prezentaci nahráním hlavní fotky. Mohla by to být vodnatelnost, ale bez prezentace těžko hádat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 19:40 NEW
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pěkný den, tato samička má mírně nafouklé břicho a na horní části hlavy jsou šupiny tmavší a trochu naježené. Jinak žere plave. Nevíte co to může být?
EDIT: asi 2 měsíce zajeté, zarostlé dost a krmím různě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 17:08 TerezaH Re: Králík
To jsem si taky myslela takže si mi to podtvrdil palec A nevíš jak to mám léčit teď jsem vyměmila 1/3 vody tak doufám že se to zlepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 22:55 Králík Re: TerezaH
Je to asi nějaká plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 20:20 TerezaH – Nemocné paví očka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dneska jsem se dívala na moje malé paví očka a všimla jsem si že mají 2 paví očka takový bílí povlak na hlavičce a na okraji očí. Jinak jí,jsou čilé a nechovají se nějak divně. Skusila jsem přidat fotku ale hrozně rychle plavou moc to nejde vyfotit takže nevím jestli na té fotce něco poznáte. Jinak jsem do akvária dala Esha 2000 tak doufám že to pomůže. Prosím pomoc! :-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 22:43 Muž vlka [3455] Re: Andaska
Je tam tabulka, snad pomůže. www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 20:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Andaska
-těžko říci podle uvedeného popisu
-pořidte vždy dokumentační foto ,to může napovědět problematice příčiny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 14:23 Andaska
Ahoj, co mohlo být pavímu očku? Včera měla samička vyčnívající bílé části z kůže, červenou tlamku a dnes červený výkal. Ničím jsem ji 3 dny nekrmila. A před 5 dny jsem krmila roupicemi. Mohlo to být z nich? A mohl by to být střevní bičíkovec? Radši jsem ji utratila. Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 13:42 Žena vero-ni [134] Re: Andaska
Myslím, že cca měsíc, max plus týden. Jinak je fakt, že platy i pancéřníčci jsou naprosto ok... Dobře, vyřídím, že teď vodu měnit stále takto často a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 13:33 Andaska Re: vero-ni
Jak dlouho je máte v akvu? Pokud by to byl plyn. měchýř, tak na to je prevence jen mít čistou vodu a biologickou rovnováhu. Ale zas děje se to jen pávčatům, mohly už být chycené, když jste je pořizovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 13:29 Žena vero-ni [134] Re: Andaska
Napadlo mě to. Přeměřím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 13:28 Žena vero-ni [134] Re: Andaska
Jojo, s tím jsem tak nějak počítala. Ale spíš, jestli nějak přeléčit zbytek osádky preventivně... Vodu měníme teď tak 3x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 12:48 Andaska Re: vero-ni
Jak jde do háje plyn. měchýř, tak už s tím nic moc neuděláš. Měnit vodu, vzduchovat, ale spíš už je to stejně konečná.
EDIT- Zkoušela jsi měřit dusitany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 12:35 Žena vero-ni [134] Re: Andaska
Díky. Zkusím načíst léčbu... A nemáš zkušenost? Já zatím nemusela léčit nikdy nic... Jen jsem kdysi zasolila kvůli ploutvim. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 12:09 Andaska Re: vero-ni
Já bych řekla, že to bude onemocnění plynového měchýře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 11:17 Žena vero-ni [134]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím měl by někdo nějakou radu, co by to mohlo být za nemoc? Přikládám fotku další uhynulé samičky. Dotaz o kousek níže. Opět vyhublá, zvětšená žábra. Jinak bez příznaků. Děkuju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:09 MrMovie Re: silviebaris
To jsem tu našel taky, ale pro Entizol musím k veterináři, což je mimo mou komfortní zónu, jiné zvířectvo nemáme a tak jsem u žádného nikdy nebyl, nepodařilo se mi ani vygooglit veterinu, co by se zabývala něčím jiným než kočkami, psy, papoušky a hlodavci.
Později jsem narazil na příspěvek i jinde tady na fóru, kde ta esha není zatracovaná na tento typ onemocnění - prntscr.com/… .

Nicméně asi to nezabírá a zatím se to projevilo u další rybky, která už uhynula. Tam byl ale poněkud zvláštní průběh, jednalo se o samečka. Stejně jako ostatní rybky zhubnul, začal houpavě plavat, povaloval se po kamenech a filtru. Dokonce se mu jakoby rozštípla ocasní ploutev a měl trochu okousané okraje.U něj jsem ale nepozoroval žádné dlouhé výkaly (zatímco u jiné ryby ano, ta ale i po 3 týdnech nemá žádné jiné příznaky). Po 3 dnech se ale nějak zmátořil, začal opět plavat po celé nádrži a normálně žrát. Bylo pak pro mně překvapení, že po týdnu n 2 dny zmizel a já jsem pak jen našel mrtvolku pod filtrem.

Nutno podotknout, že všechny nemocné rybky byly z první (uspěchané) várky ryb, kdy v akva bylo asi týden vyšší NO2. Z té původní várky zbyl ancík a ještě jedna samička gupky (která vypadá zatím ok a před pár dny porodila další mladé - asi třetí várku).

Co ale s tím? Musím pro Entizol, nebo u ryb, které nebyly vystavené těm špatným podmínkám ta nákaza nehrozí? Aktuálně tam mám kromě ancíka asi 9 mladých gupek (už větších cca 2,5 - 4cm) + 3 gold molly a 2 nové samičky gupky (někdy z konce ledna). :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 21:20 Žena vero-ni [134] Re: PatasF11
Díky za reakci. Zadní část těla zvětšená nebyla, šupiny neodstávaly. "Pouze" změna barvy od půl těla, ta žábra a plavání šikmo hlavou vzhůru. Ale podívám se i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 20:13 PatasF11 Re: vero-ni
Jestli si u živorodek objevila tyto příznaky: nepřijímání potravy, neschopnost plavat v normální poloze, plavání břichem vzhůru, nafouknutá zadní část břicha.Mohlo by se jednat o zánět plynového měchýře. Přeji hodně štěstí! (Více info najdeš na internetu) Minimálně doporučuji hodně zaměstnat kompresor a pořádně vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 18:03 Žena vero-ni [134] – Úhyn pavích ok
Ahoj,
poradíte prosím? V nádrži "U skalky" tetě hynou paví oka, prozatím tři kusy. Rybky začnou mít potíže s plaváním, hlavu drží výše, měly trochu víc červená a zvětšená žábra. Poté se jim změnila barva- od hlavy do půl tělíčka velmi světlá, od půlky k ocasu normální. Začaly plavat v podstatě na stojáka... Utratily jsme je. Teta mění vodu pravidelně 1/3 týdně, po úhynu pak vždy co druhý den. Jinak jsou v akváriu platy a pancéřníčci, ti jsou v pořádku. Co by to mohlo být a je třeba něčím přeléčit? Intenzivní výměny vody to nejlepší.. děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.02.2019 19:26 R Muž romant [27987] Re: Veronika
Ano, je to normální, je jim tam těsno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 19:13 Veronika
Dobrý den. Mám malé 12l akvarko a něm 2 samce a 4samicky pavich oček. Ale je normální že jeden ze smečku na všechny útočí a okusuje boční ploutve? Nedělá rozdíly zda samička či samec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 11:41 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: A
Řekla bych, že ji asi nezachráníš. Pokud vypadá, jak popisuješ, je na cestě na druhý břeh.

Jinak platí, co píše ctibum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 21:31 R Muž ctibum [6926] Re: A
Chtělo by to informace o nádrži. Nejlépe registrace a založit prezentaci, nejhůře fotku a něco povídání k založení, velikosti, údržbě, osádce... A fotku ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 19:01 A
Dobrý den,

samice pavího očka nemůže žrát. S ostatními je u krmení, vypadá to, že se snaží, ale nejde jí to. Už je pohublá, často leží u dna a straní se ostatních. Mám jí cca měsíc. Ostatní rybky se zdají v pořádku. Nevíte, čím by to mohlo být? Je mi jí líto
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=101