Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 14:08 Začátečník Re: Maq
Nn to se zavěsí do toho velkého akvárka. Takže voda byla stejná jako v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 13:48 Maq Re: Začátečník
Tak rychle (u gupek) parazitická onemocnění většinou neprobíhají, takže myslím, že jsi dala velmi jedovatou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 13:31 Muž Driv3r [236] Re: Začátečník
Nato je více odpovědí.Typnu špatná voda stres.asi by se ti nelíbilo byt při porodu s jinou ženskou ,stejně je to u ryb příště vodu stejnou jako v akva a nějaky úkryt.zmenšíš tim stres.ale to je jen odhad založ prezentaci uvěd co nejvíce pravdivých údajů a pak ti bude moct více lidí dat odbornější rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 08:23 Začátečník – Ztuhnutí gupky
Zdravim, měla jsem dvě těhotné gupky umístila jsem je do plastové porodnicky, do rána obě zemřely, byly obě ztuhlé jedná plavala na hladině břichem nahoru a druhá ležela u dna.Prosim poraďte proč se to stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 20:49 Honza Re: lacewings
hele nakonec se o jeden den později uzdravila

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2017 09:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Honza
-odkalit dno,vyčistit filtr, výměna třetiny vody dnes i zítra,
- častější ůdržba do budoucna
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 09:39 Honza – plave ocasem dolů...
mám 54l nádrž,- 10 neonek, 2 krunýřovce 6 guppek
prosím o pomoc jedna guppka plave ocasem dolů, straní se od ostatních skřele má zarudlé atd..
nádrž je zaběhla
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2016 18:05 R Muž romant [27982] Re: Alena
Vnitřní paraziti. Změnil bych dodavatele, je možné že akvária v obchodě odkud kupuješ jsou tímto zamořena, pokud se bude toto opakovat i po změně, bude problém u tebe, ale to ověříš tou změnou a časem. Multi-medikal nepřidávej preventivně, úplně postačí pravidělné výměny vody a odkalování dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 17:47 Alena – Vyhublá, až plochá mladá samička pavího očka
Ahoj všem. Už po několikáté se mi stalo, že jsem si přinesla z akvaristiky mladou samičku, která u mě nepřibývala na váze, spíše hubla, bříško se jí zplošťovalo a když už ho má skoro propadlé, tak umře, odhaduji asi po 14dnech nebo po měsíci, co se to u ní začne projevovat. Nevíte o co by se mohlo jednat a co s tím?
Mám akvárko 54l asi 4 měsíce s živými rostlinami a spokojenými rybičkami. Všechny hodnoty v normě, pravidelně přidávám i multi-medical. Třetinu vody měním asi 2x týdně, iobčas vysávám dno. Mám několik zdravých samiček pavího očka, rodí pravidelně ta nejkrásnější, možná i ještě jedna.
Díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2016 20:30 R Muž romant [27982] Re: Dawid
Na nový, dejme tomu ten správný začátek není nikdy pozdě, ono takový poučení se z vlastních chyb s sebou může nést nepřenositelné zkušenosti. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 20:25 Dawid Re: romant
Díky za info, jojo, je pozdě... měl jsem kdysi plno rybek a všechno bylo v pořádku. A tak jsem si myslel, že paví oka přežijou všechno a nic jim nehrozí, chyba. Tak snad želvičky budou v pohodě a s akváriem začnu asi od začátku, ale až se oklepu, štve mě to :-/ díky a hezký večer. David ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2016 20:14 R Muž romant [27982] Re: David Kopecký
Nekonečná klasika, bohužel. hmm Uspěchaný začátek, brzy nasazena osádka do toho neměnění vody, importovaný paví oka(ano, to je dnes velmi reálné), tedy daleko choulostivější materiál. Dovolím si i bez znalosti nádrže napsat, že ta filtrace je sice výkonově "dostačující", leč kvalitativně, tedy ve smyslu biologické filtrace, nedostatečná. Jak se říká, všechno podělaným navrch. Přicházíš sem v momentě kdy už je problém takřka sám "vyřešen", ptát jsi se měl před měsícem. :-O
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 20:07 David Kopecký – Paví očko - bílé fleky - děkuji za informaci
Moc vám děkuji za informaci... pro info jsem zatím vodu za měsíc provozu měnil z 1/2 jen 1x. Filtr je vnitřní Claro 1000 a objemově vyhovuje, mám i externí, ale zatím jsem byl línej ho instalovat a nevím, jestli pro ryby nebo želvičky. Zde je odkaz na moje video akvária ještě když bylo v pohodě a bylo zde méně ryb, pak jsem dokoupil, asi i s nemocemi :-( www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2016 19:31 R Muž romant [27982] Re: David Kopecký
Nikdo nic neví o tvojí nádrži kde se osádka nachází, jediný co lze z fotky dedukovat je velmi špatně zvolený dno, kterýmu se přezdívá kamenolom, v němž se velmi špatně daří rostlinám, ale velmi dobře toto dno zahnívá, špatně a neefektivně se odkaluje, což je u živorodek týdenní nutností. Ty ryby jsou velmi pravděpodobně sužovány nějakou bakteriální nákazou a je opravdu dost možný, že půjdou kukat opravdu všechny. Osobně bych doporučil se zde zaregistrovat, zřídit przentaci předmětný nádrže, uvést co nejvíce pravdivých údajů, aby se dalo smysluplně reagovat a správně směrovat odpovědi. Jako opatření první pomoci bych častěji měnil část vody a i bez přípdné znalosti inkriminované nádrže aplikoval přípravek eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 19:25 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: David Kopecký
chtělo by to podrobný popis nádrže, údržby atd atd... nejlíp prezentaci, ale podle toho ostrého štěrku a uvedené době 1 měsíce, co se věnuješ akvaristice, tipuju, že nepůjde o zrovna ideálně založenou nádrž, tedy špatné podmínky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 19:02 David Kopecký – Paví očko - bílé fleky
Fotka k příspěvku Dobrý den,
moje paví oka mají bílé skvrny, většinou na hřbetě
a poslední dobou mi každý druhý den jedno uhyne.
Dal jsem jim tam nějaký Preventan atd. nefunguje.
Má to i potěr a i střední mláďata...
Asi nic nepomůže, to asi vše vyhyne?
Udělal jsem si radost a po asi 25letech si pořídil
rybky a po měsíci se na to asi rychle vykašlu.
Vedle mám želvárium a tak je vše OK a ty my dělají radost, ryby starost :-/
Hezký den všem.
David K.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 19:46 R Muž romant [27982] Re: Helena75
Tzn. že jsou vyhulé? Pokud ano, tak jsou s největší pravděpodobností sužovány vnitřníma parazitama a bez efektivní léčby se to neobejde. Ovšem bude to pouze léčba následků a pravděpodobná příčina v podobě nekvalitního prostředí bude stále zůstávat, tedy pokud se to nejěk výrazně neposune směrem ke kvalitě prostředí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 19:37 R Muž afc1886 [14655] Re: Helena75
Myslím,že jenom rostlinky nepomůžou,protože se mi moc nezdá to akvárium.Jak je velké?Vypadá to jako nějaká větší váza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 19:08 Muž paradoKs [198] Re: Jackalino
smich kam nás to ta Blanka poslala smich
No jo pravý oka, to není ryba pro začátečníka smich
No nic dámy, kouknul bych se i na teplotu vody a její pH. Ty vaše grupky by měli mít cca 24 stupňů a pH 7 a trochu víc. Rozhodně nemají rady kyselou vodu. Pak asi bude také zajímavé vědět, zda je ve vodě dostatek O2.
Gupka toho moc nepotřebuje, proto bych řešil opravdu základní věci pro život jakožto PRO ŽIVOT....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2016 13:13 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: afc1886
Souhlasím s Radkem. Takhle je to o ničem a pokud má Helena problémy s gupkama proč jí přidávat další s kytkama ?? coze
Helena 75: založ prezentaci se základními údaji a můžou se věci řešit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 11:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Helena75
-bude ,ale ne hned,rozhodně pozitvum v nákupu rostlin-nešetřete ve výběru,zatím se řidte uvedeným ;-)
-případně vám zde někdo z kolegů doplní vhodné druhy rostlin -tady se neorientuji v případně požadavků náročnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 11:35 Helena75
Planuji dnes zakoupit zive rostlinky,a a vse umele vyndam, bude to tak asi lepsi,dekuji za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 11:10 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Helena75
Máte tam vůbec nějakou živou rostlinku? coze A měnit 3/4 vody není dobré, týdně tak 1/3. Ale jestli je to jen samý plast, tak se ani nedivím, že to ryby nedávají :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 10:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Helena75
-no máte tam teda dost toho plastu,zkuste vyměnit cca 15l vody dnes a v sobotu opět 15l.
-rozpustit 1 polévkovou lžíci soli ve vodě , následně po dnešní výměně vody,vlijte do akva.
-Domnívám se že problem je v pojetí celého akvária ,biotopu, ve kterém ryby jsou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 10:24 Helena75
Vodu menim asi tak za tiden nebo tiden a pul vzdy vypustim tri ctvrte vody a zas dopustim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 10:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Helena75
-jak často a kolik vody měníte týdně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 10:02 Helena75 – Grupy Pomoc
Fotka k příspěvku Toto je moje akvarium,cistim akvarium asi tak za 1 tiden a pouzivam do vody TetraAqua EasyBalance a take Tetra AquaSafe
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 09:05 R Muž afc1886 [14655] Re: Helena75
Založ prezentaci akvária,ať se ví co nejvíce informací.Jinak tipuji nevhodné podmínky v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 08:27 Helena75 – Grupy Pomoc
Dobry den,chci se zeptat mam doma Grupky v 60l akvarium bohuzel mi zacaly umirat jsou jako by slabe maj ocas stahlej a vzdy plavou nahoru a pak pomalu zas ocasem klesaj dolu jako by ochrnuly nemely silu plavat :-( nevite co snima

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 14:54 R Muž afc1886 [14655] Re: Afim
Fotka by pomohla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 11:28 Afim
Zdravím, chtěla bych se zeptat, včera jsem na jedné samičce zpozorovala na pravé straně bílou skvrnu asi do 1 mm, mohou být na vině parazité? Díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2016 04:45 R Muž romant [27982] Re: HanaJ
Vnitřní paraziti, ale bude to nekonečnej příběh, tedy pokud se nezlepší podmínky v akváriu. 20 lirů je na oka dosti hrana, to se potom dohání právě těma rostlinama, který tedy z té fotky nevidím, dno je velmi nevhodná drť, která se špatně odkaluje a ty potřebuješ efektivně odstraňovat ten bordýlek ze dna, což zde jde jen velmi těžko, filtr neznám, výměny vody bych proto činil o mnoho častěji a to i několikrát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 23:17 HanaJ – Nemocné rybky
Fotka k příspěvku Ahoj, moje gupky jsou nějaké nemocné. Během týdne mi už tři umřely.
Příznaky: plavání šikmo ocasem dolů, polehávání na dně, dlouhé výkaly a dnes mají i zkřivenou páteř a jakoby oškrábané šupinky kolem místa toho zakřivení. :( Vodu měním cca jednou za týden až dva půlku až dvě třetiny, přidávám akvaregulátor, akvárko je cca 23l, filtr jede a kytek mají dost. Nevíte prosím někdo, co je může trápit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 19:17 R Muž romant [27982] Re: Nadada
Nevím, nejsem věštec, ale tipuji na nicotný podmínky v akváriu, tedy vyšší hodnoty škodlivých N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 19:16 Žena Turbínka [2558] Re: Nadada
Co mu je je skoro jedno, ale proč - těch tvých 16 l - jinými slovy - podmínky, podmínky, podmínky, to je oč tu běží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 19:15 Nadada Re: romant
A přesně co mu je nevíš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 19:12 R Muž romant [27982] Re: Nadada
Směřuje ke druhýmu břehu, ukončil bych jeho trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 18:57 Nadada – Očko
Můj Očko dnes jenom leží a když se snaží plavat tak plave buď po boku nebo hlavou nahoru leží jakoby byl mrtví.

Nevíte co mu je??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2016 15:00 R Muž afc1886 [14655] Re: Michala
Utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 11:36 Michala – Choroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moja rykra je chora co mam snou spravit? Stale papa plava a kaka ale par hodin do dna plava na vrchu ale socializovat sa chce len je prehnuta na jednu stranu hm :( co snou poradte.dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2016 10:48 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Maruška
Ještě bych dodala - spíš počítej s tím, že to je pro tu rybyčku konečná, vypadá na to. A řekla bych, že pokud s tím promtně nic neuděláš, tak to bude konečná pro další ryby, nejen tuto. A mladé určitě nečeká - má prázdné břicho. To množství ryb/živorodek je na toto malé AQ moc. Dávat bettu k pavím očkům je také špatně. Skalára tam už vůbec nemá co dělat. Skoro bych se vsadila, že ty umělé kytky není jediný prohřešek, spíš tipuju, že v tom AQ je všechno špatně (nebo téměř všechno). Udělej prezentaci akvária s fotkami, jak tu již padlo, neboť jinak se nedobereme pořádných závěrů, potažmo rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2016 09:12 Muž doubler [80] Re: Maruška
Ja jsem s tim teprv zacala tak si na zive rostlinky jeste netroufam bojim se aby mi nepochcipaly :-( To je podobné uvažování jako "zabij bobra - zachráníš strom". O rostlinky se bojíš a o rybičky ne? Naopak s rostlinami jsi měla začít, protože to je předpoklad k dobře fungujícímu akváriu a tudíž i menším problémů s rybičkami.. Přečti si vše, na co odkazuje Romant a pak ti bude lecos jasnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2016 21:23 R Muž romant [27982] Re: Maruška
Já už nesmím ani myslet. ;-) Zaregistruj se, zřiď prezenatci předmětnýho akvária a budeme na tom pracovat. Teď velmi často, klidně denně měnit 1/3 objemu vody v akváriu, určitě živý rostliny, žádný obavy, ono něco poroste, rozhodně je to lepší než plastový hrůzy. Toliko ve zkratce. :-) rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 21:20 Maruška Re: romant
Mam 54l akvarko a asi celkem 18 zivorodek jednu betu jednu malou skalaru a pancernicky plus poter ktery pujde jinam. Ja jsem s tim teprv zacala tak si na zive rostlinky jeste netroufam bojim se aby mi nepochcipaly :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 19:58 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: romant
to bude ono, leccos napoví ty umělé kytky tam... pokud mě teda nešálí zrak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 19:48 R Muž romant [27982] Re: Maruška
Hmm, nejsem věštec, ale dovolil bych si malou úvahu. Když jsou v malým akváriu, kde jsou méně vhodný podmínky, je jich tam hodně a v nevhodném složení, ale už budu mlčet, vím prdlajs. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 19:14 Maruška Re: romant
Tak to je skoda kdyz ceka mlade chudak mala :-( snad to zvladne no posledni dobou se mi mezi sebou vsechny zivorodky perou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 19:02 R Muž romant [27982] Re: Maruška
Něco jako naše modřina, bych to tipoval, tedy od něčeho úplně neškodného až po zásadní problém. Jak se schovává, je na tom bídně, podle mě čas, tedy brzký čs ukáže, kam se to posune, buď to dá a nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 18:36 Maruška – černý flek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den vsem prosim o radu co to muze byt? Ted jsem nasla jednu gupku s cernymi fleky na obou stranach na bocich vubec netusim co to je i se snazi schovat pred ostatnimi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2016 18:32 Muž Džouzif [25] Re: Barča
Největším problémem bude podle mě špatná filtrace, nebo vlastně teď spíš žádná. Ale i tak je Claro 200 filtrace jen jako. 6 pavích oček je na bublinky až moc. Chce to lepší filtraci a než se zaběhne tak měnit část vody alespoň 2x týdně.

Léčivo bych zatím nedával, byl by to moc velký nápor na všechno v nádrži. Vodoléčba by ti mohla hodně pomoct.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=301