Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 20:01 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: David
Jak již bylo psáno, založ si prezentaci a vše bude jednodušší. Snaž se tam vyplnit co nejvíc údajů a hned bude vše jasnější (dost lidí ti tady rádi poradí) ano Akva mi příjde dost čerstvé, nebo to s údržbou až moc přeháníš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 19:36 David Re: Turbínka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady posílám foto akvária a tu druhou březí samici co se mi zdá tlustší než ostatní březí samičky,bohužel ta křivá mláďata co jsou v té porodničce na pravé straně akvária před filtrem se mi nepodařila vyfotit.A rybek mám 7 a to jen paví oka ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 18:56 Žena Turbínka [2558] Re: David
Kolik máš v tý šedesátce ryb a jaké druhy? Jak často znamená u tebe "pravidelně" a co "dost rostlin"? Kdybys udělal tu prezentaci vyhneš se křížovému výslechu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 18:48 David Re: romant
Tak to je vážně divné. :-( Akvárium mám pravidelně čištěné,rostlinek mám také dost a pěkně se rozrustají,a filtraci mám dobrou a téměř novou mám-Easy crystal filter box 300,mám ho i v jiném akváriu a jsem s ní spokojený.:-)Jinak akvárium má 60 litrů a je tam 24-25 stupnů.Žádné blbé podmínky v akváriu nemám,o rybičky se pylně starám,proto mi to ještě více vrtá hlavu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 18:19 R Muž romant [27987] Re: David
N látky jsou zvýšený dusíkatý látky, tedy flákaná údržba, neodstatečná výměna vody, ne zcela dostačující filtrace, málo rostlin a stran těn mladých nevím, nejsem věštec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 18:10 David Re: romant
A co to prosím jsou ty N látky ? A myslíte že i z těch ostatních 2-týdenních mládat se vyklubou ty křivouši? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 17:43 R Muž romant [27987] Re: Memfisto
Možný je cokoliv, fakt cokoliv, bez dalších informací(ideál je prezentace) se tím snad ani nebude nikdo zabejvat, tedy pokud nechceš vyhlásit placenou tipovací soutěž. ;-) Poměr kluků a holek je dobý držet v poměru 1:3, dbát na kvalitu prostředí, to je asi tak vše co se k tomu dá napsat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 17:38 Memfisto – Smrt
Zdarvím chtěl bych se zeptat, měl jsem na 100% těhotnou samičku a dnes příjdu a byla bíla bez zbarvení a mrtvá neví zda li je možné že ji uhonil sameček ? nebo jestli nějaká nemoc ? děkuju za odpověd :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 16:31 R Muž romant [27987] Re: David
S největší pravděpodobností vodnatelnost, což je docela eklhaft. Ty křivouše poslat na druhej běřeh, to nemá cenu dále prznit chov. Ta agresivita mohla být způsobená právě tím, že to nejsou ryby k dlouhýmu žití, tak jsou odsuzovány i ostaníma a za další se může jednat o nicotnější podmínky, vyšší N látky(velmi pravděpodobné), takže bych rozhodně přitlačil na výměny vody, to jako základ. Dále doporučím se zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětnýho akvária, aby se mohlo odladit co je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 16:17 David – divná nemoc
Dobrý den.Chci se zeptat,koupil jsem si nová paví oka,hezky se začali množit,měl jsem radost že budu mít další paví oka,ale pak jsem si všiml že jedna ze samic má nějaké nafouklé břicho,ale tak že vypadala že brzy praskne,během pár dnů jí na tom nafouklém bříšku začali odstávat šupiny,a pak byla tak nafouklá až umřela.Ještě předtím umřeli 2 samci,ale jeden z nich asi stářím a toho druhého zabila black molla kterou už jsem ale dal do jiného akvária protože mi začala všechna paví oka prohánět.MLádata vypadala v pohodě,bylo jich 9,ale 2 umřely,protože se narodily s takovou divně křivou páteří... Takže mládat zbylo 7 ale ještě jedno s ohnutou páteří tam je.Poradte mi někdo prosím,co znamenalo to nafouknutí té samice,té náhlé agrese black molly a těch 3 ohnutých mládat. :-( Předem vám děkuji. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2014 16:20 R Muž romant [27987] Re: Memfisto
Tak z ryby jenž je na obrázku toho moc nebude, tedy moc kvalitního, to bych vůbec neřešil a do dalšího chovu takovýto ryby už dál nepouštěl, neb z toho budou zase mrzáčci a degenerace pokračuje a dotazy co je s tou rybou se posléze jenom množí. Jak zde zaznělo, pokud nezačneš o akvo náležitě pečovat, nikdy se nedočkáš kvalitního potomstva, který by dělalo radost. Z té jedné fotky soudím, že to je bez živých rostlin, což je chyba, to bych napravil, jako další problém bude ve filtru, který je z kategorie honič vody, takže máš slušnej výkon, ale nicotnej objem filtračních hmot, takže buď na ten vršek toho filtru, tu čerpací hlavu nabastlit pořádnej biomolitan(10x10x20cm) a nebo za pár peněz tu kombinaci čepací hlavy a kostky biomolitanu jako funglovku, třeba www.akva-exo.cz/… , www.akva-exo.cz/… . Jako další možný problém může být dno a to pokud je tvořeno materiálem v podobě různých drtí(obvykle oblíbená černobílá), kdy se toto velmi špatně odkaluje a bordýlek tam rád uplívá a hromadí se, což nepřispívá ke valitě vody. No je toho požehnaně, ale dal jsi se na akvaristiku, tak musíš začít taky trochu studovat, jako povinnou četbu bych doporučil zdejší ověřenou klasiku, kde se toho lze opravdu hodně podstatného dozvědět. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 14:50 Muž Yirka [9126] Re: Memfisto
Já bych měnil 25/30%. Jednak prstem můžeš regulovat průtok a tím i sací sílu a také klidně můžeš pouštět odpadní vodu přes nějaké sítko. Jaro tak dělám u krevetek běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 14:15 Memfisto Re: Yirka
Takže jak veké množství vodymám měnit ? a když mám ten odkalující zvon nenasaje mi i malé rybky ? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 12:56 Muž Yirka [9126] Re: Memfisto
Protože, jak už naznačil kolega, žije ve špatném prostředí. Vodu je nutné nejen dolévat, ale v tak velké nádrži i pravidelně, nejlépe týdně, měnit.
Dále je takováto pokřivenost také často viditelná u přestárlých rybek před koncem života a v případě špatné genetiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 11:39 Memfisto Re: Designer
Děkuji a nevíte důvod proč jsou tak pokroucené ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 10:02 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Memfisto
Z takovéhle samice bohužel nic kloudného nebude...Jestli chceš mít z rybek radosti a ne jen starosti, tak je změna chovných jedinců nutná. - Genetika je genetika. + Určitě odkalování, pouze dolévání vody nestačí. Ale to již bylo řečeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.10.2014 09:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Memfisto
Kdyz jen dolevas chybejici vodu, odparuje se jen voda, zbytek zustava v akvariu, a koncentrace nekterych latek muze rust a rust az nad vsechny meze, takze taky muzes skoncit s vodou "tvrdou jak beton" a jeste plnou odpadnich produktu.

To neni dobry zpusob udrzby akvaria, akvarium neni zcela sobestacny kus prirody, vodu musis obcas vymenit (bezne se meni tretina tydne, ale to je o kazdem konkretnim akvariu, co to chce a snese), protoze jakykoli jiny zpusob udrzeni kvality vody by byl u akvarii nasich objemu neekonomicky.

Ta samice samozrejme v ocekavani je, ale taky je dost pokroucena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 08:49 Memfisto Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku Filtr mám Jet 150 od Marina od ní mám i topítko 50W a od Mariny mám i akvárko 60 litorvé vodu jenom dolévám když začne chybět a poslední dobou se mi stává často že se mi ucpává filtr a nevím proč :/ a chci se zeptat jestli je moje samička těhotná nebo jestli mám čekat že umře :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 18:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Memfisto
Prezentaci nemáš ,těžko hádat bez informací o nádrži , technice a údržbě ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 16:21 Memfisto – Potřebuji poradit
Zdarvím prosím vás chtěl bych pomoci. Neví co mám dělat moje samičky od pavích oček mi poslední dobou umíraj ale nevím proč mám 4 kluky a 13 holčiček a 10 malejch nevím jestli to jsou kluci nebo holky ještě ale poslední dobou se mi stává že mi samičky umírají nevím proč mají vždy bříško jako těhotné ale většina z nich pak po týdnu umíra :/ nevím co s tím teplota vody je 26° nevím co s tím poraďte prosím nechci přijít o další holčičky :(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 14:45 agi Re: Turbínka
Škoda myslela jsem že mi ještě vydrží je to moje nejoblíbenější rybka z akva :-(
každopádně děkuji za info :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 14:33 Žena Turbínka [2558] Re: agi
Samice žijí většinou kolem 2 let, taky nějaký čas prožila než sis ji přinesla, já bych to tipovala už na stáří. Nádrž přerybněná není, údržba se mi zdá taky v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 14:21 agi Re: Turbínka
Je pravda že je hodně stará mám ji asi rok a půl mam tam s ni ješte 2 gupky(stejně staré)a 4 tetry černé ,ostatni rybky jsou ale v pohodě.Mám akvarko 64l a měnim asi 1/3 vody jednou tydně.Tahle myslim rodila 2x :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 14:02 Žena Turbínka [2558] Re: agi
Jak je ta ryba stará? Jak velká je nádrž? Údržba? Spolubydlící? Bez dalších informací těžko dále hádat, možná už se jedná o starou odrozenou zasloužilou matku na odchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 13:57 agi – poradte
Ahoj
všimla jsem si, že jedna gupka plave jakoby stale na hladine a když se chce dostat ke dnu ma s tim hrozne problemy, jakoby ji to stale tahlo na hladinu ,je taky cela pokřivena tak nevim jestli to s tim nejak souvisí :/poradte prosím nekdo co s ni muže být:)Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 15:48 matus13 Re: romant
ja ju mam mozno mesiac ale neviem kolko ju mali v obchode ale pochybujem ze nejak moc dlho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 15:20 R Muž romant [27987] Re: matus13
Podle popisu by to mohlo ukazovat třeba na vnitřní parazity a nebo je to postarší vynesená samice atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 14:42 matus13
prosim neviete co moze byt mojej gupke?je to samica a je strasne chuda,sotva plava,vacsinu casu sa drzi pri hladine

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 17:00 Monča Re: romant
aha tak že nemusím spěchat co ? :-) s přípravou akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 16:57 R Muž romant [27987] Re: Monča
Ne dříve než za 14 dní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 16:56 Monča Re: romant
aha takže je březí... :-) a za jak dlouho to bude ?? já jen kolik mám času se připravit :) gupky mám jen chvilku takže o nich moc nevím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 16:46 R Muž romant [27987] Re: Monča
Ostatní mají pravdu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 16:41 Monča – Paví očko
Fotka k příspěvku Ahoj nevíte co je mojí gupce ?? mám obavy že má zácpu nebo něco takového ale ostatní mi tvrdí že je březí tak nwm :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 16:29 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Pokud je izolována v náležitých podmínkách, ne v nějaký narychlo strvořený nádrži, tak klidně léčit mimo, ale ta příčina bude v té nádrži samotné. Hygiena dna, krmení, filtrace, výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 16:26 Žena Moncicak [0] Re: romant
Ja sem ji izolovala takze ji muzu vratit zpatky do akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 16:19 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
S největší pravděpodobností plíseň. Měnit vodu, lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů), ale to už víš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 16:13 Žena Moncicak [0]
Zdravim, dneska jsem si vsimla ze jedna moje gupka ma uplne bilou hubu a oko. Vcera to jeste nemela. Nevite co by to mohlo byt? Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 20:08 nikdo není dokonalý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 19:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Svolor
Chcelo by to vedieť viac o filtrácií, aký filter? Ako a koľko vody sa vymieňa? Celkový počet rýb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:13 Svolor – Zvláštní úhyn pavích oček
Dobrý den, prosím o radu, kdyby někdo věděl něco bližšího.
Máme akvárko 120l, rostliny, filtrování a čistota akvárka je v pohodě, pH jsme měli 6,5. Přesto nám tak po měsíci až dvou rapidně začali hynou jen samičky pavích oček. Dvě měli tedy z ničeho nic nejednou propadlé bříško. Pár dalších mělo ze dne na den úplně jakoby zlomenou páteř. Byly takové možná lehce pomalejší než umřely. Přešlechtěných asi 6 samiček a samečků s vykrojeným ocáskem zmizelo úplně a beze zbytku. Jako poslední nám umřela samička, která byla stálicí a stejně stálý sameček, toho jsem raději vyhodila, protože začal mít po sobě světlejší flíčky. To jsme hned vypnuli filtraci, nasadili ESHA2000 a dnes jsme po ukončení léčby pH zvýšily na 7,5, zapnutí filtrace předposlední živá samička porodila 17 miminek potlesk . Za to té poslední se zase nějak propadá bříško. Jsem z nich zmatená, jedna porodí a druhá umírá. Dáváme jim různé krmení - vločky, granulky i zmrazené dafnie. Je to takové zmetené, ale stejně tak jsem z těch našich oček zmatená i já. Ve společném akva jsou neonky, black molly, pancéřníčci i ancictrusové a z nich neumírá nikdo :-) . :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 21:24 R Muž romant [27987] Re: romanakus
No jak jsem psal, začni s tou výměnou vody a to klidně denně a o provozu a fungování akvária si něco přečti a to bude platit i pro tvého tchána. ;-) rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 21:20 romanakus Re: Atika
no jestli má jet pořád to nevím ale tchán má taky ryby a filtruje tak 5-7hod denně tam bude asi jiný problém ale nevím jaký potřeboval bych se o tom nějak poradit trochu blíže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 21:16 Žena Atika [134] Re: romanakus
Skoro pořád nebo pořád? Filtr se vypíná jen na údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:49 romanakus Re: deck
filtr jede skoro pořád a hladina se vlní myslím že dostatečně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:46 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: romanakus
Pokud tam máš mastný oka, tak si myslim, že je to tzv. mrtvá voda. Pokud se ti hladina nehýbe a stojí, tak se to stává. Chce to nastavit filtr tak, aby ti hýbal s hladinou a nemělo by se to dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:19 romanakus Re: romant
zdravím díky za odpověď je pravda že jsem si všiml jednou snad takový mastný oka na hladině

akvo mám 120l a vodu měním tak jednou za 2týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:10 R Muž romant [27987] Re: romanakus
Nevím, jak často měníš a jak "velký" je to akvo kde jsou oka, ale nebál bych se měnit častěji vodu. Možná že je právě otrávená, jak se domníváš, tedy vyššíma hodnotama N látek z produkce těch ok. ;-) Nicméně, je to jenom taková úvaha. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:03 romanakus
Zdravím může mě někdo poradit nějak často mi umírají ryby nic na nich není vidět je možné že je přiotrávená voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:24 Issa Re: LiborSprysl
Je-li to takto proste, tak to staci. Ja myslela, ze je to nejaka slozitost (napr.rozdil pri krmeni ruznymi druhy ziveho/mrazeneho). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2014 17:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Issa
Issa napsala: Mohl byste se, prosím, trochu rozepsat o té kvalitě krmení ve vztahu ke kvantitě odpadních látek u živorodek. Moc by mě to zajímalo. Předem díky. :-)
To je jednoduché - čím levnější krmení, tím více nicnedávajícího balastu, který rybou projde a zatíží vodu. Nevím jestli je to dostatečné... ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=451