Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 14:49 Duny
mne sa páčia obidve formy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 14:34 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
no řeknu vám že se mi skoro víc líbí ta divoká forma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 13:30 Andrea
Fotka k příspěvku A toto je gupka divoká:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 13:29 Andrea
Fotka k příspěvku Toto je vyšlechtěná forma:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 10:03 Andrea
Určitě jde o nemoc...Možná jde o nemoc s názvem sad "bakteriální rozpad ploutví,, sad ...
Vím jen jednu metodu jak se dá léčit:Léčiva obsahující furazolidon,skus přisolovat,a zviš teplotu o 1-2 stupně...!!!Snad to pomůže!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 22:29 suchysvatonovice – Re: vaclav
Asi jsem naměl štěstí na ty zdravé jedince,tím samozřejmě nevylučuji své chyby,ale black molly,skaláry,dania,pancéřníčci,ancistrusi,mečovky prospívaly a prospívají v pohodě,ale gupky se začínají dařit až poté co se mi povedlo odchovat několik kousků z toho co se stihlo narodit než rodiče umřeli.Samozřejmě ta druhová skladba není jen v jednom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 21:14 Muž XMartin [20]
mám dotazek ... jedno z největších pav. oček. spíše ještě potěr začalo plavat na hoře u filtru a občas stáhne ploutve nevíte ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 21:09 Usine – Re: suchysvatonovice
Myslím si že drobet nemáš pravdu. Je třeba získat zdravé jedince a drobet slušně se o ně starat. Potom nemáš problémy. Přes léto je mám i v jezírku vydrží toho opravdu hodně. Žádnou sůl jim nepřidávám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 20:47 suchysvatonovice
Stačí si pročíst toto nebo další podobná vlákna.Nejpravděpdobnější příčinou je špatná kvalita(čistota) vody,nedostatečné odkalování,výměny vody.Můžeš zkusit častěji vyměňovat asi 1/4 vody za odstátou a jestli tam máš jen živorodky tak trochu soli(tak lžička na 30 l).Jak je o příspěvek pod tebou,paví oka již nejsou nijak nenáročné rybičky pro začátečníky.Šlechtěním nám dost zchoulostivěla.Když si vzpomenu co mi dokázala přežít paví oka před víc než 20 lety v elementce bez filtru.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:21 Muž XMartin [20]
No pancéřníčky sem myslel , ok zkusim to wim že to neni moc levný ! No to co spadne na dno to pancíci sežerou ... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:19 Amazonstar – Re: XMartin
Ty tablety pro tebe budou nejlepsi a kup aby meli hodne rasy to jim jenom prospeje...poteru bych dietu nedaval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:11 Žena bucliik [99]
tak ti nevím,jestli myslíš pandíky, nebo ancíky...ale to je vlastně jedno.
ryby nemůžeš krmit tolik, aby to padalo na dno-bude to tam hnít a ryby se ti pak otráví. ;-)
pro pancéřníčky kup tabletky na dno. Já mám vyzkoušený TetraPlecomin, nekalí vodu.
Äncíkům se dává na dno okurka aby se najedli a rostlinky zůstaly celý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:03 Muž XMartin [20] – Paví očka
;-) čusek chcu se zeptat .. potěr pavích očeke se hodně přejídá .. když jim dám málo tak se zase nedostane na pancík ... Gupky mají hodně velké bříška vypadají divně jsou čilé .. tsnae se něco když jim třeba 2 dny nedám jíst?? díky nebo radíte něco jiného ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 00:12 amazonstar – Re: zaciatocnik
Chtel sem se zeptat kolik tech malejch prezilo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 23:02 J.
Ahojky! Chtěla jsem se zeptat. Pořídila jsem si Gupky a postupem času mi onemocněly. Příznaky jsou takové: nekoordinované pohyby a roztřepená zadní ploutev. Prosím poradte mi jak je mohu léčit a případně zamezit znovu propuknutí nemoci. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 23:44 isaiah
mno, ja mam doma prave asi 30 narodenych gupiek, take klasicke, ne divoke :-) ak by mal niekto zaujem... staci napisat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:55 kastanek – Re: Naďa
jak rikam, ne vsichni to zdedi, muzou a nemusi, pokud nejde vratit, tak to je skoda. Ja jsem proti utracovani ryb, ale kdyz to nejde tak to nejde. Zkus ho nekomu dat, kdo nema platy, ostatni zivorodky muzou byt taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:51 Žena Naďa [33] – Re: kastanek
Právě, a dost aktivní. A když to zdědí potomci? Má to řešení? Nejlepší by bylo tohohle vrátit, což nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:48 kastanek – Re: Naďa
Jooo, ale ten prece taky miva potomky
a s tou samici, ja jen mluvila o tom, co se stalo me:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:46 Žena Naďa [33]
Todle je samec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:39 kastanek – Re: Naďa
Nam se to poprve objevilo u samicky, kterou jsme koupili, vyrostla, hodnekrat mela mlade a pak se zakrivila. Byla to nejplodnejsi samicka ze vsech. Musim ale podotknout, ze ne vsechny mlade to zdedily, ale par jich bylo.
Kazdopadne si nemyslim, ze je to nejaka nemoc, jen pozor na ty mlade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:30 Žena Naďa [33]
Před 2 týdny jsme koupili jaožto začátečníci 3 žluté platy, 2 jsou normální a jedna taková to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:20 kastanek – Re: Naďa
Je to mozne, ja mela takovy problem u pavich ocek, mame uz nekolik generaci. A vsimla jsem si, ze to je dedicne, potomky krivych byli taky krivy:( se to stava, syn, dcera, matka, syn...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:18 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku Pokus o lepší obrázek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:55 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku Má ta žlutá plata křivou páteř vlivem degenerace? Nejde mi udělat lepší fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:30 zaciatocnik
no tak nevem ci je to totalne cista forma pretoze ako sa pozeram na tie fotky nikektory samci maju trochu modrej pred chvostom a iny nie a v cistej forme ide o to aby boli skoro totalne rovnaky palec .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:47 athaya
waw potlesk skoda ze sa k nim nedavaju nejake papiere smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:44 JouZee – athaya
Tak ještě jednou: Ano, tohle je vyšlechtěná forma gupek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:37 athaya
tie gupky su asi slechtene nie? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 16:06 athaya
Fotka k příspěvku tak tuto dufam ze pojde :-O
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 16:02 athaya
Fotka k příspěvku pytam sa preto lebo mam "zajednane" taketo gupky u jednej pani.pytala som som jej nato ale nevedala mi to povedat- zevraj ich doniesol kolega do prace a tie sa zacali mnozit a tie si zobrala a teraz ma uz niekolko generacii.
uz len ten nazov sa mi nejak nezdal- pridavam aj fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 21:19 Muž zaciatocnik [2]
a neviete neake nicky tuto na tejto stranke o nekaych chovateloch gupiek mysli cstych foriem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 19:37 Usine
Jestli chceš opravdu divoké živorodky tak se zeptej tady.
www.akvarium.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 19:25 Usine
Už jen ten název svědčí o tom že je to vyšlechtěná ryba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 19:23 JouZee
To je mi jasné, ale u nás se dají jen těžko sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 19:12 Duny – Re: JouZee
no gupky ktore sa predavaju su slachtene ale existuju aj dive gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 18:05 JouZee
Myslím, že tohle na přírodní formu nevypadá X-)
www.akva.sk/…&
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 17:23 athaya – gupky "RED COBRA"
neviem prosim vas niekto ci su tieto gupky "slachtene" alebo nieco take?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 22:11 zaciatocnik
no uz mi postupne zdoychynaju ale je to blby pohlad v aqua tym gupkam ktore auju zaspicatene plutvy tak neonka ukusila do plutvy a celu zivu gupky tahala po aqua a ostatne na nich utocili tak som ch dal do dvojh 4litorovych flasiek ...............nech zajtra nemusim zbierat mrtvolky tore amplarky fosilia a prisavniky nestihnu zjest
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 18:00 Muž Johnny5 [5]
Aha, tak to z malého prostoru nebude. Jisté je že dochází k zahnívání ocasních ploutví, většinou je to z malého prostoru ale v tomhle případě fakt nevím. Nejspíš byly chovány v malém akváriu u člověka, od kterého jsi je dostal. Jinak u black moll, mečovek atd. jsem to zatím neviděl, jen u mladých pavích oček, která měl kamarád v 5litrové zavařovací sklenici. Teď už má normální akva - 40 litrů a je to v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:52 zaciatocnik
118l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:20 Muž Johnny5 [5]
jak je velká nádrž, ve které jsou? Nejspíš dochází k zahnívání ploutviček v malém prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 11:32 Muž zaciatocnik [2] – zaspicatene plutvy gupiek
dobry den tak mam velky problem moj ujo my doniesol od jedneho chovatela vyse 20 gupiek............2dni s nimi bolo ok v mojom aqua ale teraz sa kazdej jednej od toho chovatela zacali spicatit zadne plutvy........co s tym?od coho to je?nenakazia sa mi aj ostatne moje vlastne gupky a molly a t d?...........raz sa tak uz stalo ze my oj ujo asi pre rokom doniesol ale vsetky pokapaly a v ten isty den........ predstavte si ake je pre chovatela chytat do sietky vyse 20mrtvol rybiek..........do karanteny som ichd at nemohol pretoze ziadnu nemam tak dakujem za vase odozvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 18:12 Metz
ja sem dal rybky do akva za 5 dnu prezily vsechy bez problemu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 17:51 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: tesartomas
Nevyhovující filtrace a příliš mnoho odpadních látek. Ten váš filtr má malý objem hmoty pro usídlení bakterií a povrch akva jimi také není dosud dostatečně osídlen.
Předělejte obě ampulárie do druhého akva, přestaňte krmit rybky a denně vyměňte část vody za čistou odstátou. Denně měřte koncentraci NO2. Proces nitrifikace by se měl postupně uzavřít.
Až se situace srovná, můžete do akva přidat další živočichy. Ale postupně a hlavně s rozumem!!!
Uvědomte si, jak je ta nádržka malá a jak snadno se "přecpe".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 16:53 Muž tesartomas [5] – Vysoká hodnota NO2
Tak ten úhyn byl zaviněn vysokou hodnotou NO2, jen nevím kde se to v akvárku bere.. Voda, kterou jsem lil do akva je úplně čistá, po naletí 1/2 obsahu akva, je vidět při měření úbytek a do druhého dne, je to zase na původních hodnotách. Nevíte někdo čím to může být????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 11:29 mato – Re: kastanek
ano,samicka je stale ta ista.rozmyslal som ci neskusit vymenit samicku ci by to nepomohlo...a ti samcekovia mali ovisnuty chvost.:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 18:09 Václavka
ak když jsme toho já jsem měla staré akvárko akorát jsem ho tak 14 dní předtím čistila. Byla tam voda ze studně klasika vesnice ale tak podně tam zůstala stará což píšek a tak.Chcíply mi všechny 4 najednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 22:57 Muž tomaskupilik [9] – Re: zaciatocnik
To já taky nevím...křížením či šlechtěním se nezabývám hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 22:55 Muž zaciatocnik [2]
no to viem ale treba miv ediet okolo kolko nadrzi mi na to treba .............mam iba 10litrovea 30litorve a pojdem dat robit 25litrove tak nwm co a ako
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=2301