Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 21:52 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
mohu posoudit!!dostal jsem od vaclava několik desitek JEHO ZDRAVÝCH z jezirka gupek a jsou ve skvělé forměano X-) a jinak sám mám několik (20-30)gupek a nemám s nima problém,jakmile vidim že se něco děje,okamžitě je odlovim a nakrmim štikovce,ale to se zrovna nestává často,ale děje se to:-Dpokud člověk nekoupi ''mrzáky'' ve zverimexu,tak má velkou šanci že mu půjdou velice dobře,proto doporučuji čist inzerce,občas burzu naštivit a bude to onoX-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 21:27 zaciatocnik
no ale tie deti tam boli s otcom este
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 21:26 zaciatocnik
ked mam pravdu povedat tu v michalovciach v nasich akvaristikach ze im ide len o bizni s su schopn predat hocijake ryby hocikomu a nic o tom nevedia takze oni ani nevedia poradit zaklad ze dstanu plat ne?no a raz som bol v akvaristike a boli tam male deti a chceli s kazdeho druhu jednu rybku videl som tam 1skalara 1guppku 1mecunku 2neonky 1cichavec a este rozne ine mohlo ich byt aj okolo 10ale kazdy iny druh po jeden a ani im nepovedala ze skalare aspon viac alebo ze neonky su hejnove ryby nic zaklad ze mala biznis tone tone tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 20:57 Usine
Sežeňte si zdravé ryby a při slušném zacházení s nimi není problém. Přes léto je mám v jezírku a docela jim to svědčí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 19:53 Muž filipsi [1295]
Ano, uz to dlouho rikam, ze je zacatecnikum moc nedoporucuju (krome ceny). Mel by se k tomu vyjadrit nejaky velkomnozitel, cim to je. Jestli jsou chovy jine nez driv, nebo preslechtenosti, nebo co ja vim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 19:52 Radka – .
Tuhle nemoc měly taky moje paví oka.V akvaristikách jsou hodně k vidění už nemocné ,vyhublé paví oka.Upřímně,ještě jsem zdravě vypadající snad ani neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 19:48 Muž Nik [191]
nezdá se vám, že je toho u těch pavích oček v poslední době nějak moc? Není to tím, je je drží chovatelé pod UV lampama a ony nemají žádnou imunitu? Pak jsou vputěny do normálního akvária, kde nic nevydrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 19:28 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 19:07 Žena Dinamit [68]
rybicky.net/nemoc/ - a tady jsi nic nenašel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 19:06 Žena Myrka [15] - Afrika
No vidíš,ale radši bych se fakt poptala v te akvaristice ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 19:05 Žena Myrka [15] - Afrika
Já to měla u pavých oček taky a nemohla sem na to přijít,že co to je.Zeptej se v akvaristice,ale mě pomohlo dát nemocné ryby pryč,vyčistit akva a dat dezinfekci pak se to nešířilo,ale nemocné sem ještě nikdy nezachránila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 18:42 Láďa – Slepený ocas a náhlá vyhublost pavích oček
Jak vyléčit paví očka.Najednou mají slepený ocas,začínají hubnout až uhynou.Drží se stále při hladině a vlivem slepeného ocasu divně plavou. V akváriu je stálá filtrace,krmím pravidelně 1x denně. Poraďte prosím jaká lečiva mám na toto onemecnění použít Díky Láďa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 17:07 zaciatocnik
rybku som premiestnil do 10l akva kde mam slimaky a velmi sa o nich nestaram hodim im tam pohnitiy list a take ale rybu riadne krmim a dal som jej tam paru bubliniek s filtrom a ona sa ako keby narovnala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2007 21:29 zaciatocnik
ahaaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2007 18:41 Žena Myrka [15] - Afrika
no tak to je jasné,že tam máš nemoc,já když měla paví očka tak mi to dělalo taky a nakazily i platy.....musíš vyčistit akvárko,ty nakazené dát pryč a pro jistotu ještě dát dezinfekci do vody(z akvaristiky) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2007 18:31 Muž zaciatocnik [2]
ale mne tak umrelo vyze 5samic ale to napriklad zomrie jedna a po mesiaci sa to ukaze na dlasej a tak to ide vzdy dookola iba samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2007 18:29 Žena Myrka [15] - Afrika
tomu nezabráníš,máš asi jakousik nemoc tak se zeptej v akvaritstice,aby ti to nenakazilo další ryby,já to měla taky u pavích oček,tak ji dej do karantény,té už asi nic nepomůže je pro ni asi pozdě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2007 16:41 zaciatocnik
pls poradte mi na toto co som sa pytal v prvej vetre pls jak tomu zabranim? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 17:12 Muž zaciatocnik [2]
preco nebudem ved to sa moze stat hocikou ta mi pls poradte :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2007 23:22 redmaus
Ty nebudeš nikdy akvarista začni raději sbírat známky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2007 21:57 Muž zaciatocnik [2] – gupky
cawte neporadite mi?mam gupku no viac gupeik a neviem tomu zabranit ..je

ako keby prehnuta v strede zadna cast ju taha dolu a brusko ma chude nechce zrat ta zadna strana ju ako keby tahala dolu zatim diky caw ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) :-O :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 18:12 bulit
jj musim uznat ze sa mi pacia X-) a taku farbu doma nemam :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 18:07 Muž Michal J. [37] - Rostliny
BOli tam aj minuly rok. Ziju pri vyusteni z cisticky, cize teplucko maju :)

A ci su divoke ci nie, vyzeraju tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 18:05 bulit
davam tomu 97 ku 3 ze niesu divoke ale toe jedno a na Dunaji asi cez zimu zamrznu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 18:01 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Podla mna divoke, nakolko maju dlhsie prsne plutvy ako bezne gupky co sa predavaju, iny styl plavania, uplne ine spravanie. Vobec nemaju take velke chvosty, maju pretiahnutejsie tela,samcekovia su znacne teritorialny, ked sa chcu tutu mutu tak samicku neprenasleduju po celej nadrzi jak besny ale sa jej dvoria (roztahuju plutvy z mensej vzdialenosti atd). A maju aj uplne ine sfarbenie. :) ale to uz som sa mierne rozpisal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 17:54 bulit
takze nie divoke ale zdivocene... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 17:47 Muž Michal J. [37] - Rostliny
opravdu divoke.. pri BA ziju vo velkom dunaji.. Som si bol zaciatkom leta cca 10 kuskov nachytat a doteraz ziju a mnozia sa jak besne.. A nezeru i svoje mlade, cize sa fakt premnozuju.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 17:24 All001
A ty je máš opravdu divoké?Z in portu nebo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 14:05 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka k příspěvku Co som si vsimol, skrizenim samcek divoky a samicka slachtena vzniklo par albinov (zoal, aj skoro umreli) a potom vela nadhernych samcekov.

Momentalne planujem dat parik len divokych, nech sa navzajom nekrizia.

A vyzeraju ako na fotke
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 13:58 Muž filipsi [1295]
Cize, co to znamena "divoke"? Ze nejsou tak slechtene a vybarvene?
Co vznikne krizenim, tezko dopredu rict, i v jednom vrhu budou ruzni jedinci. Cize, divoke i klasicke.
Ano, pokud budou chovane a krizene spolu s klasickymi, postupne potomstvo tak nejak rozruzni, ale rodice se menit nebudou, zustanou pekne divoky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 13:50 Muž Michal J. [37] - Rostliny – Divoke gupky
Cize, mam doma divoke gupky.. cca 40 kusov.. Potom aj dajake klasicke..

Co myslite, ake vzniknu skrizenim klasickej gupky a divokej?

Alebo jak som dakde cita, ze divoke gupky sa po case zmenia na tie bezne chovane v akvariach.

Ma stymto dakto skusenosti? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:24 Muž filipsi [1295]
.. a mozna ted i 2/3. Zkus, co na tu tretinu ryby, a kdyztak zopakuj zitra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:22 Štěpán
častěji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:22 Muž filipsi [1295]
Chyba, precti si clanky o zakladani akva, ryby se davaji az po nekolika tydnech behu akvarka. Tak ted hned si nech odstat vodu, aby mela podobnou teplotu jako ta v akvarku, a 1/3 vymen. A to opakuj kazdy tyden, ted zatim mozna i casteji, tak za 5 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:12 honza9
rybi jsem tam dal po třech dnech od napuštění a zasazení rostlinek ,jinak jede od 11.9.2007 vodu jsem ještě neměnil (akva mam jenom 9 dní ) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:10 Muž filipsi [1295]
Jak dlouho to akvarko jelo, nez jsi tam dal ryby? Jak dlouho jede celkem? Menis pravidelne cast vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:05 athaya
nemas tam moc ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Jak říkám, zkušenosti s gupkami nemám, tak si počkej co Ti odpoví Ti se zkušenější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 15:59 honza9
trochu jsem zvíšil vzduchování :-) snad to bude dobré :-) jinak vzduchuji každý den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 15:51 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Možná málo kyslíku? v prezentaci máš filtr se vzduchováním....vzduchuješ? Pokud to bude skutečně nedostatkem kyslíku, tak to chce rostlinky. Ty Ti budou produkovat kyslík a vůbec Ti v akvárku zajistí pohodu. Jinak osobně s gupkami skušenost nemám. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 15:09 honza9 – Paví očka neustále tlamičkamy na hladině
prosím o radu jestli je toto normální:3 paví očka jsou neustále tlamičkamy na hladině :-O , mám je týden a začlo to v pondělí :-O .Nejdříve jedno paví očko a druhé tam bylo jen někdy a včera večer třetí :-( ,mám je se 7 neonkami a neonky jsou v klidu, prosím poradte co to je.Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 07:39 Žena Marfi [10]
zkus trochu víc popsat v jakém prostředí je chováš, tedy krom toho že je tam voda. Nebylo by špatné i popsat velikost nádrže a jaké druhy ryb tam máš. Co rostliny máš? můžou být vystresované.. teď hádám, ale nemáš v akva nějakou větší rybu, která je honí? Jako malé se můžou schovat do rostlinek, ale jako velké se třeba už nemají kam schovávat.. fakt hádám.. ale popsat bys svoje akva mohl ;)
A prosím tě, pokud nežerou ani vločky tak jim tam necpi nic mraženýho, akorát si zkazíš vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 22:26 zaciatocnik
n e moje gupky nusu tare dajme tomu maju niwektoore cca 4mesiace a zacne to ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 19:27 Žena ufinka [28] - Asie – stara
Gupky nejsou dlouhovekke, proste je treba stara )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 18:57 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak touhle radou bych se vážně neřidil:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 13:13 porop – skus
toto dela kamosovi skalara skus koupit mrazene larvy komaru ale pozor dej jenom pulku ctverecku a pak sup do mrazaku zmrazit nebo budou lezt po mrazaku nebo kup nitenky tak do krmitka dej 1-2 a pak taky do mrazaku muzu se ti podivat jeste co jedi gupky:na webu pisou ze by meli mit potravu i rostlinou tak to zkuz a jestli a vysledek me napis na icq 406 505 578 hodne stigra palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 12:52 zacitocnik – gupky
cawte chcel yb som sa vas spytat ze preco ked mam uz taku starsiu samicku gupiek tak kazda jedna ktoru mam taku staru a velku zacne chudnut a vobec nepriperat kusok zozerie ale nepriberie a mu uplne chude brusko a po case zdochne lebo je chuda nemozete mim poradit co s tym a co to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:45 Peta
Tak jsem vyzkousela dat filtr niz (prckove plavou totiz vetsinou spolu na hladine, jen v noci spi dole) a ono to funguje, ale stejne jsem jednu nasla mrtvou. Tak uvidim, prutok je na nejmensim, hodne nizko v akva... Tak snad to bude v cajku, diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 21:24 Muž Michal J. [37] - Rostliny
filter ma bezat nonstop, nech sa deje cokolvek.. Podla mna, je ten filter prisilny. moc zenie vodu, ryby stale plavaju a ked spia ich nevedomky vcucne.. alebo pricucne a nevedia sa odtrhnut..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 13:05 Muž ekvb [0]
Filter by som na noc nevypinal.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=2451