Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:41 Issa Re: LiborSprysl
Mohl byste se, prosím, trochu rozepsat o té kvalitě krmení ve vztahu ke kvantitě odpadních látek u živorodek. Moc by mě to zajímalo. Předem díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.05.2014 06:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Ani 25L nič nerieši. Pochopte prosím vás, že to, čo z nich vyjde sa rozkladá ďalej a ďalej. Objem vody a ani filter nestačí odburávať dusík a čpavok. No a to ich ani vo vode nieje vidieť. Myslím ten dusík a čpavok. Jednoducho tŕpia a šialene. Amoniak je smrteľne jedovatý.
O tak malé akvárium a ještě s živorodkami je třeba se starat skoro denně, to znamená především měnit vodu...Není to srozumitelnější sdělení? ... I když opakuji jen Romana... ;-)
Jinak je vaše sdělení nesmysl. Mám v třiceti litrech chovné skupiny barevných ok (3,10)zcela běžně, pokud jsou zrovna samice prázdné...Ale holt to chce každý den si pohrát s vodou a krmit kvalitním krmením, aby odpadu bylo co nejméně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Majka
Ani 25L nič nerieši. Pochopte prosím vás, že to, čo z nich vyjde sa rozkladá ďalej a ďalej. Objem vody a ani filter nestačí odburávať dusík a čpavok. No a to ich ani vo vode nieje vidieť. Myslím ten dusík a čpavok. Jednoducho tŕpia a šialene. Amoniak je smrteľne jedovatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 12:28 Majka Re: MarekP
Díky za informace. Tu velikost akvária jsem špatně odhadla. Nemá 10 l, ale 25 l. Mám ve sklepě od něj schovanou krabici, tak jsem se na ní byla podívat. Jinak tam máme ještě filtraci a topítko, živé rostlinky. Připadá mi, že voda je čistá, ani řasy na skle moc nejsou. Jediný problém je, že na víku musím odstraňovat plíseň. Ale to nevím jak tomu zabránit, protože ho nechci omývat sapony, aby se pak nedostaly do vody. Takže víko jen otírám vlhkým hadrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:58 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Majka
Majka napsal: Jinak pořídili jsme dva velké žluté šneky. Starají se o úklid.

Hádám správně, že tam máte Ampulárky? rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
Rozklikněte si odkaz a čtěte: "Na chov jedné dospělé Ampullarie se doporučuje jako minimum 30 litrů vody, za optimum se považuje 50 litrů, jelikož jejich výkaly dost zatěžují vodu."

Já jen, aby ten váš úklid nebyl jen "úklid". Co se týče plžů "pomocníků", tak bych doporučil Okružáka - rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:39 R Muž romant [27981] Re: Majka
V akvaristice platí, že čím menší akvo, tím větší mohou nastat problémy, čímž neříkám, že nezprasit se nedá i 500 litrů, ale to co jsem napsal o té alespoň ukočírovatelné velikosti i pro "neakvaristu", na to bych si trval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:39 Majka Re: romant
Jinak pořídili jsme dva velké žluté šneky. Starají se o úklid. Jen mě trochu překvapilo, že tam jeden likvidoval celou rybičku. Známý si dělal srandu, že si jí ten šnek ulovil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:36 Majka Re: romant
Já vím, ale já se za akvaristu nepovažuji. Ditě přišlo " Maminko, já chci zvířátko". Tak mi malé akvárium připadalo, jako nejschůdnější řešení pro rodinu(jezdíme často pryč na víkendy). Dítě se naučilo, že je potřeba se o kamarády starat, že také s námi nejsou věčně a také se s nima rozloučit (děláme na zahradě hrobečky). Tohle byla první rybka, která byla nemocná a na víc jsme jí museli utratit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Majka
10 ti litrové akvárium pro gupky , divím se že tam ještě nějaké máte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:08 R Muž romant [27981] Re: Majka
Majka napsal: ... Máme jen malé asi 10 litrové akvárium a jen paví očka... V tom je onen pověstný pes zakopán. Malý akvo, solidní počty silných bordelářů, to se bude do budoucna udržovat v životaschopný kondici jen velmi těžko. Osobně bych doporučil pořídit standartní 50 litrový akvo, když už se bude jednat o ty paví oka. Bude to pro všechny zúčastněné tím lepším řešením. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:08 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Majka
Dává se polévková lžíce (zarovnaná, ne vrchovatá) na 50 litrů. Tak adekvátně ubrat na 10 litrů. Ale rozpusť tu sůl třeba v jedné deci vody a pak ten roztok nalij do akvária. ;-) A když máš tak malé akva, tak bych to nepodceňoval (není stabilní jako velké a je náchylné i na malou změnu) a vodu (aspoň třetinu) vyměň hned. V tak malém objemu to přece není problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:01 Majka Re: MarekP
Také děkuji za rady. Rybička to už má za sebou. Zítra se chystám vyměnit vodu. Máme jen malé asi 10 litrové akvárium a jen paví očka. Tu sůl bych tam dala, ale nevím kolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:53 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Majka
Ostatní už vše ohledně té ryby řekli, já jen dodám, že bych potom do akvária aplikoval Eshu Optimu či Eshu 2000, nebo aspoň trochu soli, aby zbytek osádky akvária byl trochu odolnější vůči nemocem apod. ;-) A ještě před tím vším nezapomeň vyměnit aspoň část vody, to pomůže vždycky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:41 Majka Re: jamajcan
Děkuji zkusíme buď led nebo tu minerálku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:28 jamajcan Re: Majka
Existuje více způsobů a více názorů,jak to udělat.Koukněte do tohoto vlákna. rybicky.net/forum/15576-usmrceni-ryby…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:26 Majka Re: romant
Děkuji za informaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:23 Majka Re: jamajcan
Děkuji za rychlou odpověď. Dcera bude smutná těšila se na malé. Ale nedá se nic dělat. Nemáte nějakou radu ohledně utrácení rybiček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:22 R Muž romant [27981] Re: Majka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:20 Majka Re: LiborSprysl
Moc děkuji za informaci. Je to nakažlivé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:47 jamajcan Re: Majka
Tak tahle samička,už nikdy rodit nebude.Šetrně utratit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Majka
Vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:44 Majka – nafouklé paví očko nebo lze očekávat porod?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
na fotce paví očko o němž si myslím , že je nemocné. Ale nerada bych se mýlila a utratila samičku, která bude rodit. Můžete někdo, prosím, poradit. Předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:26 Gupky Re: romant
Dobře, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:20 R Muž romant [27981] Re: Gupky
Čajovou lžičku rozpustit v troše vody a přidávat do akva, čímž se bude zvyšovat alkalita cca o 4 dKH, což bude platit pro objem 50 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:51 Gupky Re: Sid
A tu sodu normálně rozpustit v zaběhlém akváriu, nebo zvlášť ve vodě a tu následně přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2014 18:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Gupky
Pokud je údaj "blížící se nule" reálný, pak je na místě alkalitu řešit. Třeba tou jedlou sodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 17:44 Gupky Re: sonyangel
Po změření hodnot, mám voda ph 7, gh 10 ale kh velmi nízkou, blížící se k nule. Myslíte, že bylo by vhodné přidat jedlou sodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 17:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
U mláďat, pokud rodiče prosperují, je to jen naprosto "zkurvená" genetika, křížení tam a zpátky. Při selektování mladých se to upraví...Po dlouhé době jsem si domů zavlekl "Moskva kobalt"...no mám to v přímém přenosu...
Druhá varianta je malý přínos "cizí krve", degenerace nastává tak v desáté generaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 12:19 R Muž romant [27981] Re: Gupky
Tak základem jsou dobrý podmnínky, tedy voda, odpovídající krmení a podívej se na pojem "křivice".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 12:19 Žena DeathTheKid [0] - AsieRe: Gupky
Nekde jsem cetla, ze to muze byt vysokym nebo nizkym Ph. A nebo vysoke NO2. Chtelo by to zmerit hodnoty vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 11:01 Gupky – pruhnutá páteř
Zdravím, téměř u poloviny mláďat pavích oček se projevilo prohnutí páteře směrem nahoru. Mají tedy tvar U. Některá z nich mají páteř ve tvaru vlnovky a jiná jsou úplně v pořádku. Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být způsobeno a co proti tomu mohu dělat? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: melias
Určitě ne... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:15 Muž melias [4] Re: LiborSprysl
ok, počkám až jí vyhnije v hubě smich snad nepojde hladem do tý doby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: melias
Nijak...ona časem změkne... ;-) :-D ... ta tráva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:02 Muž melias [4] – Tráva v tlamě
Zdravím :-)
Mám tu malý problém.

Už druhý den má jedna má gupka v tlamě stéblo z blyxa japanica. Evidentně se jí to nelíbí a mě taky ne. Vzhledem k poměrně zarostlému akva se mi bude blbě lovit.

Jak by jste kdo reagoval? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 11:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Anet
Pán v akvaristike (a to sa ho nechcem dotknúť) je predavač, teda v prvom rade sa musí uživiť predajom a tak mu je v podstate jedno čo a ako predá, hlavne, že predá. Tiež chce žiť.
Výpočet litre vs rybka je už prežitý mýtus. Napr. tej mečúnke do tých ôsmich litroch kadia aj ostatné rybky.
Takže:
Akvárium sa so živými rastlinami a nonstop filtrovaním zabeháva min. 4 týždne!!a bez rýb!
Niekto bude namietať, že sú tkzv. zábehové rybky, tiež mýtus! iba ak by mali poslúžiť ako jednorazovky.
Vymieňa sa 1/3 vody, to už podľa naštudovania si patričných tém (každé akvárium je iné a každé má svoje špecifikum.
Počas zábehu je dôležité, aby sa nám v akváriu namnožili nitrifikačné baktérie, viď.
www.aqua-fish.net/…
sk.wikibooks.org/…
V druhom týždni je v akváriu situácia najhoršia pre živočíchy a tak sa u teba deje čo sa deje.
Bolo tu už spomenuté, že ideálne by bolo rybky vrátiť na dobu zábehu akvária, alebo požiadať skutočne dobrého kamaráta, čo má akvárium zabehnuté.
Nebude nič lepšie ak počas zábehu akvária bez rýb si naštuduješ témy, ktoré ti tu vložil "romant"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 11:15 Žena Ria542 [40] - Miniakvária
Dnes je už všetko lepšie, plutva dorastá, tie dve guličky sa strácajú, nevyzerá už tak sklesle... Idem si dať odstáť vodu, poobede vymením... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 11:10 R Muž romant [27981] Re: Anet
Určitě by se dalo místo těch ok uvažovat o takový menší verzi a tím jsou rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova . Pokud by jsi se těch živorodek zbavila jako celku, tak by se dalo pouvažovat o nějakým hejnku menších teter, třeba 10 rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 a na dno partičku menších pancéřníčků, ale to už jsem velmi mimo téma tohoto vlákna, směřuj svoje otázky sem. rybicky.net/forum/11330
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 10:53 Anet Re: romant
Dobře děkuju za radu, ovšem na to mě nikdo neupozornil, že mečovky a ancistrusové jsou takové čuňátka, naopak pan v akvaristice, který si rybky chová sám, řekl, že je to dobrá volba ... Nehledě na to, že na internetu o nich píšou, jako o dobrých rybkách pro začátečníky. Jinak s častější výměnou vody problém nemám ... Nechci ryby trápit, ale ty oka taky nejsou dobrá volba, zkusím ještě zapátrat, ale pokud se můžu ještě zeptat, krom těch pavích ok, co mi doporučíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 10:40 Anet Re: patamatix
Ještě neumírají, zatím to vypadá dobře, jen ten malý sameček gupky plave pořád na hladině s ocáskem jakoby dolů, jinak ostatní jsou v pořádku, takže uvidíme :-) .. a problém je to, že každý tvrdí něco jiného a pak člověk neví, čím se má řidit. V televizi říkali 14 dnů, známí říkal že stačí týden, další říkal že živé rostliny dělají jen bordel, že tam mám mít jen umělé, v jedné akvaristice to samé, ale v další mi řekl, že musím mít živé. Dokonce jsem někde četla, že sadit rostliny potom, co se tam dají rybky je taky možnost, tak já nevím, jsem z toho hodně zmatená. Rozhodně nechci, aby rybky umíraly... každopádně děkuju za radu a zájem, uvidím co dál až časem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 10:24 Muž patamatix [408] Re: Anet
Když založíš akva,tak tam musíš dát hned živé kytky a ne za 14 dní,akva musíš nechat zajet měsíc a víc aby se rozmnožily nitrifikační bakterie,bez nich ti to nebude fungovat. A protože jsi to udělala obráceně,tak ti umírají rybky. Nevím jak jsi si ty články četla,protože tam je vše co třeba,tak to zkus ještě jednou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 10:17 R Muž romant [27981] Re: Anet
Bohužel Tě musím zklamat, nemáš dobré informační zdroje a stačí se podívat třeba do zdejšího atlasu a zjistíš že ani ancák ani mečovky do Tvého akvária nepatří. Veškeré složení rybí osádky v tom akváriu je orientováno na ryby, který produkují velmi velké množství odpadních látek a z toho budou časem pramenit další problémy, čímž tě nestraším, jenom informuji a ber to jako radu od lehce ostařenýho akvaristy. Pokud chceš aby to akvo nějak fungovalo, tak tam nech jenom ty oka a zbytek vrátit do akvaristiky, nebo někomu darovat, toť můj názor a ta rada jenž jsem ti již v předchozím příspěvku dal a to je ta výměna vody zde bude platit dvojnásob. Prostě při problematickým chování ryb, měnit vodu, jako první pomoc. Na závěr doporučím se zde zaregistrovat a zřídit prezentaci předmětnýho akvária a uvést co nejvíce informací o nádrži. Přeji ať se daří nejen v akvaristice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 09:28 Anet Re: romant
Omlouvám se, že musím takto reagovat, ale krom toho, že jsem vlastně úplně pitomá a neumím číst, jsem se nedozvěděla nic ... Těchto článků jsem přečetla už spoustu, to je samozdřejmostí. Vím, že velikost akvária není nic moc, ale každý velké akvárko mít nemůže a právě díky takovýmto článkům jsem se dozvěděla, že přerybněno nemám ... mečovka 8 litrů na jedince a gupka 2 litry. Otázkou je, jak mám teda vědět co je správně, když všude píšou něco jiného a taky každý něco jiného tvrdí??
Veškerou techniku mi doporučili "odborníci", radila jsem se v akvaristikách a taky s chovateli. Voda stála 14 dnů, než jsem si rybky koupila, použila jsem preventin a regulátor. Vím, že jsem chybovala s těma rostlinkama, určitě musí být živé, aby to fungovalo tak, jak má a proto to co nejdříve napravím. V akvaristice mi tvdili, že stačí umělé, ale tam odkývou všechno...
Zajímavé je, že pokud je teda všechno špatně, že se mečovkám daří, jsou velmi aktivní a nevypadá, že by strádaly a mimochodem, dneska už to vypadá všechno lépe až na jednoho malinkého prcka, voda je průzračnější a rybky jezdí sem a tam, to mě potěšilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 06:50 R Muž romant [27981] Re: Anet
Krom té rady od kolegy o tom studiu snad jednu praktickou a tou je denní výměna 1/3 vody a to minimálně týden a další týden obdenní výměnu. Jenom na přešlechtěnost pavích ok bych jejich chování nesváděl, jde o klasickou chybu informacema nevybaveného začátečníka a tou je velmi bzrzké zarybnění akvária, které na příjem živočichů není připraveno, zatím je tam spíš škodlivý, než dobrý prostředí a proto měnit, měnit, měnit, číst, číst, číst. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 04:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Anet
Pokud si přečtete témata pro začínající, pak snadno zjistíte, že špatně je toho docela dost...Teda vlastně asi všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 23:59 Anet – pavi ocka
Zdravim:-) chtela bych se zeptat nekoho zkuseneho . . . Mam svoje 1. akvarko, takze jsem amater a nevim si rady. Objem je 37l, takze nic velkeho, filtrace se vzduchovadlem ma vykon na 30-60 litru, teplota je mezi 24-25°C. Rostlinky mam zatim umele,ale behem 14-ti dnu chci sadit zive. Kameny na doporuceni v akvaristice,zadny vapenec... Pred dvema dny jsem si koupila 2 mecovky, jednoho ancistruse a 6 pavich ocek, se kterymi zacinam mit problem. Dva samecci jsou u hladiny, jen se tak nechaji unaset,vypadaji sklesle, na tele nemaji zadne abnormality, ale myslim, ze umrou:-( Uz pan v akvaristice me upozornoval na jejich preslechteni a ze uz to neni to co byvalo. Ostatni rybky jsou zatim v pohode. Zitra se chystam vymenit cast vody i kdyz tam jsou rybky jen 2 dny... mate nekdo nejakou radu prosim??? Vim ze to neni jen tak,akvaristika se musi vychytat, ale je mi jich lito... diky za pripadne odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:00 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
fúúú, silná káva!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 16:02 aqua123 Re: romant
Jasně, díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 16:02 R Muž romant [27981] Re: aqua123
Ne, je to o prostředí, měň tu vodu a postupuj při údržbě akvária jak jsem ti psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 16:01 aqua123 Re: patamatix
Díky za radu
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=501